Uczulenie ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 19:54   #1
Shikinata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 876

Uczulenie ??


Nie wiedziałam gdzie dać ten temat, to niech jest tu. A wiec , mam pewien problem : jak zakładam kolczyki to po jakimś czasie (parę godzin) zaczynają mnie boleć uszy i ropieć , raz nawet krew mi leciała. Czy możliwe jest żeby mieć uczulenie na srebro ? I czy ktoś z was miał taki problem , nie wiem co z tym robić mam kilka par ślicznych kolczyków ale co z tego jak nie mogę ich założyć . Wcześniej nie miałam z tym problemu , dopiero od jakiegoś czasu.
Shikinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 00:24   #2
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: Uczulenie ??

Ja miałam podobny problem, ale babrało mi sie tylko jedno ucho. Drugie było tylko czerwone i bolało. Ale winą były kolczyki z bazarku z pamiatkami, po kilka złotych. Nie pamietam, ale zawierały miedź chyba (albo coś w tym rodzaju). Nie wiem, czy to było uczulenie czy coś innego, bo kolczyki wyrzuciłam i juz nie miałam tego problemu. Czasami uczy mi czerwienieja i bolą (ale nie ma żadnej wydzieliny, typu ropa, krew) kiedy długo nie noszę kolczyków - czasem nawet miesiac. Ale wtedy po dwóch - trzech dniach przechodzi.

Edytowane przez olinka123
Czas edycji: 2010-08-09 o 00:25
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 05:45   #3
xuxuxu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: Uczulenie ??

czy asamax i branie antykoncepcji jakoś na siebie wpływają?
xuxuxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 10:34   #4
Shikinata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 876
Dot.: Uczulenie ??

Dziękuje Olinka123 ,może też spróbuje inne kolczyki założyć ,a jak dalej będą się babrać to chyba zrezygnuje zupełnie z ich noszenia
Shikinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 13:50   #5
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: Uczulenie ??

A próbowałaś może smarować wazeliną? Ja co prawda uszu nią nie smarowałam, ale kiedyś miałam straszny problem z dłońmi, otwarte rany itd. Smarowałam wazeliną i bardzo szybko wszystko się zagoiło. Może na uszy też pomoże? Zaszkodzic raczej nie powinno. U mnnie wazelina jest najlepszym lekiem na wszystko . Aha, nie zapomnij przemyć dziurek po kolczykach wodą utleniona.
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 18:58   #6
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Uczulenie ??

Raczej chyba rzadkością jest żeby uszy ropiały przez prawdziwe srebro lub złoto czy przez stal chirurgiczną. Teraz popularne są niedrogie kolczyki, które można kupić na różnych stoiskach, ale niestety powodują one takie objawy jak u Ciebie bo zawierają nikiel lub jakiś inny uczulający metal.
Z takich różnych sposobów walki z tym jest przemywanie uszu i kolczyków wodą utlenioną. Chociaż u niektórych woda utleniona może powodować nasilenie ropienia więc lepiej jej nie używać na ropę, ale jak już wygoi się ucho to jak najbardziej można jej używać aby odkazić ucho przed nałożeniem kolczyków jak i same kolczyki warto nią dezynfekować. Innym sposobem może być przemywanie spirytusem salicylowym albo rumiankiem. Spirytus może powodować szczypanie ale rumianek już nie. Poza tym słyszałam opinię, że pomaga smarowanie maścią Tribiotic, która leczy zakażenia skóry i wiele osób ją poleca. Można też przemywać Rivanolem. Innym produktem, który można kupić bez recepty a jest polecany nawet przez osoby, które przekłuwaniem się zajmują jest Octenisept. I nie dotykaj uszu bo na rękach masz zarazki, które nie pomagają w gojeniu się tych ran. A poza tym pozostaje jak najrzadsze używanie kolczyków z metali nieszlachetnych. Poza czysto srebrnymi i złotymi kolczykami lub tymi ze stali chirurgicznej małe prawdobodobiństwo uczulenia jest też przy kolczykach tytanowych lub bioplastowych. Ale wiadomo, że każdy organizm jest inny i niektórzy ludzie nawet na metale szlachetne i ogólnie nieuczulające są uczuleni.
__________________


Edytowane przez sashka8
Czas edycji: 2010-08-09 o 19:01
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 19:23   #7
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Uczulenie ??

