Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-28, 15:43   #5011
maluuch
Przyczajenie
 
Avatar maluuch
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

No to joł nowa jestem ;]
Mam aparat od początku czerwca tego roku. Ząbki juz mi się na górze idealnie wyprostowały po 2 miesiącach...teraz tylko musi mi się skorygować wada zgryzu
No i taki moje pytanie....na początku miałam fioletowe gumki, później jasno różowe, ciemno różowe, znowu jasno....i tak ciągle w tej samej tonacji Chciałabym miec białe gumki, ale wszystkie moje koleżanki mi mówią że białe żółkną, no i boje się troche...bo jak będą fajnie wyglądały przez pierwszy tydzien, a później zmienią barwę.?
Wszystkie jakie miałam nigdy nie wyblakły ani nie zmianiały koloru...ale wole się upewnić
maluuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 10:54   #5012
kasiadominika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 5
GG do kasiadominika
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hej! jestem aparatką od kwietnia-góra i maja- dół. Cieszę się, że mam okazję należeć do tego klubu Będę starała się dzielić swoimi doświadczeniami związanymi z życiem w aparacie w ogóle to mam aparat bezligaturowy, a więc taki jak Joanna832 i Ariva I niestety rzadko jeszcze spotykam forumowiczów z tym aparatem. Jeśli mogłabym coś doradzić co do past, płynów, szczoteczek, bo na rynku jest tego mnóstwo i z czasem można nie wiedzieć co kupić. Pastą za bardzo się nie przejmuję, za to jeśli chodzi o płyn, to polecam Elgydium Antiplaque (drogaśny trochę i mały, ok. 19.00 zł. ). Na opakowaniu zaleca sie użycie przed i po myciu (po 10 ml- miarka na zakrętce) ale ze względu na cenę polecam wypłukać buźkę raz, przed lub po myciu, a za drugim po prostu umaczać szczoteczkę w płynie i wyszorować ząbki i aparacik. Płyn ten ma zapobiec tworzeniu kamienia nazębnego. Niektóre osoby w tym ja ) mają szczególną tendencję do jego tworzenia wzdłuż linii dziąseł i niestety wokół zamków. Przyczyną jest zbyt duża ilość wapnia w ślinie, który łącząc się z fosforem tworzy kryształy fosforanu wapnia. Te odkładaja się w postaci kamienia nazębnego w obrębie płytki bakteryjnej wzdłuż linii dziąseł i na nasze nieszczęście wokół zamków. Płytka bakteryjna to ta miękka warstwa przy dziąsłach składająca sie ze śliny, resztek jedzenia i bakterii. Formuje sie od 4 do 12 godz. po szczotkowaniu, dlatego musimy myć ząbki co najmniej 2 razy dziennie no i używać nitki dentystycznej, ale nie przesadzajcie żeby nie podrażnić dziąseł. Wystarczy raz dziennie.Jest specjalna NITKA DENTYSTYCZNA DLA ZADRUTOWANYCH Oral-b Super Floss. Jeśli chodzi o szczoteczkę.. Może być najzwyklejsza średniej grubości no i ta druga oral-b z wymiennymi cienkimi wkładami do czyszczenia przestrzeni między drucikami. Najważniejsza jest jednak technika czyszczenia. Najpierw zaczynacie od najdalszych ząbków, na których nie macie zapewne pierścieni. Są to siódemki bądź ósemki (osobiście nie mam ósemek w ogóle i mieć nie będę, dlatego podaje również siódemki). Ruchem "przód-tył" szczotkujemy ostatni ząb, szczególnie jego tylną powierzchnię. TYLKO te ostatnie zęby oraz powierzchnie żujące zębów (4,5tek i szóstek) szorujemy w taki sposób. Zawsze starajcie się ustawiać włosie szczoteczki prostopadle do zębów(dotyczy to przede wszystkim czyszczenia ruchem wymiatającym lub wibracyjnym, o których za chwilę powiem). Następnie przykładamy(pod kątem prostym) szczoteczkę do dziąsła nad siódemką/szóstką i ruchem wymiatającym- skręcając szczoteczkę wzdłuż jej długiej osi) szczotkujemy dziąsło, powierzchnie nad pierścieniem i pierścień. To samo robimy z resztą ząbków, także powierzchnie podniebienne zębów . NIGDY nie szczotkujemy w odwrotnym kierunku tak zwanie od zęba w kierunku dziąsła, bo wtłaczamy płytke bakteryjną do szczeliny dziąsłowej i uszkadzamy brzeg dziąsłowy. Ruchem przód-tył (tzw. szorując) możemy wyczyścić również aparat. ALE omijamy powierzchnie nad aparatem czyli szyjki zębowe, żeby nie zetrzeć szkliwa i przez to uwrażliwić zabków. Możemy za to wyczyścić powierzchnię nad zamkami i górną powierzchnię pierścienia ruchem wibracyjnym czyli malutkimi kułeczkami. Ważne jest aby nie dociskać mocno szczoteczki a sam nacisk zamienić na większą częstotliwość ruchów. To chyba tyle jeśli chodzi o szczotkowanie. Żródło to jedno z forów gazety.pl, na którym wypowiadał się Ortodonta z Wawki z dużym doświadczeniem w dziedzinie aparatów ortodontycznych. Być może niektóre z Was już się z tym zapoznały albo Wasz własny Orto podał taką instrukcję. Na początku myje się tą techniką dość długo. Później dochodzi się do wprawy no i jest pewność, że nie ominęło się żadnego zęba. Może tylko ja mam taki kłopot z kamieniem. Wiem że niektóre z Aparatek chodzą na scaling(usuwanie kamienia przy pomocy ultradźwieków) lub piaskowanie(oczyszczanie zębów przy pomocy strumienia piasku i wody). Zastanawiam się nad tym jeszcze. Ogólnie jeśli ktoś miałby jakieś pytania co do aparatów to chętnie służę radą. Pozdrawiam serdecznie i sora za taka długą wiadomość. Całuję druciano i czule wszystkie Aparatki i Aparatów rzecz jasna!! Kasia
kasiadominika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 18:22   #5013
Joanna832
Raczkowanie
 
