Jak założyć własną firmę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-23, 09:16   #31
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Ceny firm warszawskich często widnieją na ich stronach.
__________________
Pomagamy schroniskom: www.pustamiska.pl

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60739.png
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:29   #32
aniabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Widać ciągle szukam nie tam gdzie trzeba Gdzie bym nie zajrzała to ceny nie znalazłam, ale nic to, wiem tyle ile wiem i to mi musi wystarczyć
aniabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:34   #33
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Wysłałam Ci info na pw, bo mnie tu jeszcze o reklamę posądzą, która jest płatna

Napisz coś jak Ci idzie Czy dużo masz klientów w pierwszym roku działalności (rozumiem, że to pierwszy rok?), czy dużo inwestujesz w reklamę, czy brałaś udział w jakimś szkoleniu przed założenie DG (niektórzy tak robią). Mam nadzieję, że to nie jest tajemnica


BTW Fajny awatar. Uwielbiam muminki
__________________
Pomagamy schroniskom: www.pustamiska.pl

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60739.png

Edytowane przez Velvetrope
Czas edycji: 2010-03-01 o 15:37
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 19:51   #34
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez kokosz Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad własną działalnością gospodarczą a dokładnie nad organizacją ślubu od "zera"

Wiem, że takie firmy istnieją. Moje miasto ma około 80 tys. mieszkańców, praktycznie zero konkurencji, społeczność do najbiedniejszych się raczej nie zalicza... powiedzmy, że pod tym względem jest przeciętnie

Ludzie mają coraz mniej czasu dla siebie a organizacja wesela pochłania bardzo dużo czasu. Więc moje pytanie jest takie "czy skorzystałybyście z pomocy takiej firmy??"

Dodam, że za organizacje wesela brałabym 10-15% od wartości całego ślubu

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam

Ja sama planuję swój ślub i wesele i uwielbiam całe to planowanie. Salę zamówiłam dwa lata temu i potem wszystko po kolei bez pośpiechu sobie rezerwowałam. Gdybym miała to organizować po raz drugi też bym się sama wszystkim zajęła. Teraz więcej pracuję i już mi czasu trochę brakuje, a trzeba jeszcze tylko odbębnić poradnię rodzinną i zająć się zaproszeniami, ale chyba się tak nie da, żeby zapłacić komuś kto posiedzi w poradni za nas te 3 spotkania, a szkoda Mówiąc krótko, to co możnaby zlecić komuś sprawia najwięcej przyjemności i aż się chce zająć tym osobiście, a to co by się chciało, żeby ktoś zrobił za nas, niestety trzeba zrobić (odsiedzieć) samemu. No i pewnie przed zatrudnieniem takiej pomocy powstrzymywałaby mnie obawa, że ta pomoc się w końcu na mnie wkurzy jak po raz setny zmienię zdanie. Bo żeby podać same konkrety, musiałabym wcześniej sama zrobić rozpoznanie tematu, ale wtedy, to już by mi nie była potrzebna pomoc.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:10   #35
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez sarrita Pokaż wiadomość
J

Mam rowniez kolejne pytanie... skoro ludzie nie bede wynajmowali do orgnanizacji slubu agencje slubna to powiedzcie mi czemu korporacje wynajmuja do realizacji eventow agencje eventowe? przeciez moga zrobic to sami a jednak bazuja na doswiadczeniu specjalistow przy realizacje swoich projektow.

