Strony internetowe z ofertami pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 19:17   #1
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691

Strony internetowe z ofertami pracy


Pewnie wiecie, ze sa rozne strony internetowe, na ktorych zamieszczane sa oferty prqacy. Co o tym myslicie? Czy dzieki takim stronom ktos trafil na fajna prace?
Czy wg.Was to lepszy pomysl na szukanie pracy niz rejestracja w UP?

Wlasnie skonczylam studia licencjackie i teraz wypadaloby sie za czyms rozejrzec...
Ale nie bardzo wiem, jak szukac, aby dobrze trafic Czy szukacie pracy tylko w swoim miescie czy w sasiednich tez?
Jakich zarobkow mozna sie spodziewac na poczatek??
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:36   #2
CAPOMAN
Raczkowanie
 
Avatar CAPOMAN
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z lapka:)
Wiadomości: 216
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Jasne, że korzystaj ze stron internetowych oferujących pracę- teraz większość dużych firm korzysta właśnie z tej formy rekrutacji osób jak i również mają podpisane umowy z firmami HH, które też korzystają z rekrutacji on line, więc warto zarejestrować się na jak największej liczbie stron tego typu- dodatkowo przeważnie każdą taką stronę możesz tak skonfigurować abyś otrzymywała powiadomienia o nowych ofertach pracy czy też o o ofertach w twoim zawodzie.
CAPOMAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:32   #3
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Ja korzystam ze stron
www.infopraca.pl tutaj jestem zalogowana, mam w bazie swoje cv i list motywacyjny, wiec tylko w razie zainteresowania klikam wyslij
www.pracuj.pl
www.gazetapraca.pl

Co do rejonu szukania pracy, to ja prócz tego, że mieszkam w Jaworznie, rozglądam się za pracą w sąsiednim mieście, tzn w miastach: Mysłowice, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, nim wyślę ofertę na wszelki wypadek sprawdzam jaki dojazd, ile km, a jeśli zapraszaja na rozmowe, tzn np jak mam 25km odleglosci to przy zapytaniu o kwote jaka chcialabym zarabiac mowie wiecej,zeby na tym wszystkim nie stracic...
Jakie kwoty na poczatku? Ciezko powiedziec... Ja za moja pierwsza prace mialam tysiaka na reke
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 16:47   #4
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Pewnie wiecie, ze sa rozne strony internetowe, na ktorych zamieszczane sa oferty prqacy. Co o tym myslicie? Czy dzieki takim stronom ktos trafil na fajna prace?
Czy wg.Was to lepszy pomysl na szukanie pracy niz rejestracja w UP?

Wlasnie skonczylam studia licencjackie i teraz wypadaloby sie za czyms rozejrzec...
Ale nie bardzo wiem, jak szukac, aby dobrze trafic Czy szukacie pracy tylko w swoim miescie czy w sasiednich tez?
Jakich zarobkow mozna sie spodziewac na poczatek??
Pewnie że warto szukać na necie. Ja sama często zaglądam na pracuj.pl , jobrapido.pl , jobs.pl czy jobpilot.pl .
Jak szukać? To trudne pytanie, bo zależy w jakim zawodzie szukasz pracy. Myslę, że dobrze byłoby sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie co chcesz w życiu robić, w jakim zawodzie widzisz siebie i co sprawi że będziesz się rozwijać. Jak już na to znajdziesz odpowiedź to wtedy szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj. A najlepszy portal z praca jaki znam to po prostu google.pl , wpisuję nazwę stanowiska + oferta pracy lub po prostu nazwa stanowiska + praca i już
Co do zarobków to tu dużo zależy:
1. Od miasta w którym pracujesz
2. Od zawodu, który wykonujesz
Bo tak mozna by dac przedział 800 - 4000 netto, ale myslę, że to raczej nie o to chodziło.
Jesli chcesz wykonywać określony zawód to dobrze też zarejstrować się na portalach skupiających profesjonalistów jak goldenline.pl czy też linkedin.com .
No i najważniejsze, nie poddawać się gdy nie wychodzi Ja swojej pierwszej pracy szukałam ok. 2 lata
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 19:06   #5
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Dzieki dziewczyny
W UP w moim miescie jest sporo ofert, ale obecnie nic dla mnie Nie zebym byla wybredna, ale szukaja sporo osob majacych zawod np.cukiernik, stolarz, szwaczka itp. A ja mam liceum i studia Najbardziej interesowałoby mnie cos w typie pracy biurowej, obsluga klienta itp. Mialam takie praktyki i pasowaly mi
Ktoras z Was pisala o zarobku ok.1 tys.zl. Na poczatek dla mnie byloby to ok choc wieksza kwota bym nie pogardzila

