Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 21:11   #2071
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Zainteresowalyscie mnie tym pudrem z wit c bardzo fajny. Chyba zakupie bede mieszać z żelem floslek z zywokostem


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
To nie puder z wit c, tylko witamina c w pudrowej formie Nie w kryształkach czy płynna, dzięki takiej postaci możną mieszać bezpośrednio przed aplikacją, zamiast kręcić np serum
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 21:29   #2072
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Dużo dobrego czytałem też o alantanie dermoline(mam nadzieję że nie pomyliłem nazwy )- więc może teraz stosować tę mieszankę z wit C, a przy retinoidach przejść na alantan?
Masz na myśli Lekki Alantan dermoline? Kupiłam go niedawno i jak dla mnie to on jest za słaby przy kuracjach zdzierających. Ale mogę być stronnicza, bo z kremami się ostatnio nie lubię. No i moja skóra fatalnie znosi kwasy i retinoidy, do Zoraku się przez rok nie przyzwyczaiła, więc nie ma takiej rzeczy, która dawałaby sobie radę z odwodnieniem i przesuszem po takich kuracjach.

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Zainteresowalyscie mnie tym pudrem z wit c bardzo fajny. Chyba zakupie bede mieszać z żelem floslek z zywokostem


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
A niech mnie ktoś uświadomi, jak to obecnie jest z łączeniem wit C z ekstraktami? Bo jakiś czas temu odradzano, że niby destabilizują. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Naturalis pisze, że pudrową formę można łączyć z kremami o prostych składach, ale nie precyzuje, co to znaczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 22:47   #2073
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A niech mnie ktoś uświadomi, jak to obecnie jest z łączeniem wit C z ekstraktami? Bo jakiś czas temu odradzano, że niby destabilizują. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Naturalis pisze, że pudrową formę można łączyć z kremami o prostych składach, ale nie precyzuje, co to znaczy.
B. Kwiatkowska odradzała kiedyś łączenie kwasu askorbinowego z wyciągami roślinnymi ze względu na potencjalną obecność śladowych ilości metali ciężkich w tych ostatnich (zagrożenie - reakcje sprzyjające powstawaniu wolnych rodników). Przy użyciu surowców kosmetycznych z pewnych źródeł (nie wiem, czy takie o preznaczeniu spożywczym np. są badane pod tym kątem), stosowaniu składników chelatujących wg niej, nie ma problemu.

Proste składy zalecają zapewne w obawie o możliwość interakcji, np. z kwasem, który może być w kremie itp. Szkoda że nie piszą więcej, bo tej opcji jeszcze nie próbowałam, a wydaje się praktyczna (konieczność dezynfekcji fiolek i brak pewności siebie skłaniają mnie jednak ku gotowcom).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 06:50   #2074
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
To nie puder z wit c, tylko witamina c w pudrowej formie Nie w kryształkach czy płynna, dzięki takiej postaci możną mieszać bezpośrednio przed aplikacją, zamiast kręcić np serum

Wiem, wiem, skrót myślowy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 07:22   #2075
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kurczaki
Kusi mnie kupienie serum z BU, ale czy ono nadaje się pod filtry? W sensie to z witaminą C.
Bo gdzieś przeczytałem, iż filtry powinny iść na "gołą" skórę, bo nigdy nie są całkowicie mineralne, a filtry chemiczne muszą "wsiąknąć" w czystą skórę a jeśli coś jest wcześniej nałożone może zaburzać ich pracę...
Ja już sam nic nie wiem
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 07:39   #2076
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Narobiliście mi ochoty na tę proszkowaną wit. C Właśnie szukam czegoś, co ujednolici mi koloryt skóry, bo szykuję się na tymczasową rezygnację z makijażu, a nie uśmiecha mi się wydawać kilkudziesięciu złotych na gotowe serum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 08:01   #2077
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Narobiliście mi ochoty na tę proszkowaną wit. C Właśnie szukam czegoś, co ujednolici mi koloryt skóry, bo szykuję się na tymczasową rezygnację z makijażu, a nie uśmiecha mi się wydawać kilkudziesięciu złotych na gotowe serum.

