Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 07:32   #4081
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
krem pod oczy jak najbardziej używać
filtry chemiczne działają dopiero jak się dobrze wchłoną w skórę a smarowidła nałożone pod mogą robić okluzję i w dużym stopniu upośledzać prawidłowe działanie chemicznych filtrów.
iamsolucky,


To kiedy ten krem pod oczy dać skoro można, ale zaburza pracę filtra?
Jak filtr się wchłonie?
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 07:53   #4082
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

jak Ci wygodnie, pod oczami to jest tak mały obszar że dużej różnicy nie robi, ja akurat daję po filtrze, zresztą filtru aż po same spojówki nie daję bo mnie wtedy gały pieką bo zawsze coś mi się dostanie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 07:54   #4083
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Nakręciłam się na filtry z LRP i pytam, ponieważ mam wielką chęć je nabyć
Że pozwolę sobie wrzucić kilka groszy od siebie - również polecam jednak przetestowanie filtra, bo może się okazać, że wcale u Ciebie nie będzie wyglądał ohydnie i trudno współpracował z makijażem/kremami Ja przez kilka lat stroniłam od Antheliosa po tym, jak nasłuchałam się, jaki to jest straszny i trudny w obsłudze. Dopiero w tym roku zdecydowałam się zaryzykować i kupiłam go w ciemno (wersję ultralekką) i jestem naprawdę bardzo zadowolona Jedyne, co mnie wkurza, to to, że faktycznie nie z każdym kremem współpracuje - np. na Studio Moisture MAC bardzo mi się roluje. Ale już na lekkiej emulsji od Skin79 nic złego się nie dzieje, więc po prostu stosuję pod LRP lżejsze kremy. Bardzo odpowiada mi to świetliste wykończenie, które ten filtr zostawia. Makijażowi też nie robi kuku, absolutnie nic mi się na nim nie warzy. Dla orientacji w terenie - mam skórę normalną w kierunku suchej. Tak więc naprawdę przetestuj próbki, bo u każdego dany filtr może się inaczej zachowywać. A Antheliosa tym bardziej warto sprawdzić, bo to bardzo dobry, stabilny filtr i jeśli tylko będzie się u Ciebie poprawnie zachowywał, to warto
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 09:09   #4084
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Że pozwolę sobie wrzucić kilka groszy od siebie - również polecam jednak przetestowanie filtra, bo może się okazać, że wcale u Ciebie nie będzie wyglądał ohydnie i trudno współpracował z makijażem/kremami Ja przez kilka lat stroniłam od Antheliosa po tym, jak nasłuchałam się, jaki to jest straszny i trudny w obsłudze. Dopiero w tym roku zdecydowałam się zaryzykować i kupiłam go w ciemno (wersję ultralekką) i jestem naprawdę bardzo zadowolona Jedyne, co mnie wkurza, to to, że faktycznie nie z każdym kremem współpracuje - np. na Studio Moisture MAC bardzo mi się roluje. Ale już na lekkiej emulsji od Skin79 nic złego się nie dzieje, więc po prostu stosuję pod LRP lżejsze kremy. Bardzo odpowiada mi to świetliste wykończenie, które ten filtr zostawia. Makijażowi też nie robi kuku, absolutnie nic mi się na nim nie warzy. Dla orientacji w terenie - mam skórę normalną w kierunku suchej. Tak więc naprawdę przetestuj próbki, bo u każdego dany filtr może się inaczej zachowywać. A Antheliosa tym bardziej warto sprawdzić, bo to bardzo dobry, stabilny filtr i jeśli tylko będzie się u Ciebie poprawnie zachowywał, to warto
Dziękuję za Twoją wypowiedź
Podniosłaś mnie nieco na duchu
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 09:34   #4085
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
no lipa że i taka droga Anessa i Ettusais okazały się takimi bublami

mnie zainteresowały filtry-bazy z Clio Kill protection Perfect Sun jest "wygładzacz i matowiacz"- Pore Primer, tonujący- Tone Up sun base i zwykły sun cream:
http://www.maxmarket.sg/image/data/C...ck%20ENG03.jpg

Może to też wynikać z tego, że mam wyśrubowane wymagania co do właściwości użytkowych filtra i jestem wyjątkowo przewrażliwiona na najlżejsze bielenie, które nadaje mi chorobliwy wygląd. Wbrew temu, co niektórym się wydaje, że jak ktoś jest blady, to dodatkowa biaława warstwa będzie mu pasować. Tak wcale nie jest, bo wpływ na to mają też inne czynniki.

Nie znam tej marki, szkoda że nie są to PA++++.



Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
tak wracając do tematu, jak można reaplikować filtr co 2h zakładając że kobieta się maluje czyli albo podkład i puder gruntujący-ryżowy,bambus, skrobia albo puder a na to lekki koloryzujący puder i róż bo ciężko mi to sobie wyobrazić jeśli chodzi się do szkoły lub pracuje

Producenci też musieli sobie w końcu zdać sprawę z tego, że spełnienie warunków, których klient musi przestrzegać, żeby zachować deklarowaną ochronę jest niemożliwe w przypadku większości kobiet. To spuścili trochę z tonu.


Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Że pozwolę sobie wrzucić kilka groszy od siebie - również polecam jednak przetestowanie filtra, bo może się okazać, że wcale u Ciebie nie będzie wyglądał ohydnie i trudno współpracował z makijażem/kremami Ja przez kilka lat stroniłam od Antheliosa po tym, jak nasłuchałam się, jaki to jest straszny i trudny w obsłudze. Dopiero w tym roku zdecydowałam się zaryzykować i kupiłam go w ciemno (wersję ultralekką) i jestem naprawdę bardzo zadowolona Jedyne, co mnie wkurza, to to, że faktycznie nie z każdym kremem współpracuje - np. na Studio Moisture MAC bardzo mi się roluje. Ale już na lekkiej emulsji od Skin79 nic złego się nie dzieje, więc po prostu stosuję pod LRP lżejsze kremy. Bardzo odpowiada mi to świetliste wykończenie, które ten filtr zostawia. Makijażowi też nie robi kuku, absolutnie nic mi się na nim nie warzy. Dla orientacji w terenie - mam skórę normalną w kierunku suchej. Tak więc naprawdę przetestuj próbki, bo u każdego dany filtr może się inaczej zachowywać. A Antheliosa tym bardziej warto sprawdzić, bo to bardzo dobry, stabilny filtr i jeśli tylko będzie się u Ciebie poprawnie zachowywał, to warto
Tak jak napisała wyżej iamsolucky, Antheliosy nie za bardzo sprawdzają się na cerach mieszano-tłustych. Inne prędzej się z nimi dogadają, ale też pod warunkiem, że nie szkodzi im alkohol. Chociaż ponieważ przestały mnie interesować europejskie filtry, to nie jestem pewna, czy może są teraz jakieś Antheliosy bez alko.


Pewnie większość z Was zna bloga kosmostolog i czytała ostatni wpis o tym, że warto czasem odpuścić filtry KLIK. Ciekawa jestem, czy to odosobniony przypadek czy może szykuje się jakaś zmiana w postrzeganiu kwestii słońca i ochrony w kręgach dotychczasowych zwolenniczek SPF50 przez cały rok?

Ja się zastanawiam, czy jesienią i zimą odstawić filtry. Do tej pory tylko jedną zimę wytrzymałam z emulsją Lirene (bo używałam salicyla wtedy), i nie za ciekawie wspominam ten okres. Co prawda teraz moja cera zmieniła się z łojotokowej w normalną i naprawdę polubiłam wybrane japońskie filtry. Ale tu z kolei pojawia się problem, że wszystkie one mają alko, co na dłuższą metę niekoniecznie jest dobrą opcją dla cery normalnej, wrażliwej, ze skłonnością do odwadniania się.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-09-14 o 09:36
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 18:47   #4086
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tutaj masz jej inny wpis na ten temat: http://kosmostolog.blogspot.de/2014/...c-czy-nie.html
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 19:24   #4087
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Tutaj masz jej inny wpis na ten temat: http://kosmostolog.blogspot.de/2014/...c-czy-nie.html
Znam ten wpis i ten ostatni to dla mnie jeszcze krok dalej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 13:06   #4088
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dochodzę do wniosku, że dla mojej skóry nie wchodzi w grę żaden filtr powyżej spf 25. Wprawdzie nie miałam ich zbyt wielu, bo nie testowałam żadnych azjatyckich np., ale żaden czy to o naturalnym, czy bardziej sztucznym składzie, ani dziecięcy, ani "dorosły", ani rozchwalony, czy jakiś mniej popularny- nie sprawdził się u mnie. Po przetestowaniu kilkunastu rozczarowanie jest ogromne, bo nawet nie spełniły oczekiwań w połowie, po prostu buble do potęgi, nawet bym im nie mogła przyznać oceny średniej.

Natomiast spf 20-25 spisują się naprawdę nieźle i to takie pierwsze z brzegu modele kupione na szybko bez sprawdzania opinii w sieci. Np Lirene spray spf 20 for Kids, Podkład kryjący Pharmaceris spf 25, i taki jeden apteczny o fajnym składzie, przeznaczony dla osób po radioterapii, żałuję teraz, że nie pamiętam nazwy, ale też 25 spf, był super, w ogóle nie bielił i był lekki, a skóra twarzy po nim była bardzo ładna.

