Pierścionek zaręczynowy - rodzaj złota - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-06, 18:01   #1
Cuentablanca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2

Pierścionek zaręczynowy - rodzaj złota


Cześć,

chciałem prosić osoby obeznane w temacie biżuterii o radę.
Otóż, szukam pierścionka zaręczynowego, z diamentem, w żółtym złocie. Co do tego, jestem zdecydowany, pytanie tylko o koszyczek, w którym znajduje się diament.
Podoba mi się najbardziej model z firmy "Yes", dobra jakość (barwa, czystość, waga), ale kamień "trzymany" jest w koszyczku ze złota białego. Pani w salonie mówiła, że zawsze tak robią, bo białe złoto zwiększa wizualnie kamień.
Wiem jednak, że w innych sklepach spokojnie da się znaleźć koszyczek z żółtego złota. Pytanie - jak jest lepiej? Czy koszyczek z białego złota to standard? Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Z jednej strony nie jest on pewnie jakoś bardzo widoczny, bo jest mały w stosunku do pierścionka, ale tak się zastanawiam. Czy ma to znaczenie?

Proszę o rady.

Dziękuję z góry!
Cuentablanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 10:21   #2
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - rodzaj złota

Od kilkunastu lat jest taka tendencja, żeby łączyć białe złoto z żółtym. I jest to kwestia właśnie optycznego powiększenia kamienia, bo srebrny kolor zlewa się z kamieniem, tworząc jakby większy monolit. Nie ma to najmniejszego znaczenia jeśli chodzi o trwałość biżuterii. Ale są firmy, które osadzają albo w białym albo w żółtym złocie, nie musisz być skazany na model dwukolorowy
Tutaj i tutaj i tutaj też masz inne propozycje, jak widać można i w jeden kolor złota wsadzić brylanciki
Myślę, że musisz wybrać model, który Ci się podoba. Jeśli odpowiada Ci łączone złoto to ok, jeśli wolisz czyste to też jest wybór. Reszta nie ma znaczenia.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 19:21   #3
Cuentablanca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - rodzaj złota

Dzięki za odpowiedź.
Teraz sytuacja całkiem się pokomplikowała, bo zadzwoniłem na centralę i okazuje się, że w tym modelu mogą zrobić na zamówienie zarówno z koroną w złocie białym, jak i żółtym, co więcej, bez różnicy w cenie. Tak więc okazuje się, że ten sam model może być albo taki, albo taki.
Prosiłbym zatem o sugestię, która opcja jest lepsza (z różnych względów). Które rozwiązanie byłoby tu bardziej zalecane?
Sam nie jestem znawcą diamentów, pierścionek "na poważnie" kupuję w zasadzie pierwszy raz, dlatego prosiłbym o radę, które rozwiązanie z różnych przyczyn w tym wypadku lepiej wybrać. Dziękuję z góry.
Cuentablanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 19:44   #4
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Pierścionek zaręczynowy - rodzaj złota

Myślę, że musisz wysondować swoją wybrankę To narzeczonej musi się spodobać. Nie ma innych aspektów w wyborze, jak tylko estetyczne. I pozostaje pytanie, czy ziewczyna lubi dwukolorowe pierścionki czy woli tylko złoty
Możesz tu wstawić zdjęcia albo link do pierścionków. Na pewno lepiej doradzać na przykładzie. Ale to zawsze będzie moja opinia czy innej wizażanki
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-07 20:44:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.