Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 08:00   #3691
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Polecicie coś na pierwsze zmarszczki po 30-tce do cery tłustej ze skłonnością do zapychania? Chciałabym jakieś serum i krem,maseczkę i coś nawilżającego. Do tej pory z azjatyckich kosmetyków używałam tylko bebików i maseczki wybielającej su:m37.

I jeszcze pytanie o sprzedawcę Sul-soo z all. Sprzedaje oryginały?
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 08:25   #3692
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Polecicie coś na pierwsze zmarszczki po 30-tce do cery tłustej ze skłonnością do zapychania? Chciałabym jakieś serum i krem,maseczkę i coś nawilżającego. Do tej pory z azjatyckich kosmetyków używałam tylko bebików i maseczki wybielającej su:m37.

I jeszcze pytanie o sprzedawcę Sul-soo z all. Sprzedaje oryginały?
Wybacz, że nic konkretnego nie polecę, ale nachodzi mnie ostatnio taka refleksja, że tak naprawdę, to wszystkie te kosmetyki i pielęgnacja anti-age jest hmmm... mocno wątpliwa. Wiadomo, że na już istniejące zmarszczki żaden kosmetyk nie pomoże. Zaś jeśli chodzi o prewencję, to jak dowieść, że dajmy na to na czole nie mam jeszcze zmarszczek, bo się nie opalam/używam witaminy C/olejów/kolagenu/czego tam jeszcze/zdrowo się odżywiam/uprawiam sport a może po prostu moja mama w tym wieku też nie miała? Jak udowodnić, że dzięki danemu kosmetykowi czy innemu czynnikowi nie mam zmarszczek, a bez niego już bym miała?

Dlatego ja coraz mniej oczekuję od kosmetyków. Na razie ubolewam, że jestem za mało systematyczna i zdyscyplinowana, żeby stosować ćwiczenia twarzy.

A co do kosmetyków, to kończę ostatnią próbkę Losec Therapy Ampoule su:m37 i więcej jej na pewno nie kupię. Jest lepka i już sam ten fakt wystarczająco mnie zniechęca. Ostatnie czego moja skóra potrzebuje, to oklejanie jej klajstrem.
Mam od jakiegoś czasu zmarszczki z przesuszenia na brodzie i nic nie jest w stanie ich zlikwidować. Chyba musiałabym w ciągu dnia coś dosmarowywać na tę partię twarzy i traktować ją inaczej od reszty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 08:35   #3693
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wybacz, że nic konkretnego nie polecę, ale nachodzi mnie ostatnio taka refleksja, że tak naprawdę, to wszystkie te kosmetyki i pielęgnacja anti-age jest hmmm... mocno wątpliwa. Wiadomo, że na już istniejące zmarszczki żaden kosmetyk nie pomoże. Zaś jeśli chodzi o prewencję, to jak dowieść, że dajmy na to na czole nie mam jeszcze zmarszczek, bo się nie opalam/używam witaminy C/olejów/kolagenu/czego tam jeszcze/zdrowo się odżywiam/uprawiam sport a może po prostu moja mama w tym wieku też nie miała? Jak udowodnić, że dzięki danemu kosmetykowi czy innemu czynnikowi nie mam zmarszczek, a bez niego już bym miała?

Dlatego ja coraz mniej oczekuję od kosmetyków. Na razie ubolewam, że jestem za mało systematyczna i zdyscyplinowana, żeby stosować ćwiczenia twarzy.

