czy można kupić coś w galerii i odsrzedać w swoim sklepie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 19:01   #1
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899

czy można kupić coś w galerii i odsrzedać w swoim sklepie?


Może głupie pytanie, ale tak się teraz nad tym zastanawiam.

Czy można kupić coś w galerii (np. kosmetyki z drogerii czy ubrania z jakiejś sieciówki - np. na wyprzedażach) i potem odsprzedawać to we własnym sklepie (np. internetowym) po wyższej cenie? Oczywiście zakładając, że ma się działalność gospodarczą. Czy w takiej sieciówce wystawią mi fakturę?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:22   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: czy można kupić coś w galerii i odsrzedać w swoim sklepie?

Każda firma ma obowiązek wystawić Ci FV, jeśli chcesz, więc czy jest to sieciówka, czy nie, żadnej różnicy nie ma. Zupełnie teoretycznie mogłyby wynikać jakieś problemy np. z wyłączności dystrybucji danego towaru, ale podejrzewam, że skala na jaką będziesz je sprzedawać raczej nie będzie problematyczna, poza tym ciężko mówić o tym, że stanowisz konkurencyjną dystrybucję, skoro sama kupiłaś u wyłącznego dystrybutora i jedynie zmieniłaś cenę

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Znalazłam coś takiego:

http://www.codozasady.pl/sprzedaz-w-...ku-towarowego/

Sklep może Ci odmówić sprzedaży towaru w ilościach hurtowych (często wyprzedaże mają ograniczenia, np. do 3 sztuk danego produktu), ale to w zasadzie jedyne ryzyko po Twojej stronie. Poza tym chyba ciężko wyznaczyć różnicę między zakupem hurtowym a detalicznym - możesz przecież chcieć ubrać swoich pracowników w dany model bluzki firmy X i bierzesz fakturę, żeby wrzucić to w koszty
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 09:08   #3
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: czy można kupić coś w galerii i odsrzedać w swoim sklepie?

Oczywiście, że tak, jeśli galeria wystawi fakturę to możesz odsprzedać dalej i nie sądzę, żeby był z tym jakikolwiek problem.
Ja wielokrotnie coś takiego robiłam kiedy jeszcze zajmowałam sie handlem i nigdy nie było problemu - poza tym Tutli słusznie zauważa, że możesz chcieć faktury bo chcesz ubrac własnego pracownika w strój A czy B i wrzucasz w koszty.
Bardzo dobre rozwiązanie.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-04 10:08:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.