Pierwsze buciki do chodzenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 15:48   #1
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265

Pierwsze buciki do chodzenia?


Moj synek ma 9 mcy, samodzielnie chodzi trzymajac sie lozeczka, mebli itp

To chyba juz czas na pierwsze buty

Jakie polecacie i co sadzicie bo butach Gucio
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:57   #2
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Niedługo pomyślisz, że Cię prześladuję i wszędzie radzę Mój Olaf ma ospę więc nudzimy się mopsy

Co do butków ja radzę jednak boso. W niektórych sklepach są świetne skarpetki antypoślizgowe firmy Sterntaler. Mają porządną powłokę z silikonu, są cieplejsze na zimę i cieńsze na lato.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 17:21   #3
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

hehehe, a tak wlasnie skojarzylam, ze przed chwila widzialam ten nick

a ja dzis siedze w domu bo bylam u kosmetyczki i mam zakaz slonca na dzis

hmmm mamy te antyposlizgowe i w domu oczywiscie boso... ale myslalam juz o czyms konkretnym
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 18:00   #4
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Ja mam sprawdzone Befado. Są niedrogie i bardzo dobre. Stabilne i lekkie, kilka razy prane w pralce i nic. Ale moja córa musiała (nadal musi) mieć kapcie z dziurką na palce bo nóżka się jej poci.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-08-03 o 23:44
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 18:27   #5
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Gucie są super My chwalimy sobie też Antylopy i Bartki (tylko niektóre).
Befado kupujemy czasem kapcie, ale po domu i tak najlepiej boso
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 19:23   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Najlepiej boso ,polecam lekturę ksiązki Pawła Zawitkowskiego.
Bartki -przereklamowane i ta cena :/
Mrugała-super i w Dajszamnie jest specjalna seria dla malucha i nie zrazac ze to dajszman bo buty dla dzieci maja naprawdę dobre.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 19:27   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Paula, te dzieciowe tam to Elephanten, faktycznie wydają się być fajne, no i cena całkiem niezła
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 20:08   #8
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

befado faktycznie takie sympatyczne sie wydaja, no i na rzepy
ale czy nadaja sie na pierwsze butki do chodzenia?? nie powinna byc kostka usztywniana?

do deichmanna przyznam nigdy nie zagladalam, zawsze jakos omijam a moze faktycznie warto, bo te ceny dzieciecych bucikow sa jakies zupelnie z kosmusu. maluch nosi je czasem miesiac albo i to nie a butki po 150zl

poki co chodzimy w skarpetach ze skorzana podeszwa

ale jak jest mokro to dobrze by bylo miec jakies butki zeby chociaz troche smyka postawic na chodniku, bo to przeciez wielka frajda wysiasc z tej gabloty
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:29   #9
kurczak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 75
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
Co do butków ja radzę jednak boso. W niektórych sklepach są świetne skarpetki antypoślizgowe firmy Sterntaler. Mają porządną powłokę z silikonu, są cieplejsze na zimę i cieńsze na lato.
Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Befado kupujemy czasem kapcie, ale po domu i tak najlepiej boso
Dla dziecka to może i fajnie pobiegać boso, ale napewno nie jest to zdrowe dla stopy. Na boso tylko po nierównych powierzchniach np na podwórku (po kamyczkach, trawie), ale na pewno nie w domu
My używamy kapci firmy Daniel. Są super. Sztywna piętka, wywietrzniki nóżka się aż tak nie poci i fajnie się dopasowywują do stopki. Polecam
kurczak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:13   #10
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Otóż to, to samo powiedział nam chirurg (mała po dysplazji więc wypytałam). Boso owszem, ale po trawniku, po plaży itp. jak najcześciej. Ale po betonie, kafelkach, panelach itp w obuwiu.
Ja pierwsze butki dostałam, były drogie, miękkie, chyba skórzane, po kostkę. Firmy nie pamiętam, jak znajdę to podam, bo to były najlepsze buty jakie miała (takie na zewnątrz).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-08-02 o 21:26
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:30   #11
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez kurczak87 Pokaż wiadomość
Dla dziecka to może i fajnie pobiegać boso, ale napewno nie jest to zdrowe dla stopy. Na boso tylko po nierównych powierzchniach np na podwórku (po kamyczkach, trawie), ale na pewno nie w domu
My używamy kapci firmy Daniel. Są super. Sztywna piętka, wywietrzniki nóżka się aż tak nie poci i fajnie się dopasowywują do stopki. Polecam
serio? to mnie teraz zaskoczylas

bylam z synkiem o dobrego ortopedy i powiedzial, ze zadnych butow na poczatku, ze maly ma chodzic po domu boso i ogolnie jak najwiecej boso


