Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-10, 23:01   #1
rrrobal
Przyczajenie
 
Avatar rrrobal
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Radość
Wiadomości: 17
Exclamation

Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?


Pomóżcie, wkrótce to będzie mój problem! Jak to zrobić tak, żeby się nie domyśliła?!
rrrobal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 05:58   #2
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez rrrobal Pokaż wiadomość
Pomóżcie, wkrótce to będzie mój problem! Jak to zrobić tak, żeby się nie domyśliła?!
Jeśli nosi jakieś pierścionki, podkradnij jej jeden, zanieś do jubilera, a on ustali rozmiar. Tylko najpierw sprawdź, czy rozmiar tego pierścionka na pewno jest jej dobry - czy nie jest czasem za luźny na palcu, a dziewczyna nosi go mimo to.
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 07:18   #3
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez rrrobal Pokaż wiadomość
Pomóżcie, wkrótce to będzie mój problem! Jak to zrobić tak, żeby się nie domyśliła?!
Mój narzeczony przyznał się, że po prostu zmierzył linijką (z dużą dokładnością) średnicę jednego z moich pierścionków kiedy wyszłam do kuchni zrobić kolację, a następnie dodatkowo nałożył go sobie na najmniejszy palec i zapamiętał, do którego miejsca go dosunął Problem w tym, że wcześniej wszystkie pierścionki nosiłam na środkowym palcu a zaręczynowy noszę na serdecznym, więc siłą rzeczy i tak okazał się trochę za luźny, ale to nic - zaniosłam do jubilera, zmniejszył mi rozmiar w jeden dzień Jednak jeśli chcesz tego uniknąć, to zwróć uwagę na którym palcu dziewczyna nosi pierścionki. Jeśli na serdecznym to zmierz jej ulubiony pierścionek, a jeśli na środkowym to zaręczynowy proponuję kupić o 2 rozmiary mniejszy (2 rozmiary to niecały 1 mm w obwodzie obręczy).

Jeśli masz dobry kontakt z mamą / siostrą dziewczyny, to możesz poprosić o pomoc w ustaleniu rozmiaru grunt, żeby odbyło się to dyskretnie.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 10:04   #4
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez rrrobal Pokaż wiadomość
Pomóżcie, wkrótce to będzie mój problem! Jak to zrobić tak, żeby się nie domyśliła?!
Mojemu TŻetowi pomogła nasza wspólna znajoma, która wkręciła mnie w rozmowę o tym kto ma jak grube palce. Przymierzalysmy nawzajem swoje pierscionki w wiekszej grupie nawet i zapamietala
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:57   #5
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

moj tz skorzystal z mojego piersionka, a ja go przez tydzien szukalam
ale slyszalam ze mozna w mydle odbic
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 12:08   #6
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez extassy Pokaż wiadomość
ale slyszalam ze mozna w mydle odbic
Dobre Mój przymiarki na siebie robił, bo moje pierdzionki idealnie pasują na jego mały palec
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:08   #7
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

To ja dodam sposób mojego taty, dzięki któremu kupił mamie pierścionek zaręczynowy (nie, żeby dopiero na ćwierćwiecze życia razem, ale liczy się gest ) - podkosił mamie jak myła naczynia pierścionek, założył na najmniejszy palec, zaznaczył długopisem po kąd mu się nasunął i z takim kółkiem na palcu poleciał do jubilera "panie, po tąd ma być"
A mój mąż wyciągnął rozmiar podstępem - kupiliśmy sobie na rocznicę związku takie srebrne, proste obrączki na serdeczny palec. Zapamiętał rozmiar i potem kupił taki sam
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 18:29   #8
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Mój zabrał mój pierścionek do sklepu
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 23:23   #9
rrrobal
Przyczajenie
 
Avatar rrrobal
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Radość
Wiadomości: 17
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Dziewczyny, wielkie dzięki za pomysły! Niestety, problem jest taki, że moja dziewczyna nie nosi pierścionków. Ogranicza się do innej biżuterii, m.in. z tego względu, że jest bardzo szczupła i większość pierścionków (z tego co zrozumiałem) po prostu się z niej zsuwa. Ale myślę że pomysł z zaangażowaniem jakiejś psiapsióły, żeby się wywiedziała, nie jest zły.