Dobry pomysł cena kusi.
No i jak to jest z połączeniem wit c z pantenolem? Gdzieś czytałam, ze nie można. Chyba u italiany.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 09:18   #2078
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Narobiliście mi ochoty na tę proszkowaną wit. C Właśnie szukam czegoś, co ujednolici mi koloryt skóry, bo szykuję się na tymczasową rezygnację z makijażu, a nie uśmiecha mi się wydawać kilkudziesięciu złotych na gotowe serum.
Ja szczerze w takie gotowce nie do końca wierzę, bo skoro tyle źródeł trąbi o szybkim rozkładzie wit c, to jaką mam gwarancję, ze w gotowym produkcie owa witamina będzie aktywna? Nawet jak zapewniają, że to ze skrętu takiego a takiego, w takiej a takiej formie czy postaci... Jakoś trudno mi mimo wszystko zaufać w jej działanie I ceny powalają, tak. A tu taka super tania, prosta i łatwa w obsłudze. Ja lubię mieszać ją z hialuronowym tonikiem Hadalabo, choć jeśli o te azjatyckie chodzi, to one raczej jak serum są w konsystencji


Co do wszelkich wątpliwości z łączeniem wit c, napisałabym do sklepu z pytaniami, powinni dać rzetelną odpowiedź, tak mi się wydaje
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 12:41   #2079
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli Lekki Alantan dermoline? Kupiłam go niedawno i jak dla mnie to on jest za słaby przy kuracjach zdzierających. Ale mogę być stronnicza, bo z kremami się ostatnio nie lubię. No i moja skóra fatalnie znosi kwasy i retinoidy, do Zoraku się przez rok nie przyzwyczaiła, więc nie ma takiej rzeczy, która dawałaby sobie radę z odwodnieniem i przesuszem po takich kuracjach.



A niech mnie ktoś uświadomi, jak to obecnie jest z łączeniem wit C z ekstraktami? Bo jakiś czas temu odradzano, że niby destabilizują. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Naturalis pisze, że pudrową formę można łączyć z kremami o prostych składach, ale nie precyzuje, co to znaczy.
Myślę, że bez obaw możesz dodać witaminę c do kremu alantan, w składzie nie ma nic co mogłoby pogryźć się z witaminą C Tylko dodawaj witaminę przed samym nałożeniem kremu, możesz ją rozpuścić w odrobinie kwasu hialuronowego.

Witaminę C jak najbardziej można łączyć z ekstraktami, tylko trzeba użyć składnika chelatującego: albo syntetycznego EDTA - kiedyś był dostępny w Mazidłach lub kwasu fitowego, który można kupić w Naturalisie.

Dodaję witaminę C pudrową do mieszanki kwasu hialuronowego z kompleksem liposomowym na naczynka z Naturalisa, ponieważ jest tam już kwas fitowy i sporo fajnych ekstraktów. Oczywiście wszystko łączę na ręku przed samym nałożeniem, wtedy witaminka jest świeża i na pewno działa tam gdzie trzeba.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 15:34   #2080
pamella11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jaki filtr powinnam zastosować jadąc pod koniec maja na południowy wschód Hiszpanii? Chcę się ładnie opalić (mam na to 2 tygodnie), jednak chciałabym uniknąć piekącej, czerwonej skóry, oraz jak najlepiej zabezpieczyć się przed przebarwieniami, bo biorę tabletki antykoncepcyjne. Karnację mam jasną, dawno się nie opalałam więc chcę czymś ochronić skórę, ale też nie tak, żeby wrócić blada opalam się dosyć łatwo, na lekko czerwony kolor który później brązowieje
pamella11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 17:47   #2081
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Potrzebuje waszej pomocy otoz przez ok.2mies. uzywalam filtru z ziaji, juz jest ku wykonczeniu w zwiazku z tym szukam wysokiego filtru odpowiadajacy w sam raz na upalne,sloneczne dni. Zalezy mi na utrzymaniu jako takiej bladej skory. Najlepiej ,gdyby ukryl drobne niedoskonalosci na twarzy
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 18:43   #2082
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam, obecnie używam Ziajki emulsji dla dzieci 50+ ale poczytałam, że niestety nie jest zbyt stabilna (chroni jedynie tlenek cynku i tytanu). Przewertowałam tematy na forum oraz składy i zastanawiam się nad