Czy można zaufać takiemu faktorowi poniżej 30 przy względnie niskim zapotrzebowaniu na ochronę przeciwsłoneczną, tzn, gdy nie ma chorób skórnych, ani jakiegoś wyższego ryzyka zachorowania oraz silnego i długiego nasłoneczniania, gdy chodzi jedynie o spowolnienie starzenia skóry- wydaje mi się, że tak.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 13:21   #4089
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dochodzę do wniosku, że dla mojej skóry nie wchodzi w grę żaden filtr powyżej spf 25. Wprawdzie nie miałam ich zbyt wielu, bo nie testowałam żadnych azjatyckich np., ale żaden czy to o naturalnym, czy bardziej sztucznym składzie, ani dziecięcy, ani "dorosły", ani rozchwalony, czy jakiś mniej popularny- nie sprawdził się u mnie. Po przetestowaniu kilkunastu rozczarowanie jest ogromne, bo nawet nie spełniły oczekiwań w połowie, po prostu buble do potęgi, nawet bym im nie mogła przyznać oceny średniej.

Korah, a mogłabyś dokładniej sprecyzować - dlaczego uważasz filtry powyżej SPF 25 za buble ? jakie miasz kryteria ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 13:25   #4090
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dochodzę do wniosku, że dla mojej skóry nie wchodzi w grę żaden filtr powyżej spf 25. Wprawdzie nie miałam ich zbyt wielu, bo nie testowałam żadnych azjatyckich np., ale żaden czy to o naturalnym, czy bardziej sztucznym składzie, ani dziecięcy, ani "dorosły", ani rozchwalony, czy jakiś mniej popularny- nie sprawdził się u mnie. Po przetestowaniu kilkunastu rozczarowanie jest ogromne, bo nawet nie spełniły oczekiwań w połowie, po prostu buble do potęgi, nawet bym im nie mogła przyznać oceny średniej.

Natomiast spf 20-25 spisują się naprawdę nieźle i to takie pierwsze z brzegu modele kupione na szybko bez sprawdzania opinii w sieci. Np Lirene spray spf 20 for Kids, Podkład kryjący Pharmaceris spf 25, i taki jeden apteczny o fajnym składzie, przeznaczony dla osób po radioterapii, żałuję teraz, że nie pamiętam nazwy, ale też 25 spf, był super, w ogóle nie bielił i był lekki, a skóra twarzy po nim była bardzo ładna.

Czy można zaufać takiemu faktorowi poniżej 30 przy względnie niskim zapotrzebowaniu na ochronę przeciwsłoneczną, tzn, gdy nie ma chorób skórnych, ani jakiegoś wyższego ryzyka zachorowania oraz silnego i długiego nasłoneczniania, gdy chodzi jedynie o spowolnienie starzenia skóry- wydaje mi się, że tak.
Dla mnie wszystkie mi znane europejskie filtry są na dłuższą metę nienoszalne. Mam na myśli głównie 50, z 30 miałam tylko kiedyś Antheliosa i była też tragedia. Jeśli nawet nie bielą, nie robią smug, to są zwyczajnie ciężkie, skóra jest nimi obciążona, na tłustej cerze powiększają jej tłustość, co nie dziwi przy ilości, jaką trzeba nałożyć. Dla mnie nie warto się tak męczyć. Dopiero wśród japońskich znalazłam całkiem odmienne filtry, które zachowują się jak lekki krem, wtapiają się w skórę, nawet nałożone grubą warstwą, nie bielą, po przyłożeniu palca do twarzy nie zostawiają na nim tłustej warstwy. Ale nie wszystkie azjatyckie kremy są takie. Te o których mówię to Biore Aqua Rich Watery Essence i Kose Fasio Protect Gel N. Testowałam jeszcze trzy inne i te już mają mankamenty.
Dlatego zastanawiam się, czy używać tych 2 także zimą czy nie. Jedyna ich wada to alkohol i to mnie trochę na dłuższą metę zniechęca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 13:58   #4091
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Korah, a mogłabyś dokładniej sprecyzować - dlaczego uważasz filtry powyżej SPF 25 za buble ? jakie miasz kryteria ?
Biorąc pod uwagę, jak ja w ogóle nie cierpię kremów, ile krzywdy mi wyrządziły, to co dopiero mam z filtrami Jestem wśród osób o najwyższych wymaganiach, jeżeli o filtry chodzi. Kosmetyk ma być niezbyt drogi, lekki, nie musi być naturalny, ale o przyzwoitym składzie, nie może obciążać, zapychać, nabłyszczać, bielić, podrażniać i do tego ma chronić. A najlepiej jakby był w formie wodnistego serum, sprayu, lejącego mleczka, bezolejowego i do tego, żeby pielegnował, żebym nie musiała nakładać pod niego już niczego. Niestety, takiego produktu nie znalazłam i nie wiem, czy znajdę. To co dla wielu osób jest hitem, u mnie okazuje się porażką, po prostu nie do przejścia. Taką mam skórę, nie cierpi kosmetyków.

