O problemach i antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-27, 10:55   #1
kolorowekredkii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1

O problemach i antykoncepcji


Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Nie ukrywam, że założyłam konto na Waszym forum ponieważ potrzebuję pomocy w pewnej zatruwającej mój związek kwestii. Jesteśmy razem z moim ukochanym od półtora roku. Na początku wszystko pięknie się układało i szybko zaczęłam brać tabletki (nie po raz pierwszy w życiu oczywiście). Z początku seks był super ale im dalej w las tym było gorzej a powodem było moje coraz niżej spadające libido. Mam 26 lat i z antykoncepcją hormonalną stykałam się już nie raz i za każdym razem odczuwałam to samo-libido po prostu stopniowo zanika u mnie przy tej formie antykoncepcji aż finalnie chciałabym najzwyczajniej w świecie by seks przestał istnieć. Sam dotyk jego rąk na moim ciele wprawia mnie w złość, agresję, która sama nie wiem, skąd się bierze.
Tak więc jako, że przy poprzednich partnerach w związku z tym problemem związek się zwyczajnie wypalał a ja po prostu szłam na przód po rozstaniu, tak tutaj nie ma nawet mowy bym mogła sobie na coś takiego pozwolić z prostego powodu-jestem pewna, że to TEN. Dlatego też chciałabym jak najszybciej poprawić naszą sytuację łóżkową, która leży i płacze.
Tabletek brałam już masę różnych i zawsze było dokładnie tak samo, dlatego też jestem w stu procentach zdecydowana na odstawienie ich jak najszybciej i zmianę metody antykoncepcji. Jest tylko jeden szkopuł, niestety mój mężczyzna nie jest kompletnie w stanie kochać się w prezerwatywie, po udanej grze wstępnej na sam widok opakowania z gumką on najzwyczajniej w świecie opada
Tak więc pole manewru pozostaje nam niewielkie, gumki odpadają i tabletki odpadają. Ginekolog zachęcał mnie też do wyboru implantu bądź spirali ale trwała antykoncepcja na okres 3 lat zupełnie nas nie interesuje, ponieważ mniej więcej za rok chcielibyśmy już zachodzić w ciążę.
I tutaj pytanie właściwe, słyszałam o kremach plemnikobójczych, kapturkach dopochwowych, testach owulacyjnych, są kalendarzyki i stosunek przerywany i pewnie jeszcze masa innych metod, o których nie mam pojęcia. Czego Wy używacie poza gumkami i tabletkami i sprawdza się to w Waszych związkach. Każda porada jest tu na wagę złota.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
kolorowekredkii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 17:40   #2
Jestemkasia1388
Przyczajenie
 
