Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 13:25   #481
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Skoro obiecałam to wrzucam fotki
Ale pies już na mnie spode łba patrzy, musze lecieć z nim na spacer
Osz Tyyyyyy.... Też chcę!

Nie ma bata. Idę zrobić zakupy na kolorówce
__________________
WYMIANA
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:02   #482
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny próbki mik są w strunie, a większe rozmiary też?? Czy w jakimś pudełku??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:19   #483
halucyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zastanawiam się nad zrobieniem podkładu z bazy na kolorówce, ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem co do niej dodac;p boję się, że kolor jaki mi wyjdzie będzie się nijak miał do mojej skóry. Może któraś z was próbowała zrobic podkład odcieniem zbliżony do Multi Tasking EDM?
halucyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:11   #484
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

wszystko w strunach
tu zdjęcia zamówienia Agi
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 16:44   #485
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Wkurzona silikonami we wszystkich sklepowych podkładach pomyślałam sobie, że może warto przerzucić się na minerały. Moja tłusta skóra ze skłonnością do trądziku na absolutnie dość dimeticonu, cyclometiconu i reszty tej ferajny .
Całe to zamawianie zza granicy, czekanie na przesyłki to nie dla mnie, potrzebowałabym z tydzień żeby przejrzeć całe forum mineralne i się zorientować o co w tym wszystkim biega więc zdecydowałam się na zamówienie w sklepie kolorówka. Z mieszaniem własnych kosmetyków mam doświadczenie po mazidłach, zsk i naturalisie. Tak się składa, że moździerz też mam (nie wyobrażam sobie ukręcić maseczki bez niego :P) i jakieś pudełeczko po pseudominerałach astora, jeszcze tylko dobry pędzel i półprodukty. O ile z wypełniaczami sobie jakoś radę dam to mam problem z pigmantami...
Czy jak wezmę jakiś żółty, brązowy i czerwony to uda mi się z tego coś dopasowanego do koloru skóry? Czy potrzebuję więcej pigmentów niż 3 i czy potrzebuję do tego jakiś mniej skórzasty kolor np zielony ?
Jest może gdzieś na tym obszernym forum jakiś step z którego można wyczytać jak dobierać pigmenty?
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:46   #486
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Wkurzona silikonami we wszystkich sklepowych podkładach pomyślałam sobie, że może warto przerzucić się na minerały. Moja tłusta skóra ze skłonnością do trądziku na absolutnie dość dimeticonu, cyclometiconu i reszty tej ferajny .
Całe to zamawianie zza granicy, czekanie na przesyłki to nie dla mnie, potrzebowałabym z tydzień żeby przejrzeć całe forum mineralne i się zorientować o co w tym wszystkim biega więc zdecydowałam się na zamówienie w sklepie kolorówka. Z mieszaniem własnych kosmetyków mam doświadczenie po mazidłach, zsk i naturalisie. Tak się składa, że moździerz też mam (nie wyobrażam sobie ukręcić maseczki bez niego :P) i jakieś pudełeczko po pseudominerałach astora, jeszcze tylko dobry pędzel i półprodukty. O ile z wypełniaczami sobie jakoś radę dam to mam problem z pigmantami...
Czy jak wezmę jakiś żółty, brązowy i czerwony to uda mi się z tego coś dopasowanego do koloru skóry? Czy potrzebuję więcej pigmentów niż 3 i czy potrzebuję do tego jakiś mniej skórzasty kolor np zielony ?
Jest może gdzieś na tym obszernym forum jakiś step z którego można wyczytać jak dobierać pigmenty?
Podstawą dobarwiania jest tlenek żółcień zelazowa i ultramaryna do ochładzania, fajny jest tez tlenek opalony i cynamonowy.Dodawaj tlenków po troszku ucieraj i sprawdzaj odcień co jakiś czas na dłoni.Lepiej rozrabiaj małe ilosci jak przegniesz z klorem najprościej zrobic wtedy bronzer lub rozjaśniac tlenkiem cynku lub dwutlenkiem tytanu
Powodzenia
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:40   #487
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

no ale zielen chromowa tez sie moze przydac o ile ma sie (tak jak ja) zielone tony na skorze .
mi wystarcz np. zolcien zelazowa + zielen chromowa wlasnie z pigmentow.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 10:18   #488
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziękuję za wszystkie rady Na pewno skorzystam.
Tylko teraz nie wiem czy wziąć ultramarynę czy zieleń chromową bo mój kolor skóry to coś jak brzoskwinia łamana przez oliwkę + pokwasowe wybladzenie. Już mi bliżej do arabów niż do arystokratycznych błękitnych bladolicych .
Pomedytuję nad kolornikiem i na pewno coś dobiorę