w korporacjach nie ma komorki odpowiadajacej za organizacje imprez stąd wynajmuja takich ludzi jak ty,komu mieliby zrzucic na barki robote organizacji imprezy na 100 czy 500 osób ?
Maja budzet przeznaczony na takie imprezy i już.
A dwa ,że czesto takie imprezy organizuja "znajomi królika" i wzajemnie się wspomagają .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:28   #36
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Jazzmanka Pokaż wiadomość
Ja sama planuję swój ślub i wesele i uwielbiam całe to planowanie. Salę zamówiłam dwa lata temu i potem wszystko po kolei bez pośpiechu sobie rezerwowałam. Gdybym miała to organizować po raz drugi też bym się sama wszystkim zajęła. Teraz więcej pracuję i już mi czasu trochę brakuje, a trzeba jeszcze tylko odbębnić poradnię rodzinną i zająć się zaproszeniami, ale chyba się tak nie da, żeby zapłacić komuś kto posiedzi w poradni za nas te 3 spotkania, a szkoda Mówiąc krótko, to co możnaby zlecić komuś sprawia najwięcej przyjemności i aż się chce zająć tym osobiście, a to co by się chciało, żeby ktoś zrobił za nas, niestety trzeba zrobić (odsiedzieć) samemu. No i pewnie przed zatrudnieniem takiej pomocy powstrzymywałaby mnie obawa, że ta pomoc się w końcu na mnie wkurzy jak po raz setny zmienię zdanie. Bo żeby podać same konkrety, musiałabym wcześniej sama zrobić rozpoznanie tematu, ale wtedy, to już by mi nie była potrzebna pomoc.
jaka poradnia rodzinna?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:38   #37
aniabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
Wysłałam Ci info na pw, bo mnie tu jeszcze o reklamę posądzą, która jest płatna

Napisz coś jak Ci idzie Czy dużo masz klientów w pierwszym roku działalności (rozumiem, że to pierwszy rok?), czy dużo inwestujesz w reklamę, czy brałaś udział w jakimś szkoleniu przed założenie DG (niektórzy tak robią). Mam nadzieję, że to nie jest tajemnica


BTW Fajny awatar. Uwielbiam muminki
Przepraszam, że wcześniej nie odpisałam, ale to właśnie z "nadmiaru czasu". Ciągle coś się dzieje. W reklamę wlożylam coś kolo 3tys. glównie w internecie, pozycjonowanie (nie liczę wydatków na stronę www), ulotki, wizytówki, udzial w targach tematycznych i poczta pantoflowa. Żle nie jest, choc mogloby być lepiej. Ludziom się wydaje, że to drogie jest- a trudno napisać w reklamie- "czlowieku zadzwoń lub napisz a powiem Ci jak oszczędzić" I nie wiem skąd pomysl, że ja komuś radość z organizowania odbiorę?
aniabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 08:41   #38
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez aniabi Pokaż wiadomość
Przepraszam, że wcześniej nie odpisałam, ale to właśnie z "nadmiaru czasu". Ciągle coś się dzieje. W reklamę wlożylam coś kolo 3tys. glównie w internecie, pozycjonowanie (nie liczę wydatków na stronę www), ulotki, wizytówki, udzial w targach tematycznych i poczta pantoflowa. Żle nie jest, choc mogloby być lepiej. Ludziom się wydaje, że to drogie jest- a trudno napisać w reklamie- "czlowieku zadzwoń lub napisz a powiem Ci jak oszczędzić" I nie wiem skąd pomysl, że ja komuś radość z organizowania odbiorę?
3 tysiące to nie aż tak tragicznie. Ale przynajmniej raz wydajesz, bo na portalach ślubnych, to zazwyczaj na rok jest opłata (o ile się nie mylę). Nie liczę pozycjonowania, bo ono, podliczając rocznie, najwięcej kosztuje (sama wiem)
Z tego co czytałam, to targi nie bardzo się opłacają, bo tam raczej nie Twój target przychodzi ale może Ty masz inne odczucia?

Wielokrotnie słyszałam o tym, że ludzie myślą, że konsultant, to za nich będzie wszystko wybierał a oni nie będą mieli nic do powiedzenia Nawet słyszałam o takich konsultantach i potem właśnie taka opinia się za wszystkimi ciągnie...