Niedawno jej najlepsza przyjaciółka wyszła za mąż. Myślicie że mógłbym ją poprosić żeby dała przymierzyć mojej dziewczynie jej obrączkę albo właśnie pierścionek zaręczynowy, i na tej podstawie stwierdziła czy potrzebny jest większy czy mniejszy (raczej ta druga opcja)? Czy to będzie za mało dokładny szacunek?
rrrobal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 06:36   #10
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Ja też nie nosze pierścionków. Miałam tylko jeden, który raz na ruski rok zakłądałam na srodkowy palec. Tż zmieszył go suwmiarką i wymiar podaj u jubilera, który dobrał rozmiar o 2 numery mniejszy. Pasuje jak ulał. Ale nie martw się, bo np w Kruku jest tak, że do 2 tygodni od daty zakupu mogą całkowicie wymienić pierścionek (jeśli rozmiar nie będzie pasował) a jakoś do 2 miesięcy robią bezpłatne zmniejszanie/powiększanie. W każdym razie jak planujesz zmnieniać rozmiar to lepiej kupić ciut za duży i mniejszyć niż na odwrót. Co do pomysłu z mierzeniem obrączki to zawsze można spróbować. Tylko jak będzie dużo za duża to ciężko będzie zgadnąć o ile rozmiarów wziąć mniejszy pierścionek. No chyba, że np Twojej dziewczynie będzie pasowała na środkowy palec Daj znać jak sobie poradziłeś
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 07:00   #11
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez rrrobal Pokaż wiadomość
Niedawno jej najlepsza przyjaciółka wyszła za mąż. Myślicie że mógłbym ją poprosić żeby dała przymierzyć mojej dziewczynie jej obrączkę albo właśnie pierścionek zaręczynowy, i na tej podstawie stwierdziła czy potrzebny jest większy czy mniejszy (raczej ta druga opcja)? Czy to będzie za mało dokładny szacunek?
Zawsze to jakiś punkt wyjścia wiedziałbyś czy pierścionek przyjaciółki jest trochę czy o wiele za duży. Jeśli dziewczyna oprócz tego że generalnie jest szczupła ma też szczupłe, drobne dłonie to obstawiam, że będziesz celował w rozmiar 8-10. W razie niepewności lepiej kupić nieco za duży pierścionek i potem oddać go do zmniejszenia (tylko dowiedz się, o ile rozmiarów można zmniejszyć pierścionek który wybierzesz - niektóre ze względu na fason można zmienić tylko o 1-2 rozmiary) niż w ogóle nie wcisnąć go na dłoń wybranki

Umów się z przyjaciółką że załatwi sprawę dyskretnie, a Ty sam sprawiaj wrażenie obojętnego Niech przyjaciółka zacznie temat pod tytułem "ale byłoby super gdybyśmy obie były żonami"

Po fakcie daj znać jak poszło
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 08:02   #12
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez rrrobal Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wielkie dzięki za pomysły! Niestety, problem jest taki, że moja dziewczyna nie nosi pierścionków. Ogranicza się do innej biżuterii, m.in. z tego względu, że jest bardzo szczupła i większość pierścionków (z tego co zrozumiałem) po prostu się z niej zsuwa. Ale myślę że pomysł z zaangażowaniem jakiejś psiapsióły, żeby się wywiedziała, nie jest zły.

Niedawno jej najlepsza przyjaciółka wyszła za mąż. Myślicie że mógłbym ją poprosić żeby dała przymierzyć mojej dziewczynie jej obrączkę albo właśnie pierścionek zaręczynowy, i na tej podstawie stwierdziła czy potrzebny jest większy czy mniejszy (raczej ta druga opcja)? Czy to będzie za mało dokładny szacunek?
Da radę U mnie właśnie tak było I tak jak pisała koleżanka, jeśli ma drobne palce do rozmiar max 10. Ja nie mam jakichś super szczupłych rąk, a noszę 10-11 pierścionek zaręczynowy i obrączkę. To jest też tak, że w zimie palce są szczuplejsze, a w leci puchną.