A co do kosmetyków, to kończę ostatnią próbkę Losec Therapy Ampoule su:m37 i więcej jej na pewno nie kupię. Jest lepka i już sam ten fakt wystarczająco mnie zniechęca. Ostatnie czego moja skóra potrzebuje, to oklejanie jej klajstrem.
Mam od jakiegoś czasu zmarszczki z przesuszenia na brodzie i nic nie jest w stanie ich zlikwidować. Chyba musiałabym w ciągu dnia coś dosmarowywać na tę partię twarzy i traktować ją inaczej od reszty.
W sumie racja. Jedyne co chyba działa p/zmarszczkowo, to retinoidy. Znowu zaczęłam używać atredermu, bo ładnie spłycił mi blizny po wyciskaniu i zwęża pory. No i filtr 50+, bez niego nie wyjdę. Czaję się jeszcze na jakiś krem peptydowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 08:48   #3694
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
W sumie racja. Jedyne co chyba działa p/zmarszczkowo, to retinoidy. Znowu zaczęłam używać atredermu, bo ładnie spłycił mi blizny po wyciskaniu i zwęża pory. No i filtr 50+, bez niego nie wyjdę. Czaję się jeszcze na jakiś krem peptydowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie się na retinoidach (Zorac) właśnie zrobiły pierwsze zmarszczki, a właściwie bruzdy, jak miałam 28 lat. Nie sądzę, że to była przyczyna, raczej stała za tym mimika, ale zapobiec też jak widać nie potrafiły. Więc ja w nic poza medycyną estetyczną nie wierzę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 15:55   #3695
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Wspominałam, że kupiłam w Japan Store Ettusais Herbal Jelly SPF50 PA++++. KLIK. Po dwóch użyciach stwierdzam następujące:

-niemożebnie wali etanolem, bardziej niż Biore, gdzie smród alko jest zamaskowany cukierkową wonią.
-jest to typowy krem, a nie żadne tam watery gel czy co tam jeszcze. Trzeba go starannie wsmarować, zajmuje to sporo więcej czasu niż przy lejących formułach typu Biore UV Aqua Rich czy Kose Fasio
-niestety pobiela w załamaniach skóry, wobec czego nie nadaje się pod oczy i muszę go w ciągu dnia rozcierać wokół ust (bruzdy).
-mniej się błyszczy niż wspomniane Kose i Biore, ale u mnie każdy filtr się jednak błyszczy

Tak więc to jednorazowy zakup. Tak jak się obawiałam, zawartość filtrów mineralnych w kremie jednak estetycznie mojej facjacie nie służy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 14:56   #3696
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie się na retinoidach (Zorac) właśnie zrobiły pierwsze zmarszczki, a właściwie bruzdy, jak miałam 28 lat. Nie sądzę, że to była przyczyna, raczej stała za tym mimika, ale zapobiec też jak widać nie potrafiły. Więc ja w nic poza medycyną estetyczną nie wierzę.


Ja w wieku prawie 35 lat tez juz nie wierze w cuda. Ostatnio rozmawiałam z babka w gabinecie kosmetycznym i powiedziała mi ze ważne jest oczyszczanie skory i utrzymywanie dobrego nawilżenia i do tego mogą mi służyć kosmetyki. Teraz chce zrobic serie zabiegów ktore mam nadzieje ze poprawia stan mojej skory i zmniejsza widoczność porów a docelowo myśle o ostrzyknięciu sie osoczem. Jak po tym nie zobaczę efektów to uderzam w kwas hialuronowy i botoks
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 21:36   #3697
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evek Pokaż wiadomość
Ja w wieku prawie 35 lat tez juz nie wierze w cuda. Ostatnio rozmawiałam z babka w gabinecie kosmetycznym i powiedziała mi ze ważne jest oczyszczanie skory i utrzymywanie dobrego nawilżenia i do tego mogą mi służyć kosmetyki. Teraz chce zrobic serie zabiegów ktore mam nadzieje ze poprawia stan mojej skory i zmniejsza widoczność porów a docelowo myśle o ostrzyknięciu sie osoczem. Jak po tym nie zobaczę efektów to uderzam w kwas hialuronowy i botoks
Do pogrubionego dodałabym jeszcze kojenie podrażnień i łagodzenie, co dla mojej skóry jest dość ważne. Tej nadwrażliwości dorobiłam się właśnie stosując rzeczy takie jak retinoidy i kwasy. Nie było warto
Ciekawa jestem efektów. Muszę popatrzeć, jak to cenowo wygląda. Chociaż teraz na pewno mnie nie stać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-11, 04:53   #3698
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dziewczyny, chcę sobie kupić 4 pełnowymiarowe kosmetyki Hada Labo do warstwowej pielęgnacji w sklepie na allegro. Wysyłka z Japonii. Koszt z razem przesyłką ok. 500 zł. Myślicie, że będę musiała dopłacić jeszcze cło? Nie bardzo mi się to widzi.
A może polecicie mi jakieś inne marki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2016-09-11 o 08:48
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 10:27   #3699
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