edit:
Cytat:
Podstawowymi i najpopularniejszymi tlenkami są czerń żelazowa, czerwień żelazowa oraz żółcień żelazowa pozwalające, po dodaniu odpowiedniej ilości dwutlenku tytanu, osiągnąć dowolny odcień cielisty.
I rzeczywiście jak spojrzeć w INCI to wszystkie te odcienie pośrednie to mieszanka żółtego, czerwonego i czarnego.
Czarny mi się nie widzi więc wezmę któryś z ciemniejszych brązów.
Do tego zieleń chromową bo czuję, że może się przydać a nawet jeśli przeczucie mnie myli to zielony dobrze prezentuje się na moich powiekach .
Ciężko mi dostrzec choćby nikły cień błękitu w mojej skórze a do tego niebieski to najgorzej prezentujący się u mnie kolor na powiekach, unikam go jak ognia .
Żółcień z ultramaryna i tak suma sumarum będzie bardziej lub mniej zielona więc i tak czego nie wezmę to będzie ok.
To lecę zamawiać

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-04-08 o 10:38
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:18   #489
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny będę robiła zamówienie z kolorówki - czy jest taki jakiś produkt "must have" abym nie pominęła. Chcę zamówić miki i bazy pod cienie i alantoinę.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 23:06   #490
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zamówienie przyszło bardzo szybko
Zrobiłam już primer
82% puder ryżowy
10% krzemionka
5% stearynian magnezu
2% puder jedwabny
1% alantoina
Wg przepisu Lorri

Oraz podkład
skrobia kukurydziana 55 %
tlenek cynku mikronizowany 20 %
dwutlenek tytanu 10 %
Sericite Mica 10 %
stearynian magnezu 2 %
pigmenty 3 %
Wg przepisu z kolorówki, tylko dodałam kilka kropli oleju jojoba.

Zrobiłam sobie próbeczki po 2g i nie podobają mi się. Jutro będę kombinować dalej. Zaraz po użyciu wyglądam trochę jak opruszona tynkiem a potem to już tylko gorzej :P. Skóra wyglądała na suchą i chorą.
Puder ryżowy jest jak dla mnie za grubo mielony, nie podoba mi się. Ale ja jestem ogólnie wyczulona na punkcie drobinek, dla mnie nawet skrobia kukurydziana dry-flo jest drobinkowa... Jutro zrobię coś z większą zawartością matowej miki i pudru jedwabnego, zależy mi na gładkim wykończeniu i będę nawet tolerować glow zamiast matu.
Kolor udało mi się dobrze wymieszać ale gdyby nie ostrzeżenia że pigmentów trzeba używać rozważnie mogłoby być kiepsko ! Poza tym strasznie trzeba się napracować, żeby wymieszać wszystko do końca, niby już wygląda na wymieszane a pod światło widać że jeszcze do ideału wiele brakuje.

Edycja:
Odkryłam prawdę starą jak świat.
Bez dobrego pędzla można sobie darować minerałki. Dziś przyszły do mnie pędzle edm na razie flat top i do różu i normalnie niebo a ziemia! Efekt nie jest w 100% zadowalający ale można już bez problemu wyjść do ludzi . Moje proszki i tak są zbyt wysuszające ale nałożone olej tamanu i tłusty krem dają radę i co najważniejsze wyglądam jak człowiek. Mieszanka idealna do matowienia ekstremalnie trudnych do zmatowienia rzeczy. Mogę teraz sobie kupić bielący i tłusty filtr :P.
Ale i tak dziś umieszam coś mniej ekstremalnego i jakiś bronzer .

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-04-13 o 10:17
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 13:56   #491
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Moje pierwsze zamówienie z kolorówki własnie złożone.
Zamówiłam:
- Blackstar Green,

- Tlenek ciemnobrazowy,

- Tlenek cynamonowy,

- Oriental Beige,

- Tlenek cynku mikronizowany,

- Pojemniczek z sitkiem ,

- Tropic Bronze.
Nie na wszystko mam pomysł, ale na pewno sie przydadzą.
************************* ************************* ************

zamówienie juz u mnie
__________________






Edytowane przez aaniutek
Czas edycji: 2010-05-07 o 19:33
aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 15:53   #492
Dracaena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 211
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Moje pierwsze zamówienie z Kolorówki dzisiaj przyszło . Chciałam sobie tylko kilka cieni zrobić z mik . Trochę je pomieszałam z różnymi dodatkami, ale generalnie raczej na oko i w razie czego będę dosypywać .
Mam ogólnie cienie w kolorach - Blackstar Blue, Antique Silver, Antique Gold, Silk Gold i Blush Beige i myślę, że będę jeszcze eksperymentować . Fajnie wyglądają w tej kolumience . Niedługo będę testować .