Sanosanem mleczkiem ochronnym dla dzieci spf 50

Skład: Aqua, Octocrylene, butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenoyl Triazine, Glyceryl Stereate SE, Vp/ Eicosene Copolymer, Pentaerytrythrityl Distearate, Tricontanyl PVP, Titanium Dioxide, Cetyl Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Decyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Panthenol, p-Anisic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Tocopherol Silica, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Xanthan Gum, Propylene Glycol

oraz Ambio Sun Expert spf 50+

Skład: aqua, octocrylene, isodecyl neopentanoate, diisopropyl secacate, lauryl lactate, methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexylophenol methoxyphenyl triazone, polymethyl methacrylate, 4-methylbenzylldene camphor, etylhexyl triazone, glycerin, caprilic trigliceride, c14-22 alcohol, c12-20 alkyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Gassypium Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Gum, Polyester-5, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Gassypium Hirsutum Extract, Xanthan Gum, Inulin Lauryl Carbamate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, BHA, Parfum

Który z nich nada się do użytku razem z pudrem zawierającym Talc i Mica?

Bardzo dziękuje, nie chce się znowu nadziać na niestabilny filtr bo wakacje coraz bliżej, a my planujemy wyjazd nad morze.
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 19:31   #2083
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Osina Pokaż wiadomość
Witam, obecnie używam Ziajki emulsji dla dzieci 50+ ale poczytałam, że niestety nie jest zbyt stabilna (chroni jedynie tlenek cynku i tytanu). Przewertowałam tematy na forum oraz składy i zastanawiam się nad



Sanosanem mleczkiem ochronnym dla dzieci spf 50



Skład: Aqua, Octocrylene, butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenoyl Triazine, Glyceryl Stereate SE, Vp/ Eicosene Copolymer, Pentaerytrythrityl Distearate, Tricontanyl PVP, Titanium Dioxide, Cetyl Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Decyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Panthenol, p-Anisic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Tocopherol Silica, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Xanthan Gum, Propylene Glycol



oraz Ambio Sun Expert spf 50+



Skład: aqua, octocrylene, isodecyl neopentanoate, diisopropyl secacate, lauryl lactate, methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexylophenol methoxyphenyl triazone, polymethyl methacrylate, 4-methylbenzylldene camphor, etylhexyl triazone, glycerin, caprilic trigliceride, c14-22 alcohol, c12-20 alkyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Gassypium Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Gum, Polyester-5, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Gassypium Hirsutum Extract, Xanthan Gum, Inulin Lauryl Carbamate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, BHA, Parfum



Który z nich nada się do użytku razem z pudrem zawierającym Talc i Mica?



Bardzo dziękuje, nie chce się znowu nadziać na niestabilny filtr bo wakacje coraz bliżej, a my planujemy wyjazd nad morze.

Ziaja z wit c i ziaja med jest stabilna, tak poza pytaniem, moze Cię zainteresuje


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 20:25   #2084
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Smile Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy mówiąc Ziaja z witaminą C masz na myśli tę nową 50+ Sopot Sun?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...c-spf-50-.html

Widziałam ją u nas w Monsunie za 15 zł (jedyna drogeria, w której nie zawyżają kosmicznie cen (różnica 1-2 zł od ceny w necie)) więc byłoby super gdyby chodziło o nią, lubię filtry Ziaji, miałam Med matującą ale za bardzo czułam ją na twarzy i dostawałam w cenie drugi produkt, z którym nie miałam co zrobić ;/więc zrezygnowałam mimo jej stabilności.
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:32   #2085
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Osina Pokaż wiadomość
Czy mówiąc Ziaja z witaminą C masz na myśli tę nową 50+ Sopot Sun?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...c-spf-50-.html