czyli oni zamówią dla Ciebie, a Ty dopłacisz za to. wg mnie lepiej zamawiać samej, ostatnio zamówiłam lotion za ok 48zł
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 11:03   #3700
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
czyli oni zamówią dla Ciebie, a Ty dopłacisz za to. wg mnie lepiej zamawiać samej, ostatnio zamówiłam lotion za ok 48zł
Chodzi o japan stare. Piszą, że wysyłka jest z japońskiej hurtowni. Teraz przeglądam ebay. Rzeczywiście trochę taniej. Tak patrzę na opisy tych kosmetyków i nie wiem co wybrać. Hada Labo czy jakąś inną firmę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 13:03   #3701
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wybacz, że nic konkretnego nie polecę, ale nachodzi mnie ostatnio taka refleksja, że tak naprawdę, to wszystkie te kosmetyki i pielęgnacja anti-age jest hmmm... mocno wątpliwa. Wiadomo, że na już istniejące zmarszczki żaden kosmetyk nie pomoże. Zaś jeśli chodzi o prewencję, to jak dowieść, że dajmy na to na czole nie mam jeszcze zmarszczek, bo się nie opalam/używam witaminy C/olejów/kolagenu/czego tam jeszcze/zdrowo się odżywiam/uprawiam sport a może po prostu moja mama w tym wieku też nie miała? Jak udowodnić, że dzięki danemu kosmetykowi czy innemu czynnikowi nie mam zmarszczek, a bez niego już bym miała?

Dlatego ja coraz mniej oczekuję od kosmetyków. Na razie ubolewam, że jestem za mało systematyczna i zdyscyplinowana, żeby stosować ćwiczenia twarzy.

A co do kosmetyków, to kończę ostatnią próbkę Losec Therapy Ampoule su:m37 i więcej jej na pewno nie kupię. Jest lepka i już sam ten fakt wystarczająco mnie zniechęca. Ostatnie czego moja skóra potrzebuje, to oklejanie jej klajstrem.
Mam od jakiegoś czasu zmarszczki z przesuszenia na brodzie i nic nie jest w stanie ich zlikwidować. Chyba musiałabym w ciągu dnia coś dosmarowywać na tę partię twarzy i traktować ją inaczej od reszty.
Ja uważam że regularne stosowanie odpowiednich dla rodzaju skóry kosmetyków daje dużo. Wiadomo że nadmierne korzystanie ze słońca, palenie papierosów, przesadna mimika i duże wahania wagi szkodzą skórze najbardziej ale widzę jak wyglądają znajome moje czy mojej mamy które nie używają żadnych kosmetyków, nawet serum czy kremu w domu nie mają i skórę jak patrzeć z bliska mają odwodnioną, zanieczyszczoną, niejednolitą, zaczerwienioną. Kosmetykami można podziałać na większą elastyczność, odżywienie, ujednolicenie kolorytu.

Na "efekty" marszczenia czoła i mrużenia oczu to tylko medycyna estetyczna wiadomo, na utratę owalu kosmetyki nie pomogą ale można poprawić jej koloryt czy fakturę. Trzeba mieć realne oczekiwania co kosmetyk może zdziałać

Mocnymi stężeniami kwasów czy retinoidami można sobie uszkodzić/uwrażliwić skórę już na zawsze.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-11, 17:31   #3702
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
czyli oni zamówią dla Ciebie, a Ty dopłacisz za to. wg mnie lepiej zamawiać samej, ostatnio zamówiłam lotion za ok 48zł