Muszę też pochwalić obsługę Kolorówki . Nie zauważyłam w ogóle obniżki cen 5% i nie wpisałam kodu. Mimo to napisali do mnie i zaproponowali zwrot nadpłaty albo próbkę miki. I w ten oto sposób zostałam właścicielką próbki miki Blush Beige . No i oprócz tego dostałam gratisowo próbkę Sericite Mica & Methicone - w szoku byłam, że jeszcze coś dostałam, a i tak już "przepisowo" dostałam gratisowo próbkę ochry czerwonej (zamówienie pow. 50 zł), której pewnie nie zużyję, przynajmniej na razie .
Dracaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 17:05   #493
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Chcę złożyć zamówienie. Chciałabym zrobić podkład z bazy dostępnej na kolorówce i ma pytanie do doświadczonych dziewczyn. Jaki pigment mam kupić, by pasował do mojej cery, która jest brzoskwiniowa (ciepły odcień, żółtawy). I drugie pytanie jakiego wypełniacza najlepiej użyć, by zwiększyć krycie?
Piszą na stronie "by zwiększyć przyczepność uzyskanego kosmetyku wystarczy dodać większą ilość stearynianu magnezu lub jednego z półproduktów o podobnych właściwościach (stearynianu cynku, mirystynianu magnezu lub azotku boru)". Słyszałam, zę puder ryżowy pochłania sebum i zwiększa przyczepność. Co najlepiej dodać, by puder długo się trzymał na twarzy ( mam cerę mieszaną). Będę wdzieczna za jakiekolwiek wskazówki.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 17:39   #494
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Chcę złożyć zamówienie. Chciałabym zrobić podkład z bazy dostępnej na kolorówce i ma pytanie do doświadczonych dziewczyn. Jaki pigment mam kupić, by pasował do mojej cery, która jest brzoskwiniowa (ciepły odcień, żółtawy). I drugie pytanie jakiego wypełniacza najlepiej użyć, by zwiększyć krycie?
Piszą na stronie "by zwiększyć przyczepność uzyskanego kosmetyku wystarczy dodać większą ilość stearynianu magnezu lub jednego z półproduktów o podobnych właściwościach (stearynianu cynku, mirystynianu magnezu lub azotku boru)". Słyszałam, zę puder ryżowy pochłania sebum i zwiększa przyczepność. Co najlepiej dodać, by puder długo się trzymał na twarzy ( mam cerę mieszaną). Będę wdzieczna za jakiekolwiek wskazówki.
Krycie zwieksza dwutlenek tytanu i tlenek cynku,do dobarwiania podkładów sa niezbedne żółcien zelazowa,ktora jest podstawa do tego np: tlenek opalony bądz cynamonowy i ultramaryna którą ochładza sie podkład.Jezeli uzyjesz tylko tlenku opalonego lub brzoskwiniowego to najprawdopodobniej wyjdzie ci bardziej roż
powodzenia
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:28   #495
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

wrzucam swatche złotych mik. Juro bawie sie w czarownice i robie swój pierwszy poważny podkład Szkoda ze paczka przyszła jak już słonce zachodziło, jutro od rana mieszanie.. recepture juz mam : mika 4o%, dwutlenek tytanu 3o%, tlenek cynku 2o%, stearynian magnezu niecale 1o% i tlenki zólcien zelazowa i zielen chromowa... złote miki wziełam, zeby troszke uładnić pokład, ale są mega drobinkowe więc raczej sobie podaruje. Wykorzystam je raczej do pudru. Zobaczymy co wyjdzie
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:36   #496
kasiek.pe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Praemislia
Wiadomości: 485
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Bardzo jestem ciekawa jak Ci wyjdzie podkład
Moje miki leżą i czekają na lepsze czasy
__________________



kasiek.pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 14:17   #497
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziouszki kochane!
potrzebuję na gwałt pomocy. otóż.. mój ukochany do niedawna podkład EDM Linen w formule o.glo okazał się niedawno zbyt ciemny i odrobinę zbyt żółty. w tej chwili odpowiada mi podkład w kolorze Fair Neutral. w związku z tym chciałabym prosić Was o podpowiedź. czym mogę rozjaśnić Linen, aby nie musieć kupować na razie nowego podkładu (tym bardziej że EDM ma nowy składnik Lauroyl Lysine o ile się nie mylę, a to mnie chyba zapycha niestety ;< ). mam cerę mieszaną w kierunku tłustej w strefie T, skłonną do zapychania w tym obrębie. proszę, polećcie mi coś rozjaśniającego i (jeśli to możliwe) neutralizującego, możliwego do kupienia w kolorówce i jednocześnie odpowiedniego do mojego mieszanego pyska.

