Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 18:18   #1
ambrelia
Raczkowanie
 
Avatar ambrelia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39

Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować


Cześć Dziewczyny,

Być może któraś z Was miała podobną sytuację

Byłam dzisiaj u dentysty z moją zniszczoną dolną siódemką. Dodam, że mogłam iść już z nią dawno ale jakoś się zeszło i oczywiście teraz ząb nadaje się już tylko do leczenia kanałowego.
Jednak dentysta zalecił mi usunięcie zęba, bo ponoć na jego miejsce wejdzie moja 8, która już ładnie mi wyrosła (leczenie chorej 7 jak zdrowa jest 8). Stwierdził też, że całkiem możliwe, że 8 jeszcze urośnie i nie będzie się mieściła i wtedy to ona będzie do usunięcia.
Ale sama nie wiem co robić. Z jednej strony to co on mówi ma sens, ufam mu, bo leczyłam już u niego nie jednego zęba i cała moja rodzina ale z drugiej strony szkoda mi zęba.
ambrelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 18:44   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez ambrelia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Być może któraś z Was miała podobną sytuację

Byłam dzisiaj u dentysty z moją zniszczoną dolną siódemką. Dodam, że mogłam iść już z nią dawno ale jakoś się zeszło i oczywiście teraz ząb nadaje się już tylko do leczenia kanałowego.
Jednak dentysta zalecił mi usunięcie zęba, bo ponoć na jego miejsce wejdzie moja 8, która już ładnie mi wyrosła (leczenie chorej 7 jak zdrowa jest 8). Stwierdził też, że całkiem możliwe, że 8 jeszcze urośnie i nie będzie się mieściła i wtedy to ona będzie do usunięcia.
Ale sama nie wiem co robić. Z jednej strony to co on mówi ma sens, ufam mu, bo leczyłam już u niego nie jednego zęba i cała moja rodzina ale z drugiej strony szkoda mi zęba.
Rozumiem, że diagnoza jest poparta zdjęciem rentgenowskim a Pan jest chirurgiem szczękowym z 2 stopniem specjalizacji albo ortodontą. Jeśli nie przynajmniej idź na konsultacje do innego stomatologa.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:01   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Szczerze to wolałabym usunąc 7 niz leczyć ja kanałowo szczegolnie gdy masz zdrowa 8, pytanie czy 8 wejdzie na miejsce 7 ot tak sobie ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:08   #4
your_dream
Zaczytana w wizażu
 
Avatar your_dream
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 165
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Ósemka sama z siebie idealnie prosto nie wejdzie w miejsce siódemki. Jak już wejdzie, to nie do końca i będzie pewnie krzywa. Ja bym przeleczyła kanałowo, bo jednak swój ząb jest najlepszy - lepszy niż implanty, mosty. Co innego jeżeli masz w planach leczenie ortodontyczne, to wtedy można rozważyć taką opcję, że usuwasz 7, a aparatem ustawiasz ósemkę.
Ja wiem, że kanałówka to są koszty ogromne i łatwiej usunąć, ale nie sądzę, żeby to, co proponuje ci ten stomatolog miało sens, bo ta ósemka raczej się położy i skrzywi w stronę luki po siódemce, niż stanie na baczność jak powinna. A takie skrzywienie ósemki w stronę luki stwarza potem (za kilkadziesiąt lat) przy robieniu protezy, bo się okazuje, że nie ma jak wstawić w tą lukę zęba albo że proteza nie da się założyć normalnie, bo ni jak nie ma jak wejść. I wtedy trzeba kombinować.
your_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 09:23   #5
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Dziwny pomysł ma ten stomatolog. Ja miałam bardzo skomplikowane leczenie kanałowe 6 tuż przed założeniem aparatu i też była propozycja usunięcia. Nie zgodziłam się. Przy braku zęba powstają luki. zęby z czasem rozchodzą się i powstają brzydkie szczeliny. Szóstka została pięknie wyleczona, a ja cieszę się kompletem ząbków
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 16:10   #6
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Ósemka sama z siebie idealnie prosto nie wejdzie w miejsce siódemki. Jak już wejdzie, to nie do końca i będzie pewnie krzywa. Ja bym przeleczyła kanałowo, bo jednak swój ząb jest najlepszy - lepszy niż implanty, mosty. Co innego jeżeli masz w planach leczenie ortodontyczne, to wtedy można rozważyć taką opcję, że usuwasz 7, a aparatem ustawiasz ósemkę.
Ja wiem, że kanałówka to są koszty ogromne i łatwiej usunąć, ale nie sądzę, żeby to, co proponuje ci ten stomatolog miało sens, bo ta ósemka raczej się położy i skrzywi w stronę luki po siódemce, niż stanie na baczność jak powinna. A takie skrzywienie ósemki w stronę luki stwarza potem (za kilkadziesiąt lat) przy robieniu protezy, bo się okazuje, że nie ma jak wstawić w tą lukę zęba albo że proteza nie da się założyć normalnie, bo ni jak nie ma jak wejść. I wtedy trzeba kombinować.
Pierwsze zasadnicze pytanie: ile pacjentka ma lat? To, co dentysta mówi ma sens, jeżeli 8 jest w odpowiedniej fazie rozwoju zawiązka i korzenia. (Polecam lekturę "Stomatologii dziecięcej" Camerona koleżanko )
Tylko autorka wspomniała, że przynajmniej częściowo 8 się wyrznęła - w takim razie faktycznie po ptokach i zgadzam się z Tobą w 100%. Poza tym możemy tu sobie gdybać - bez pacjenta i rtg nasze gadanie nie ma zbytnio sensu
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:15   #7
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez ambrelia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Być może któraś z Was miała podobną sytuację