A nawet jeśli rozmiar nie spasuje, to nic się nie martw - najważniejszy jest fakt, że się oświadczysz!!! A pierścionek zawsze można zmiejszyć lub wymienić
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 08:28   #13
effelinkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 32
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Albo można podstępem to zorganizować, np. jeśli zbliża się Wasza rocznica, urodziny ukochanej bądź nawet bez okazji, zaproponuj, żebyście kupili sobie oboje srebrne obrączki i jak się zgodzi zróbcie runde po sklepach jubilerskich pod pretekstem oglądania, jak jakiś przymierzy i będzie pasował to zapamiętaj rozmiar a potem stwierdź, że to jednak nie w Twoim stylu i nic Ci się nie podobało
effelinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:40   #14
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Mojej koleżance jej chłopak zmierzył rozmiar palca jak spała
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:41   #15
edek198821
Zadomowienie
 
Avatar edek198821
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 1 236
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

ja też nie noszę pierścionków...mój tż poszedł ze swoją siostrą i przymierzali na jej palce...wyszło prawie idealnie bo teraz noszę pierścionek na środkowym palcu i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza a rozmiar pierścionka jest 14 więc obstawiam że na tym właściwym powinnam mieć jakieś 12-13 powodzenia
edek198821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 20:04   #16
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Ja mam szupłe palce i noszę 7. Myślę, że pomysł z obrączkami będzie najlepszy, później się jakoś wykręcisz z tego
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 08:58   #17
dziobun
Zadomowienie
 
Avatar dziobun
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 554
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

ja w ogóle nie nosiłam wcześniej pierścionków, ale kiedyś "dla żartu" poszlismy po prostu mi zmierzyć paluszek u jubilera, wiec TŻ juz wiedział
a mój kolega zapytał wprost swoją dziewczynę na pierwszej randce nie uciekła, teraz jest jego narzeczoną
Pomysł z koleżankami jest chyba najlepszy pod warukniem, ze trafisz na jakąś dyskretną i uzdolniona aktorsko) Tylko pamiętaj, ze jest przesąd, że nie zakłada się na palce cudzej obrączki. Więc niech to lepiej będą pierścionki na wypadek gdyby kolezanka lub Twoja dziewczyna wierzyły w przesądy
dziobun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:35   #18
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Jak sprawdzić rozmiar palca dziewczyny przed zakupem pierścionka zaręczynowego?

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
To ja dodam sposób mojego taty, dzięki któremu kupił mamie pierścionek zaręczynowy (nie, żeby dopiero na ćwierćwiecze życia razem, ale liczy się gest ) - podkosił mamie jak myła naczynia pierścionek, założył na najmniejszy palec, zaznaczył długopisem po kąd mu się nasunął i z takim kółkiem na palcu poleciał do jubilera "panie, po tąd ma być"
A mój mąż wyciągnął rozmiar podstępem - kupiliśmy sobie na rocznicę związku takie srebrne, proste obrączki na serdeczny palec. Zapamiętał rozmiar i potem kupił taki sam
Paula, świetnie to u jubilera musiało wyglądać

Cytat:
Napisane przez rrrobal Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wielkie dzięki za pomysły! Niestety, problem jest taki, że moja dziewczyna nie nosi pierścionków. Ogranicza się do innej biżuterii, m.in. z tego względu, że jest bardzo szczupła i większość pierścionków (z tego co zrozumiałem) po prostu się z niej zsuwa. Ale myślę że pomysł z zaangażowaniem jakiejś psiapsióły, żeby się wywiedziała, nie jest zły.

Niedawno jej najlepsza przyjaciółka wyszła za mąż. Myślicie że mógłbym ją poprosić żeby dała przymierzyć mojej dziewczynie jej obrączkę albo właśnie pierścionek zaręczynowy, i na tej podstawie stwierdziła czy potrzebny jest większy czy mniejszy (raczej ta druga opcja)? Czy to będzie za mało dokładny szacunek?
Ja gdyby moja przyjaciółka zaczęłaby proponować mierzenie pierścionków to bym od razu się domyśliła że coś jest na rzeczy

Mój Tż znał mój rozmiar palca- dostałam od niego poza zaręczynowym jeszcze 3 inne pierścionki (znacznie wcześniej).
A wtedy po prostu poszliśmy do jubilera i mierzyłam - pierwszy pierścionek był na rocznicę bycia razem.
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.