wiec chodzimy na boso a po dworku skarpetki ze skorzana podeszwa lub z antyposlizgiem, czyli tak jak boso

zbilo mnie to teraz z tropu co dla niego lepsze

bo chcialam kupic buciki glownie na niepogode

Edytowane przez Mariquita.
Czas edycji: 2010-08-02 o 21:32
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 08:01   #12
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Bartki -przereklamowane i ta cena :/
Mrugała-super i w Dajszamnie jest specjalna seria dla malucha i nie zrazac ze to dajszman bo buty dla dzieci maja naprawdę dobre.
Dlatego piszę, że tylko niektóre Bartki. Niektóre modele są super, inne przeciętne. A Elephanteny są często jeszcze droższe niż Bartki

Też się dziwię tej opinii, że w domu nie na boso? Dlaczego? Ze względu na beton? Jak ktoś ma dywany, to przecież nie problem. Nam ortopeda też kazał chodzić po domu boso. Rozumiem, że chodzi o "zimne" podłogi, żeby dziecka nie przeziębić, czy żeby nie złapało np. reumatyzmu?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 08:13   #13
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Ja kupuje buty Bartka. Nie wiem co z tym przereklamowaniem? Lubie je. Buty Gucio dla mnie są średnie. Fajne są nawet te Elaphanten z Daichmana ale ja dwa razy zrobiłam podejście i nic nie kupiłam, bo Olaf ma wysokie podbicie i raczej papuśną nóżkę wieć nic sie nie nadawało. Z Bartka zawsze coś wybiore więc już nie szukam innych. Mimo że ze względu na to podbicie nie wszystkie się nadają. Natomiast jeśli chodzi o Mrugałę to według mnie ma strasznie twardą podeszwę, nie wiem czy wszystkie modele oczywiście. Ale wizualnie i są super i mają mięciutką fajną skórkę, tylko ta podeszwa mi nie bardzo odpowiada. A Befado to raczej paputki nie buty "na zewnątrz". Mamy takie do przedszkola.
A noga rośnie raczej "sezonowo" przynajmniej u nas. Tej zimy mieliśmy małą przerwę w rośnięciu nogi, bo udało nam się ponosić wczesną wiosną buty jesienne.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:23   #14
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez kurczak87 Pokaż wiadomość
Dla dziecka to może i fajnie pobiegać boso, ale napewno nie jest to zdrowe dla stopy. Na boso tylko po nierównych powierzchniach np na podwórku (po kamyczkach, trawie), ale na pewno nie w domu
My używamy kapci firmy Daniel. Są super. Sztywna piętka, wywietrzniki nóżka się aż tak nie poci i fajnie się dopasowywują do stopki. Polecam
Wydaje mi się, że nie masz racji. W zeszłym tygodniu, gdy mój synek spał, zrobiłam sobie kawkę i włączyłam telewizor - leciał jakiś program śniadaniowy. Akurat rozmawiali o chodzeniu boso, pani doktor mówiła, że najlepiej chodzić po domu na bosaka, że stopa otrzymuje wtedy najwięcej informacji i że jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o dzieciaki. Oczywiście najlepiej byłoby aby dziecko biegało boso po jak największej ilości miejsc - inne powierzchnie, tekstury, ale jednak to jest nierealne chyba że w okresie wakacyjnym po plaży lub gdy ma się własną działkę
i pewność, że nie ma tam psich kup, szkła i innych śmieci
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:46   #15
kurczak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 75
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie masz racji. W zeszłym tygodniu, gdy mój synek spał, zrobiłam sobie kawkę i włączyłam telewizor - leciał jakiś program śniadaniowy. Akurat rozmawiali o chodzeniu boso, pani doktor mówiła, że najlepiej chodzić po domu na bosaka, że stopa otrzymuje wtedy najwięcej informacji i że jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o dzieciaki. Oczywiście najlepiej byłoby aby dziecko biegało boso po jak największej ilości miejsc - inne powierzchnie, tekstury, ale jednak to jest nierealne chyba że w okresie wakacyjnym po plaży lub gdy ma się własną działkę
i pewność, że nie ma tam psich kup, szkła i innych śmieci
Ja również oglądałam program tylko na TVN Style "Mamo to ja" i właśnie wypowiadał się tam jakiś doktor. Nasz ortopeda też mówił żeby dziecko chodziło w obuwiu od samego początku. Ale pewnie ilu lekarzy tyle opinii
kurczak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:09   #16
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez kurczak87 Pokaż wiadomość
Ja również oglądałam program tylko na TVN Style "Mamo to ja" i właśnie wypowiadał się tam jakiś doktor. Nasz ortopeda też mówił żeby dziecko chodziło w obuwiu od samego początku. Ale pewnie ilu lekarzy tyle opinii

i badz tu madry

mi intuicja podpowiada, ze jednak boso wygodniej i chyba jednak tez zdrowiej

no ale buty tez trzeba nosic
befado faktycznie takie troche kapciochy

czyli z takich rozsadnych cen to daichamann i bartek?