Znajduję takie tak jak pisałam, z niższym spf, a wśród naturalnych, jak już się kosmetyk jako tako sprawdzał, to np. powodował ogromne podrażnienie oczu. I tak wkoło macieju.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie wszystkie mi znane europejskie filtry są na dłuższą metę nienoszalne. Mam na myśli głównie 50, z 30 miałam tylko kiedyś Antheliosa i była też tragedia. Jeśli nawet nie bielą, nie robią smug, to są zwyczajnie ciężkie, skóra jest nimi obciążona, na tłustej cerze powiększają jej tłustość, co nie dziwi przy ilości, jaką trzeba nałożyć. Dla mnie nie warto się tak męczyć. Dopiero wśród japońskich znalazłam całkiem odmienne filtry, które zachowują się jak lekki krem, wtapiają się w skórę, nawet nałożone grubą warstwą, nie bielą, po przyłożeniu palca do twarzy nie zostawiają na nim tłustej warstwy. Ale nie wszystkie azjatyckie kremy są takie. Te o których mówię to Biore Aqua Rich Watery Essence i Kose Fasio Protect Gel N. Testowałam jeszcze trzy inne i te już mają mankamenty.
Dlatego zastanawiam się, czy używać tych 2 także zimą czy nie. Jedyna ich wada to alkohol i to mnie trochę na dłuższą metę zniechęca.
No właśnie, zawsze w nich jest jakieś ale...
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-09-15 o 13:59
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 14:03   #4092
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość



Tak jak napisała wyżej iamsolucky, Antheliosy nie za bardzo sprawdzają się na cerach mieszano-tłustych. Inne prędzej się z nimi dogadają, ale też pod warunkiem, że nie szkodzi im alkohol. Chociaż ponieważ przestały mnie interesować europejskie filtry, to nie jestem pewna, czy może są teraz jakieś Antheliosy bez alko.
Nie.Z tego co sprawdzałam,wszystkie Antheliosy mają denat w składzie.Sprawdzałam 2 miesiące temu,kontemplując mój powrót do filtrów chemicznych,może teraz coś się zmieniło jednak.
Ja ich filtry znosiłam kiedy miałam 20 lat i mogłam na twarz wszystko praktycznie kłaść bez żadnych konsekwencji.Teraz nie wyobrażam już sobie tego.Niewiem też dlaczego uparli się dodawać denata do wszystkich swoich produktów z filtrami.Bioderma tego nie robi,a mimo to ich filtry są też super lekkie i wg mnie o niebo lepsze niż przereklamowane Antheliosy.

Ja ostatnio używam filtrów jak mi się przypomni.Nadal stosuję ten z tlenkiem cynku z mazideł i uważam że jest świetny,ale nie robię tego tak przepisow,obsesyjnie i religijnie jak chociażby 5 lat temu.Na ciało w sumie nigdy ich nie stosowałam,taka ilośc chemii wsmarowywana po kilka razy podczas dnia na plaży przyprawiłaby mnie o ból głowy,więc po prostu unikałam słońca.

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-09-15 o 14:06
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 14:04   #4093
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę, jak ja w ogóle nie cierpię kremów, ile krzywdy mi wyrządziły, to co dopiero mam z filtrami Jestem wśród osób o najwyższych wymaganiach, jeżeli o filtry chodzi. Kosmetyk ma być niezbyt drogi, lekki, nie musi być naturalny, ale o przyzwoitym składzie, nie może obciążać, zapychać, nabłyszczać, bielić, podrażniać i do tego ma chronić. A najlepiej jakby był w formie wodnistego serum, sprayu, lejącego mleczka, bezolejowego i do tego, żeby pielegnował, żebym nie musiała nakładać pod niego już niczego. Niestety, takiego produktu nie znalazłam i nie wiem, czy znajdę. To co dla wielu osób jest hitem, u mnie okazuje się porażką, po prostu nie do przejścia. Taką mam skórę, nie cierpi kosmetyków.

gdyby nie kryterium ceny to japońskie filtry były by dla Ciebie
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 14:11   #4094
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
gdyby nie kryterium ceny to japońskie filtry były by dla Ciebie
Mogłabym wydać ok. 100 zł, jeżeli miałabym pewność, że mogę go nakładać codziennie bez szkody dla mojej cery, wtedy bym zużyła w terminie i nic by się nie zmarnowało. I jeszcze, żeby działał przy cienkiej warstwie, bo gruba absolutnie nie wchodzi w paradę
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 14:17   #4095
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mogłabym wydać ok. 100 zł, jeżeli miałabym pewność, że mogę go nakładać codziennie bez szkody dla mojej cery, wtedy bym zużyła w terminie i nic by się nie zmarnowało. I jeszcze, żeby działał przy cienkiej warstwie, bo gruba absolutnie nie wchodzi w paradę
W takim razie musisz zgłębić temat japońskich filtrów