Jeśli zamówią, bo równie dobrze wezmą kasę a kosmetyków nie zobaczy. Za program ochrony kupującego na Allegro sie chyba dopłaca i to jakos lipnie działa a jak zapłaci sie paypalem ba ebay to ma sie gwarancje zwrotu pieniędzy w przypadku gdy towar nie dojdzie.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcę sobie kupić 4 pełnowymiarowe kosmetyki Hada Labo do warstwowej pielęgnacji w sklepie na allegro. Wysyłka z Japonii. Koszt z razem przesyłką ok. 500 zł. Myślicie, że będę musiała dopłacić jeszcze cło? Nie bardzo mi się to widzi.
A może polecicie mi jakieś inne marki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A czemu akurat chcesz Hadalabo ? Ja mam ich piankę do oczyszczania i jestem z niej potwornie niezadowolona.
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 17:50   #3703
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

evek będziesz w tygodniu polecone rozsyłać czy jeszcze z bardziej wartościowymi paczkami się nie uporałaś?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 18:31   #3704
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
evek będziesz w tygodniu polecone rozsyłać czy jeszcze z bardziej wartościowymi paczkami się nie uporałaś?


Nie ten wątek mam jeszcze pare większych ale jakies polecone tez wysle
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 19:25   #3705
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evek Pokaż wiadomość
Jeśli zamówią, bo równie dobrze wezmą kasę a kosmetyków nie zobaczy. Za program ochrony kupującego na Allegro sie chyba dopłaca i to jakos lipnie działa a jak zapłaci sie paypalem ba ebay to ma sie gwarancje zwrotu pieniędzy w przypadku gdy towar nie dojdzie.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------





A czemu akurat chcesz Hadalabo ? Ja mam ich piankę do oczyszczania i jestem z niej potwornie niezadowolona.
A nie wiem, tak jakoś wpadły mi w oko i potem zobaczyłam, że można kupić zestaw podróżny na wypróbowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 17:02   #3706
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Poluję na pomarańczowy BB... wersja różowa była też super, ale zdecydowanie brakowało mi tam żółci, także spróbuję tego: http://www.ebay.com/itm/270974391485

Ale co mnie zastanawia i chciałam się Was poradzić... Nie mam jasnej buźki, moja karnacja jest taka nieco ciemniejsza i meeeega żółta. Jeśli chodzi o poziom i kolor to odpowiadają mi np. Light Sunny z Annabelle Minerals oraz Sandy Medium z Amilie. Może powinnam strzelać w jakiś inny BB niż ten ze skin79? Jednak dużą rolę gra cena, mogę dać absolutnie max 60 zł. Bardzo byłabym wdzięczna za Waszą odpowiedź...

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-09-12 o 17:10
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 22:23   #3707
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Poluję na pomarańczowy BB... wersja różowa była też super, ale zdecydowanie brakowało mi tam żółci, także spróbuję tego: http://www.ebay.com/itm/270974391485

Ale co mnie zastanawia i chciałam się Was poradzić... Nie mam jasnej buźki, moja karnacja jest taka nieco ciemniejsza i meeeega żółta. Jeśli chodzi o poziom i kolor to odpowiadają mi np. Light Sunny z Annabelle Minerals oraz Sandy Medium z Amilie. Może powinnam strzelać w jakiś inny BB niż ten ze skin79? Jednak dużą rolę gra cena, mogę dać absolutnie max 60 zł. Bardzo byłabym wdzięczna za Waszą odpowiedź...
Ze Skin'a to raczej Purple bb lub Intense Classic bo Orange będzie sporo za jasny, ciemniejszy i żółtawy to np z Etude House precious mineral W24
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 09:12   #3708
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Zobaczymy jak się sprawdzi u mnie najpierw próbka Orange w takim razie ... A ewentualnie jeszcze na oku mam Holike Petit BB moisturing (nawilzajaca wersja jest najbardziej zolta i ciemniejsza z tego co widze ogladajac swatche) - jak uwazasz?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 15:02   #3709
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak się sprawdzi u mnie najpierw próbka Orange w takim razie ... A ewentualnie jeszcze na oku mam Holike Petit BB moisturing (nawilzajaca wersja jest najbardziej zolta i ciemniejsza z tego co widze ogladajac swatche) - jak uwazasz?
moisturing akurat nie miałam, miałam z serii petit tylko clearing, shimmering i essential i żółte nie były a beżowawe raczej ale ten nawilżający faktycznie bardziej żółty od reszty.
Tu masz słocz tego EH
http://static.samthebear.com/images/...t-swatches.jpg

