Activ 2 fitness w domu :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-28, 20:30   #1
miniosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-ster
Wiadomości: 10

Activ 2 fitness w domu :)


Od 2 m-cy ćwiczę poprzez grę EA Sports Active 2 na konsolę (PS3) mojego chłopaka niesamowite doświadczenie. Mieszkam poza miastem, wiec pasuje mi ćwiczenie w domu.
Nie muszę jechać do miasta i zbędnie tracić czas, zamiast tego ćwiczę parę razy w tygodniu o wyznaczonych sobie porach w moim własnym salonie. Gra jest niesamowicie nastawiona na cardio, fitness i taniec (na wirtualnym stepie) + można śledzić własne statystyki i porównywać z przyjaciółmi.
Jeśli ktoś ma dostęp do PS3 i kamerki to serdecznie polecam!!!

Edytowane przez miniosa
Czas edycji: 2011-01-16 o 00:17
miniosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 16:19   #2
VeroniczkaA
Zadomowienie
 
Avatar VeroniczkaA
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 143
Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

wlasnie planuje zakupic sobie ten sprzecik, szkoda , ze jest dosc drogi
VeroniczkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 20:32   #3
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Smile Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Ja ćwiczę na poprzednim tytule czyli EA Active Sports i generalnie jest niezła ale:
-rozgrzewka jest do kitu, końcowy stretching też (to się po paręnastu razach nudzi totalnie, cały czas to samo)
-nie wszystkie ćwiczenia konsola mi łapie
-według mnie w 6-tygodniowym programie jest mało ćwiczeń na brzuch

Z zalet generalnie interaktywny trening mnie nie nudzi, ćwiczenia są fajnie przeplatane (cardio i siłowe), przy ćwiczeniu na czczo są efekty na wadze.

Możesz porównać tą wersję z 2? Jak dużo ulepszyli?
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:08   #4
miniosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-ster
Wiadomości: 10
Dot.: Active 2 fitness w domu :)

MAGDALENA1982 : Nie wiem jak wyglądała poprzednia wersja gry, ale Active 2 posiada 18 z góry ustawionych Workout'ów.., to sporo! Plus kilka Programów na z góry zaplanowanych na kilka tygodni. Czyli dla systematycznych użytkowników. Ja sama znajduję czas tylko w weekendy. Jestem zbyt wyczerpana po pracy, żeby ćwiczyć w tygodniu.
Ale prawda, że może sie trochę nudzić, choć samemu także można ułożyć własny program i to daje akurat mi satysfakcję. W prawym górnym rogu (w menu głównym) widać jak mój ustawiony program rozkłada się na poszczególne partie mojego ciała. Czyli mogę to kontrolować. Granie poprzez PS3 jest niesamowicie dokładne i precyzyjne.. Nie bardzo opanowałam jeszcze ćwiczenie za pomocą zielonej rozciągliwej taśmy, która też jest w zestawie + 3 sensory na obie ręce i nogę. (Ale każda konsola ma inną liczbę dodatków.) Moja kamerka chyba jest źle ustawiona i nie łapie mojej pozycji. I odrobinę rozczarował mnie taniec, bo jest tylko kilka ruchów typowych dla step'a, mogłoby być bardziej rozbudowane. Uwielbiam natomiast kickboxing i boks. Bieganie jest trochę dziwne, nie umiem biegać w miejscu . Są też rzuty do kosza i jazda na deskorolce (bardzo wyczerpujące). I osobiście podoba mi się rozgrzewka, która jest spokojna i końcowe rozciąganie też jest spoko. Pozwala uspokoić szybkie bicie serca, co bardzo mnie relaksuje.
miniosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 18:46   #5
mocucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 14
Smile Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Witam
Ja ćwiczę na programie 6 tygodniowym już drugi tydzień (ćwiczenia są średnio przez ok 30 minut 4 razy w tygodniu). Gram na ps3 i nie ma potrzeby ustawiania kamerki ponieważ czujniki na rękach i nodze łączą się z nadajnikiem podłączanym do usb ps3. Ćwiczę na średnim poziomie i za każdym razem jest inny zestaw ćwiczeń. Po trzydziestu minutach ćwiczeń (spala się średnio ok. 140 kcal) i ćwiczenia są dość wyczerpujące w szczególności cardio. Zamiast zielonej gumy można ćwiczyć z ciężarkami. Poza programem ćwiczeń istnieje możliwość skomponowania własnych lub wykorzystanie gotowych zestawów. Polecam bardzo )