Avatar Joanna832
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez kasiadominika Pokaż wiadomość
hej! jestem aparatką od kwietnia-góra i maja- dół. Cieszę się, że mam okazję należeć do tego klubu Będę starała się dzielić swoimi doświadczeniami związanymi z życiem w aparacie w ogóle to mam aparat bezligaturowy, a więc taki jak Joanna832 i Ariva I niestety rzadko jeszcze spotykam forumowiczów z tym aparatem. Jeśli mogłabym coś doradzić co do past, płynów, szczoteczek, bo na rynku jest tego mnóstwo i z czasem można nie wiedzieć co kupić. Pastą za bardzo się nie przejmuję, za to jeśli chodzi o płyn, to polecam Elgydium Antiplaque (drogaśny trochę i mały, ok. 19.00 zł. ). Na opakowaniu zaleca sie użycie przed i po myciu (po 10 ml- miarka na zakrętce) ale ze względu na cenę polecam wypłukać buźkę raz, przed lub po myciu, a za drugim po prostu umaczać szczoteczkę w płynie i wyszorować ząbki i aparacik. Płyn ten ma zapobiec tworzeniu kamienia nazębnego. Niektóre osoby w tym ja ) mają szczególną tendencję do jego tworzenia wzdłuż linii dziąseł i niestety wokół zamków. Przyczyną jest zbyt duża ilość wapnia w ślinie, który łącząc się z fosforem tworzy kryształy fosforanu wapnia. Te odkładaja się w postaci kamienia nazębnego w obrębie płytki bakteryjnej wzdłuż linii dziąseł i na nasze nieszczęście wokół zamków. Płytka bakteryjna to ta miękka warstwa przy dziąsłach składająca sie ze śliny, resztek jedzenia i bakterii. Formuje sie od 4 do 12 godz. po szczotkowaniu, dlatego musimy myć ząbki co najmniej 2 razy dziennie no i używać nitki dentystycznej, ale nie przesadzajcie żeby nie podrażnić dziąseł. Wystarczy raz dziennie.Jest specjalna NITKA DENTYSTYCZNA DLA ZADRUTOWANYCH Oral-b Super Floss. Jeśli chodzi o szczoteczkę.. Może być najzwyklejsza średniej grubości no i ta druga oral-b z wymiennymi cienkimi wkładami do czyszczenia przestrzeni między drucikami. Najważniejsza jest jednak technika czyszczenia. Najpierw zaczynacie od najdalszych ząbków, na których nie macie zapewne pierścieni. Są to siódemki bądź ósemki (osobiście nie mam ósemek w ogóle i mieć nie będę, dlatego podaje również siódemki). Ruchem "przód-tył" szczotkujemy ostatni ząb, szczególnie jego tylną powierzchnię. TYLKO te ostatnie zęby oraz powierzchnie żujące zębów (4,5tek i szóstek) szorujemy w taki sposób. Zawsze starajcie się ustawiać włosie szczoteczki prostopadle do zębów(dotyczy to przede wszystkim czyszczenia ruchem wymiatającym lub wibracyjnym, o których za chwilę powiem). Następnie przykładamy(pod kątem prostym) szczoteczkę do dziąsła nad siódemką/szóstką i ruchem wymiatającym- skręcając szczoteczkę wzdłuż jej długiej osi) szczotkujemy dziąsło, powierzchnie nad pierścieniem i pierścień. To samo robimy z resztą ząbków, także powierzchnie podniebienne zębów . NIGDY nie szczotkujemy w odwrotnym kierunku tak zwanie od zęba w kierunku dziąsła, bo wtłaczamy płytke bakteryjną do szczeliny dziąsłowej i uszkadzamy brzeg dziąsłowy. Ruchem przód-tył (tzw. szorując) możemy wyczyścić również aparat. ALE omijamy powierzchnie nad aparatem czyli szyjki zębowe, żeby nie zetrzeć szkliwa i przez to uwrażliwić zabków. Możemy za to wyczyścić powierzchnię nad zamkami i górną powierzchnię pierścienia ruchem wibracyjnym czyli malutkimi kułeczkami. Ważne jest aby nie dociskać mocno szczoteczki a sam nacisk zamienić na większą częstotliwość ruchów. To chyba tyle jeśli chodzi o szczotkowanie. Żródło to jedno z forów gazety.pl, na którym wypowiadał się Ortodonta z Wawki z dużym doświadczeniem w dziedzinie aparatów ortodontycznych. Być może niektóre z Was już się z tym zapoznały albo Wasz własny Orto podał taką instrukcję. Na początku myje się tą techniką dość długo. Później dochodzi się do wprawy no i jest pewność, że nie ominęło się żadnego zęba. Może tylko ja mam taki kłopot z kamieniem. Wiem że niektóre z Aparatek chodzą na scaling(usuwanie kamienia przy pomocy ultradźwieków) lub piaskowanie(oczyszczanie zębów przy pomocy strumienia piasku i wody). Zastanawiam się nad tym jeszcze. Ogólnie jeśli ktoś miałby jakieś pytania co do aparatów to chętnie służę radą. Pozdrawiam serdecznie i sora za taka długą wiadomość. Całuję druciano i czule wszystkie Aparatki i Aparatów rzecz jasna!! Kasia
Kasiadominika!!!!