będę baaardzo wdzięczna
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2010-06-21 o 14:19
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 14:42   #498
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
Dziouszki kochane!
potrzebuję na gwałt pomocy. otóż.. mój ukochany do niedawna podkład EDM Linen w formule o.glo okazał się niedawno zbyt ciemny i odrobinę zbyt żółty. w tej chwili odpowiada mi podkład w kolorze Fair Neutral. w związku z tym chciałabym prosić Was o podpowiedź. czym mogę rozjaśnić Linen, aby nie musieć kupować na razie nowego podkładu (tym bardziej że EDM ma nowy składnik Lauroyl Lysine o ile się nie mylę, a to mnie chyba zapycha niestety ;< ). mam cerę mieszaną w kierunku tłustej w strefie T, skłonną do zapychania w tym obrębie. proszę, polećcie mi coś rozjaśniającego i (jeśli to możliwe) neutralizującego, możliwego do kupienia w kolorówce i jednocześnie odpowiedniego do mojego mieszanego pyska.

będę baaardzo wdzięczna
Dwutlenek tytanu/tlenek cynku, oba rozjaśniają i lekko poprawiają krycie. Dla zneutralizowania żółtych odcieni ODROBINKA! tego lub tego. Osobiście polecam ten pierwszy, jest nieco bardziej wybaczający. Zacznij od dodania szczypty (dosłownie) i za każdym razem dokładnie mieszaj aż do uzyskania pożądanego odcienia. Ale najpierw spróbuj z wypełniaczami, bo jeśli podkład jest tylko trochę za żółty, to może być ok po dodaniu dwutlenku tytanu. A kremu przypadkiem nie zmieniłaś?
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:14   #499
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

dziękuję bardzo
wypróbuję jak tylko napłyną nowe fundusze. przez Wizaż tracę wszystkie swoje pieniądze ..

hmm.. kremu ostatnio nowego nie kupowałam. ale na pewno rozjaśniły mnie kwasy i serum z witaminą C.

a co do zapychania, to chyba niestety trzeba będzie zmienić minerały. albo samemu coś sobie ukręcić.. a wtedy na pewno nie obejdzie się bez Waszej pomocy.. )
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2010-06-23 o 09:18
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 16:40   #500
Setna
Raczkowanie
 
Avatar Setna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam! Czy któraś mogłaby mi poradzić jak zrobić puder z filtrem przeciwsłonecznym. Wiem, że cynk chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, ale jak go wykorzystać? Na co dzień używam pudru 100% krzemionki firmy Pure Luxe i nie chce z niego rezygnować, bo on jako jedyny matuje moją tłustą buzie. Czy moge do tej krzemionki dodać tego cynku w stężeniu 25%, bo takie jest maksymalne stężenie podane w Kolorówce? Czy nie zrobie sobie taką mieszanką krzywdy i czy będzie to mnie chroniło przed słońcem? A, i który cynk wybrać, zwykły czy mikronizowany, ja się nie znam. Jeszcze wyczytałam, że jedwab chroni przed promieniowaniem. Prosze o porade.
Setna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 17:10   #501
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Setna Pokaż wiadomość
Witam! Czy któraś mogłaby mi poradzić jak zrobić puder z filtrem przeciwsłonecznym. Wiem, że cynk chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, ale jak go wykorzystać? Na co dzień używam pudru 100% krzemionki firmy Pure Luxe i nie chce z niego rezygnować, bo on jako jedyny matuje moją tłustą buzie. Czy moge do tej krzemionki dodać tego cynku w stężeniu 25%, bo takie jest maksymalne stężenie podane w Kolorówce? Czy nie zrobie sobie taką mieszanką krzywdy i czy będzie to mnie chroniło przed słońcem? A, i który cynk wybrać, zwykły czy mikronizowany, ja się nie znam. Jeszcze wyczytałam, że jedwab chroni przed promieniowaniem. Prosze o porade.
To ja może od środka- nie będzie chronił ten cynk przed słońcem- wszystko w postaci pudrowej może chronić co najwyżej w granicach kilku spf, gdzie kilka to zdecydowanie mniej niż 10. Więc jeśli zależy ci na ochronie przeciwsłonecznej, to nie tędy droga. Druga sprawa, że cynk ma właściwości wysuszające, 25% na całą buzię zrobi ci wiór z cery (nawet jeśli jest bardzo tłusta). I w końcu- ochronę spf (jakkolwiek w tym przypadku nikłą), zawierają półprodukty mineralne. Puder jedwabny jest pochodzenia organicznego. To tak w telegraficznym skrócie
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 17:23   #502
Setna
Raczkowanie
 