Avatar Jestemkasia1388
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Witam , Nie wiem czy cokolwiek Ci doradzę ale może sie wypowiem Razem z moim partnerem używamy prezerwatyw i ja już od dosyć dawna używam takiej aplikacji na telefon , takiego kalendarzyka , mam dość regularny okres wiec ten kalendarzyk jeszcze mnie nie zawiódł Myślałam również o tabletkach antykoncepcyjnych ale naczytałam sie tyle o skutkach ubocznych , tym także o tym zmniejszeniu libido itp ze postanowiłam nie brać na razie żadnych tabletek choć nie wykluczam w przyszłości możliwości takiej
Jestemkasia1388 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 18:31   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez kolorowekredkii Pokaż wiadomość
Tak więc pole manewru pozostaje nam niewielkie, gumki odpadają i tabletki odpadają. Ginekolog zachęcał mnie też do wyboru implantu bądź spirali ale trwała antykoncepcja na okres 3 lat zupełnie nas nie interesuje, ponieważ mniej więcej za rok chcielibyśmy już zachodzić w ciążę.
Ale jaki w tym problem? Przecież implant i spirala nie muszą być na kilka lat. Możesz je usunąć kiedy tylko postanowisz zajść w ciążę.
Ja używam implantu, bo dobrze znoszę hormony. Gdyby było inaczej, używałabym spirali bez hormonów, co polecam też tobie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 19:55   #4
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Rozważałaś pierścienie antykoncepcyjne? Co prawda to też hormony, ale przez to, że estrogeny przenikają bezpośrednio do krwi i nie przechodzą przez układ pokarmowy i wątrobę , jest mniejsze wahanie stężenia hormonów we krwi, a zawartość estrogenu jest mniejsza, dlatego skutki uboczne też bywają mniejsze. Jednak wciąż mogą wystąpić.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 11:28   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez kolorowekredkii Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Nie ukrywam, że założyłam konto na Waszym forum ponieważ potrzebuję pomocy w pewnej zatruwającej mój związek kwestii. Jesteśmy razem z moim ukochanym od półtora roku. Na początku wszystko pięknie się układało i szybko zaczęłam brać tabletki (nie po raz pierwszy w życiu oczywiście). Z początku seks był super ale im dalej w las tym było gorzej a powodem było moje coraz niżej spadające libido. Mam 26 lat i z antykoncepcją hormonalną stykałam się już nie raz i za każdym razem odczuwałam to samo-libido po prostu stopniowo zanika u mnie przy tej formie antykoncepcji aż finalnie chciałabym najzwyczajniej w świecie by seks przestał istnieć. Sam dotyk jego rąk na moim ciele wprawia mnie w złość, agresję, która sama nie wiem, skąd się bierze.
Tak więc jako, że przy poprzednich partnerach w związku z tym problemem związek się zwyczajnie wypalał a ja po prostu szłam na przód po rozstaniu, tak tutaj nie ma nawet mowy bym mogła sobie na coś takiego pozwolić z prostego powodu-jestem pewna, że to TEN. Dlatego też chciałabym jak najszybciej poprawić naszą sytuację łóżkową, która leży i płacze.
Tabletek brałam już masę różnych i zawsze było dokładnie tak samo, dlatego też jestem w stu procentach zdecydowana na odstawienie ich jak najszybciej i zmianę metody antykoncepcji. Jest tylko jeden szkopuł, niestety mój mężczyzna nie jest kompletnie w stanie kochać się w prezerwatywie, po udanej grze wstępnej na sam widok opakowania z gumką on najzwyczajniej w świecie opada
Tak więc pole manewru pozostaje nam niewielkie, gumki odpadają i tabletki odpadają. Ginekolog zachęcał mnie też do wyboru implantu bądź spirali ale trwała antykoncepcja na okres 3 lat zupełnie nas nie interesuje, ponieważ mniej więcej za rok chcielibyśmy już zachodzić w ciążę.
I tutaj pytanie właściwe, słyszałam o kremach plemnikobójczych, kapturkach dopochwowych, testach owulacyjnych, są kalendarzyki i stosunek przerywany i pewnie jeszcze masa innych metod, o których nie mam pojęcia. Czego Wy używacie poza gumkami i tabletkami i sprawdza się to w Waszych związkach. Każda porada jest tu na wagę złota.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!



Zainteresuj się urządzeniem do monitorowania płodności: LadyComp.
Przyda Ci się też w planowaniu ciąży jak już nadejdzie ten czas.








BTW

Spirala dla nieródki planującej ciąże w przeciągu roku, to slaby wybór.
jednak sa doniesienia że może powodować zrosty utrudniające potem poczęcie.


natomiast jest to super metoda dla kobiet które już urodziły, albo nie planują w ogóle mieć dzieci.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 10:50   #6
vialo66
Przyczajenie
 
Avatar vialo66
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 13
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Tabletki anty to nie jest łatwa sprawa, wiele kobiet zanim trafi na takie co bedą odpowiadć wyda mnóstwo kasy. U mnie na szczęście za pierwszym razem już podpasowały
__________________
Nigdy nie mów nigdy
vialo66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 20:59   #7
Madiidam
Raczkowanie
 
Avatar Madiidam
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 64
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Spirala jest dobra jesli juz rodzilas na ten moment polecilabym NuvaRing

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madiidam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 23:29   #8
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: O problemach i antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Madiidam Pokaż wiadomość
Spirala jest dobra jesli juz rodzilas na ten moment polecilabym NuvaRing

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-07 23:29:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.