Fajnie ze w koncu znalazl sie ktos z aparatem samoligatorujacym )) (TY ) Ja jestem aparatka od 2 miesiecy i szczerze mowiac efektow narazie nie widze A u Ciebie jak to bylo? kiedy byly jakies zmiany, dopiero za miesiac mam wizyte, mam nadzieje ze wtedy cos sie zacznie dziac bo juz sie niecierpliwie. jak Twoje zabki? pewnie juz sie dosc konkretnie naprostowaly.. A wiesz ile mniej wiecej bedziesz nosic?
Dzieki ze wspomnialas o braku pierscieni przy naszych aparatch bo juz myslalam ze orto u mnie o nich zapomniala hehehe. Moze wkleisz jakies fotki, jesli masz?
Pozdrawiam mocno i witam w klubie samoligatorujacych )-ASia
Joanna832 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 19:08   #5014
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jest nowy watek w tym juz nie piszemy http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=285174&page=6 ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 11:42   #5015
kasiadominika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 5
GG do kasiadominika
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Joasiu zgodnie z tym co napisała Kasia 87 przeniosę się na to forum część IV i tam Ci odpiszę
kasiadominika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 11:57   #5016
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

dzień dobry,
ja właśnie wczoraj, po roku i 4 miesiącach rozstałam się z moim aparatem na dole. jest mi strasznie łyso bez niego...

