Notesiki:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 19:36   #31
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Notesiki:)

Cytat:
Napisane przez nikotynka
Cytuję samą siebie :
przerwy między jednym kawałkiem a drugim i niedokładne "zakładki" po bokach.
Chodziło mi dokładniej o niewymierzone do końca kawałki taśmy i o "marszczenie" się zakładek taśmy na rogach. Sczególnie widać to na okładce z rybkami - górny lewy róg (przerwy).

Nikotynko, proponuję, zebyś spróbowała okleić notes taśmą w ten sposób. Nie da sie tego zrobic idealnie- sama zobaczysz. Taśma pod wpływem wilgotnego kleju rozciaga się odrobinę, a potem zaczyna kurczyć podczas wysychania. Stąd te przerwy. Zapewniam Cię, że na żywo notesy wygladają idealnie. Taśma nigdzie się nie marszczy (nie wiem gdzie to wypatrzyłaś, ale to chyba kwestia zdjecia). Zrobiłam takich notesów już ok. 20 sztuk jak nie wiecej i mam juz troche wprawy.


Cytat:
Napisane przez nikotynka
A co do techniki, to dlaczego nie przycinać dokładnie każdego kawałka taśmy z osobna? Byłoby dokładniej i estetycznej jak mi się wydaje.
Nie byłoby- z prostego powodu- nie da sie tego zrobić idealnie i jak wspomniałam wyżej, taśma sie rozciaga a potem kurczy. Ja rozumiem, ze to moze wygladać na naprawdę banalnie proste, ale niestety nie jest takie. Praca nad jednym notesem zajmuje mi ok 3-4 godzin pracy. Najdłużej trwa właśnie przyklejanie tasmy. Potem juz tylko wykańczanie.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 19:39   #32
Wróbelek
Rozeznanie
 
Avatar Wróbelek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Wiadomości: 557
GG do Wróbelek
Dot.: Notesiki:)

mnie też jakoś ten bukiecik najbardziej przypadł do gustu. Co nie oznacza że reszta jest brzydka. Wsytkie są śliczne
__________________
różności
decoupage
karteczki
malowane szkło

Wróbelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 19:54   #33
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Notesiki:)

Cytat:
Napisane przez aniielica
Nikotynko, proponuję, zebyś spróbowała okleić notes taśmą w ten sposób. Nie da sie tego zrobic idealnie- sama zobaczysz. Taśma pod wpływem wilgotnego kleju rozciaga się odrobinę, a potem zaczyna kurczyć podczas wysychania. Stąd te przerwy. Zapewniam Cię, że na żywo notesy wygladają idealnie. Taśma nigdzie się nie marszczy (nie wiem gdzie to wypatrzyłaś, ale to chyba kwestia zdjecia). Zrobiłam takich notesów już ok. 20 sztuk jak nie wiecej i mam juz troche wprawy.


(...)nie da sie tego zrobić idealnie i jak wspomniałam wyżej, taśma sie rozciaga a potem kurczy. Ja rozumiem, ze to moze wygladać na naprawdę banalnie proste, ale niestety nie jest takie. Praca nad jednym notesem zajmuje mi ok 3-4 godzin pracy. Najdłużej trwa właśnie przyklejanie tasmy. Potem juz tylko wykańczanie.
no ja myślę, że słowo Mistrza Notesików powinno wszystko wyjaśnić, a skoro na żywo wyglądają idealnie - rozumiem, że lepiej niż na fotkach - to muszą to być cuda nad cudami pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne dzieła!!
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:05   #34
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Notesiki:)

Hahahaha Mistrza notesików Fajna nazwa Dzisiaj będę robić kolejne sztuki, to na dniach wrzuce fotki
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:03   #35
nikotynka
Raczkowanie
 
Avatar nikotynka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: biżulandia
Wiadomości: 230
GG do nikotynka
Dot.: Notesiki:)

Moze wystarczy zmienić klej na klej szybkoschnący- tkanina nim nie nasiąknie tak szybko... A przycinając taśmę dokładnie do wymiarów brzegu i ścięciu jej pod skosem unikniesz "nakładania" się taśmy na jej rogach.

Wybacz że cokolwiek napisałam na "nie"- jednak któraś z poprzedniczek miała rację- wizaż.pl chyba polega na klepaniu sie po ramieniu i ciągłych pochwałach broń Boże nie można napisać czegoś "od siebie" ...

A chodziło mi tylko o to- jak już nazwałam banalny szczegól, ale nawet tego czepiać się nie mam prawa :
__________________
nikotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:14   #36
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Notesiki:)

Nie o to chodzi... Każda krytyka jest mile widziana Już wiem o jakie fałdki chodzi. To jest kwestia padania swiatła. Taśmę trzeba zagiąć i w każdym miejscu wygląda to tak samo. Na tych zdjecia po prostu to tak wygląda. Na żywo nie ma jednak po tym śladu. A klej szybkoschnący niestety sie nie sprawdzi, bo zazwyczaj są one bardzo zadkie, przez co będą się robić brzydkie plamy. Sprawdzałam już masę klejów i jedynym sensownym wyjsciem jest ten, którego używam
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:41   #37
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Notesiki:)

Jakiego formatu sa notesy?
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 22:08   #38
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Notesiki:)

A5 i A6
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.