Edytowane przez mocucha
Czas edycji: 2011-01-07 o 18:49
mocucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 22:00   #6
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Dziewczyny, ja dzisiaj zaczęłam ten 9-tygodniowy program ćwiczeń. Wybrałam trenera mężczyznę, bo z opisu wynikało, że w tej opcji jest więcej ćwiczeń siłowych, cardio, a mniej fitnessu, a o to mi właśnie chodziło. Generalnie po pierwszej trzydziestominutowej sesji bardzo czuję mięśnie nóg, zmęczyłam się dość porządnie. Z tym, że na co dzień nie mam zbyt wiele wysiłku fizycznego. Nie ćwiczę z tą zieloną gumą, ale z hantlami, mogłam w zasadzie na sam początek wybrać troszkę lżejsze, ale w domu mam tylko takie po 2kg
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:51   #7
VeroniczkaA
Zadomowienie
 
Avatar VeroniczkaA
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 143
Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Ja w poniedzialek zamowilam zestaw, juz sie nie moge doczekac , az przyjdzie ;]
VeroniczkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 00:15   #8
miniosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-ster
Wiadomości: 10
Dot.: Active 2 fitness w domu :)

No to będę musiała zmienić trenerkę na trenera Ostatnio mniej sie mecze i robie dwa dni treningu w jeden wieczor. Cwiczenia moglyby byc dluzsze. Przyznam, ze jestm z kazdym wieczorem ciekawsza, jaki bedzie zestaw cwiczen. Juz po paru regularnych sesjach w tygodniu, odczuwam wieksza sprezystosc mojego ciala, mniej sie mecze i mam wiecej sily i energii, zeby w końcu ćwiczyć po pracy. No i zdobywanie każdego kolejnego Trofeum jest satysfakcjonujące na tyle by chcieć więcej.
Czy któraś z Was wypróbowała grę "Get fit with Mel B"? Czekam, aż cena trochę spadnie i na pewno zakupie.
miniosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:09   #9
Kareczka
Raczkowanie
 
Avatar Kareczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 131
Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Witajcie,
Tez mam od tygodnia EA Sports Active 2 i jestem zachwycona, zakwasy mam po cwiczeniach 3 dni .

Miniosa tez myslalam nad Mel B moge kupic za okolo 80 zl.

I czekam na Zumbe
http://gazaroimages.s3.amazonaws.com/png/l/3393060.png
Kareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 00:21   #10
miniosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-ster
Wiadomości: 10
Dot.: Active 2 fitness w domu :)

Ja tez mialam zakwasy przed 3 dni, ale pozniejsze systematyczne cwiczenia nie powowduja zadnych zakwasow jestem zachwycona Active 2, jestem na 12 poziomie, w trakcie 9 tyg Programu. Jeszcze troche i koniec
Widzialam dzis zwiastun do Zumby, rewelacja. Moj chlopak mowil mi o tym i juz wiem, ze zakupie. Zawsze chcialam nauczyc sie chocby podstawowych ruchow tanecznych. A tu prosze przy pomocy Move'a
Mel B podobno jest bardzo wyczerpujaca, ale warto. Ja kupuje gry z UK, bo sa tansze i jest wiecej promocji. Widzialam nawet za 10 funtow (45zl), wiec i tak taniej niz 80 zl w PL. Dlatego zwlekam, bo bedzie jeszcze taniej, a puki co chce skonczyc Active 2.
miniosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 12:51   #11
aleida
Rozeznanie
 
Avatar aleida
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 597
Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Ja też zaczęłam trening na Active Sports 2 . Przedwczoraj zaczęłam 9 tygodniowy trening i póki co jestem bardzo zadowolona. Dzisiaj mam off ale mimo to jeszcze poćwiczę
Zainteresowałyście mnie tą Zumbą oglądnęłam zapowiedź - super. Fajnie bo mam PS Move - jak tylko gdzieś Zumbę dopadnę to kupuję
__________________
Wizaż wywołał u mnie zakupoholizm

nic nie jest ważne tak jak zdrowie, nic...
aleida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 12:59   #12
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Smile Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

Ja jestem już w fazie 3 programu 9-tygodniowego (też z trenerem mężczyzną).

