Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-28, 13:43   #1
wolusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Exclamation

Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki!


Dopiero tutaj raczkuje, ale podczytuje od dawna i liczę, że przyda mi się Wasza przeogromna wiedza! Wybieram się na zabieg mikrodermabrazji +kwas 20% (niestety Pani dermatolog nie wspomniała jaki to bedzie kwas, a ja nieprzytomna nie zapytałam- cały zabieg głównie po to aby zlikwidowac przebarwienia po trądziku) i nie za bardzo wiem jakie kosmetyki nawilżające zakupić. Jest to mój trzeci zabieg, dwa poprzednie miałam jednak kilka lat temu i nawilżałam twarz tym co akurat miałam. Tym razem chciałabym się porządnie przygotować, zakupić nawilżacze i może jakiś krem szybko regenerujący podrażnioną twarz! Nie zdążyłam jeszcze wypełnić profilu, więc napiszę krótko, że moja cera jest mieszana z tendencją ku tłustej. Mam 27 lat, od 13r życia walczę z trądzikiem. Buzie mam przyzwyczajoną do kwasów bo na noc stosuje Glyco-A, mialam tez Lysanel, więc sądzę, że na mikrodermabrazję+kwasy zareaguję dobrze.
Moja prośba - podpowiedzcie jakie kosmetyki przyspieszą regenerację, dobrze nawilżą buzie. Myślałam o kosmetykach Avene lub cos z LRP. Aaaa i jeszcze co kupic do codziennej pielegnacji, połaczonej z usuwaniem przebarwień? Myślałam o zakupieniu czegoś do mycia, toniku i Effaclar K lub Diacnealu, ale czy one podziałają na moje przebarwienia skoro jestem przyzwyczajona do Glyco który ma dwukrotnie wieksze steżenie? Będę szczęśliwa jeśli któraś z Was mi coś podpowie
wolusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:27   #2
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

przesunąłem pytanie na odpowiednie forum
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:45   #3
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Mikro + kwasy na przebarwienia po trądziku Chyba troche mało skuteczna kombinacja

Ciekawi mnie fakt używania mikrodermabrazji przed kwasami - chyba robi sie to tylko po to by policzyć wiecej za zabieg i mieć większą szansę na powikłania pozabiegowe - takie kombo to totalna bzdura Wielcy dermatolodzy i ich pomysły - az mi się skóra na d... marszczy za przeproszeniem.



Jak długo stosujesz Glyco-A?

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-01-28 o 21:46
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 13:43   #4
wolusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Nie wiem jeszcze czy te kwasy pani doktor chce robic najpierw a mikrodermabrazje pozniej czy odwrotnie, tak czy inaczej stwierdzila ze powinno pomóc. Zapewne na jednym zabiegu sie nie skończy i bede musiała mieć kilka. Jednak sam zabieg mikrodermabrazji polecam wszystkim - no moze z wyjatkiem naczynkowców. Wspaniale regeneruje i odmładza, skóra jest różowiutka i przezentuje sie świezo ..aha no i nie jest to żadna masakra do krwi jak to niektórzy sobie wyobrażaja!

DevilInside Glyco-A zaczelam stosowac 1,5 roku temu. Skonczylam pierwsze opakowanie i jakoś tak sie stało, ze nie kupiłam kolejnego i dopiero parę miesięcy temu zaczelam stosowac znowu- a dokladnie od poczatku listopada czyli 3 miesiace.
wolusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:47   #5
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Nie wiem czy wiesz, ale skóra b szybko przyzwyczaja się do kwasów AHA , zatem stosując takie produkty codziennie powinno sie robic przerwę po 3 miesiącach.

Jaki jest twój głowny defekt kosmetyczny? Bo jeśli przebarwienia to obawiam się, że kuracja kwasy+mikro może Cię rozczarować.

A co do samej mikro...to oczywiście...świetny i bardzo lubiany przez pacjentki zabieg
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:41   #6
wolusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Oooo o bardzo Ci dziękuję, że mi mówisz o przerwach bo nie wiedziałam. A czy orientujesz się ile zrobić tej przerwy?