Gucio jednak odpadl bo maja tylko sznurowane a moj babel wszystkie troczki rozwiazuje, wiec z butami pewnie bedzie to samo. No i rzep chyba wygodniejszy do zakladania.

Musze czegos poszukac. Dodatkowo sprawe mam o tyle utrudniona, ze moj synek ma grubasne nogi i w zaden sklepowy bucik (Bata) mu sie nozka nie miescila <szok>
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:12   #17
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Mariquita ja mogę jeszcze Antylopę z czystym sumieniem polecić. Moim zdaniem te buty są lepsze niż Bartki (a kosztują ciut mniej).
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 14:22   #18
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

a gdzie te Antylopy kupic?
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 14:50   #19
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Tu jest wykaz ich sklepów:
http://www.antylopa.pl/index.php?p=sklepy
Chociaż na pewno są też w innych, bo w naszym niefirmowym , osiedlowym sklepie z butami też pani sprowadza od nich, a nie ma tego sklepu na wykazie.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 15:35   #20
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

ło matko i corko, nadarzyn w mazowieckiem... troooche mi tam nie podrdze
ale dzieki wielkie

chyba w weekend wybiore sie do tego daichamanna i bartka i zobacze co oni tam maja
moze cos znajdziemy a poki co smigamy w skarpetach i bosaka
trzeba korzystac poki mozna, bo czuje, ze zaraz sie zacznie z tymi butami

Jeszcze jednych nie kupilam a juz mam problem. Co bedzie jak przyjdzie jesien, zima a noge rosnie moment. Sama nigdy nie moge sobie kupic wygodnych butow. A co dopiero tyle par I
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 15:40   #21
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
ło matko i corko, nadarzyn w mazowieckiem... troooche mi tam nie podrdze
ale dzieki wielkie
Ale na tej mapce wybierasz województwo i masz wykaz wszystkich miast, które mają ich sklepy, nie tylko Nadarzyn i Mazowieckie
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 15:47   #22
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

wiem, ale ja mieszkam w W-wie, wiec patrze tylko na swoje wojewodztwo

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

OUPS! sorrki nie zauwazylam suwaka po lewej
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 16:56   #23
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Jeśli mieszkasz w Wawie to może zajrzyj do Blue City, jest tam sklep Mivo Kids z butami różnych firm. Ofertę w necie mają ogromną ale nie wiem jak w sklepie bo jeszcze nie dotarłam.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 17:08   #24
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
befado faktycznie takie sympatyczne sie wydaja, no i na rzepy
ale czy nadaja sie na pierwsze butki do chodzenia?? nie powinna byc kostka usztywniana?

do deichmanna przyznam nigdy nie zagladalam, zawsze jakos omijam a moze faktycznie warto, bo te ceny dzieciecych bucikow sa jakies zupelnie z kosmusu. maluch nosi je czasem miesiac albo i to nie a butki po 150zl

poki co chodzimy w skarpetach ze skorzana podeszwa

ale jak jest mokro to dobrze by bylo miec jakies butki zeby chociaz troche smyka postawic na chodniku, bo to przeciez wielka frajda wysiasc z tej gabloty
Po domu dziecko powinno latać boso conajmniej do 2 roku życia. Najfajniejsze są już wcześniej wspomniane skarpetki z ABSem, będziesz miała pewnosć że maluch się nie pośliźnie. A teraz w lecie to spokojnie może biegać na bosaka.
Jeśli masz taką możliwosć to puszczaj dziecko na dworze też na bosaka, najlepiej na jakimś piachu (ale oczywiscie bezpiecznym).

Jeśli chodzi o buciki "na zewnątrz" - to ogólnie zasada dobierania bucików jest opisana np. na stronie "Bartka".
Jeśli chodzi o zalecenia ortopedy to - ma być usztywniana piętka i elastyczna podeszwa (podeszwa zwłaszcza w bucikach letnich powinna się zwijać, jeśli jest twarda to odpada). To,ze bucik ma byc powyżej kostki to mit, tym się nie przejmuj.
Ja polecam buciki ze Smyka - Coolclub, Disney oraz Bartka. W deichmanie nie udało mi się nic kupić, a to przez to,ze nigdy nie było rozmiaru.