mam założony drucik od wewnętrznej strony zębów, a w piątek odbieram taką silikonową szynę do zakładania na noc. kolejna wizyta czeka mnie dopiero po nowym roku.

nie żałuję decyzji o aparacie, natomiast żałuję, że wcześniej się na to nie zdecydowałam i, że nie naprawiłam sobie w ten sposób i górnej szczęki (wyprostowałam ją aparatami ruchomymi) - byłoby taniej i na pewno szybciej.

pozdrawiam
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-06, 14:01   #5017
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

dziwczyny!!!! przed chwila zdjeli mi aparat! to najszczesliwszy dzien mojego zycia pochwale sie pozniej fotkami, teraz zmykam na uczelnie :P

coz za wspaniale uczucie AAAAA!!!!!
__________________
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 10:05   #5018
monia5006
Przyczajenie
 
Avatar monia5006
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hej dziewczyny!! Wczoraj zostałam porcelanową aparatką hehe teraz dieta gerberkowo-kaszkowa którą stosuje już od czasu wyrwania ósemek z przerwami. W sumie 3 miesiące jedzenia dla bobasów. Też tak miałyście? Ile może potrwać stan dyskomfortu po założeniu aparatu? Gorsza od tego jest tylko separacja... :P
monia5006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 10:49   #5019
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

monia jest już częśc 4 wątku.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 13:34   #5020
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam was serdecznie, mam do was pytanie, od 3 tygodni bolało mnie bardzo ucho, leczyłam się laryngologiczne ale nic nie dało, w piątek pojechałam do lekarza (kolejnego) i stwierdził ze mam zapalenie stawu skroniowo żuchwowego i ze bolna szczeka mi sie cofneła ( dowiedziałam sie ze to mogła byc przyczyna stresu jaki przeszłam...zmarła mi 1 stycznia babcia która kochalam ponad zycie) no i w poniedzialek czekaja mnei badania krwi i prześwietlenia....czy to prawde ze aby szczeka sie cofneła bede musiala nosci aparat????
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 16:40   #5021
luk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam
Jestem nowym użytkownikiem portalu. Zalogowałem sie tutaj aby dowiedzieć sie więcej na temat leczenia ortodontycznego. Chcę założyć sobie zamki samoligaturujące, czy ktoś może powiedzieć więcej na ten temat i ewentualnie polecić jakieś zamki samoligaturujące.
luk28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 16:44   #5022
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

juz piszemy w tym watku

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=313077
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 17:03   #5023
luk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Mój ortodonta polecił mi jego zdaniem bardzo dobre zamki samoligaturujące o nazwie AXIS. Są one owalne i nie mają jak on to nazwał „ostrych krawędzi” , nie ranią dodatkowo są malutkie i nieźle się prezentują wizualnie. Może ktoś z was ma jakieś informację na temat zamków AXIS gorąco dziękuję za wszelkie informacje.
luk28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 19:19   #5024
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Załącznik 2099340dawno mnie nie było, ale dziś nastał ważny dzień więc nie omieszkam się pochwalić dziewczynki czas pożegnać Izulę-Brzydulę

Edytowane przez Isenia
Czas edycji: 2009-03-09 o 20:05
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 18:34   #5025
evebeve88
Raczkowanie
 