U mnie gruba warstwa latem też nie wchodzi w grę mimo, że nie mam tłustej cery, ale nie cierpię uczucia oblepienia W okresie jesienno- zimowym, jak się mocno pilinguję, warstwa jest wskazana
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 14:30   #4096
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
W takim razie musisz zgłębić temat japońskich filtrów

U mnie gruba warstwa latem też nie wchodzi w grę mimo, że nie mam tłustej cery, ale nie cierpię uczucia oblepienia W okresie jesienno- zimowym, jak się mocno pilinguję, warstwa jest wskazana
Wiem, że muszę, póki co rozkładam ręce.
To, że nie masz tłustej cery też mnie nie nastraja pozytywnie, u mnie i zimą i tym bardziej latem warstwa musi być cienka. Nawet serum zwykłe pielęgnacyjne nakładam jak najcieniej, zwilżonymi wcześniej dłońmi, bo by mnie wywaliło po paru dniach. Ja nie wiem, czy jest ktoś jeszcze na świecie z taką skórą...

W nic już nie wierzę, że tak to ujmę górnolotnie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 21:15   #4097
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie, zawsze w nich jest jakieś ale...
No niestety, jak przy każdym innym rodzaju kosmetyku jestem w stanie znaleźć w pełni zadowalający mnie ideał, tak akurat w tej grupie zawsze jest jakiś zgniły kompromis.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mogłabym wydać ok. 100 zł, jeżeli miałabym pewność, że mogę go nakładać codziennie bez szkody dla mojej cery, wtedy bym zużyła w terminie i nic by się nie zmarnowało. I jeszcze, żeby działał przy cienkiej warstwie, bo gruba absolutnie nie wchodzi w paradę
Wadą japońskich filtrów poza wszechobecnym alko są też równie wszechobecne filtry przenikające. Mój ulubieniec Kose Fasio Gel SPF 50 ma np taki skład:

Water, alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, dipropylene glycol, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, isotridecyl isononanoate, propylene glycol dicaprate, polysilicone-15, butylene glycol, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, sodium hyaluronate, soluble collagen, BHT, disodium EDTA, PEG-30 phytosterol, PEG-5 phytosterol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, silica, diphenylsiloxy phenyl trimethicone, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, polymethylsilsesquioxane, microcrystalline cellulose, potassium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, fragrance, titanium dioxide.

Nie dla każdego do zaakceptowania.
Kolejną wadą jest też cena. Najtansze Japończyki kosztują tyle, co nasze marki apteczne ze średniej półki, a ceny Antheliosów są przecież dla wielu osób zaporowe.

Ale mimo wszystko uważam, że warto przetestować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 21:57   #4098
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę, jak ja w ogóle nie cierpię kremów, ile krzywdy mi wyrządziły, to co dopiero mam z filtrami Jestem wśród osób o najwyższych wymaganiach, jeżeli o filtry chodzi. Kosmetyk ma być niezbyt drogi, lekki, nie musi być naturalny, ale o przyzwoitym składzie, nie może obciążać, zapychać, nabłyszczać, bielić, podrażniać i do tego ma chronić. A najlepiej jakby był w formie wodnistego serum, sprayu, lejącego mleczka, bezolejowego i do tego, żeby pielegnował, żebym nie musiała nakładać pod niego już niczego. Niestety, takiego produktu nie znalazłam i nie wiem, czy znajdę. To co dla wielu osób jest hitem, u mnie okazuje się porażką, po prostu nie do przejścia. Taką mam skórę, nie cierpi kosmetyków.

Znajduję takie tak jak pisałam, z niższym spf, a wśród naturalnych, jak już się kosmetyk jako tako sprawdzał, to np. powodował ogromne podrażnienie oczu. I tak wkoło macieju.



No właśnie, zawsze w nich jest jakieś ale...

byłoby cudownie:love : tez bym taki chciała ale do 100zł ( i w Europie) nie ma szans

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
gdyby nie kryterium ceny to japońskie filtry były by dla Ciebie

no właśnie Ania z asianskincareblog pisała o różnych super lekkich jak woda kremach z filtrem o zaletach takich jak wypisała Korah, jakieś bez alko też testowała ale cena to coś zdaje się na nasze złocisze ponad 300/400zł- tych bez alko o zaletach takich jak alkoholowe czyli lekkość i szybkie "wsiąkanie".