Ja zawsze kupuję buciki na conajmniej 2 rzepy, a najlepiej 3 - mała ma wysokie podbicie (tak to się chyba nazywa).
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 17:09   #25
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Treść usunięta

Edytowane przez madabell
Czas edycji: 2010-08-03 o 20:27
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:11   #26
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Clarks wydaja sie najladniejsze
i fajnie, ze maja na rzepy

a jak cenowo w Polsce?

Edytowane przez Mariquita.
Czas edycji: 2010-08-03 o 20:15
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 23:41   #27
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Jak jeszcze nie chodzi konkretnie to nie ma sensu kupować prawdziwych, porządnych butów - bo takie porządnie kosztują.
Na razie wystarczą skarpetki z abs-em.
Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
ale jak jest mokro to dobrze by bylo miec jakies butki zeby chociaz troche smyka postawic na chodniku, bo to przeciez wielka frajda wysiasc z tej gabloty
A tak do "dekoracji" to możesz kupić co ci się podoba.
Na tym etapie nie inwestowałabym w "idealne" buty.

Natomiast jak moje dziecko już chodziło kupiłam buty Ecco i te polecam jako pierwsze buty, mają wszystko co trzeba. A, i są lżejsze niż Bartki, a ta sama cena. W Wawie są outlety Ecco, są też często wyprzedaże (wArkadii), więcnie mamy jeszcze najgorzej jeśli chodzi o cenę .
Nie miałam do czynienia z Clarks czy Naturino, a te też są polecane.

Cytat:
Napisane przez kurczak87 Pokaż wiadomość
Dla dziecka to może i fajnie pobiegać boso, ale napewno nie jest to zdrowe dla stopy. Na boso tylko po nierównych powierzchniach np na podwórku (po kamyczkach, trawie), ale na pewno nie w domu
My używamy kapci firmy Daniel. Są super. Sztywna piętka, wywietrzniki nóżka się aż tak nie poci i fajnie się dopasowywują do stopki. Polecam
Dokładnie nam też to ostatnio ortopeda powiedział.
Ogólnie mówi się, że boso, owszem, ale z naciskiem na podłoże typu: piasek, trawa, a nie twarda podłoga. Dywan już lepiej. A jak nie ma dywanów to polecał jednak jakieś zdrowe obuwie czy kapcie do domu, np. Daniele.
Byliśmu u dwóch ortopedów. Jeden, ze zwykłej przychodni, powiedział ogólnie boso lub skarpetki. Drugi, uchodzący za bardzo dobrego specjalistę w środowisku, powiedział to co wyżej.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Też się dziwię tej opinii, że w domu nie na boso? Dlaczego? Ze względu na beton? Jak ktoś ma dywany, to przecież nie problem. Nam ortopeda też kazał chodzić po domu boso. Rozumiem, że chodzi o "zimne" podłogi, żeby dziecka nie przeziębić, czy żeby nie złapało np. reumatyzmu?
chodzi o to megatwarde podłoże.

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
Musze czegos poszukac. Dodatkowo sprawe mam o tyle utrudniona, ze moj synek ma grubasne nogi i w zaden sklepowy bucik (Bata) mu sie nozka nie miescila <szok>
heh, wysokie podbicie, chyba większość maluchów tak ma
Ecco, Clarks uwzgledniają to w swoich bucikach.... nie mam doświadczenia w Bartku, bo na niego się wypięłam, ale ze słyszenia też wielu mamom pasuje.
Na pewno Geox nie robi bucików typowych na wysokie podbicie (taką inormację otrzymałam u nich w sklepie).
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:35   #28
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość

heh, wysokie podbicie, chyba większość maluchów tak ma
Ecco, Clarks uwzgledniają to w swoich bucikach.... nie mam doświadczenia w Bartku, bo na niego się wypięłam, ale ze słyszenia też wielu mamom pasuje.
Na pewno Geox nie robi bucików typowych na wysokie podbicie (taką inormację otrzymałam u nich w sklepie).
i tak zrobie, ze zostane narazie przy abeesach, nie ma parcia
a jak bede obok ecco albo clarks to wdepne, a moze cos sie trafi


a tak poza tematem bucikow, ile mialy wasze dzieci jak zaczely chodzic przy meblach i po jakim czasie same?

Edytowane przez Mariquita.
Czas edycji: 2010-08-04 o 22:17
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:53   #29
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Mariquita. Pokaż wiadomość
a tak poza tematem bucikow, ile mialy wasze dzieci jak zaczely chodzic przy meblach i po jakim czasie same?
przy meblach - 8-9 miesiąc
pierwsze samodzielne kroczki - 12 miesiąc
normalne chodzenie - 13 miesiąc
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:36   #30
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Treść usunięta
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-20 12:22:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.