Avatar evebeve88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lubelskie ;)
Wiadomości: 158
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hej dziewczyny czy mozecie mi polecic dobrego ortodonte z Lublina? Wiem, ze pewnie bylo na forum to samo pytanie, ale tego jest tak duzo, ze trudno sie polapac nowym forumowiczom Czekam na odpowiedzi
evebeve88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:11   #5026
aparatka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja ma aparat od kilku dni i czuje ze jednak schudne bo prawie nic nie jem.strasznie bola zeby,mam rozranione wargi i wogole gdyby nie to ze zaplacilam za ten aparat sporo kasy to bym go chyba zdjela.po za tym krzywi mi sie jedynka ( a ona akurat byla prosciutka).normalnie pcha mi sie do tylu i juz jest nierowno z druga jedynka.nie wiem czy to jest ok ale pani doktor powiedziala zebysie nie przejmowac.cos czuje ze po zdjeciu tego aoaratu bede wygladac gorzej niz przed zalozeniem.
aparatka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:18   #5027
gosienkaa
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

nie ma się czym przejmować, ja w pierwszych dniach mojego aparatu dolnego też prawie nic nie jadłam, no jedynie płynne jogurty ale po 2-3 dniach ból całkowicie zniknął
poza tym, czasami robią się nawet szpary pomiędzy zębami, ale to jest całkowicie normalne, po prostu wtedy robi się miejsce dla innych zębów i potem wszystkie się ładnie, równo schodzą. więc myślę, że podobna sytuacja jest z tym Twoim wykrzywiającym się zębem.
to samo tyczy się rozranionych warg- też miałam z tym problem, który po paru dniach stał się nieaktualny ; )
chociaż tak naprawdę do każdej sytuacji powinno podchodzić się indywidualnie, więc jeśli bardzo Cię to martwi to może rzeczywiście powinnaś zgłosić się do poradni ortodontycznej.
właściwie, to ja sama nie wiem czy takie bóle są jak najbardziej naturalne i występują zawsze- wiem tylko, że też takie miałam i po prostu zniknęły
__________________
keeps getting better



Edytowane przez gosienkaa
Czas edycji: 2009-08-22 o 15:23
gosienkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 13:50   #5028
alicyju69
Raczkowanie
 
Avatar alicyju69
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 93
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hej dziewczyny. Na ostatniej wizycie ortodontka powiedziala mi, że zalozy mi plastykowe nakladki na zeby, ktore maja korygowac zgryz. I teraz mam do Was pytanie. Coz to takiego jest?
alicyju69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 14:10   #5029
agatam2211
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 93
GG do agatam2211
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hej dzieczynki! Wczoraj moja ort zdjeła mi expandera wkoncu miałam go 5 miesiecy a na nastepnej wizycie ma mi założyc jakies łańcuszki na siekarze górne moze mi ktos opisac jak to wyglada czy sprawia nacisk duzy albo wysłac zdjęcie? Dziekuje z góry
agatam2211 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 17:33   #5030
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam!
Orientujecie się może gdzie można kupić w internecie ligaturki?
Przeszukałam już kilkanaście sklepów internetowych i nic.. A orto ma strasznie ubogi wybór...
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 19:07   #5031
shizukani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hejo dziewczyny! Jestem tu nowa. Za tydzień będę mieć zakładany aparat stały (na górze i na dole). Mój orto powiedział, że wizyta będzie trwać 3-4 godzin... Chciałabym się spytać, jak wygląda zakładanie aparatu?
shizukani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 15:44   #5032
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hej dziewczyny,
ja jestem posiadaczką aparatu od wczoraj. Mam na razie założony tylko górny łuk. Zakłdanie trwało chyba ok. godziny - było nudno strasznie, ale nic nie bolało. Najpierw orto założyła pierścienie na szóstkach, a później przyklejała zamki. Potem wsadziła gumki i drut. Na koniec instrukcja obsługi i po sprawie.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 23:02   #5033
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hej aparatki
Ja dzisiaj zdjełam aparat nosiłam 2 lata i 7 miesiecy i powiem wam-WARTO!!!! przesliczny usmiech teraz mam jutro odbieram retainer i koniec mojego noszenia aparaciku aparat dostalam na pamiatke ale super jest zdjac aparacik i miec takie proste zabki
WSZYSTKIM wahajacym sie POLECAM!!!!
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.