Reklamacja telefonu w sieci Plus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-22, 13:42   #1
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Question

Reklamacja telefonu w sieci Plus


Witam wizażanki i mam nadzieję że mi pomożecie

W sierpniu wzięłam w przedłużeniu abonamentu nową Nokię N73, po 6 dniach użytkowania telefon zaczął się zawieszać i gubić zasięg. Więc poszłam do salonu złożyć reklamację, wzięli mi go i powiedzieli że do 14 dni roboczych będzie z powrotem. Czekałam na niego 23 dni robocze, na karcie gwarancyjnej data naprawy telefonu była po 5 dniach od zostawienia go w salonie, więc po prostu sobie siedział w naprawie i nie miał go kto wysłać. No ale do rzeczy. Napisano na nim ze zostało wymienione i wgrane najnowsze oprogramowanie. TŻt stwierdził że w takiej sytuacji mogę zapomnieć o normalnym funkcjonowaniu telefonu. Przez 2 tygodnie było w porządku po czym zaczęło się od nowa, zawieszanie się, gubienie zasięgu, od kilku dni znajomi narzekają że nie słychac mnie w ogóle w słuchawce że strasznie mi coś trzeszczy i muszę znowu iść z tym cholerstwem na gwarancję. Dowiedziałam się od znajomej że mogę ubiegać się zmianę modelu na inny dopiero kiedy telefon będzie 3 razy oddany na reklamację z wadami fabrycznymi i dopiero za 4 razem będę mogła złożyć wniosek o nowy telefon, a i nie wiadomo czy mi go przyznają. Patrząc racjonalnie jeszcze 2 razy na gwarancji to muszę z 2 miesiące liczyć że będę bez telefonu :/ Nie da się coś z tym zrobić?

BTW. Ostatnio dostałam zastępczy telefon, LG wygądający jak zabawka dla dzieci sprzed pewnie 5 lat, na którym nie dało się napisać smsa a dodzwonienie się gdzie kolkwiek graniczyło z cudem.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 13:47   #2
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

A co chciałabyś dostać od operatora? Jakie rozwiązanie sprawy by Ci pasowało? Bo opisałaś tylko problem.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 13:51   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Napisałam że dowiedziałam się że mogę ubiegać się o wymianę modelu po 3 razach na reklamacji więc to chyba wynika z tego co napisałam

No ale czarno na białym: Chyba mam prawo domagać się wymiany telefonu który od nowości jest wadliwy i nawet po reklamacji wady są nadal?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 14:04   #4
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Mój brat miał identyczną sytuację ze swoim telefonem, również nokią n73. Pewnego dnia po prostu mu się nie włączył. Oddał go do reklamacji i czekał niemiłosiernie długo, aż go zwrócą. Po kilku dniach od zwrotu sytuacja powtórzyła się. Brat po raz kolejny oddał tel do reklamacji. Znów czekał na naprawę. Ale telefonu nie oddał już do punktu sprzedaży PLUSA, tylko pojechał do punktu Nokii (nie wiem jak nazywa się fachowo ta placówka) mieszczącej się w Chorzowie, ale pewnie na necie da radę dowiedzieć się o takie adresy i placówki. Tam czekał również 2tygodnie, ale wymienili mu wszystko łącznie z obudową, która miała jakieś zarysowania i od tego czasu nie narzeka.
Ale za nic nie chciano mu wymienić telefonu na inny model.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 15:22   #5
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Napisałam że dowiedziałam się że mogę ubiegać się o wymianę modelu po 3 razach na reklamacji więc to chyba wynika z tego co napisałam
No zgadza się, napisałaś - możesz się ubiegać o wymianę modelu po 3 naprawach.
No i? To Ci przysługuje z "automatu", chcesz czegoś jeszcze? Wymiany bez czekania?
Bo tu nam opisałaś sytuację i to co Ci przysługuje niezależnie od tego czy chcesz pomocy wizażanek czy nie chcesz.

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
No ale czarno na białym: Chyba mam prawo domagać się wymiany telefonu który od nowości jest wadliwy i nawet po reklamacji wady są nadal?
No i sama sobie odpowiedziałaś Najpierw naprawa, potem (jeśli naprawa się nie uda) wymiana.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 18:36   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

No właśnie chodziło mi o radę czy by się to jakoś dało obejść Naczytałam się po internecie że te nokie z symbianami tak właśnie mają. Kurde ale jestem zła :/ znowu mi dadzą na miesiąc jakiegoś ledwo chodzącego grata i będą się cieszyć. Do Chorzowa to mi nie po drodze zbytnio
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 19:57   #7
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Pisz reklamację. Ale niemal na pewno mówię - nie zrobią wyjątku.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 23:02   #8
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Możesz jeszcze zajść do rzecznika praw konsumenta. Jego porady są za darmo, a jeśli jest tam ktoś z powołania, to może chociaż tyle czekać nie będziesz...

