czy to ma sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-26, 19:49   #1
spifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1

czy to ma sens?


Mam 34 lata mój facet jest o piec lat mlodszy. Zakochalismy sie w sobie. Bardzo dabamy o siebie i sie kochamy, nie kłócimy się, ma cudowny charakter, dobrze się rozumiemy. Mieszkamy u jego rodziców, oni wyjechali na pare lat. Jednak nie jestem szczesliwa czegos mi brakuje a mianowicie ja mam ustabilizowana pozycje zawodowa, już mam na razie dość pnięcia się po szczebelkach, zarabiam ponad 3 tys, wracam do domu..nic sie nie dzieje..nie mam juz ochoty spotykac sie z kolezankami ile mozna, nie mam ochoty juz łazic na jakies squashe, tennisy, podróżowac, juz zrobilam 2 studia podyplomowe.. ile mozna..mam wrazenie, że to wszystko nie ma celu.
Mój facet rozwija swoja firme, zarabia mniej odemnie, nie jest zadowolony z tego. Ostatnio z rozmowy wynikło, ze nie mysli na razie o dziecku, bo chciałby żebyśmy w przyszłym roku wzieli kredyt na mieszkanie i chciałby najpierw ustabilizowac sie zawodowo, żeby wiecej zarabiac. Ja go po czesi rozumiem, jemu jest dobrze ma cel a ja? Stara, bez celu i nawet rodziny nie moge miec. Już mam tego dosyć, nie wiem co mam zrobic a lata lecą.
Myślałąm już nawet zeby znalezc sobie innego! ale zanim zaczeliśmy być razem, szukałm 3 lata kogoś dla siebie i na prawde ciężko jest znależć chociażby uczciwego faceta ( po 30 tymbardziej) a takiego, żeby nie byl pedzacym karierowiczem, chcial zalozyc rodzine i byc wiernym to juz w ogole jest szukanie igly w stogu siana
spifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:32   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez spifer Pokaż wiadomość
Mam 34 lata mój facet jest o piec lat mlodszy. Zakochalismy sie w sobie. Bardzo dabamy o siebie i sie kochamy, nie kłócimy się, ma cudowny charakter, dobrze się rozumiemy. Mieszkamy u jego rodziców, oni wyjechali na pare lat. Jednak nie jestem szczesliwa czegos mi brakuje a mianowicie ja mam ustabilizowana pozycje zawodowa, już mam na razie dość pnięcia się po szczebelkach, zarabiam ponad 3 tys, wracam do domu..nic sie nie dzieje..nie mam juz ochoty spotykac sie z kolezankami ile mozna, nie mam ochoty juz łazic na jakies squashe, tennisy, podróżowac, juz zrobilam 2 studia podyplomowe.. ile mozna..mam wrazenie, że to wszystko nie ma celu.
Mój facet rozwija swoja firme, zarabia mniej odemnie, nie jest zadowolony z tego. Ostatnio z rozmowy wynikło, ze nie mysli na razie o dziecku, bo chciałby żebyśmy w przyszłym roku wzieli kredyt na mieszkanie i chciałby najpierw ustabilizowac sie zawodowo, żeby wiecej zarabiac. Ja go po czesi rozumiem, jemu jest dobrze ma cel a ja? Stara, bez celu i nawet rodziny nie moge miec. Już mam tego dosyć, nie wiem co mam zrobic a lata lecą.
Myślałąm już nawet zeby znalezc sobie innego! ale zanim zaczeliśmy być razem, szukałm 3 lata kogoś dla siebie i na prawde ciężko jest znależć chociażby uczciwego faceta ( po 30 tymbardziej) a takiego, żeby nie byl pedzacym karierowiczem, chcial zalozyc rodzine i byc wiernym to juz w ogole jest szukanie igly w stogu siana
a czy on o tym wie?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 20:45   #3
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: czy to ma sens?

Powiedz wprost, że u ciebie to ostatni dzwonek na posiadanie dziecko bez ryzyka. Że dziecko staje się dla ciebie tematem priorytetowym, bo czujesz się ustabilizowana w życiu i teraz chcesz się spełnić jako matka. Nie wyobrażasz sobie odkladania tej decyzji na kiedyś. Możesz ją odłożyć o rok, dwa, ale to musi być skończony okres a nie "kiedyś".
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 23:29   #4
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: czy to ma sens?

Nieco rozmijają się Wasze priorytety. Ja rozumiem Ciebie oczywiście o wiele bardziej niż jego i powiem Ci, że nie odpuściłabym bo masz rację, że odkładać decyzję można w nieskończoność i zawsze jest coś, na co warto odkładać kasę bo jej nigdy za wiele.. jednak bardzo późne macierzyństwo ma więcej minusów niż plusów (moim zdaniem). Ja znając siebie zaczęłabym obsesyjnie myśleć o tym, że czas mi ucieka, a z tego wynikają tylko problemy w związku. Trzeba coś więc ustalić.
Jednak Twoje słowa, że myślałaś aby znaleźć sobie jednak innego, który jak rozumiem bardziej wczułby się w Twoje potrzeby nieco niepokoją i każą podejrzewać, że obecny facet nie jest tak ważny dla Ciebie jak powinien być ojciec Twojego dziecka. Trochę te słowa zabrzmiały a la "tego kwiata pół świata", może sobie kogoś innego więc znajdę byle to dziecko mieć. Ale to ma być przecież ojciec Twojego dziecka, ktoś dla niego najważniejszy poza Tobą..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 09:59   #5
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: czy to ma sens?

