uczulenie na słońce!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-06, 08:32   #1
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314

uczulenie na słońce!!!


Czy uczulenie na słońce można nabyć?? Jak żyję nigdy mi sie nic takiego nie przytrafiło, do wczoraj. Po 30 minutach leżenia na słońcu , zauwazyłam u siebie mnóstwo czerwonych plamek. Pokrywały one całe nogi, ręce i największym stopniu dekolt. [img]icons/icon22.gif[/img]
Czy to znaczy,że to koniec z opalaniem?? [img]icons/icon22.gif[/img] [img]icons/icon22.gif[/img] [img]icons/icon22.gif[/img]
Teraz to boję się nawt usiąść na ławce w parku. A ja nie mogę bez słońca!!
I jeszcze wracam na wakacje do siebie na Mazury - jak tam zostać słonecznym abstynentem? bbuuuuuuuuu
Jest mi smutno, jest mi źle! Czy można na to jakoż zaradzić??
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-06, 10:47   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

Entuzjastko!
Mam to samo!!
Jestem w głębokim szoku bo nigdy nie miałam problemow z opalaniem- skora zawsze była ładna i brązowa. A teraz...Spędziłam na słońcu może godzinkę- co prawda z niskim filtrem i pojawiło się zaczerwienienie i jakieś małe czerwone kropeczki. Co to oznacza?Dołączam się do twojego pytania.
Obawiam się tylko, że wpływ mogą mieć tabletki anty., ktore biorę od 8 m-cy...A może samoopalacz, ktore używam też od kilku m-cy???

Pozdrawiam serdecznie
Acqua
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-06, 11:05   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

a nie piłyście przedtem jakiś ziółek? Wiem że np. dziurawiec powoduje alergie na słońce. Bardzo często też powoduje je makijaż albo perfumy. Ja sama w tym roku sprawiłam sobie perfumy specjalne na słońce bez alkoholu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-06, 11:14   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

Ja tez dostalam uczulenie nagle na slonce kilka lat temu.Ale nie zrezygnowalam z tej przyjemnosci.Uczulenie wychodzi mi tylko na poczatku, gdy skora jest jeszcze nieopalona.Tak wiec pierwsze 3 dni staram sie przemeczyc pijac wapno po ktorym uczulenie znika.A potem jak skora jest juz opalona uczulenie przewaznie nie wychodzi.Oczywiscie pamietam o dosc wysokich filtrach slonecznych.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-06, 11:17   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

[img]icons/icon40.gif[/img]
Ja też biorę pigułki. Ale tak to juz jest,że za nic ma sie wszelkie przeciwwskazania, gdy w grę wchodzi perspektywa pięknej opalenizny.
Wydaje mi sie,że filtr chyba nie ma tu nic do rzeczy ponieważ ja używałam wysokiego.Zeszłego lata tez przyjmowałam tabletki hormonalne i nic takiego mi sie nie przytrafiło dlatego myślałam,że może przyczyna jest inna.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 07:26   #6
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: uczulenie na słońce!!!

Ja tez kiedys to mialam [img]icons/icon9.gif[/img] Jakies trzy lata temu. Na poczatku sezonu moja skora bardzo raptownie zaaragowala na slonce w postaci plamek i krostek, zwlaszcza na dekolcie. Pamietam dokladnie, ze uzywalam wtedy balsamu do ciala Nivea. Moze to byla reakcja skory z kosmetykiem?

Zaczelam brac wapno, i uzywalam wyzszych filtrow. Po pewnym czasie samo przeszlo i nie powtorzylo sie juz nigdy wiecej [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 07:45   #7
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314
Re: uczulenie na słońce!!!

[img]icons/icon40.gif[/img]
Ja już sama w myślach "sortuję" wszystkie kosmetyki do ciała, jakich używam. Wczoraj specjalnie po kapieli nie nałożyłam balsamu, nie zrobiłam makijażu, żeby sprawdzić, co mnie ewentualnie mogło uczulić. Cały dzień byłam w domku, dopiero po południu pojechałam na zakupy. Na powietrzu byłam dosłownie tyle czasu, ile wymaga doniesienie zakupów ze sklepu do samochodu. Po przyjeździe do domu zauważyłam na dekolcie małe zaczerwienienia. [img]icons/icon31.gif[/img] Jeżeli tak będzie dalej, to idę do dermatologa. Na razie łudzę sie ,że samo przejdzie. Twój post, Agnieszko, też mnie optymistycznie nastawił. Tymbardziej,że reakcja uczuleniowa występuje od chwili, kiedy jestem w W-wie (od soboty). Wcześniej przez 3 dni byłam w Kazimierzu .Tam niemal non stop przebywałam na słońcu ( a były upały niemiłosiern- początek długiegi weekendu) i nic sie nie działo.
Może jestem uczulona na w-wskie słoneczko? [img]icons/icon12.gif[/img]
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-07, 13:22   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

A juz myślałam, że tylko mnie to dopadło. Dosłownie w sobotę wieczorem poraził mnie wygląd mojego dekoldu. Tym bardziej byłam zaskoczona, że już od tygodnia brałam wapno. Nigdy do tej pory nie miałam czegoś takiego. Strasznie swędzi aż czasami boli i co gorsze nie chce wcale przejść. Na piątek mam umówioną wizytę u dermatologa więc może dowiem się coś więcej.
Pozdrawiam i mimo wszystko życzę dużo słońca!!

Iga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:17   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

Według mnie jest to objaw reakcji fotouczulającej, pisałam o tym w 1 części artykułu na temat słońca i opalania, znajdziesz tam także listę substnacji które mogą spowodować fotouczulenie. Objawy zwykle mijają po tygodniu. Artykuł powinien się wkrótce ukazać.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:37   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

Basiu,
Czy możesz mnie nakierować gdzie znajdę ten artykuł???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:39   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

Napisałam ze powinien się wkrótce ukazac, ja go już oddałam do "druku" jakis czas temu, ale to zajmuje troche czasu by go wprowadzic na strony, to juz nei ode mnei zalezy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-08, 08:46   #12
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314
Re: uczulenie na słońce!!!

Basiu, przeczytałam Twój artykuł i trochę sie zmartwiłam. Wydaje mi się,że moja reakcja na słońce należy do tych fotoalergicznych, ponieważ wysypka nie pojawiła sie podczas pierwszej ekspozycji na słońce, tylko podczas drugiej. Co w takim wypadku? Powinnam pójśc do dermatologa, czy uczulenie zniknie, kiedy przestane używać jakiegoś srodka, który je powoduje?
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 13:48   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

Czesc,

Ja kilka lat temu dostalam uczelenia na slonce ale tylko na dekoldzie. Wybieralam sie wtedy na wakacje do Tunezji wiec przed wyjazdem poszlam do dermalotoga poradzic sie. Powiedzial, zeby uzywac SanBlock i bardzo wysokie filtry nawet 60 oraz specjalne balsamy do opalania dla alergigow. Pomoglo, zadnego uczulenia.
W zeszlym roku podczas urlopu skonczlo mi sie SanBlock J&J i uzywalam Nivea i mialam straszne uczulenie. Lekarz powiedzial, ze Nivea jest bardzo perfumowana i dlatego tak sie dzieje. Reakcja ze sloncem. Agnieszka wspomniala ze uzywala Nivea i tez miala uczulenie. Takze ja Nivea bym mie polecala dla ludzi wrazliwych na slonce.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 13:54   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na słońce!!!

ja gdy mam skórę podrażnioną od slońca to stosuję okłady z wody termalnej Avene zawsze mi pomaga.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.