problem z twarza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-11, 13:00   #1
alicja261282
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1

problem z twarza


Witam! Niedawno odstawiałam tabletki antykoncepcyjne Logest (jesli dobrze pamietam to 3 tygodnie temu). Od pewnego czasu pojawiły mi sie na twarzy takie małe krosteczki ale bardziej podobne do grudeczek. twarz w na brodzie do polowy policzków jest zaczerwieniona. Stosowałam na to żeby zniknęło przebarwienie krem skinoren. w tych miejscach twarz mi sie przesuszyła wiec odstawiałam. w innych miejscach twarzy nie mam z tym problemu. Ostatnio też sporo sie opalałam, znajoma mi powiedziała ze to może być uczulenie na słonce. jednak ja jeśli sie opalam to smaruje twarz balsamem do opalania lub czymś ja przykrywam. a w ciągu dnia chodzę w makijażu więc chyba przez to twarz sie nie opala. Kosmetyków tez używam od lat tych samych. Nie wiem co robić i skąd to sie mogłoby wziąć. Tata mój dostał kiedyś od lekarza dermatologa maść Elocom. Gdy stosuje tę maść zaczerwienienia przygasają, ale nie można tej maści przecież stosować często. Jednak gdy stosuje ją zaczerwienienia bledną, ale powracają za jakiś czas około tygodnia.
alicja261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 09:14   #2
nocny_lot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 34
Dot.: problem z twarza

mnie również pojawiły się maleńkie krosteczki - głównie na szyi, ale też na twarzy. mój dermatolog nie ma pojęcia co to jest. Kiedy sugeruję, że uczulenie na Silicę, odpowiada "być może", a jak mówię, że na produkty pszczele (kilka razy użyłam pudru propolisowego), to odpowiada "być może" i przepisuje mi receptę na duac i amertil. Duacu nie kupiłam bo jest drogi a poza tym te krosteczki to nie trądzik tylko jakieś uczulenie, a amertil mi nie pomaga Postanowiłam się wybrać do cieszącej się dobrą opinią pani dermatolog-alergolog, ale nejbliższy termin wizyty 28 LIPCA 2008....

Czy ktoś kiedykolwiek zetknął się z tymi grudkami i może pomóc? Zaznaczam, że one nie swędzą.
nocny_lot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:02   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: problem z twarza

Cytat:
Napisane przez alicja261282 Pokaż wiadomość
Witam! Niedawno odstawiałam tabletki antykoncepcyjne Logest (jesli dobrze pamietam to 3 tygodnie temu). Od pewnego czasu pojawiły mi sie na twarzy takie małe krosteczki ale bardziej podobne do grudeczek. twarz w na brodzie do polowy policzków jest zaczerwieniona. Stosowałam na to żeby zniknęło przebarwienie krem skinoren. w tych miejscach twarz mi sie przesuszyła wiec odstawiałam. w innych miejscach twarzy nie mam z tym problemu. Ostatnio też sporo sie opalałam, znajoma mi powiedziała ze to może być uczulenie na słonce. jednak ja jeśli sie opalam to smaruje twarz balsamem do opalania lub czymś ja przykrywam. a w ciągu dnia chodzę w makijażu więc chyba przez to twarz sie nie opala. Kosmetyków tez używam od lat tych samych. Nie wiem co robić i skąd to sie mogłoby wziąć. Tata mój dostał kiedyś od lekarza dermatologa maść Elocom. Gdy stosuje tę maść zaczerwienienia przygasają, ale nie można tej maści przecież stosować często. Jednak gdy stosuje ją zaczerwienienia bledną, ale powracają za jakiś czas około tygodnia.
Po pierwsze - nie smaruj się Elocomem kiedy popadnie, bo to lek sterydowy, a nie wapno do picia. Bez wyrazźnego wskazania lekarza nie wolno sięgać po takie preparaty, ludzie!

Wg mnie ktrostki bardziej wyglądają na uczulenie. Nie wydaje mi sie, zeby powodem było odstawianie tabletek, gdyz wtedy najczesciej kobiety cierpią na nawrót zmian trądzikowych.

Fakt - to moze być od słońca (sama niestety tak mam) i wtedy ratuje nas tylo wysoki filtr.Zwróć uwage na to co jesz - może to młode warzywa, truskawki?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.