O te filtry miałam na myśli(grubo ponad 2 stówki na ebayu za 22g(!!!)):
http://asianskincareblog.blogspot.co...eld-spf50.html

chimay ja się obawiam czy taki Biore jak przyjdzie zima i np temperatury będą osylować koło -5 stopni np to czy nie zrujnuje skóry, trzeba by bardzo swoją pielęgnację zimową zmienić

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2016-09-15 o 22:52
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 06:50   #4099
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja dzisiaj będę testować serum z biodermy z wit c pod filtr, zobaczymy jak się sprawdzi bo używałam żelu aloesowego ale strasznie mi się rolował
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 07:09   #4100
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No niestety, jak przy każdym innym rodzaju kosmetyku jestem w stanie znaleźć w pełni zadowalający mnie ideał, tak akurat w tej grupie zawsze jest jakiś zgniły kompromis.


Wadą japońskich filtrów poza wszechobecnym alko są też równie wszechobecne filtry przenikające. Mój ulubieniec Kose Fasio Gel SPF 50 ma np taki skład:

Water, alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, dipropylene glycol, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, isotridecyl isononanoate, propylene glycol dicaprate, polysilicone-15, butylene glycol, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, sodium hyaluronate, soluble collagen, BHT, disodium EDTA, PEG-30 phytosterol, PEG-5 phytosterol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, silica, diphenylsiloxy phenyl trimethicone, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, polymethylsilsesquioxane, microcrystalline cellulose, potassium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, fragrance, titanium dioxide.

Nie dla każdego do zaakceptowania.
Kolejną wadą jest też cena. Najtansze Japończyki kosztują tyle, co nasze marki apteczne ze średniej półki, a ceny Antheliosów są przecież dla wielu osób zaporowe.

Ale mimo wszystko uważam, że warto przetestować.
Rany boskie! Nawet nie wiem jakby moja skóra zareagowała na taki skład, już z 7 lat nie używam takich kosmetyków.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
byłoby cudownie:love : tez bym taki chciała ale do 100zł ( i w Europie) nie ma szans

no właśnie Ania z asianskincareblog pisała o różnych super lekkich jak woda kremach z filtrem o zaletach takich jak wypisała Korah, jakieś bez alko też testowała ale cena to coś zdaje się na nasze złocisze ponad 300/400zł- tych bez alko o zaletach takich jak alkoholowe czyli lekkość i szybkie "wsiąkanie".

O te filtry miałam na myśli(grubo ponad 2 stówki na ebayu za 22g(!!!)):
http://asianskincareblog.blogspot.co...eld-spf50.html

chimay ja się obawiam czy taki Biore jak przyjdzie zima i np temperatury będą osylować koło -5 stopni np to czy nie zrujnuje skóry, trzeba by bardzo swoją pielęgnację zimową zmienić
Ceny zaporowe ale jednak da się!
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 09:09   #4101
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
byłoby cudownie:love : tez bym taki chciała ale do 100zł ( i w Europie) nie ma szans
Za ponad 100 też chyba nie ma szans


Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
no właśnie Ania z asianskincareblog pisała o różnych super lekkich jak woda kremach z filtrem o zaletach takich jak wypisała Korah, jakieś bez alko też testowała ale cena to coś zdaje się na nasze złocisze ponad 300/400zł- tych bez alko o zaletach takich jak alkoholowe czyli lekkość i szybkie "wsiąkanie".

O te filtry miałam na myśli(grubo ponad 2 stówki na ebayu za 22g(!!!)):
http://asianskincareblog.blogspot.co...eld-spf50.html

chimay ja się obawiam czy taki Biore jak przyjdzie zima i np temperatury będą osylować koło -5 stopni np to czy nie zrujnuje skóry, trzeba by bardzo swoją pielęgnację zimową zmienić
Dla mnie Acseine jest za drogie Też się obawiam, że nie dam rady zimą używać Kose i Biore, bo już teraz podejrzewam je o to, że są sprawcą zmarszczek z wysuszenia, które pojawiły mi się na brodzie i to mimo stosowania 2-3 warstw innych produktów pod spód.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 09:38   #4102
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Że pozwolę sobie wrzucić kilka groszy od siebie - również polecam jednak przetestowanie filtra, bo może się okazać, że wcale u Ciebie nie będzie wyglądał ohydnie i trudno współpracował z makijażem/kremami Ja przez kilka lat stroniłam od Antheliosa po tym, jak nasłuchałam się, jaki to jest straszny i trudny w obsłudze. Dopiero w tym roku zdecydowałam się zaryzykować i kupiłam go w ciemno (wersję ultralekką) i jestem naprawdę bardzo zadowolona Jedyne, co mnie wkurza, to to, że faktycznie nie z każdym kremem współpracuje - np. na Studio Moisture MAC bardzo mi się roluje. Ale już na lekkiej emulsji od Skin79 nic złego się nie dzieje, więc po prostu stosuję pod LRP lżejsze kremy. Bardzo odpowiada mi to świetliste wykończenie, które ten filtr zostawia. Makijażowi też nie robi kuku, absolutnie nic mi się na nim nie warzy. Dla orientacji w terenie - mam skórę normalną w kierunku suchej. Tak więc naprawdę przetestuj próbki, bo u każdego dany filtr może się inaczej zachowywać. A Antheliosa tym bardziej warto sprawdzić, bo to bardzo dobry, stabilny filtr i jeśli tylko będzie się u Ciebie poprawnie zachowywał, to warto