ciemniejsze żółciaki to raczej japońskie bb ale specjalistką nie jestem bo ja z tych jasnych jedynie na fotach widziałam że nie są tak sino różowe jak koreańce

tu masz jeszcze słocze Skinfoodów np.:
http://karolowo.blogspot.com/2013/06...ernoon-bb.html
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 18:06   #3710
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
moisturing akurat nie miałam, miałam z serii petit tylko clearing, shimmering i essential i żółte nie były a beżowawe raczej ale ten nawilżający faktycznie bardziej żółty od reszty.
Tu masz słocz tego EH
http://static.samthebear.com/images/...t-swatches.jpg

ciemniejsze żółciaki to raczej japońskie bb ale specjalistką nie jestem bo ja z tych jasnych jedynie na fotach widziałam że nie są tak sino różowe jak koreańce

tu masz jeszcze słocze Skinfoodów np.:
http://karolowo.blogspot.com/2013/06...ernoon-bb.html
Skinfoody mnie jakoś nie przekonują, a ten Etude House coraz bardziej - widzę, że też skład ma fajniejszy niż skin79, w którym lista składników przekracza 50... Ogólnie Skinfood i Holika napakowane są z tego co widzę bardziej parabenami. Nad tym EH się zastanawiam, przydałyby się jakieś opinie wizażanek
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 19:29   #3711
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Etude house to najgorszy bb jaki kiedykolwiek miałam
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 19:34   #3712
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z azjatyckimi kremami BB, bo te polskie mnie bardzo zawiodły. Zastanawiałam się nad kremami od Skin79, ale to zdecydowanie nie na moją kieszeń. Poleca ktoś trochę tańsze BB, które nadawałyby się do cery mieszanej w kierunku tłustej, czasem z problemami skórnymi takimi jak zaskórniki i trądzik?

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2016-09-21 o 17:27
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 08:05   #3713
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evek Pokaż wiadomość
Etude house to najgorszy bb jaki kiedykolwiek miałam
Ojoj, dzięki za wiadomość... Powiedz, jaką masz cerę i dlaczego EH się nie sprawdził?

Szukam czegoś mocno żółtego i nie jasnego, jestem na poziomie 53 z bourjois i Light z Annabelle Minerals... Zobaczymy czy bardzo jasny będzie ten Orange ze Skin79 - ale różowy BB ze Skin79 jeśli chodzi o poziom nie był wcale taki za jasny dla mnie, prawie był akurat, tylko kolorystycznie nie pasował do mojej żółtej karnacji.

Coś możesz polecić, Evek?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 10:15   #3714
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Jak oceniacie słynny COSRX Low pH Good Morning Gel? Pytam z perspektywy osoby, która jest do żelów zrażona. Nie używam ich chyba przeszło 5 lat. W zeszłym roku pokusiłam się na tymiankowy Sylveco i oddałam koleżance, bo był dla mnie za mocny, czułam ściągnięcie zaraz po myciu, a to zapowiedź odwodnienia. A zawiera on przecież bardzo łagodny detergent (Lauryl Glucoside). Low pH Gel nie ma co prawda siarczanów, ale ma Cocamidopropyl Betaine i sodium lauroyl methyl isethionate.

Kusi mnie zakup, bo chcę przetestować teorię, że za łagodność i brak wysuszania odpowiada pH produktu, ale nie wiem, czy w moim przypadku to ma sens. Jestem przecież bardzo zadowolona z liquidów myjących.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 17:44   #3715
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Przejrzałam trochę oferty polskich sklepów wysyłkowych i mój wybór ograniczył się do 4 kremów. Pierwszy to M Perfect Cover z Misshy, drugi to Babyface BB Cream Silky od It's Skin, a pozostałe dwa są z Holika Holika (Petit Clearing i ten zielony chyba prezentowany był jako wodny). Zastanawiam się nad zakupienia próbek, ale z któregoś chciałabym zrezygnować. Podkładów zazwyczaj używam w kolorze ivory, a z tych kremów BB chyba tylko Missha ma dobór odcieni, więc o resztę trochę się boję.
Macie może z tymi kremami bliższe doświadczenia?
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 19:12   #3716
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Chimay,

A może Ty będziesz się orientowała w moim dylemacie i coś poradzisz??