Cytat:
Napisane przez sashka8 Pokaż wiadomość
Raczej chyba rzadkością jest żeby uszy ropiały przez prawdziwe srebro lub złoto, w tzw. białym złocie może byc nawet 15% domieszki niklu czy przez stal chirurgiczną. Teraz popularne są niedrogie kolczyki, które można kupić na różnych stoiskach, ale niestety powodują one takie objawy jak u Ciebie bo zawierają nikiel lub jakiś inny uczulający metal.
Z takich różnych sposobów walki z tym jest przemywanie uszu i kolczyków wodą utlenioną. Chociaż u niektórych woda utleniona może powodować nasilenie ropienia więc lepiej jej nie używać na ropę, ale jak już wygoi się ucho to jak najbardziej można jej używać aby odkazić ucho przed nałożeniem kolczyków jak i same kolczyki warto nią dezynfekować. Innym sposobem może być przemywanie spirytusem salicylowym albo rumiankiem. Spirytus może powodować szczypanie ale rumianek już nie. Poza tym słyszałam opinię, że pomaga smarowanie maścią Tribiotic, która leczy zakażenia skóry i wiele osób ją poleca. Można też przemywać Rivanolem. Innym produktem, który można kupić bez recepty a jest polecany nawet przez osoby, które przekłuwaniem się zajmują jest Octenisept. I nie dotykaj uszu bo na rękach masz zarazki, które nie pomagają w gojeniu się tych ran. A poza tym pozostaje jak najrzadsze używanie kolczyków z metali nieszlachetnych. Poza czysto srebrnymi i złotymi kolczykami lub tymi ze stali chirurgicznej małe prawdobodobiństwo uczulenia jest też przy kolczykach tytanowych lub bioplastowych. Ale wiadomo, że każdy organizm jest inny i niektórzy ludzie nawet na metale szlachetne i ogólnie nieuczulające są uczuleni.
Poza tym bardzo dobrze radzisz autorce.

Ja jeszcze proponowałabym zakupić kolczyki na których wyraźnie napisane jest "bez niklu"( bo to najczęstszy winowajca), założyc kolczyki i wtedy leczyć ucho, bo jeżeli są świeżo przekłuwane to dziurki mogą zarosnąć.
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 15:01   #8
Ankika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie ??

Mi długo nie goiły się uszy ale to było świeżo po przekłuciu.Pani która mi przekłuwała kazała polewać wodą utlenioną,i dziurką w uchu i kolczyk,tzn tę część która jest w uchu,yak trochę przesunąć raz w jedną raz w drugą str i polać tą wodą utlenioną.Zagoiło się i nie mam z tym problemu.Z małym wyjątkiem: nie mogę nosić kolczyków tzw śrubek,tzn takich że od tyłu jest nakrętka czy jakaś podobna część która zakrywa tę dziurkę w uchu.Nie wiem z czym to jest związane że jak mam takie kolczyki to ucho poprostu nigdy mi się nie goi.Może musi być dostęp powietrza czy co? W każdym razie takich kolczyków wcale nie nosze.szkoda bo wiele jest ładnych ale co zrobić.Teraz już od dawna mam kółka i nic się nie paprze.Nie wiem jakie nosisz kolczyki ale może u ciebie jest tak samo że musisz mieć to miejsce przebicia ucha odkryte?No i spróbuj polewać tą wodą utlenioną.Jak coś ropieje to jest najlepsza.
Ankika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 18:30   #9
Shikinata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 876
Dot.: Uczulenie ??

Nosze odkryte , bez śrubek . A co do kolczyków to nie są kupione na bazarku tylko to biżuteria autorska, kuzynka Tż się tym zajmuje to dostałam pare par. Spróbuje przemyć woda utlenioną może pomoże . Dziękuje bardzo
Shikinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 06:26   #10
xuxuxu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: Uczulenie ??

bardziej szukałabym przyczyny w jedzeniu
xuxuxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 14:14   #11
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Uczulenie ??

Cytat:
Napisane przez Shikinata Pokaż wiadomość
Nosze odkryte , bez śrubek . A co do kolczyków to nie są kupione na bazarku tylko to biżuteria autorska, kuzynka Tż się tym zajmuje to dostałam pare par. Spróbuje przemyć woda utlenioną może pomoże . Dziękuje bardzo
to wymień może te "haczyki" od kolczyków, bo coś podskórnie czuje, że one mają domieszke niklu skoro są autorskie.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 11:18   #12
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Uczulenie ??

Takie kolczyki autorskie zazwyczaj nie są wykonane w całości z metalu szlachetnego tylko są często posrebrzane więc raczej mają domieszki innych metali, które mogą uczulać.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.