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez aniabi Pokaż wiadomość
Ludziom się wydaje, że to drogie jest- a trudno napisać w reklamie- "czlowieku zadzwoń lub napisz a powiem Ci jak oszczędzić"
A czemu nie? Tylko jakoś to ładniej ujmij
__________________
Pomagamy schroniskom: www.pustamiska.pl

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60739.png
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:15   #39
aniabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Faktycznie targi to niekoniecznie mądry pomysł, ale moja konkurencja była, więc stwierdziłam, że też muszę :P
Obmyślam nowe hasło reklamowe- własnie takie, żeby pokazać że to nie jest droga usługa.
aniabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:26   #40
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez aniabi Pokaż wiadomość
Faktycznie targi to niekoniecznie mądry pomysł, ale moja konkurencja była, więc stwierdziłam, że też muszę :P
Oki każdy się uczy na błędach, wiem po sobie Ja np. wywaliłam kilka tysięcy w bezsensowną, jak się potem okazało, dla mnie reklamę
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:41   #41
aniabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Na szczęście te targi kosztowały mnie tylko 110zł, więc nie bylo tragedii, ale następne kosztują 1200zl to się już nie wybieram. Za 1200zł to ja wiele mogę bardziej rozsądnego zrobić
aniabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 17:04   #42
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Dokładnie
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 22:47   #43
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
jaka poradnia rodzinna?
A jeszcze nie wiem jaka, bo ciągle szukamy. Nauki przedślubne już mamy wykreślone z listy - byliśmy na weekendowych naukach, bardzo fajnych z resztą, bo nie siedzieliśmy słuchając przynudzania księdza, tylko zajęcia były bardziej w takiej formie warsztatowej i młody ojciec franciszkanin bardzo ciekawie mówił. Ale niestety nauki te nie były połączone z poradnią rodzinną i musimy to załatwić osobno, a z tym to już wiadomo, że będzie kicha, bo jakkolwiek by ktoś interesująco nie mówił, to mnie po prostu naturalne metody antykoncepcji nie interesują i koniec kropka, a trzeba tam siedzieć osobiście, żeby dostać pieczątkę. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć taką, żebyśmy nie musieli rysować swojego cyklu z temperaturą.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 19:22   #44
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

A co sądzicie o franczyzie? Jest kilka firm weddingowych pod brandem których można mieć taką firmę, pytanie tylko czy warto pracować pod czyjąś marką zamiast pracować na swoją? Jak myślicie?
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:06   #45
aniabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Myślę, ze wolę pracować na własne nazwisko. Klienci i tak obawiają sie wysokich cen, a myślę, że takie firmy troszkę się jednak cenią. Pomału sama dojdę do wszystkiego i będę miała z tego większą satysfakcję.
__________________
Skoro wiara czyni cuda, to ja wierzę że się uda
aniabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 00:56   #46
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
A co sądzicie o franczyzie? Jest kilka firm weddingowych pod brandem których można mieć taką firmę, pytanie tylko czy warto pracować pod czyjąś marką zamiast pracować na swoją? Jak myślicie?
Kiedyś w Forbes był o tym artykuł i ogólnie rzecz ujmując na początku, to jest super sprawa, bo otwiera się działalność pod marką już istniejącą, zananą i mającą swoich klientów, więc przynajmniej o nabywców towarów czy usług nie trzeba się martwić, bo sami przychodzą. Ale wiele osób zaczyna marudzić po pewnym czasie, że te wielkie marki chcą za dużo % z zysku. Z kolei kolega z dziewczyną prowadzili taki salonik z gazetami, to mieli nawet dokładną rozpiskę w jakiej kolejności pisma mają być co tydzień poukładane. Od Ciebie już zależy czy lubisz mieć swobodę w podejmowaniu decyzji czy może dasz radę dłużej wytrzymać podporządkowując się do ograniczeń. Bo sam biznes statystycznie raczej na pewno wypali.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 14:48   #47
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Cytat:
Napisane przez kryskazo Pokaż wiadomość
Z zakładaniem firmy to jeszcze nie jest taki duży problem jak się wydaje, potem jest gorzej pomysł, pozwolenia, wnętrza, asortyment - moja dziewczyna ma sklep z eleganckimi gadżetami do firmy zamówiła sobie z amb.net.pl kolorową, szklaną pieczątkę i ma ją przy kasie - wszyscy pytają o nią, ale miała przy urządzaniu wnętrza bardzo dużo zachodu, bo chciała właśnie mieć takie stylowe i zwracające rzeczy a to jest kłopot - więc uważaj co sobie za interes wymyślisz i jak zechcesz go urządzić, bo możesz w to dużo kasy utopić zanim zaczniesz zarabiać
Sprytna reklama? 2 post a juz linkami zapodajesz, podejrzane
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 09:25   #48
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak założyć własną firmę?