kiedyś też reklamowałam telefon. Siadła mi połowa wyświetlacza. Tez sie naczekałam i miałąm do dyspozycji jakąś cegłę. ale cieszyłam sie z niej, bo wiele osób nawet nie dostało tel zastępczego. Pamiętam, ze zanim oddałam swój tel to najpierw wpisałam się na listę oczekujących na taki tel (a korzystałam z popsutego) a dopiero potem go zostawiłam.
To było w orange, ale też trzymali do ostatniego dnia w którym mogą go mi oddać, chciaz naprawili go wcześniej. A potem okazało się, ze mój tel jest u innej babki, bo ona miała identyczny model i ten sam problem A ja specjalnie jechałam 40 km na darmo
Ale na szczęście tamta babka na druki dzien go oddała i od tamtej pory z tel jest OK
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:45   #9
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Nie chce zakladac nowego watku i zasmiecac forum, a tak sie sklada, ze tez mam telefon w plusie, wymieniony w sierpniu, dopiero teraz zauwazylam, ze telefon ma wygaszony jeden piksel na samym srodku ekranu. Orientujecie sie, czy takie cos mozna reklamowac?
Nie jest to duza wada, wiadomo. Ale odkad ja zobaczylam przeszkadza mi.
Pytam o to, bo jak kupowalam telewizor lcd to firma sprzedajaca sobie zastrzegla w gwarancji, ze 1-2 pikseli moze byc wygaszonych, na szczescie moj telewizor nie mial zadnych defektow. Czy z telefonem na gwarancji jest tak samo?
W ogole ten moj telefon jakis wizualnie dosc felerny jest, przy logo nokia nad ekranem literka N jest z cienszego plastiku chyba i swieci zawsze w ciemnosci, choc nie powinna.
Wiem, to sa szczegoly. Ale ja jestem straszliwa perfekcjonistka. Z ta literka N juz bylam w punkcie, powiedzieli, ze to wada fabryczna i ze tego 'przeciez prawie wcale nie widac'. Wiec ok, dalam spokoj.
Wiem, jak jest z tymi gwarancjami w plusie, beda mi trzymac telefon miesiac, zeby powiedziec, ze nic nie widac, albo ze ten wypalony jeden piksel to szczegol. Mysliscie, ze warto zglaszac cos takiego i ze jest szansa, ze ktos sie tym rzetelnie zajmie?
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 17:41   #10
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

To jest taka masakra z tym reklamowaniem telefonów w Plusie, że coś okropnego. Kilka lat temu zepsuła się moja Motorola (chyba nawet wątek założyłam), cały czas ją reklamowałam, naprawiali mi kilka razy (co trwało w sumie miesiącami), po czym po 3 bodajże naprawie stwierdzili, że wada z mojej winy (no ciekawe, zorientowali się w porę...) i w końcu sama zaniosłam do naprawy i za nią zapłaciłam
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 18:42   #11
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Viv... toś pocieszyła
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 18:43   #12
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
To jest taka masakra z tym reklamowaniem telefonów w Plusie, że coś okropnego. Kilka lat temu zepsuła się moja Motorola (chyba nawet wątek założyłam), cały czas ją reklamowałam, naprawiali mi kilka razy (co trwało w sumie miesiącami), po czym po 3 bodajże naprawie stwierdzili, że wada z mojej winy (no ciekawe, zorientowali się w porę...) i w końcu sama zaniosłam do naprawy i za nią zapłaciłam
Oj z Motorola to ja tez mialam akcje, przy poprzednim przedluzeniu umowy wzielam v3, to co sie dzialo z tym telefonem to przechodzilo po prostu ludzkie pojecie. Ciagle trzaski, trzeszczenie w sluchawce, itd itp. Jak sie potem okazalo wiele kolezanek, ktore tez sie polakomily na design tego telefonu mialy takie same problemy. Dlatego kazdemu komu tylko moge zawsze odradzam motorole.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 21:31   #13
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Viv... toś pocieszyła
Dzielę się swoimi doświadczeniami tyle co ja sobie nerwów napsułam przez tego plusa to szkoda gadać

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Oj z Motorola to ja tez mialam akcje, przy poprzednim przedluzeniu umowy wzielam v3, to co sie dzialo z tym telefonem to przechodzilo po prostu ludzkie pojecie. Ciagle trzaski, trzeszczenie w sluchawce, itd itp. Jak sie potem okazalo wiele kolezanek, ktore tez sie polakomily na design tego telefonu mialy takie same problemy. Dlatego kazdemu komu tylko moge zawsze odradzam motorole.
U mnie to też była v3 Pechowy telefon, to fakt
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:02   #14
mysza...
Raczkowanie
 
Avatar mysza...
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie / Dublin
Wiadomości: 97
Send a message via Skype™ to mysza...
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Jeżeli 3 razy oddasz telefon do reklamacji z powodu tej samej usterki to masz prawo domagać sie nowego telefonu ( z reguły wymieniają "wnętrzności" telefonu a obudowa zostaje ta sama, oczywiście nr IMEI będzie nowy czyli nowy telefon w starej obudowie ) ale wgranie nowego oprogramowania nie jest niestety tą usterką, oni mogą Ci wgrywać je nawet 10 razy a nowego telefonu nie dostaniesz. Pracowałam kiedyś w Plusie więc co nieco pamiętam. Możliwe, że coś się zmieniło ale wątpie
__________________
Życie. Czasem człowiek zmienia zdanie, czasem zdanie zmienia człowieka.
https://instagram.com/annagujadhur/
mysza... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 20:46   #15
BARBARA025
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

nic się nie zmieniło nie polecam zakupu samsungów.Nie radzą sobie z naprawami a epilogiem jest wpis usterki mechanicznej i utrata gwarancji.
BARBARA025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 07:59   #16
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

3 lata temu pisany wątek, a w PLUSIE NIC sięnie zmieniło ! Kupiłam htc i tego samego dnia oddałam go do naprawy bo sprzedali mi wadliwy! Strasznie sie wieszał i co ... minęło juz 17 dni ! A ja dalej bez telefonu !! Jakas masakra !!
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 13:42   #17
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Reklamacja telefonu w sieci Plus

Margot to jeszcze 2 reklamacje i masz nowy telefon tylko telefon na gwarancji to ok 3 do 4 tygodni, więc moze akurat na wakacje zdązysz
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.