niesymetryczne piersi :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-10, 14:16   #1
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Red face

niesymetryczne piersi :(


otóż mam jedną większą drugą mniejszą.. to ja to widze. biore tabletki anty i nic mi nie urosly (choc liczyłam po cichu na to ) czy mozna cos na to poradzic żeby je "wyrownac" - nie mówię tutaj oczywiscie o jakis operacjach.. moze jakies hormony by pomogły -.. sama nie wiem. jest na to jakas rada? czy moze mam się zaakceptowac
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 14:57   #2
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: niesymetryczne piersi :(

asymetryczne piersi zdarzaja sie bardzo często! ja sama mam lewa piers troche bardziej okrągla od drugiej. niepokoiło mnie to swego czasu, bo zawsze byla bardziej bolesna od drugiej przed okresem, wiec byłam u ginekologa, który zbadał mi piersi i stwierdzil, ze wszystko jest ok.
tabletkami raczej nie zniwelujesz wielkosci piersi, w kazdym badz razie na pewno nie bedzie tak, ze jedna sie powiekszy, a druga zostanie taka jak jest. mysle, ze najlepiej bedzie zaakceptowac je takie jakie są, a jesli róznica jest duza i niepokoi Cie to, to wybierz sie do lekarza dla swietego spokoju.
pozdrawiam
Hania
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 15:03   #3
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: niesymetryczne piersi :(

wiem, ze wiele kobiet tak ma. moje kolzanki mają taki sam problem natomiast zastawnawiałam się, czy da się to jakos zniwelowac..
a jesli chodzi o mnie to zawsze miałam prawą piers nieco większą ale jakos ostatnio jakby ta różnica się trochę powiększyla..
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 22:32   #4
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: niesymetryczne piersi :(

cdz ja mam tak samo lewa wieksza od prawej a tak wogole to jak tam sie czujesz? wszystko dobrze?
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 22:40   #5
Cza-Cza
Raczkowanie
 
Avatar Cza-Cza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: niesymetryczne piersi :(

Hanka20 ja się z tobą nie zgodzę. Ja po pierwszym opakowaniu Cilestu zauważyłam zmianę. Piersi mi trochę urosły i prawa która była mniejsza dogania wiekszą-lewą i bardzo się z tego cieszę Moze kiedys beda rowne bo juz prawie nie da się zauwazyc roznicy
__________________
Kochaj i szalej, nie pytaj co dalej
Cza-Cza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 23:12   #6
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: niesymetryczne piersi :(

ciało człowieka nie jest symetryczne, choc na pierwszy rzut oka może się tak wydawać. kryje sie w nim wiele niesymetryczności, o których istnieniu nie mamy pojęcia. niektóre są bardziej widoczne, inne mniej. ale jest to zupełnie normalne i nie ma sie czym przejmować

a jeśli chodzi o zmiany spowodowane tabletkami..to prawidłowo dobrane tabletki nie powinny spowodować żadnej zmiany. jeżeli piersi sie powiększają, to niestety tabletki nie są takie jak być powinny. tylko niekiedy nie da sie tego uniknąć. ale to tak zbaczając z tematu. ( informacje oczywiście od kompetentnego i polecanego lekzarza )
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 08:11   #7
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: niesymetryczne piersi :(

Całe nasze ciało jest asymetryczne, więc asymetryczne piersi to nic dziwnego.
Skoro tą różnicę tylko Ty widzisz, jest normalna, a lewa pierś u większości kobiet jest większa. Zdarzają się jednak przypadki, że piersi są bardzo nie równe np A i B, takie zmiany sie koryguje, jednka u Ciebie raczej chyba nie ma aż takiej róznicy.