Moim problem są faktycznie przebarwienia. Wyhodowałam ich całe mnóstwo. Do ich pozbycia się używam juz od lat kremu Cepan, ale ostatnio zauważyłam jakby zmniejszenie efektów działania. Z moich obserwacji sądzę, że "narosło" mi już sporo grubej skóry, przez którą kosmetyki nie wchłaniają się dobrze. Skóra potrzebuje odświeżenia i regeneracji. Mikrodermabrazja się u mnie świetnie do tego nadaje, bo żadne peelingi enzymatyczne nie daja takiego efektu jak ona.

Droga DevilInside a czy Ty sama robiłaś mikrodermabrazje +kwasy? Skad wiesz, że zabieg nie spełni moich oczekiwań? Podpowiedz co w takim razie polecasz na przebarwienia?
wolusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 21:36   #7
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez wolusiowa Pokaż wiadomość
Droga DevilInside a czy Ty sama robiłaś mikrodermabrazje +kwasy? Skad wiesz, że zabieg nie spełni moich oczekiwań? Podpowiedz co w takim razie polecasz na przebarwienia?
Mikrodermabrazje owszem, łaczyłam z kwasami i do tej pory tak robię jako terapie anty - aging. Jednakże nigdy nie wykonywałam w jednym dniu obydwu zabiegów - bo nie ma takiej potrzeby. Aby wykonac mocniejsza eksfoliacje kwasami mamy do wyboru rózne stężenia, pH, czas ekspozycji, ilość nałozonych warstw...tak że nie ma potrzeby narażać skóry na większy "stres" i wykonywac obydwu zabiegów na raz. Dodatkowo efekt takiego zabiegu nigdy nie jest przewidziany do końca bo kwasy pozostają kwasami

Jeżeli chodzi o przebarwienia to jedyne skuteczne dotą metody ich usunięcia to : zabieg Cosmelan, fotoodmładzanie IPL, laser frakcyjny najlepiej frakcyjny CO2.

Jeżeli Twoja Pani dermatolog uważa inaczej to albo nie za bardzo zna specyfike tematu przebarwień, albo jest zwykła naciągaczką. A jeśli tak bardzo lubisz mikrodermabrazje (której sama jestem fanką) to po zabiegu mikro nałóż na buzie produkty Neo Strarty z kwasem kojowym i hydrochinonem i powinien byc bardzo fajny efekt, przynajmniej u mnie sie to sprawdza. Nie jest to samo co w/w zabiegi, ale wychodzi taniej niz w/w


A wiesz wkońcu jakie kwasy stosuje Pani dermatolog??? 20% to niskie stężenie, a po tym co opisujesz to napewno nie TCA ( zreszta chyba tylko szrlatan łaczył by go z mikro hehe) ...chyba że to jakas kombinacja z np. kwasów z kojowym bo bywa róznie, chociaż w to wątpie.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-01-31 o 21:39
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 10:15   #8
Czarna1351
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 452
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Witam.
Jestem właśnie w trakcie zabiegów mikrodermabrazji i ze swojej strony polecam zestaw, w który uzbroiła mnie moja kosmetyczka: rano krem włoskiej firmy Incoderm Crema Renaissance ( uprzedzam, że jego zapach nie należy do tych najpiękniejszych na świecie ), natomiast na noc , również Incodermu - Gel Macchie. Po trzecim zabiegu naprzemiennie z tym średnio pachnącym używam nawilżającego przeciwzmarszczkowego firmy Academie ( Soint Hydratant ). Każda buzia jest inna, ale ja jestem bardzo zadowolona.
Czarna1351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 18:13   #9
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wiesz, ale skóra b szybko przyzwyczaja się do kwasów AHA , zatem stosując takie produkty codziennie powinno sie robic przerwę po 3 miesiącach.

Jaki jest twój głowny defekt kosmetyczny? Bo jeśli przebarwienia to obawiam się, że kuracja kwasy+mikro może Cię rozczarować.