Swoja droga jestem ciekawa dlaczego wiecej ofert jest na stronach w necie niz w Up? Od czego to moze zalezec, gdzie firmy umieszczaja swoje oferty?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 05:51   #6
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Swoja droga jestem ciekawa dlaczego wiecej ofert jest na stronach w necie niz w Up? Od czego to moze zalezec, gdzie firmy umieszczaja swoje oferty?
Tak na mój chłopski rozum to wynika to z faktu, że pracodawca umieszczając ogłoszenie w internecie zamist w UP ma większe szanse na znalezienie pracownika. W necie znacznie więcej osób obejrzy jego ogłoszenie, wysle swoje CV itede i to nie tylko z jednego miasta, ale z całej Polski. Poza tym pierwsze wymaganie jakie dzisiaj istnieje, czyli umiejętność obsługi komputera ma już sprawdzone . Bo w końcu ten potencjalny pracownik znalazł to ogłoszenie w necie. No i jeszcze oszczędność czasu. Nikt nie musi nigdzie jechać, przyjmować potencjalnych pracowników, którzy jak się okazuje nie spełniają wymagań (zwłaszcza że firmy HR, które coraz częściej są zatrudniane do rekrutacji w dzisiejszych czasach prowadzą po kilkanaście rekrutacji naraz). CV lądują w skrzynce i dopiero po wyborze tych najbardziej interesujących można im poświęcić czas (oczywiście to, że ten wybór nie zawsze jest słuszny to inna sprawa i inna dyskusja ).
I to chyba właśnie o to chodzi.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 18:09   #7
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

A co to sa te firmy HR? Spotkalam sie z tym, ale szczerze mowiac nie wiem

I jeszcze jedno pyt.do osob, ktore znalazly prace przez internet: po jakim czasie mozna sie spodziewac odpowiedzi od pracodawcy?
Niby moge rozeslac dowolna ilosc CV...Ale chcialabym wiedziec, czy np.po tygodniu, jesli nie uzyskam odp czekac nadal czy szukac dalej...

Ja np.chcialabym w sierpniu jeszcze odpoczac, ewentualnie od wrzesnia zaczac prace, jak sie uda...Dlatego nie wiem, czy CV juz wysylac, czy czekac...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-24, 18:29   #8
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

zazwyczaj odzywaja sie po paru dniach do tyg., wtedy idziesz na rozmowe i dowiadujesz sie, ze odezwa sie w ciagu tyg. czasami nawet do dwoch. chyba ze pracy bedziesz szukac przez ten portal profeo.pl, tutaj masz terminy skladania cv.
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 18:45   #9
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A co to sa te firmy HR? Spotkalam sie z tym, ale szczerze mowiac nie wiem

I jeszcze jedno pyt.do osob, ktore znalazly prace przez internet: po jakim czasie mozna sie spodziewac odpowiedzi od pracodawcy?
Niby moge rozeslac dowolna ilosc CV...Ale chcialabym wiedziec, czy np.po tygodniu, jesli nie uzyskam odp czekac nadal czy szukac dalej...

Ja np.chcialabym w sierpniu jeszcze odpoczac, ewentualnie od wrzesnia zaczac prace, jak sie uda...Dlatego nie wiem, czy CV juz wysylac, czy czekac...
Możesz zaznaczyc wysylajac swojego maila do nich ze mozliwosc podjecia pracy od miesiaca wrzesien i tyle. Wiele osob szuka ludzi od zaraz, ale jest tez troche ofert co twoje zaznaczenie im jest jak najbardziej na reke. A w sierpniu po prostu chodzic na rozmowy. Ja teraz do konca lipca bede pracowac w jednej firmie, i przez miesiac sierpien bede bezrobotna. W sumie moglabym znalezc od sierpnia jakas prace,ale nie ma sensu bo w polowie miesiaca mam zarezerowane wczasy. Owszem oferty wysylam,ale zaznaczam,ze dopiero od wrzesnia jak cos jutro nawet na rozmowe jade...
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 05:40   #10
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A co to sa te firmy HR? Spotkalam sie z tym, ale szczerze mowiac nie wiem
HR - ang. human resources - zasoby ludzkie, czyli firmy które po prostu zajmują się rekrutacją na zlecienie .