Avatar Setna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Bo ja znalazłam na M.A.D. Minerals puder mineralny z SPF 20. A więc taki puder nie ma prawa zadziałać jako ochrona przeciwsłoneczna? A ja prawie bym go kupiła, gdyby nie to, że trochę za drogo zamawiać go zza oceanu. http://www.madminerals.org/item_484/...SPF-POWDER.htm
Setna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 14:15   #503
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

no mi dzis przyszla paczuszka;D i mam teraz pytanka dla urzywajacych:


ktoras stosuje krzemionke 100% solo?

czy mieszanka:
40% mika polmatowa ( sericite)
40% krzemionka
20% puder perlowy

to dobre wielkisci i czy sobie krzywdy nie zrobie ta mika w takiej ilosci?


co robicie kiedy mika kolorowa nie chce ladnie sie trzylac jak cien nawet jak sie ja pomiesza z sericite mica& methicone????macie jakies inne sposoby nakladania?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:57   #504
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
no mi dzis przyszla paczuszka;D i mam teraz pytanka dla urzywajacych:


ktoras stosuje krzemionke 100% solo?

czy mieszanka:
40% mika polmatowa ( sericite)
40% krzemionka
20% puder perlowy

to dobre wielkisci i czy sobie krzywdy nie zrobie ta mika w takiej ilosci?


co robicie kiedy mika kolorowa nie chce ladnie sie trzylac jak cien nawet jak sie ja pomiesza z sericite mica& methicone????macie jakies inne sposoby nakladania?
ja czasem stosuję solo, ale wiem ze niektóre dziewczyny wysusza

mieszanka ok(tylko jeśli krzemionka Cię wysuszy to jej część zamien na puder ryżowy/dry flo) mogłabyś jeszcze dodać np. stearynianu magnezu dla przyczepności albo calcium carbonate jesli masz tłustą cerę, ale jest ok

a miki kolorowe świetnie mi się trzymają solo na bazie pod cienie nigdy ich nie mieszałam
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:39   #505
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Setna Pokaż wiadomość
Bo ja znalazłam na M.A.D. Minerals puder mineralny z SPF 20. A więc taki puder nie ma prawa zadziałać jako ochrona przeciwsłoneczna? A ja prawie bym go kupiła, gdyby nie to, że trochę za drogo zamawiać go zza oceanu. http://www.madminerals.org/item_484/...SPF-POWDER.htm
Nie ma szans nawet na 1/4 tej ochrony.

Olkie możesz dodać jeszcze stearynianu magnezu do tych mik.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:15   #506
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez enaiv Pokaż wiadomość
ja czasem stosuję solo, ale wiem ze niektóre dziewczyny wysusza

mieszanka ok(tylko jeśli krzemionka Cię wysuszy to jej część zamien na puder ryżowy/dry flo) mogłabyś jeszcze dodać np. stearynianu magnezu dla przyczepności albo calcium carbonate jesli masz tłustą cerę, ale jest ok

a miki kolorowe świetnie mi się trzymają solo na bazie pod cienie nigdy ich nie mieszałam
ale to juz w nastepnym zamowieniu jaka masz baze? ja mam inglotowa to mi sie robia miki matowe a znow na plynie duraline nawet podeschnietym robia sie mazy;/
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:36   #507
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ale to juz w nastepnym zamowieniu jaka masz baze? ja mam inglotowa to mi sie robia miki matowe a znow na plynie duraline nawet podeschnietym robia sie mazy;/
mam Lumene i Joko Virtual, obydwie fajne czytałam na KWC,że ta Inglota właśnie średnia...
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:13   #508
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

A ja polecam bazę Urban Decay Miałam tych baz od groma, ale ta bije wszystkie na głowę
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:16   #509
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
A ja polecam bazę Urban Decay Miałam tych baz od groma, ale ta bije wszystkie na głowę
Która, bo jest ich kilka
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 17:08   #510
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

To je ta http://www.urbandecay.com/products/PrimerPotion.cfm
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.