Jak opisywać walory turystyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 23:25   #1
paola8811
Przyczajenie
 
Avatar paola8811
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13

Jak opisywać walory turystyczne


Mam teraz taki problem jak zabrać się za opisywanie walorów turystycznych dość duzego regionu. Głowię się nad spisem treści ktorego chciałabym dobrze dopracować, żeby później się nie męczyć. Chciałam opisać najpierw ogólnie walory przyrodnicze i antropogeniczne a pozniej te najwazniejsze na przykladzie najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowosci. tylko nie wiem jak to ująć w spisie tresci żeby było spójnie i treściwie.
Może macie jakieś pomysły??
paola8811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 11:57   #2
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: Jak opisywać walory turystyczne

Cytat:
Napisane przez paola8811 Pokaż wiadomość
Mam teraz taki problem jak zabrać się za opisywanie walorów turystycznych dość duzego regionu. Głowię się nad spisem treści ktorego chciałabym dobrze dopracować, żeby później się nie męczyć. Chciałam opisać najpierw ogólnie walory przyrodnicze i antropogeniczne a pozniej te najwazniejsze na przykladzie najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowosci. tylko nie wiem jak to ująć w spisie tresci żeby było spójnie i treściwie.
Może macie jakieś pomysły??
Myślę, że dobrze kombinujesz, zasada od ogółu do szczegółu jest bardzo dobra i praktyczna. Możesz dodatkowo wzbogacić spis treści o jakieś ciekawostki albo np jakiś temat w stylu sławne osoby z danego regionu, mity i legendy itp.
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 16:48   #3
paola8811
Przyczajenie
 
Avatar paola8811
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13
Dot.: Jak opisywać walory turystyczne

W tym regionie jest wszystkich walorów stosunkowo dużo więc dzisiaj po spotkaniu z promotorem doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie utworzyć osobny rozdział, poświęcony tylko walorom najatrakcyjniejszym na przykładzie znanych i miejscowości regionu. Myślę, że wtedy nie będzie to monotonne tylko dokładne i tereściwie. Ponadto właśnie tak jak mówisz dorzucę do każdej miejscowości jakieś ciekawostki, znane osoby, legendę czy historię wiążącą się z nią.
Jeszcze zastanawiam się czy ponadto tworzyć jeszcze jeden rozdział pt. "Ruch turystyczny i formy aktywności turystycznej".... czy to byłoby już za dużo i nie chciałabym się przypadkiem powtarzać.

Edytowane przez paola8811
Czas edycji: 2013-11-27 o 18:01
paola8811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 07:19   #4
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: Jak opisywać walory turystyczne

Cytat:
Napisane przez paola8811 Pokaż wiadomość
W tym regionie jest wszystkich walorów stosunkowo dużo więc dzisiaj po spotkaniu z promotorem doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie utworzyć osobny rozdział, poświęcony tylko walorom najatrakcyjniejszym na przykładzie znanych i miejscowości regionu. Myślę, że wtedy nie będzie to monotonne tylko dokładne i tereściwie. Ponadto właśnie tak jak mówisz dorzucę do każdej miejscowości jakieś ciekawostki, znane osoby, legendę czy historię wiążącą się z nią.
Jeszcze zastanawiam się czy ponadto tworzyć jeszcze jeden rozdział pt. "Ruch turystyczny i formy aktywności turystycznej".... czy to byłoby już za dużo i nie chciałabym się przypadkiem powtarzać.
Jeżeli odniesiesz się do form aktywności z ostatnich lat to myślę, że się nie powtórzysz. Coś tam zawsze nowego pojawia się w tym temacie
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.