Brak miesiączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-03, 15:04   #1
Mouse090
Przyczajenie
 
Avatar Mouse090
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
GG do Mouse090

Brak miesiączki


Hej, mam do WAS pytanie!
mam 21 lat i od paru mce stosuję antykoncepcje (ogólnie od paru lat używam tab anty ale mialam przerwę).
Przejdę do sedna zawsze po tab dostawałam okres (najpóźniej na 2 dzień). Przy ostatniej 7 dniowej przerwie nie dostałam w ogóle, lekarka każała mi dalej brać mimo wszystko, więc je łykam. Profilaktycznie zrobiła mi USG
przedstawię wam wynik:
trzon macicy prawidłowej wielkości, ENDOMETRIUM 4,2 mm
jajnik prawy prawidłowej wielkości z pęcherzykami śr do 10 mm,
JAJNIK lewy z dwoma pęcherzykami śr 2,4 i 2 cm.
taki jest opis.
Lekarkę mam tak miłą, że nigdy nie wiem czy mam się czegoś bać czy nie.
nie dłudo mam iść do kontroli ale strasznie się martwię, Gine. powiedziała, że podczas brania tabl anty nie powinny pojawić się żadne pęcherzyki. Co do zajścia w ciążę obawiam się najmniej bo zawsze brałam regularnie tabl więc tylko profilaktycznie jutro muszę zrobić test ciążowy.
Błagam , pomóżcie. Wiecie coś na ten temat???

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

czy ktoś tu jest???????
Mouse090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 22:06   #2
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Brak miesiączki

Stosuj się do poleceń lekarza,nic Ci nie powiedziała,nie omówiła wyników? Dziwne,jak ja dostaje wyniki to od razu biegnę,aby mi to przetłumaczyli na normalny język. Na forum nie ma lekarza.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 23:00   #3
Mouse090
Przyczajenie
 
Avatar Mouse090
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
GG do Mouse090
Dot.: Brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez himym Pokaż wiadomość
Stosuj się do poleceń lekarza,nic Ci nie powiedziała,nie omówiła wyników? Dziwne,jak ja dostaje wyniki to od razu biegnę,aby mi to przetłumaczyli na normalny język. Na forum nie ma lekarza.

zdaję sobie sprawę, że nie ma tu lekarza, ale mialam nadzieje że ktoś miał coś podobnego i wie coś na ten temat... Jak najbardziej stosuję się do wszystkich zaleceń... Coś mi po prostu nie pasuję, mam dobrą lekarkę ale wypowiada się tak jakby chciała a nie mogła. co mnie trochę martwi. Nie potrafię zroumieć co ona ma do przekazania:con fused:
Mouse090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 05:12   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Brak miesiączki

Cytat:
Napisane przez Mouse090 Pokaż wiadomość
Hej, mam do WAS pytanie!
mam 21 lat i od paru mce stosuję antykoncepcje (ogólnie od paru lat używam tab anty ale mialam przerwę).
Przejdę do sedna zawsze po tab dostawałam okres (najpóźniej na 2 dzień). Przy ostatniej 7 dniowej przerwie nie dostałam w ogóle, lekarka każała mi dalej brać mimo wszystko, więc je łykam. Profilaktycznie zrobiła mi USG
przedstawię wam wynik:
trzon macicy prawidłowej wielkości, ENDOMETRIUM 4,2 mm
jajnik prawy prawidłowej wielkości z pęcherzykami śr do 10 mm,
JAJNIK lewy z dwoma pęcherzykami śr 2,4 i 2 cm.
taki jest opis.
Lekarkę mam tak miłą, że nigdy nie wiem czy mam się czegoś bać czy nie.
nie dłudo mam iść do kontroli ale strasznie się martwię, Gine. powiedziała, że podczas brania tabl anty nie powinny pojawić się żadne pęcherzyki. Co do zajścia w ciążę obawiam się najmniej bo zawsze brałam regularnie tabl więc tylko profilaktycznie jutro muszę zrobić test ciążowy.
Błagam , pomóżcie. Wiecie coś na ten temat???

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

czy ktoś tu jest???????
endometrium jest za cienkie i dlatego nie miałaś @ po prostu nie miało się co złuszczyć
nie ma się czym martwić
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 13:03   #5
Mouse090
Przyczajenie
 
Avatar Mouse090
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
GG do Mouse090
Dot.: Brak miesiączki

Dzięki bardzo za informacje podniosłaś mnie na duchu )
Mouse090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 13:44   #6
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Brak miesiączki

A co do pęcherzyków, to ponoć chodzi o to, żeby były małe, a nie żadne. Coś takiego kiedyś słyszałam od lekarza, ale nie wiem, jakie są te prawidłowe wymiary, więc nie pomogę w tej kwestii. Dojrzały pęcherzyk ma około 20 mm, ale działanie antykoncepcji hormonalnej jest również takie, żeby nie dopuścić do jego pęknięcia.

Znalazłam w necie takie info na ten temat:
http://commed.pl/usg-pecherzyki-graf...e-vt53264.html
Może ktoś się wypowie o tych pęcherzykach, bo sama jestem ciekawa.

Edytowane przez _Juliette_
Czas edycji: 2011-06-04 o 13:59
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 14:27   #7
margerites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Brak miesiączki

ja również nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi pęcherzykami, ale 2 miesiące temu zgłosiłam się do lekarza z bólem lewego jajnika. po usg okazało się, że mam pęcherzyk na jajniku, lekarz skierował mnie na morfologie.
po miesiącu przy kontroli okazało się że pęcherzyk samoistnie pękł(?), w każdym bądź razie, nie widać go.
lekarz tłumaczył mi to tak, że być może spowodowane to było przesunięciem we wzięciu tabletki, czy po prostu zapomnienie o którejś. ale że przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej nie powinno mieć to miejsca.
gdzieś na którejś ze stron spotkałam się z opinią że to przez gorsze działanie tabletek i potrzeba ich zmiany, ale ile to ma w sobie prawdy to nie wiem.
margerites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.