Widziałam ją u nas w Monsunie za 15 zł (jedyna drogeria, w której nie zawyżają kosmicznie cen (różnica 1-2 zł od ceny w necie)) więc byłoby super gdyby chodziło o nią, lubię filtry Ziaji, miałam Med matującą ale za bardzo czułam ją na twarzy i dostawałam w cenie drugi produkt, z którym nie miałam co zrobić ;/więc zrezygnowałam mimo jej stabilności.
Ja w firmowym zapłaciłam prawie 15 14 z groszem, dokładniej.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:42   #2086
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Kurczaki
Kusi mnie kupienie serum z BU, ale czy ono nadaje się pod filtry? W sensie to z witaminą C.
Bo gdzieś przeczytałem, iż filtry powinny iść na "gołą" skórę, bo nigdy nie są całkowicie mineralne, a filtry chemiczne muszą "wsiąknąć" w czystą skórę a jeśli coś jest wcześniej nałożone może zaburzać ich pracę...
Ja już sam nic nie wiem
na nakładam pod filtr żel szałwiowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:43   #2087
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O widzisz Ja niestety nie mam dostępu do sklepu firmowego, który jest w galerii w Gorzowie (najbliżej ;/) więc ratuje się tą małą drogerią i DOZ-em bo w moim szkolnym mieście jest ich apteka (dojeżdżam codziennie ). Jak wrażenia bo skoro jest stabilny pewnie go kupię. ^^
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:51   #2088
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja dzisiaj przygarnęłam nowiutki fluid LRP. Już czuję, że to będzie wielka miłość

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:57   #2089
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Osina Pokaż wiadomość
O widzisz Ja niestety nie mam dostępu do sklepu firmowego, który jest w galerii w Gorzowie (najbliżej ;/) więc ratuje się tą małą drogerią i DOZ-em bo w moim szkolnym mieście jest ich apteka (dojeżdżam codziennie ). Jak wrażenia bo skoro jest stabilny pewnie go kupię. ^^
Jak na razie użyłam może ze trzy razy i doraźnie, więc za wiele się nie wypowiem z temacie. Aktualnie smaruję się z powodzeniem Ducray i jest tak dobrze, że najczęściej tylko go matuję i rezygnuję z makijażu
Na pewno jest lżejszy, co do lepkości większej różnicy między nim i matującym nie widz,e podobnie ze zmatowieniem. Sam błysk w ryzach praktycznie przez cały dzień, ale to za sprawą primera. U mnie, standardowo, się nie wchłania.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj przygarnęłam nowiutki fluid LRP. Już czuję, że to będzie wielka miłość

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ten ultra lekki, czy jakoś tak? 'Macałam' go w SP ostatnio i fakt, był super lekki, lejący ale i tak czułam go na skórze Wiec myślę, że mi mógłby wręcz przeszkadzać ze względu na konsystencje; byłaby zbyt rzadka do wygodnej aplikacji Ale bardzo mi przypominał niektóre lżejsze azjatyckie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 22:19   #2090
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj przygarnęłam nowiutki fluid LRP. Już czuję, że to będzie wielka miłość

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość

Ten ultra lekki, czy jakoś tak? 'Macałam' go w SP ostatnio i fakt, był super lekki, lejący ale i tak czułam go na skórze Wiec myślę, że mi mógłby wręcz przeszkadzać ze względu na konsystencje; byłaby zbyt rzadka do wygodnej aplikacji Ale bardzo mi przypominał niektóre lżejsze azjatyckie.
Mam od paru dni solidną próbkę, ale dopiero w niedzielę przetestuję. Jak na razie to mogę tylko stwierdzić, że niemożebnie podśmierduje denaturatem, ale to chyba cecha wspólna wszystkich Antheliosów.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-05-08 o 22:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 22:36   #2091
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ten ultra lekki, czy jakoś tak? 'Macałam' go w SP ostatnio i fakt, był super lekki, lejący ale i tak czułam go na skórze Wiec myślę, że mi mógłby wręcz przeszkadzać ze względu na konsystencje; byłaby zbyt rzadka do wygodnej aplikacji Ale bardzo mi przypominał niektóre lżejsze azjatyckie.
Tak
Oh tak, jest leciutki no fakt, czuć go trochę, lecz dla mnie akceptowalnie
Ale bez porównania do innych filtrów które stowowałam, bije je na głowę.
W aplikacji jest bardzo przyjemny, chociaż też miałam wątpliwości na początku

