Powtarzanie matury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-15, 23:23   #1
1_aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7

Powtarzanie matury


Hej,
Mam pewien problem. Studiuję I rok we Wrocławiu, jednak poszłam na studia, nie za bardzo wiedząc co chcę robić i zobaczyć jak to jest w ogóle studiować. Jednak ostatnio dopadła mnie myśl by napisać maturę jeszcze raz w tym roku. Pisałabym z biologii i chemii i spróbować dostać się lekarski. Wiem, że zostało około 2,5 miesiąca, ale nie mogę przestać o tym myśleć i wiem, że będzie bardzo ciężko. Co myślicie? Jest jakaś szansa, żeby mi się to udało?

Dzięęęęękuje
1_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 12:22   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Powtarzanie matury

Cytat:
Napisane przez 1_aga Pokaż wiadomość
Jest jakaś szansa, żeby mi się to udało?
Nie ma. Ostateczne deklaracje trzeba było złożyć do 7 lutego.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 12:37   #3
1_aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Dot.: Powtarzanie matury

Deklarację złożyłam 😉
1_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 15:36   #4
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Powtarzanie matury

Nie da się wywróżyć. Jeśli to nie jest twoja pierwsza styczność z tymi przedmiotami, umiesz sobie narzucić samodyscyplinę i będziesz ciężko pracować, to tak, możesz mieć szansę.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 15:42   #5
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Powtarzanie matury

Cytat:
Napisane przez 1_aga Pokaż wiadomość
Hej,
Mam pewien problem. Studiuję I rok we Wrocławiu, jednak poszłam na studia, nie za bardzo wiedząc co chcę robić i zobaczyć jak to jest w ogóle studiować. Jednak ostatnio dopadła mnie myśl by napisać maturę jeszcze raz w tym roku. Pisałabym z biologii i chemii i spróbować dostać się lekarski. Wiem, że zostało około 2,5 miesiąca, ale nie mogę przestać o tym myśleć i wiem, że będzie bardzo ciężko. Co myślicie? Jest jakaś szansa, żeby mi się to udało?

Dzięęęęękuje
A przygotowujesz się od jakiegoś czasu, czy chcesz to zrobić w 2,5 miesiąca? Jeśli to drugie - moim zdaniem bardzo marne są szanse zdania biologii i chemii na poziomie kwalifikującym na medycynę. Ale powodzenia.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 19:10   #6
Driadeis
Raczkowanie
 
Avatar Driadeis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 94
Dot.: Powtarzanie matury

W 2,5 miesiąca? Od podstaw, czy przygotowujesz się już jakiś czas? Bo jeśli dopiero teraz chcesz zacząć, to niestety, słabo to widzę. Ja sama pisałam dodatkowe przedmioty rok po zdaniu "zwyczajnej" matury (zrobiłam sobie po to gap year po szkole średniej) i do biologii i chemii rozszerzonej przygotowywałam się ok. rok, przy czym miałam już z nimi często styczność w szkole średniej i ogólnie zawsze się nimi mocno interesowałam.
Może zrób sobie przerwę roczną lub dwuletnią i w tym czasie zapisz się na jakiś kurs maturalny, korki czy po prostu zdobądź dobre książki do nauki i zestawy zadań i dopiero wtedy podejdź do matury naprawdę dobrze przygotowana? Lepiej zrobić sobie przerwę i napisać coś porządnie, niż zmarnować czas na pospieszną naukę, zdać maturę tak sobie i potem próbować kolejny raz, aż do skutku. Bo na medycynę naprawdę trzeba te przedmioty zdać z bardzo wysokimi wynikami i mieć tę wiedzę w małym palcu - inaczej nie poradzisz sobie na studiach. A nie każde wyglądają tak samo - na pewno znajdziesz na Wizażu wątki o studiowaniu medycyny.
__________________
Rzeczy nie są dobre ani złe same z siebie. Stają się takie przez to, co z nimi robimy.
Driadeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 11:09   #7
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Powtarzanie matury

Koniecznie kup sobie wszystkie najważniejsze książki do powtórki materiału i porządnie to przerób. Większość jest teraz mocno przeceniona na Livro. Ćwicz i przerabiaj materiał do momentu aż będziesz mieć pewność, że jesteś gotowa.
Prawda jest taka, że trudność matury w dużej mierze wynika z komisji. Może być ciężka, może być lajtowa. Różnie z tym bywa.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 09:55   #8
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Powtarzanie matury

Dziewczyny a jak ktoś przegapił termin to jest jeszcze jakaś szansa? Nie wiem może do oke wysłać jakieś pismo? Koleżanka nie zdała wcale matmy, drugi raz chce poprawiać. Była za granicą i całkiem zapomniała o tym terminie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:00   #9
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Powtarzanie matury

"Zapomniałam" to raczej kiepski argument.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:52   #10
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Powtarzanie matury

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
"Zapomniałam" to raczej kiepski argument.
Nie pytałam czy to kiepski argument, czy nie Tylko czy ma jeszcze szansę na poprawę, czy po prosto musi pisać za rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:10   #11
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Powtarzanie matury

Ale właśnie o argument się rozbija. Być może gdyby przez ostatnie 3 miesiące leżała nieprzytomna w szpitalu, to po poruszeniu nieba i ziemi dałoby się coś załatwić. W przypadku zwykłego zaniedbania zostaje matura za rok.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 21:58   #12
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Powtarzanie matury

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ale właśnie o argument się rozbija. Być może gdyby przez ostatnie 3 miesiące leżała nieprzytomna w szpitalu, to po poruszeniu nieba i ziemi dałoby się coś załatwić. W przypadku zwykłego zaniedbania zostaje matura za rok.
Uwierz mi nie zapomniała sobie od tak. Jej mama jest chora na raka, jedyna droga do wyleczenia był wyjazd za granicę. Najpierw zbiórka pieniędzy, a później parę miesięcy opiekowała się mama. Ostatnie o czym myślała to o sobie. Teraz kiedy w końcu, po taki czasie wszystko idzie ku dobremu zaczęła myśleć o sobie. Jednak jak widać niestety za późno żeby podejść do matury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 11:42   #13
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Powtarzanie matury

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Uwierz mi nie zapomniała sobie od tak. Jej mama jest chora na raka, jedyna droga do wyleczenia był wyjazd za granicę. Najpierw zbiórka pieniędzy, a później parę miesięcy opiekowała się mama. Ostatnie o czym myślała to o sobie. Teraz kiedy w końcu, po taki czasie wszystko idzie ku dobremu zaczęła myśleć o sobie. Jednak jak widać niestety za późno żeby podejść do matury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może próbować, ale mentalnie niech będzie gotowa na wiadomość, że jednak za rok.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 12:42:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.