Witaj. Wcale Ci się nie dziwię. Masz wszystko no i wiek taki, że o dziecku trzeba zdecydować czym prędzej, zwłaszcza że to pierwsza ciąża. Porozmawiaj ze swoim facetem o tym, jesli Cię kocha to na pewno zrozumie Twoje pragnienia. Dziecko to wspaniały dar dla rodziców. Jesli uparcie będzie się upierał przy swoim, że na razie za wcześnie, że to i tamto...to może warto z niego zrezygnować?
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 07:39   #6
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: czy to ma sens?

oj.., żeby dwoje chciało naraz...ja też jakis czas temu rozstałam się z chłopakiem 3 lata młodszym..wszystko było dobrze...do czasu jak wróciłam któregoś dnia od Gina..ten mi nagadał, że czas na dziecko...blabla bla...no ja jakos tak też zaczęłam, mysleć o tym jakoś intensywniej i wyobraź sobie że tylko zapytałam Exa bo wiem, że to może byc temat trudny dla faceta...zapytałam czy w perspektywie kolejnych 5 lat ma to jakby w planach..czy tego chce no i zaczęło szybciutko się wszystko sypać..ja wiem, że dla faceta dziecko to spora odpowiedzialność....zarwa ne noce..rezygnacja z pewnych rzeczy..ale rety...toć my rodzimy...my głownie przejmujemy opiekę nad maleństwem...i tez pracujemy ..faceci niestety stali się dość wygodni...bo i czasy jakby "sprzyjają" takiemu myśleniu..kariera...zakup tego..zakup tamtego...w Twojej sytuacji doskonale Cię rozumiem...ale faceta też trochę rozumiem..to jest nieststy troszkę cena za związek z młodszym...a że trudno o porządnego straszego to prawda..ale zdarzają się jeszcze....
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 01:24   #7
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: czy to ma sens?

Z facetem trzeba pragmatycznie.
Mam 33 lata, też mam młodszego, też nie myślał o dziecku, dopóki znajomi nie przyznali, że za długo czekali i żeby dzidziuś się pojawił na świecie to musieli wydać ponad 60 tys. zł w ciagu półtora roku. Czwarty rok spłacają dzidziusiowe długi.

Dało to mojemu TŻ materiał do przemyśleń.
Dziś, po pół roku normalnych starań jestem w 6tc, a mój TŻ chodzi dumny jak paw, szczęśliwy, zaciągnął mnie do USC ślub załatwić. I mówi: "No bo w sumie to kiedy byś miała te dzieci rodzić? Na emeryturze?" A ja tylko " Tak Kochanie, miałeś rację, to juz najwyższy czas był"

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2013-01-18 o 01:26
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 09:08   #8
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Z facetem trzeba pragmatycznie.
Mam 33 lata, też mam młodszego, też nie myślał o dziecku, dopóki znajomi nie przyznali, że za długo czekali i żeby dzidziuś się pojawił na świecie to musieli wydać ponad 60 tys. zł w ciagu półtora roku. Czwarty rok spłacają dzidziusiowe długi.

Dało to mojemu TŻ materiał do przemyśleń.
Dziś, po pół roku normalnych starań jestem w 6tc, a mój TŻ chodzi dumny jak paw, szczęśliwy, zaciągnął mnie do USC ślub załatwić. I mówi: "No bo w sumie to kiedy byś miała te dzieci rodzić? Na emeryturze?" A ja tylko " Tak Kochanie, miałeś rację, to juz najwyższy czas był"
gratuluję
w sumie wyszło tak, jakby to on to zaplanował
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 15:44   #9
MagiczneMiasto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: czy to ma sens?

Faceci z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu tak mają. Uważają że najpierw trzeba zarobić fortunę, wybudować dom i tak gdziesz około 40 jest czas na dzieci
Spróbuj szczerze z nim porozmawiać, wytłumacz swój punkt widzenia.
MagiczneMiasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 13:06   #10
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez MagiczneMiasto Pokaż wiadomość
Faceci z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu tak mają. Uważają że najpierw trzeba zarobić fortunę, wybudować dom i tak gdziesz około 40 jest czas na dzieci
Spróbuj szczerze z nim porozmawiać, wytłumacz swój punkt widzenia.

..ale kiedys tak nie mieli..no takie czasy...nieco wygodne, nieco konsumpcyjne, rozwiązłe też...poza tym nie chcę tutaj tłumaczyć facetyów ale oni czasami zwyczajnie nie rozumieją naszego mmm "parcia", ze zegar biologiczny jakoś nas ogranicza, że instynkt, że potrzeba bezpieczeństwa..zrealizow ania się jako mama...ale człowiek jak kocha drugiego to powienien się dogadać...właśnie...rozmo wa...trzeba rozmawiać...a czasami też i rozstać...różnica wieku w układzie młodszy facet - starsza kobietka pod kątem dzieci niesie chyba większe ryzyko, że nie będzie chciał za szybko..
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com

Edytowane przez Martka72
Czas edycji: 2013-01-23 o 13:09
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 00:32   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez MagiczneMiasto Pokaż wiadomość
Faceci z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu tak mają. Uważają że najpierw trzeba zarobić fortunę, wybudować dom i tak gdziesz około 40 jest czas na dzieci
Spróbuj szczerze z nim porozmawiać, wytłumacz swój punkt widzenia.
Takie podejście ma także swoje plusy, jest racjonalne ponieważ myśli się o dobrobycie dziecka, a nie tylko o fakcie jak to milutko mieć dzidziusia Jednak zgodzę się, że jest pewien zgrzyt gdy to podejście prezentuje młodszy od nas partner. Dla faceta w ogóle dziecko w dojrzałym wieku to żaden problem, a wręcz przeciwnie (bo właśnie może mu wtedy już coś według niego zaoferować) a dla dojrzałej kobiety to nieco inna sprawa.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.