Aah, i sprawia, że mam normalny koloryt, a nie ziajowe żółtko






Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam od paru dni solidną próbkę, ale dopiero w niedzielę przetestuję. Jak na razie to mogę tylko stwierdzić, że niemożebnie podśmierduje denaturatem, ale to chyba cecha wspólna wszystkich Antheliosów.
Ja tam nic nie czuję, albo nie chcę czuć


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2014-05-08 o 22:43
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 07:19   #2092
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja się kiedyś zraziłam do antheliosów. Miałam któryś i było go mocno czuć, właśnie tak alkoholowo-chemicznie i w trakcie stosowania wylazło mi paskudne naczynko na nosie. Nie wiem czy to przez niego czy tylko się zbiegło w czasie, ale mnie to zniechęciło. A ten nowy śmierdzi dla mnie tak samo jak tamten, alkohol odrzuca ,
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 07:22   #2093
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja w firmowym zapłaciłam prawie 15 14 z groszem, dokładniej.

Ja 10,45 w sklepie ziaji w mniejszym mieście


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 08:29   #2094
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Tak
Oh tak, jest leciutki no fakt, czuć go trochę, lecz dla mnie akceptowalnie
Ale bez porównania do innych filtrów które stowowałam, bije je na głowę.
W aplikacji jest bardzo przyjemny, chociaż też miałam wątpliwości na początku

Aah, i sprawia, że mam normalny koloryt, a nie ziajowe żółtko








Ja tam nic nie czuję, albo nie chcę czuć


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To może by się sprawdził w sumie przy dłuższym używaniu, ale z drugiej strony wydać przeszło 60 dych za coś, co wcale dobre być dla mnie nie musi, jakoś mnie nie przekonuje Może uda mi się próbeczki gdzieś zdobyć
A mi to żółtko bardzo odpowiada ze względu na wspomniane powody - świetnie gasi zaczerwienienia/naczynka i ja jestem ciepłym typem I traktując ją zielonkawym primerem mam fotoszopa na gębie bez podkładu
Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Ja 10,45 w sklepie ziaji w mniejszym mieście


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Zdzierstwo w biały dzień! :p Ale w zasadzie nie rozumiem, czemu w firmowym mają, jakby nie patrzeć,sporą rozbieżność cen...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 18:12   #2095
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dobra już mam nowiutka Ziaję. :B Faktycznie żółtko xd na szczęście mam brzoskwiniową cerę więc liczę na wspomniane tłumienie zaczerwienień (Med też była żółta i nie było tego widać). Teraz pytanie, skoro jest stabilny to mogę go bez obaw zmatowić pudrem Rimmel Stay Matte?
A jeszcze jedno zauważyłyście szczególik dotyczący ochrony filtrów Ziaji?
Na emulsji jest napisane tylko SPF 50+ z kolei na nowym z w. C widnieje jak byk SPF 50+ UVA+ UVB. W opisie emulsji jest "chroni przed UVA/UVB", a na Sopot "chroni w szerokim zakresie przed promieniowaniem UV". Skoro oba chronią przed UV (cudzysłów) to dlaczego ów informacja jasno widnieje tylko na Sopot? :B Czyżby producent był świadom, że jego emulsja nie chroni dostatecznie przed UV (Parsol nie jest dostatecznie stabilny)? Wiem, wiem czepiam się ale to dość dziwne.
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 18:29   #2096
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam Was,
ja dopiero zaczyna przygodę z filtrami, choć trochę za późno. Kupiłam teraz nową Ziaję antyoksydacyjną SPF50, wklejam zdjęcia opisu i składu. Jeśli piszecie że jest stabilny, to znaczy że można na niego stosować fluid, puder, róż bronzer?... przepraszam za podstawowe pytania - jestem raczkująca...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040472.jpg (132,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040473.jpg (115,8 KB, 7 załadowań)
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 23:51   #2097
Cristilla_Tatia
Raczkowanie
 
Avatar Cristilla_Tatia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej,
podczytuje was troszkę jak piszecie o filtrach Ja jestem starą filtromaniaczką, która kilka lat temu zwątpiła w smalce, białe zasychające jak kamień maski i dziwne kolory "tonujące". Obecnie planuje znów kurację retinoidami, więc wróciłam do filtrów ... spróbowałam ziajek med, antheliosa kremu aksamitnego, próbek vichy i wiecie co ... jestem zachwycona. To niesamowite, jak filtry zmieniły się przez kilka sezonów. Teraz ich używanie to przyjemność. Na ziaję nakładam podkład catrice, anabelle lub bb z so bio etic matuje pudrem ryżowym z paese i jest ok. Po kilku godzinach się świecę, ale nie jest to jakieś straszne, taki naturalny glow. Po aksamitnym kremie wyglądam jakbym położyła pod podkład super wygładzającą bazę, makijaż nie do zdarcia. Jedynie solo jest zbyt biały. Dziś zaczęłam test Vichy, jest świetna, aż nie wiem co kupić....