Jedynym cwiczeniem, jakiego nie robie jest Mountain Climbers bo czujniki liczą mi co 3 powtórzenie i to mnie koszmarnie frustruje

Widzę wielki efekt jeśli chodzi o wydolność i pracę serca - mam dużo bardziej stabilny puls, mniej skacze do wysokich wartości podczas ćwiczeń, mniej się męczę i szybciej wracam do normalnego tętna wiec dla zdrowia polecam jak najbardziej.

Co do efektów siłowych to nogi też mocno czuję po ćwiczeniach, ręce dużo mniej a mięśni brzucja praktycznie wcale

Generalnie polecam jeśli ktoś lubi ćwiczyć w domu.
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 14:13   #13
miniosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-ster
Wiadomości: 10
Dot.: Active 2 fitness w domu :)

Jeszcze 2 tygodnie zostaly mi do ukonczenia 9-cio tyg programu! Jestem z siebie dumna, nigdy wczesniej nie umialam tak sie zmobilizowac, zeby cwiczyc systematycznie. Bardzo lubialam chodzic na silownie, ale mieszkam za daleko od najblizszej. A tu prosze! "Silownia" we wlasnym domu
Zmiany jakie odczulam po 2 miesiacach to: zdecydowanie szczuplejsza sylwetka, uwielbiam delikatnie uwidocznione miesnie na nogach, ramionach i brzuchu oczywiscie.
Uwazam, ze ostatnia Faza programu jest najbardziej wyczerpujaca. Ale koniecznie trzeba przez nia przebrnac.
Czy ktorejs z Was zalezy na zdobyciu wszystkich Trofeów???! Poniewaz chcialabym zorganizowac wspolny trening. Jeszcze nie bardzo wiem jak, ale czy ktos bylby zaiteresowany?? Np w jakis weekend? Pozdrawiam
miniosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:29   #14
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Activ 2 fitness w domu :)

ja też ćwiczę na Active Sports 2, ale na razie nie weszłam w żaden program tylko ustawiam sobie sama treningi. Ogólnie bardzo fajna sprawa, bo na siłownię nie mam możliwości pójść, a EA mnie mobilizuje do ćwiczenia w domu.

No i nie wiem o jakiej wy kamerce mówicie? przecież jest nadajnik wpinany do konsoli...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 22:40   #15
VeroniczkaA
Zadomowienie
 
Avatar VeroniczkaA
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 143
Dot.: Active 2 fitness w domu :)

Cytat:
Napisane przez miniosa Pokaż wiadomość
Poniewaz chcialabym zorganizowac wspolny trening. Jeszcze nie bardzo wiem jak, ale czy ktos bylby zaiteresowany?? Np w jakis weekend? Pozdrawiam
ja chetnie ;]
VeroniczkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 00:57   #16
miniosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: W-ster
Wiadomości: 10
Dot.: Active 2 fitness w domu :)

o to sie ciesze, ze jest ktos chetny!! po ukonczeniu 9cio tyg programu zrobilam sobie przerwe od cwiczen. Ale zaczelam tesknic do "skakania" w domku VeroniczkaA kiedy Tobie pasuje wspolnie pocwiczyc? Jesli chodzi Tobie glownie o trofeum to wystarczy, ze zrobimy tylko "rozgrzewke"!! kilka minut i gotowe! Daj znac! Pozdrawioam

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

metropolitan to mi sie pomylilo z ta kamerka! Masz racje podlacza sie czytnik usb! Pozdrawiam i zachecam do gry!!!
miniosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.