Byłam dzisiaj u dentysty z moją zniszczoną dolną siódemką. Dodam, że mogłam iść już z nią dawno ale jakoś się zeszło i oczywiście teraz ząb nadaje się już tylko do leczenia kanałowego.
Jednak dentysta zalecił mi usunięcie zęba, bo ponoć na jego miejsce wejdzie moja 8, która już ładnie mi wyrosła (leczenie chorej 7 jak zdrowa jest 8). Stwierdził też, że całkiem możliwe, że 8 jeszcze urośnie i nie będzie się mieściła i wtedy to ona będzie do usunięcia.
Ale sama nie wiem co robić. Z jednej strony to co on mówi ma sens, ufam mu, bo leczyłam już u niego nie jednego zęba i cała moja rodzina ale z drugiej strony szkoda mi zęba.
Siódemki się leczy. Jak widać Panu doktorowi chyba się nie chce.
A 8, albo wyrosną, albo nie. Trzeba zrobić rtg, ale i tak najlepiej je usunąć - nawet zdrowe, ponieważ bardzo często przygryza się nimi wewnętrzną stronę jamy ustnej, co może powodować różne schorzenia. Jest z nich więcej wad, niż pożytku. Oprócz tego, że tylko wypełniają jamę ustną.
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 13:38   #8
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez ambrelia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Być może któraś z Was miała podobną sytuację

Byłam dzisiaj u dentysty z moją zniszczoną dolną siódemką. Dodam, że mogłam iść już z nią dawno ale jakoś się zeszło i oczywiście teraz ząb nadaje się już tylko do leczenia kanałowego.
Jednak dentysta zalecił mi usunięcie zęba, bo ponoć na jego miejsce wejdzie moja 8, która już ładnie mi wyrosła (leczenie chorej 7 jak zdrowa jest 8). Stwierdził też, że całkiem możliwe, że 8 jeszcze urośnie i nie będzie się mieściła i wtedy to ona będzie do usunięcia.
Ale sama nie wiem co robić. Z jednej strony to co on mówi ma sens, ufam mu, bo leczyłam już u niego nie jednego zęba i cała moja rodzina ale z drugiej strony szkoda mi zęba.
Ja właśnie miałam leczoną kanałowo siódemkę dolną. Wpakowałam w nią 300 zł. Po dwóch tygodniach boli jeszcze bardziej jak przed kanałowym. Czy to minie- nie wiem. Mam nadzieję, bo już nie wyrabiam. Od początku nie chciałam stracić tego zęba, tylko leczyć, a teraz myślę, że to był błąd. Raz wyrwać a potem spokój. Z resztą czuję, że i tak go trzeba będzie usunąć. Tylko po prostu dołoże następną stówę...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:51   #9
marcelkakkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