może spróbuj szczęścia w jakimś konkursie, wspierającym przedsiębiorczość? zawsze to większa kasa niż z urzędu i mniej biurokracji, jednak w konkursie darboven pomysł musi być innowacyjny, ale za to wygraną jest aż 100 000 zł
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:38   #49
Pracoholiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nadarzyn
Wiadomości: 66
Dot.: Jak założyć własną firmę?

natknęłam się na stronę tego konkursu na fb i mam zamiar wziąć w nim udział !
Sprawa idealna dla przedsiębiorczych kobiet !
Pracoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 10:43   #50
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Cytat:
Napisane przez Pracoholiczka Pokaż wiadomość
natknęłam się na stronę tego konkursu na fb i mam zamiar wziąć w nim udział !
Sprawa idealna dla przedsiębiorczych kobiet !
a w jakiej branży masz zamiar coś stworzyć?
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 12:38   #51
Pracoholiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nadarzyn
Wiadomości: 66
Dot.: Jak założyć własną firmę?

do tej pory bardziej inwestowałam swoją pracą w innych ludzi, a teraz chce zainwestować w siebie i nie zmieniac tego co robiłam, a że mam pracę związaną ze służbą zdrowia...
zobaczymy jak mi to wyjdzie.
Niewątpliwie to co mi jest potrzebne to doświadczenie i zastrzyk pieniędzy
Pracoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 15:01   #52
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak założyć własną firmę?

to pierwsze przyjdzie z czasem, a z tym drugim też pewnie da się coś zrobić, są dotacje, konkursy, może znajdziesz inwestora?
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:41   #53
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Jak założyć własną firmę?

miałam kiedyś takie spotkanie z osobą z urzędu miasta podczas zajęć z przedsiębiorczości na ap edukacji. raptem parę kroków i po bólu. ważniejsze jest jednak co potem. powodzenia.
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 22:37   #54
Pracoholiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nadarzyn
Wiadomości: 66
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Cytat:
Napisane przez Mycha84 Pokaż wiadomość
to pierwsze przyjdzie z czasem, a z tym drugim też pewnie da się coś zrobić, są dotacje, konkursy, może znajdziesz inwestora?
rozglądam się za tym, również za inkubatorami przedsiębiorczości, formularz do konkursu Darboven Idee Grant 2010 też ściągnięty

Cytat:
Napisane przez lasiczkaa Pokaż wiadomość
ważniejsze jest jednak co potem. powodzenia.
tu swoją rolę ma samozaparcie i mocna determinacja. Ale masz racje duzo osob planuje i mysli że jak się otworzy dzialalnosc wszystkie probelmy prysną, a to jak z dzieckiem dopiero się wszystko zaczyna ;D
Pracoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:58   #55
curlygirl84
Raczkowanie
 