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ojoj, dzięki za wiadomość... Powiedz, jaką masz cerę i dlaczego EH się nie sprawdził?

Szukam czegoś mocno żółtego i nie jasnego, jestem na poziomie 53 z bourjois i Light z Annabelle Minerals... Zobaczymy czy bardzo jasny będzie ten Orange ze Skin79 - ale różowy BB ze Skin79 jeśli chodzi o poziom nie był wcale taki za jasny dla mnie, prawie był akurat, tylko kolorystycznie nie pasował do mojej żółtej karnacji.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 19:41   #3717
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Sylvia, uważam ze etude house to bardzo przeciętna jakościowo marka. Mam cerę mieszana. EH był koszmarny w aplikacji, podkreślał suche skorki, ważył sie, miał jakis chamski odcień.
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:38   #3718
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Chimay,

A może Ty będziesz się orientowała w moim dylemacie i coś poradzisz??
Przykro mi, ja w ogóle nie używam ani BB ani podkładów i zupełnie nie orientuję się w temacie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:46   #3719
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Przejrzałam trochę oferty polskich sklepów wysyłkowych i mój wybór ograniczył się do 4 kremów. Pierwszy to M Perfect Cover z Misshy, drugi to Babyface BB Cream Silky od It's Skin, a pozostałe dwa są z Holika Holika (Petit Clearing i ten zielony chyba prezentowany był jako wodny). Zastanawiam się nad zakupienia próbek, ale z któregoś chciałabym zrezygnować. Podkładów zazwyczaj używam w kolorze ivory, a z tych kremów BB chyba tylko Missha ma dobór odcieni, więc o resztę trochę się boję.
Macie może z tymi kremami bliższe doświadczenia?
Jestem blada i Holika Clearing była w porządku zanim zaczęłam mocniej unikać słońca, czyli przy lekkiej opaleniznie. Warto spróbować, bo ten BB na Ebayu kosztuje około 16 zł. Dobrze kryje, ale trochę podkreślał suche skórki. Co do Misshy miałam Perfect Cover najjaśniejszą i była za różowa. Znacznie ładniejszy odcień miała #13 z serii w brązowej tubce, ale to już naprawdę jasny BB.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 10:30   #3720
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ojoj, dzięki za wiadomość... Powiedz, jaką masz cerę i dlaczego EH się nie sprawdził?

Szukam czegoś mocno żółtego i nie jasnego, jestem na poziomie 53 z bourjois i Light z Annabelle Minerals... Zobaczymy czy bardzo jasny będzie ten Orange ze Skin79 - ale różowy BB ze Skin79 jeśli chodzi o poziom nie był wcale taki za jasny dla mnie, prawie był akurat, tylko kolorystycznie nie pasował do mojej żółtej karnacji.

Coś możesz polecić, Evek?
Kupiłam trójpak próbek ze Skin79 (Orange, Gold, Pink) oraz obecnie mam opakowanie Intense Classic Balm z tej samej firmy. W Bourjois 51/52 to dla mnie dobre kolory póki nie oksydują, a w Annabelle Minerals jestem na poziomie Golden Fairest/Fair.

Z moich odczuć Pink był dla mnie za jasny i za sino-różowy; Gold jest natomiast za różowy, ale latem gdy bliżej mi do Golden Fair z AM to był nawet spoko; Orange po nałożeniu jest dla mnie żółto-biały, ale z czasem dopasowuje się do karnacji tak, że pasuje dobrze; Classic Balm od nałożenia ma dobry poziom jasności i po czasie nie zmienia odcienia.

Tak sumując Twoją i moją odpowiedź uważam, że skoro mam jaśniejszą cerę i Pink był dla mnie za jasny, a Ty masz ciemniejszą i był tylko ciut ciemniejszy to uważam, że te kremy inaczej dopasowują się poziomem jasności do konkretnego sebum. Dlatego lepiej jak zaopatrzysz się w próbki, bo np. ktoś poleci Ci Purple i wyjdzie on jaśniej mimo, że na swatchach wygląda ciemno, a na pani Krysi co ma białą twarz wyjdzie o dziwo idealnie.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2016-09-22 o 10:31
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.