Właśnie kupiłam Antheliosy a dokładniej:

- ANTHELIOS XL SPF 50+ ultralekki fluid do twarzy (nie sądziłam, że jest on aż taki maluteńki, mam nadzieję, że na trochę wystarczy...)

- ANTHELIOS XL SPF 50+ mleczko do ciała (mega duża pojemność)


Użyłam tego do twarzy dziś rano i jak na razie jestem mega zadowolona

Filtr się wchłonął expresowo, zero śladów i smug...
Mam cerę mieszaną a on sprawił, że o tej godzinie nic się nie błyszczy (zazwyczaj o tej porze już się świecę) i nie ma tłustego filmu... Ma za to delikatne jakby "satynowe" i matowe wykończenie... To chyba będzie mój KWC, ale muszę go jeszcze przetestować pod kątem komedogenności a na to potrzeba czasu...

Zastanawiają mnie tylko dwie sprawy i może któraś z Was mi pomoże:

- Ile Antheliosa ultralekkiego nakładać na twarz?
Jest on bardzo płynny i nie bardzo wiem ile go dać (ja smaruję twarz, szyję i dekolt).

- Skąd wiecie, że Anthelios ultralekki 50+ ma PPD 42?
Oglądam pojemnik, kartonik i ulotkę- nie mogę znależć takiej informacji... Znów w przypadku Antheliosa do ciała dokładnie pisze jaką ma ochronę PPD...

Edytowane przez Mina1991
Czas edycji: 2016-09-16 o 09:45
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 11:21   #4103
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
- Skąd wiecie, że Anthelios ultralekki 50+ ma PPD 42?
Oglądam pojemnik, kartonik i ulotkę- nie mogę znależć takiej informacji... Znów w przypadku Antheliosa do ciała dokładnie pisze jaką ma ochronę PPD...
sprawdź na stronie producenta podają takie informacje.

http://www.laroche-posay.pl/produkty...m-cnd1123.aspx

a jeśli tutaj nie podali to pod tym linkiem:

http://www.laroche-posay.com/product...e-sun-r35.aspx

Powiedz jeszcze czy udało Ci się nałożyć jakiś makijaż na filtr?
W sensie puder/róż/bronzer/rozświetlacz/korektor?
Bardzo mnie zachęciłaś i jak zużyję zapas Sunbrelli to może się skuszę

Edytowane przez MargaretHagar
Czas edycji: 2016-09-17 o 11:37
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 18:29   #4104
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
Powiedz jeszcze czy udało Ci się nałożyć jakiś makijaż na filtr?
W sensie puder/róż/bronzer/rozświetlacz/korektor?
Bardzo mnie zachęciłaś i jak zużyję zapas Sunbrelli to może się skuszę


W piątek użyłam pudru Stay Matte z Rimmela oraz różu i było wszystko OK, natomiast w sobotę podkład matujący Stay Matte i niestety zwarzył się na filtrze z LRP

Nie wiem jednak czy to nie wina samego podkładu- użyłam go drugi raz w życiu i mam do niego kilka zastrzeżeń...

Edytowane przez Mina1991
Czas edycji: 2016-09-19 o 21:20
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 18:59   #4105
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
W piątek użyłam pudru Stay Matte z Rimmela oraz różu i było wszystko OK, natomiast w sobotę podkład matujący Stay Matte i niestety zważył się na filtrze z LRP

Nie wiem jednak czy to nie wina samego podkładu- użyłam go drugi raz w życiu i mam do niego kilka zastrzeżeń...
Ja to w ogóle bym była sceptyczna, jeśli po jednym użyciu jakiegoś specyfiku jest tak super wspaniale, buzia nagle zdrowieje, nie świeci się, a makijaż się trzyma cały dzień, to w moim przypadku z reguły znak, że będzie źle
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 12:41   #4106
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
W piątek użyłam pudru Stay Matte z Rimmela oraz różu i było wszystko OK, natomiast w sobotę podkład matujący Stay Matte i niestety zważył się na filtrze z LRP

Nie wiem jednak czy to nie wina samego podkładu- użyłam go drugi raz w życiu i mam do niego kilka zastrzeżeń...
informuj jak tam dalej sprawy przebiegają

Wklejam odpowiedź jaką otrzymałam nt.