Avatar curlygirl84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 35
GG do curlygirl84
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Samo "założenie" firmy to już, myślę, czysta formalność i najmniejszy problem. Najtrudniejszy etap to chyba napisanie biznesplanu, czy chociażby wypełnienie wniosku o dotację z Urzędu Pracy. Sama siedzę nad takim wnioskiem już trzeci tydzień, ale ponieważ z UP można teraz dostać ponad 19 tys. zł więc myślę, że warto.
Druga sprawa - podczas pisania takiego wniosku czy biznesplanu wychodzą wszystkie słabe strony naszego pomysłu na biznes. Taki dokument zmusza Cię do przeanalizowania wszystkich "za" i "przeciw", ale dzięki temu masz większą świadomość tego, co robisz.
Trzecią sprawą i zarazem pytaniem, jakie powinno się samemu sobie zadać jest kwestia - czy zakładamy firmę, by dla niej pracować, czy by firma pracowała dla nas? Sama chciałabym uniknąć takiej sytuacji, że któregoś dnia obudzę się i stwierdzę, że praca dla własnej firmy zabiera mi 16 godzin z doby i nie starcza już czasu dla rodziny, przyjaciół i samej siebie. Bo nie o to chyba chodzi
__________________
Bądź Słodką Kotką, a nie Szarą Myszką! - blog dla kobiet, które chciałyby olśniewać, ale nie wiedzą jak to osiągnąć... www.kotka-nie-myszka.info
curlygirl84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 12:23   #56
Pracoholiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nadarzyn
Wiadomości: 66
Dot.: Jak założyć własną firmę?

jesli jestes na facebook'u to może tu znajdziesz pare przydatnych wskazowek: http://www.facebook.com/#!/topic.php...76104&topic=79

to link do tematu biznesplan, ale może znajdziesz cos odpowiedniego dla siebie w aatykulach o kobietach przedsiębiorczych
Pracoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 21:00   #57
Jankiell
Przyczajenie
 
Avatar Jankiell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Ja też myślałam o franczyzie, sądziłam że tak będzie łatwiej. Kontaktowałam się w tej sprawie z jedną z bardziej znanych w tej branży agencji. Okazało się, że to spora inwestycja, 3,5tys dla firmy, do tego trzeba zapłacić za szkolenia wynająć lokal, który sama będę opłacać, 15% zysku oddaje się firmie pod której szyldem działam i wszystko muszę robić pod ich dyktando, wyrabiać normy itp.
Zdecydowanie lepiej jest działać na własny rachunek. Tylko nie bardzo wiem od czego zacząć. No i trochę się boję, że coś nie wypali.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez aniabi Pokaż wiadomość
Odważyłam się i otworzylam taką dzialalnosć, w końcu do odważnych świat należy. Jakieś tam zainteresowanie jest Ciekawi mnie tylko jakiego rzędu ceny są w innych miastach za tego typu usługi. Ktoś mi coś zdradzi czy to jak zwykle okryte tajemnicą?
Aniabi moge Cię prosić o jakieś wskazówki dla początkujących w tej branży?
od czego Ty zaczynałaś? Czy oprócz reklamy musiałaś w coś zainwestować większe pieniądze?
Jankiell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:24   #58
Ekspresyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Cześć dziewczyny! Ja też dorabiam w branży ślubnej i wiem, że jest to ciężki kawałek chleba. Do osób chcących otworzyć taką działalność: jeżeli nie lubisz organizowania, planowania, negocjowania, biegania i załatwiania wszystkiego z harmonogramem w ręku, to nie ma co zaczynać. Do tego trzeba się troszeczkę znać na umowach i fakturach, bo każdy podwykonawca może być rozliczany inaczej - jednym słowem trzeba się najpierw dobrze zastanowić zanim wskoczy się na głęboką wodę.
Ekspresyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 08:17   #59
aniabi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Wszystko jest do ogarnięcia, jeśli się czegoś bardzo mocno chce
__________________
Skoro wiara czyni cuda, to ja wierzę że się uda
aniabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 09:59   #60
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Cytat:
Napisane przez Pracoholiczka Pokaż wiadomość
jesli jestes na facebook'u to może tu znajdziesz pare przydatnych wskazowek: http://www.facebook.com/#!/topic.php?uid=10494979287 6104&topic=79

to link do tematu biznesplan, ale może znajdziesz cos odpowiedniego dla siebie w aatykulach o kobietach przedsiębiorczych
na golden line też jest grupa "przedsiebiorcza": http://www.goldenline.pl/forum/ponie...a-jest-kobieta
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 14:15:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.