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pyt.do osob, ktore znalazly prace przez internet: po jakim czasie mozna sie spodziewac odpowiedzi od pracodawcy?
Niby moge rozeslac dowolna ilosc CV...Ale chcialabym wiedziec, czy np.po tygodniu, jesli nie uzyskam odp czekac nadal czy szukac dalej...

Ja np.chcialabym w sierpniu jeszcze odpoczac, ewentualnie od wrzesnia zaczac prace, jak sie uda...Dlatego nie wiem, czy CV juz wysylac, czy czekac...
CV już wysyłaj bo to róznie bywa, czasami odpowiadają na drugi dzień, czasami po tygodniu. Raz mi się zdarzyło dostac odpowiedź po pół roku . Poza tym zawsze możesz pracodawcy powiedzieć, że zacząć możesz dopiero od września.
Ja np. teraz szukam pracy i jak potencjalny pracodawca pyta od kiedy mogę zacząć to mówię, że albo od 1 września, jesli wszystko uda się załatwić do końca lipca, albo od 1 października. I to raczje nie jest dziwne dla pracodawcy.
Ale szukać warto już teraz

Edytowane przez maymay6
Czas edycji: 2008-07-25 o 05:44 Powód: literówki
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:00   #11
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Dzieki No kilka stron z ofertami pracy znalazlam, zobaczymy czy uda sie cos dla mnie znalezc...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-03, 20:38   #12
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

ja najbardziej lubię stronę www.gumtree.pl - jest kilka wersji w zależności od regionu, i nie tylko pracę tam można znaleźć

ile czasu czekać? nie czekać aż się odezwą, tylko codziennie wchodź na strony, wysyłaj cv, szukaj. Nie ma sensu wysłać powiedzmy 30 cv i czekać, to musi być raczej permanentny stan - szukanie pracy - oczywiście do momentu, gdy jej nie znajdziesz. Jak ja szukałam pracy, miałam po 2 romowy kwalifik., dziennie przez ok. miesiąc. Ale opłaciło się - dostałam pracę w kancelarii prawniczej, więc jak potem dzwoniły telefony, to nawet się nie zastanawiałam, tylko grzecznie odpowiadałam, że juz nieaktualne
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 21:03   #13
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
ja najbardziej lubię stronę www.gumtree.pl - jest kilka wersji w zależności od regionu, i nie tylko pracę tam można znaleźć

ile czasu czekać? nie czekać aż się odezwą, tylko codziennie wchodź na strony, wysyłaj cv, szukaj. Nie ma sensu wysłać powiedzmy 30 cv i czekać, to musi być raczej permanentny stan - szukanie pracy - oczywiście do momentu, gdy jej nie znajdziesz. Jak ja szukałam pracy, miałam po 2 romowy kwalifik., dziennie przez ok. miesiąc. Ale opłaciło się - dostałam pracę w kancelarii prawniczej, więc jak potem dzwoniły telefony, to nawet się nie zastanawiałam, tylko grzecznie odpowiadałam, że juz nieaktualne
Tak, fajna stronka Szkoda, ze dotyczy tylko tych najwiekszych miast... ja najblizej mam do Łodzi...