Zgadzam się z et-ka, że prawidłowo dobrane tabletki, nie powinny powodować żadnych zmian. Kobiety twierdzą, że po tabletkach rosną im piersi, jednak to nieprawidłowy objaw, źle dobrane tabletki. Sama byłam tego świadkiem, koleżanka po drugim opakowaniu musiała zmienić wszystkie biustonosze, podobało jej się to, jednak piersi cały czas bolały. Po odstawieniu tabletek, powróciły do normalnych rozmiarów.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 10:10   #8
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: niesymetryczne piersi :(

ooo. to ciekawa co mówicie. nie wiedzialam, że rosnące piersi po tabletkach to nieprawidłowy objaw. moim wszystkim kolezankom urosły piersi po tabletkach (naprawde wszsytkim, którym znam i wiem ze biorą) tylko mi nie... troche mi szkoda było.. bo wcale jakis ogromnych to nie mam i nawet ucieszyłabym się z "podrosnięcia"..

a jesli chodzi o mnie, to nie ma jakos ogromnej róznicy..ale w wstaniku np. wdac ze jadna miseczka jest "mniej zapełniona" ;(
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:02   #9
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: niesymetryczne piersi :(

własnie taka niesymetria jest normalna czyli moze sie zadazyc.Jeżeli chcesz uzyskać kompetentnej odpowiedzi to idź zapytaj ginekologa .


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 17:13   #10
aniolek16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: niesymetryczne piersi :(

ja mam ten problem od dziecka!!! i nie jest mi z tym łatwo bo moja roznica jest bardzo widoczna nigdy nie moge załozyc sobie jakiejs fajnej bluzki z większym dekoltem. Teraz jest lato chciałabym pojezdzic z przyjaciołmi nad wodę ale boję się że ktos zauwazy ze mam nierowne piersi.Juz nie raz płakałam z tego powodu nie jestem juz małym dzieckiem!! Przez to też teraz wole nie miec chłopaka bo przecież w moim wieku nie tylko trzyma się za rączką!! czy żeby piersi się wyrownay konieczna jest operacja czy są jakieś inne sposoby!!?? czy jest jakaś dziewczyna ktora miała kiedyś taka roznice i teraz juz jej nie ma??
aniolek16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 01:47   #11
olenka2303
Raczkowanie
 
Avatar olenka2303
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Włodawa
Wiadomości: 259
GG do olenka2303
Dot.: niesymetryczne piersi :(

hehe moja lewa tez wieksza nawet tz to zauwazyl
kazda kobieta chyba tak ma
ale ja sie tym nie przejmuje nie przeszkadza"nam" to:P
__________________
tak jak wróżka powiedziała
olenka2303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 16:57   #12
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: niesymetryczne piersi :(

Jest na to prosty sposób - kupując stanik z takimi malymi poduszeczkami wyciągnij ta poduszeczkę ze strony wiekszej piersi - różnica się zmniejszy

Sama odgapiłam to od mojej sister

A to takie proste i nie trzeba żadnych operacji
__________________
Kici, kici...


Nie mieć nic do zrobienia to żadna atrakcja.
Radością jest mieć mnóstwo do zrobienia i tego nie robić
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 20:32   #13
koszusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: niesymetryczne piersi :(

Też wszyscy mówili mi że asymetria jest normalna. Może i na ogół jest, ale w moim przypadku okazało się, że jest ona spowodowana zmianami mastopatycznymi. Pisałam o tym w wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...91#post4192891

Myślę że lepiej osobiście poradzić się lekarza, bo może akurat Twoja asymetria nie jest fizjologiczna, lecz ma jakąś przyczynę i można na nią zaradzić.
koszusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 13:32   #14
industria
Zakorzenienie
 
Avatar industria
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 489
Dot.: niesymetryczne piersi :(

też mam niesymetryczne piersi, tylko że odwrotnie niż wy- mianowicie prawa jest większa. różnica jest spora, kiedyś bardzo sie tym przejmowałam, bardzo wstydziłam sie rozebrać przed moim chłopakiem, płakałam itp. przestałam dopiero kiedy on mi powiedział ze to że piersi nie są takie same jest piękne, ciekawe i mam sie nie przejmować, on też ma nierówne jajka :P strasznie mnie tym rozbawił i teraz jest już dobrze. pózniej dowiedziałam sie ze prawie każda kobieta ma asymetrie

z tym wyjmowaniem gąbeczki ze stanika to dobry patent, musze wypróbować

a na plaży radze sobie tak ze dobieram jakąś wzorzystą góre (stanik ) i naprawde nic nie rzuca sie w oczy- polecam taki sposób
industria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.