A co do samej mikro...to oczywiście...świetny i bardzo lubiany przez pacjentki zabieg
wnioskuję, że się znasz na takich zabiegach.....
mam pytanie : czy moge zrobić mikro diamentową na skórze, którą smaruję Atredermem ?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:29   #10
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

ja nie devilInside ale odpowiem ze przeciwskazan nie ma. Sa przeciwskazania odnosnie retinoidow wewnetrznych , trzeba odczekac kilka miesiecy po terapii. A tak ogolnie zastanawia mnie to dlaczego

takze spokojnie mozesz isc tylko np 3 dni przed zabiegiem nie nakladaj atre zeby skora nie byla podrazniona, tak samo nie mozna skory woskowac i uzywac peelingow te 3 dni przed, zeby skory nie podrazniac, chociaz mikro jest naprawde fajnym zabiegiem , bezpiecznym i bezbolesnym

devilInside tak spytam z ciekawosci dlaczego wg Ciebie mikrodermabrazja + kwasy to nie fajne polaczenie? chodzi o to ze w tym samym dniu tego nie wykonywac.

Ja widzialam kilka zabiegow, gdzie przed mikro byl polozony na skore kwas, jakies kwasy owocowe, mieszanka, domyslam sie ze za mocne nie bylo ale efekty byly lepsze. Mam na mysli odswiezenie skory, rozjasnienie przebarwien, oczyszczenie porow. Skora tez ladniej schodzila.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:02   #11
wolusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Ta mikrodermabrazja + kwasy wciąż mnie kusi i domyślam się, że - jak napisała Ewelka- skóra będzie ładniej schodziła a mnie taki głęboki zabieg jest potrzebny, bo moje przebarwienia i rozszerzone i zanieczyszczone pory, potrzebują mocnego uderzenia. Niemniej jednak potrzebny będzie wolny tydzień zeby dojść do siebie, a z tym bywa różnie, wiec musze to przełożyć. Ale nie o tym chciałam pisać, a o nawilżaczach po zabiegu. Tylko jedna wizażanka podała konkretne preparaty. Wrzućcie coś jeszcze proszę. Wiadomo ze warto kupić wode termalną, a jakie kremy sie u was sprawdziły po takim zabiegu?
wolusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 13:33   #12
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

moja siostra robila mikro i uzywa kremu nwilzajacego i jest wystarczajacy maja dobre opinie
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12400
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12131

tu juz konkretne kremy, bardziej tresciwe polecane wlasnie po mocniejszych peeingach chemicznych
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14881
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15954
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3321

poczytaj recenzje napewno cos wybierzesz
poza tym sa polecane przy kuracji retinoidami
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:41   #13
wolusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Bardzo Ci dziękuje!! Ziaja Calma HLC znam, używam juz drugie opakowanie i chwalę za tę cudną delikatność, jednak nie brałam go pod uwagę gdyż myślałam, że przy podrażnieniu po mikro bedzie potrzebne cos skuteczniejszego. Jeszcze raz wielkie dzięki za konkrety
wolusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 23:23   #14
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

wolusiowa... bardzo dobra seria Biodermy - Hydrabio. Jest tam maska, tonik, krem. Jeśli masz dostęp do kosmetyków profesjonalnych , mogę ci też polecić np. maska Hydrating B5 ze SkinCeuticals, krem Aqua Diffuser z Esthederm.

Gonia ... w jakim celu chcesz wykonać mikro w połaczeniu z Atredermem (jakie masz stężęnie) ? Ten płyn ma działanie złuszczające i keratolityczne.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-02-21 o 23:26
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:31   #15
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez DevilInside;10761036[COLOR=#ff00ff
A jeśli tak bardzo lubisz mikrodermabrazje (której sama jestem fanką) to po zabiegu mikro nałóż na buzie produkty Neo Strarty z kwasem kojowym i hydrochinonem i powinien byc bardzo fajny efekt, przynajmniej u mnie sie to sprawdza. Nie jest to samo co w/w zabiegi, ale wychodzi taniej niz w/w [/COLOR]
o jakim efekcie mówisz?
ja też jestem w trakcie zabiegów mikro,jestem zadowolona z efektów ale chętnie się dowiem jak można dodatkowo podwyższyć ich skuteczność.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:28   #16
Wow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Nawilżanie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji? Konkretne, wypróbowane kosmetyki

Ja dzisiaj poddałam się pierwszemu zabiegowi mikrodermabrazji wraz z maską z retinolu. Kosmetyczka zaleciła mi stosowanie kremu z filtrem SPF 50+, który polecacie?
Wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.