Matura2015-Technikum a rekrutacja na studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 21:39   #1
katybro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14

Matura2015-Technikum a rekrutacja na studia


Witam!
Jestem w 3 klasie technikum.. (rocznik '95) Z tego co wyczytałam maturę-2015 będę zdawać jeszcze na starych zasadach. Nie mam obowiązku zdawać dodatkowego przedmiotu i nawet nie mam zamiaru tego robić, ponieważ jestem już zdecydowana na uczelnię prywatną, która jak do tej pory wymagała tylko zdanie podstawowej matury.. I teraz nasuwa się takie pytanie, czy rekrutacja 2015/2016 na uczelnie niepubliczne ulegnie zmianie i uczniowie technikum będą zobowiązani także pisać jakiś dodatkowy przedmiot? Czy będzie się liczyła po prostu zdana podstawowa matura, JESZCZE na starych warunkach, bez przedmiotu dodatkowego?
Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale chciałabym już wiedzieć, czy będę musiała zdawać coś dodatkowego.. Nigdzie jeszcze to nie jest opisane, ale chciałabym wiedzieć czy taka sytuacja jest możliwa.

Z góry dziękuję za informacje!
katybro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 21:54   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Matura2015-Technikum a rekrutacja na studia

Cytat:
Napisane przez katybro Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem w 3 klasie technikum.. (rocznik '95) Z tego co wyczytałam maturę-2015 będę zdawać jeszcze na starych zasadach. Nie mam obowiązku zdawać dodatkowego przedmiotu i nawet nie mam zamiaru tego robić, ponieważ jestem już zdecydowana na uczelnię prywatną, która jak do tej pory wymagała tylko zdanie podstawowej matury.. I teraz nasuwa się takie pytanie, czy rekrutacja 2015/2016 na uczelnie niepubliczne ulegnie zmianie i uczniowie technikum będą zobowiązani także pisać jakiś dodatkowy przedmiot? Czy będzie się liczyła po prostu zdana podstawowa matura, JESZCZE na starych warunkach, bez przedmiotu dodatkowego?
Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale chciałabym już wiedzieć, czy będę musiała zdawać coś dodatkowego.. Nigdzie jeszcze to nie jest opisane, ale chciałabym wiedzieć czy taka sytuacja jest możliwa.

Z góry dziękuję za informacje!
Na to pytanie nie odpowie Ci nawet kierownik takiej szkoły. Dlaczego? Bo nie wie. Ale uczelnie najczęściej nie są zainteresowane ciągłymi zmianami w systemie matur, uczelnia ma takie zasady rekrutacji, aby przyciągnąć do siebie preferowanych studentów. Im większe wymagania podczas rekrutacji, tym mniej chętnych i mniej przyjętych. A student=kasa, więc po co uczelnia miałaby sobie odbierać kasę?

Zmiana wymogów rekrutacji jest możliwa w każdej chwili, ale bez związków ze zmianami w maturach.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.