wiesz co, może idź jeszcze do innego stomatologa się zapytaj. Ostatnio słyszałam że można iść za darmo z okazji światowego dnia zdrowia jamy ustnej. W lublinie na przykład przyjmują tak w Żagiel med. na Zana. Zapytać zawsze nie zaszkodzi, a może pojawi się lepsze rozwiązanie.
marcelkakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 15:55   #10
kwiatek10_9
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek10_9
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: swoj swiat
Wiadomości: 227
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez marcelkakkk Pokaż wiadomość
wiesz co, może idź jeszcze do innego stomatologa się zapytaj. Ostatnio słyszałam że można iść za darmo z okazji światowego dnia zdrowia jamy ustnej. W lublinie na przykład przyjmują tak w Żagiel med. na Zana. Zapytać zawsze nie zaszkodzi, a może pojawi się lepsze rozwiązanie.
hej ja dzisiaj mialam miec wyrwana dolna siodemke dentystka wbila mi 2 zastrzyki ale czulam jak ten zastrzyk wydostawal mi sie do buzi i mialam caly jezyk zdretwialy... poczekalismy 5 minut i zaczelo sie rwanie strasznie mnie bolalo i powiedzialam by przestala bo nie dam rady tak strasznie boli ... wyrwala mi kawalek i przestala minelo 2 godziny dalej czuje zdretwiala prawa strone i boli mnie ten zab ... co mam robic ?
kwiatek10_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:54   #11
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez kwiatek10_9 Pokaż wiadomość
hej ja dzisiaj mialam miec wyrwana dolna siodemke dentystka wbila mi 2 zastrzyki ale czulam jak ten zastrzyk wydostawal mi sie do buzi i mialam caly jezyk zdretwialy... poczekalismy 5 minut i zaczelo sie rwanie strasznie mnie bolalo i powiedzialam by przestala bo nie dam rady tak strasznie boli ... wyrwala mi kawalek i przestala minelo 2 godziny dalej czuje zdretwiala prawa strone i boli mnie ten zab ... co mam robic ?
Jak najszybciej udać się do dobrego chirurga.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 10:51   #12
kwiatek10_9
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek10_9
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: swoj swiat
Wiadomości: 227
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jak najszybciej udać się do dobrego chirurga.
dzisiaj juz mnie mniej boli ale czuje taki szczęko scisk...nie moge otworzyc buzi szeroko...
u mnie do chirurga mozna sie dostac tylko w szpitalu bylam w czerwcu umowic sie na wyrwanie osemki i termin mam dopiero na 20 pazdziernika
moze mam rope w tym zebie ? bralam ok 2 tygodnie antybiotyk na tego zeba bo mialam stan zapalny gdy przestalo mnie bolec postanowilam go wyrwac
mozliwe by w tak krotkim czasie znowu zebrala sie ropa? i dlatego znieczulenie sie nie przyjelo?
kwiatek10_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:19   #13
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez kwiatek10_9 Pokaż wiadomość
dzisiaj juz mnie mniej boli ale czuje taki szczęko scisk...nie moge otworzyc buzi szeroko...
u mnie do chirurga mozna sie dostac tylko w szpitalu bylam w czerwcu umowic sie na wyrwanie osemki i termin mam dopiero na 20 pazdziernika
moze mam rope w tym zebie ? bralam ok 2 tygodnie antybiotyk na tego zeba bo mialam stan zapalny gdy przestalo mnie bolec postanowilam go wyrwac
mozliwe by w tak krotkim czasie znowu zebrala sie ropa? i dlatego znieczulenie sie nie przyjelo?

Nie jestem stomatologiem, ale leciałabym gdzieś prywatnie. Co to za konował, że zostawił cię z kawałkiem zęba?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:52   #14
kwiatek10_9
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek10_9
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: swoj swiat
Wiadomości: 227
Dot.: Pomysł dentysty na usunięcie 7- czy się zdecydować

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie jestem stomatologiem, ale leciałabym gdzieś prywatnie. Co to za konował, że zostawił cię z kawałkiem zęba?
kawalek mi wyrwal i zostawil mnie prawie z calym zebem
kwiatek10_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 12:52:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.