Dermedic Sunbrella 50+ krem ochronny
moje pytanie dotyczyło PPD, może ktoś skorzysta w przyszłości

Nie stosujemy oznakowania PPD - ze względu na specyfikę promieniowania UVA oraz na fakt, iż jego efekty są widoczne po dłuższym czasie, trudno też jest określić stopień ochrony przed tym rodzajem promieniowania UV. Istnieje kilka metod wyznaczania wskaźników ochrony przed UVA, jednak żadna z nich nie jest powszechnie stosowana ani znormalizowana, jak to jest w przypadku UVB. Ponadto wskaźnik PPD 15 spotykany na opakowaniu jednego producenta dermokosmetyków, nie musi odpowiadać wskaźnikowi PPD 15 innego producenta.
Nasze preparaty oznaczone są wysokością SPF (15, 30, 50, 50+) oraz znakiem UVA w kółku, który oznacza, że ochrona przed promieniowaniem UVA zastosowana w naszych produktach spełnia wymogi Komisji Europejskiej. Ponadto w naszych preparatach ochrona przed UVA stanowi 60% ochrony SPF (minimum to 1/3 SPF).
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 13:59   #4107
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
informuj jak tam dalej sprawy przebiegają

Wklejam odpowiedź jaką otrzymałam nt.

Dermedic Sunbrella 50+ krem ochronny
moje pytanie dotyczyło PPD, może ktoś skorzysta w przyszłości

Nie stosujemy oznakowania PPD - ze względu na specyfikę promieniowania UVA oraz na fakt, iż jego efekty są widoczne po dłuższym czasie, trudno też jest określić stopień ochrony przed tym rodzajem promieniowania UV. Istnieje kilka metod wyznaczania wskaźników ochrony przed UVA, jednak żadna z nich nie jest powszechnie stosowana ani znormalizowana, jak to jest w przypadku UVB. Ponadto wskaźnik PPD 15 spotykany na opakowaniu jednego producenta dermokosmetyków, nie musi odpowiadać wskaźnikowi PPD 15 innego producenta.
Nasze preparaty oznaczone są wysokością SPF (15, 30, 50, 50+) oraz znakiem UVA w kółku, który oznacza, że ochrona przed promieniowaniem UVA zastosowana w naszych produktach spełnia wymogi Komisji Europejskiej. Ponadto w naszych preparatach ochrona przed UVA stanowi 60% ochrony SPF (minimum to 1/3 SPF).
Brzmi to tak, jakby nawet sami nie wiedzieli, ile ta wartość u nich by wynosiła
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 16:14   #4108
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Brzmi to tak, jakby nawet sami nie wiedzieli, ile ta wartość u nich by wynosiła
60% deklarowanej SPF
Czyli przy 50 SPF 30 PPD?
Obawiam się, że to byłoby zbyt piękne...

Ale zgadzam się, że oni sami nie wiedzą ile to jest, bo nie oznaczyli tego nigdy.
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 16:48   #4109
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
60% deklarowanej SPF
Czyli przy 50 SPF 30 PPD?
Obawiam się, że to byłoby zbyt piękne...

Ale zgadzam się, że oni sami nie wiedzą ile to jest, bo nie oznaczyli tego nigdy.
A coś Ty, nie ma siły, na bank nie ma 30 PPD. Zobacz, jaką wartość mają Antheliosy, a jak mocno technologicznie są bardziej zaawansowane. Jak dla mnie to tu jest daleeeeko poniżej 20 PPD.

Albo tego sami nie sprawdzali, albo wartość jest tak niska, że nawet nie chcą jej podawać Bo ich odpowiedź jest niestety bardzo wymijająca.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 19:47   #4110
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
W piątek użyłam pudru Stay Matte z Rimmela oraz różu i było wszystko OK, natomiast w sobotę podkład matujący Stay Matte i niestety zważył się na filtrze z LRP

Nie wiem jednak czy to nie wina samego podkładu- użyłam go drugi raz w życiu i mam do niego kilka zastrzeżeń...
no, mi to się wszystko warzyło na antku tylko że też w upalne dni go mordowałam, kto wie jakby zimą było ale cały czas obstaję przy tym że ten filtr po prostu nie nadaje się dla osób z przetłuszczającą się cerą i do tego używających płynnych podkładów.

Dermedic (do skóry suchej i normalnej) był trochę lepszy niż LRP ale już wersja mineralna dla dzieci to dramat
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.