Fajna ta praca w kancelarii?
Ja znalazlam taka oferte, niestety mialabym daleko... Wiec nawet nie wysylalam cv...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 21:27   #14
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Karolinka86 - tak, fajna praca jesli chodzi o doświadczenie, studiuje prawo i w ogole kreci mnie ten temat ale jesli chodzi o pracodawcę, to po prostu byl fatalny, nie dość ze malo placil, to jeszcze dla zusu placil nam najnizsza krajowa, a reszte pod stolem.... i tak naprawdę to mam gdzieś, że na emeryture mi się nie odkładało, mialam 19 lat i nie o tym myślałam, ale muszę sama się utrzymywać, a jak nawet poszłam do glupiego media markt po mikrofalowke na raty (chcialam taka lepsza, bo nie mam piekarnika no i w takiej chcialam piec ciasta, obiady, itp) to mnie prawie ze wysmiali jak im pokazalam ile zarabiam.... wiec juz bede uwazac na takich cwaniakow, oczywiscie zawsze mi doplacil ta reszte, ale no prosze, prawnik, tyle zarabia (kokosy!!! przysięgam!!), a żaluje na zus kilkaset złotych...: / koniec offtopu: )

no, niestety, gumtree tylko jest dla kilku miast większych....ale można tam znależc wszystko
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 09:48   #15
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
Jak ja szukałam pracy, miałam po 2 romowy kwalifik., dziennie przez ok. miesiąc. Ale opłaciło się - dostałam pracę w kancelarii prawniczej, więc jak potem dzwoniły telefony, to nawet się nie zastanawiałam, tylko grzecznie odpowiadałam, że juz nieaktualne
To i tak mialas szczescie, ze na tyle rozmow kwalifikacyjnych Cie zaprosili Czesto piszą, że skontaktują się tylko z wybranymi osobami...A tu proszę, jak Ci się powiodło

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
wiec juz bede uwazac na takich cwaniakow, oczywiscie zawsze mi doplacil ta reszte, ale no prosze, prawnik, tyle zarabia (kokosy!!! przysięgam!!), a żaluje na zus kilkaset złotych...: / koniec offtopu: )

no, niestety, gumtree tylko jest dla kilku miast większych....ale można tam znależc wszystko
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:58   #16
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Czy te firmy w ogóle kontaktuja sie ludzmi, ktorzy wysylaja im swoje CV?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:41   #17
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Czy te firmy w ogóle kontaktuja sie ludzmi, ktorzy wysylaja im swoje CV?

pewnie, ze tak. ja mimo tego, ze jeszcze studiuje, po jednym dniu mialam 5 zaproszen na rozmowe niestety musialam odrzucic, nie odpowiadal mi grafik (glownie telemarketer), ale sie nie zniechecam i szukam dalej
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 18:39   #18
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

A to musialas miec ogromne szczescie
Moze za malo jeszcze ofert wyslalam, bo ja tak wlasciwie dopiero zaczynam w tym kierunku "dzialac"
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:47   #19
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

He he, wlasnie wczoraj wieczorem jedna firma do mnie oddzwonila. Ale bylam w szoku Tylko troche glupio mi bylo, bo ja juz chcialam zrezygnowac z tej firmy, ale wyslalam CV przez internet i nie dalo sie tego cofnac

A zaprosili mnie na rozmowe kwalifikacyjna do jakiejs restauracji w innym miescie (no niecala godzinke jazdy autobusem ode mnie). Ciekawe dlaczego tam akurat, jak praca miala byc u mnie w miescie
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 17:08   #20
Tokarchuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Strony internetowe z ofertami pracy

Cytat:
Napisane przez bassienkaw Pokaż wiadomość
Ja korzystam ze stron
www.infopraca.pl tutaj jestem zalogowana, mam w bazie swoje cv i list motywacyjny, wiec tylko w razie zainteresowania klikam wyslij
www.pracuj.pl
www.gazetapraca.pl

Co do rejonu szukania pracy, to ja prócz tego, że mieszkam w Jaworznie, rozglądam się za pracą w sąsiednim mieście, tzn w miastach: Mysłowice, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, nim wyślę ofertę na wszelki wypadek sprawdzam jaki dojazd, ile km, a jeśli zapraszaja na rozmowe, tzn np jak mam 25km odleglosci to przy zapytaniu o kwote jaka chcialabym zarabiac mowie wiecej,zeby na tym wszystkim nie stracic...
Jakie kwoty na poczatku? Ciezko powiedziec... Ja za moja pierwsza prace mialam tysiaka na reke
http://wypatruj.pl - szuka oferty pracy bezpośrednio na stronach pracodawców. Praca bez pośredników.
Tokarchuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 18:08:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.