Naprawdę nie macie na co narzekać. Pamiętam mineralny filtr Biodermy sprzed kilku lat, który po nałożeniu na twarz był białą skałą z tym coś zrobić to była sztuka

A teraz co bardziej polecacie LRP lekki czy Vichy matującą? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mimo parsolu posejki się nie destabilizują?
a co z filtrami avene? kiedyś były niezłe.
__________________
[B]Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę. [/B]
Cristilla_Tatia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 00:37   #2098
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja jestem zakochana po uszy w Vichy matującym. Mam bardzo wymagającą cerę (nadreaktywna, trądzikowa, tłusta i jednocześnie wrażliwa) i Vichy świetnie sobie z nia radzi. Super współgra z minerałami (używam annabelle),idealnie spisuje się w roli bazy, a co najważniejsze faktycznie matuje! Buzia jest taka promienna, świeża po porostu cudo. Jestem w trakcie drugiego opakowania i używanie tego kremu to prawdziwa przyjemność ( a używałam już 6-7 rożnych firm i zawsze była to katorga; także wiem co to filtorwa szpachla ). Mały minusik za zapach-dla mnie zbyt intensywny, ale ja generalnie nie lubię perfumowanych mazideł. Próbowałam zachwalaną ziaję matująca i jak dla mnie okazała się totalnym bublem. Nie matuje, wygląda okropnie brzydko na twarzy (podkreśla wszystkie niedoskonałości, a u mnie jest ich sporo)i powoduje powstawanie pryszczy.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2014-05-11 o 00:43
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 11:33   #2099
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Ja jestem zakochana po uszy w Vichy matującym. Mam bardzo wymagającą cerę (nadreaktywna, trądzikowa, tłusta i jednocześnie wrażliwa) i Vichy świetnie sobie z nia radzi. Super współgra z minerałami (używam annabelle),idealnie spisuje się w roli bazy, a co najważniejsze faktycznie matuje! Buzia jest taka promienna, świeża po porostu cudo. Jestem w trakcie drugiego opakowania i używanie tego kremu to prawdziwa przyjemność ( a używałam już 6-7 rożnych firm i zawsze była to katorga; także wiem co to filtorwa szpachla ). Mały minusik za zapach-dla mnie zbyt intensywny, ale ja generalnie nie lubię perfumowanych mazideł. Próbowałam zachwalaną ziaję matująca i jak dla mnie okazała się totalnym bublem. Nie matuje, wygląda okropnie brzydko na twarzy (podkreśla wszystkie niedoskonałości, a u mnie jest ich sporo)i powoduje powstawanie pryszczy.
całkowicie zgadzam się z opinią o Vichy matującym również co do zapachu, ja niestety czuję go na twarzy cały dzień, co dla mnie jest lekko szokujące, bo nigdy wcześniej nie czułam zapachu zadnego kosmetyku do twarzy ale można to przeboleć w imię wszystkich zalet tego filtra.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 11:56   #2100
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
całkowicie zgadzam się z opinią o Vichy matującym również co do zapachu, ja niestety czuję go na twarzy cały dzień, co dla mnie jest lekko szokujące, bo nigdy wcześniej nie czułam zapachu zadnego kosmetyku do twarzy ale można to przeboleć w imię wszystkich zalet tego filtra.

Używałam go od zeszłej wiosny do teraz nie czułam zapachu, ale potrafił mnie przesuszyc i podraznic, mimo starannej pielęgnacji. Ale oceniam go wysoko, bardzo dobrze pod nim leżały minerały, podkłady. Zero tlustosci bieli troche


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.