Cera mieszana. Jak ją traktować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-16, 21:02   #1
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19

Cera mieszana. Jak ją traktować?


Siemka. Mam do Was parę pytań na których odpowiedzi po prostu nie znam a chciałabym wiedzieć. Bardzo proszę o odpowiedzi
1.Czy mogę stosować tą oliwkę na całą twarz czy omijając nos, który wiecznie mi się świeci? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nia-zycia.html
2.Czy mogę stosować krem nawilżający lekki beztłuszczowy na dzień i na to nałożyć krem matujący np siarkową moc czy coś?
3.Czy na noc powinnam stosować kremy złuszczające czy raczej nawilżać skórę na partiach świecących się?

Z góry dzięki
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 15:23   #2
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

rowniez jestem ciekawa odpowiedzi na powyzsze pytania. W dodatku mecze sie z tradzikiem i moje pytanie z kolei brzmi nastepujaco,czym powinnam myc twarz?poprosze o konkretne propozycje. Kolezanka poradzila mydlem bambino:confuse d:
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 16:33   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
Siemka. Mam do Was parę pytań na których odpowiedzi po prostu nie znam a chciałabym wiedzieć. Bardzo proszę o odpowiedzi
1.Czy mogę stosować tą oliwkę na całą twarz czy omijając nos, który wiecznie mi się świeci? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nia-zycia.html
Na dzień czy na noc? Jeśli na noc, to bez problemu na całość. Na dzień - zależy od reakcji skóry. Jednym oleje regulują przetłuszczanie, innym nie. Przede wszystkim olej nakłada się na wilgotną skórę zaraz po myciu, wtedy lepiej się wchłania.

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
2.Czy mogę stosować krem nawilżający lekki beztłuszczowy na dzień i na to nałożyć krem matujący np siarkową moc czy coś?
Jeśli skóra Ci się bardziej od tego nie przetłuści, to możesz. Np u mnie by to nie zdało egzaminu, moja skóra nie toleruje kilku warstw kosmetyków.

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
3.Czy na noc powinnam stosować kremy złuszczające czy raczej nawilżać skórę na partiach świecących się?

Z góry dzięki
To zależy czego oczekujesz. Kremy złuszczające (rozumiem że masz na myśli kwasy) są polecane raczej na jesień - zimę. Poza tym często jest tak, że taki krem stosuje się co którąś noc, bo przy częstszym używaniu skóra źle na niego reaguje. Krem nawilżający niekoniecznie wyreguluje świecenie się. W wielu przypadkach to po prostu cecha skóry i żaden krem tego nie zmieni.

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lanalee Pokaż wiadomość
rowniez jestem ciekawa odpowiedzi na powyzsze pytania. W dodatku mecze sie z tradzikiem i moje pytanie z kolei brzmi nastepujaco,czym powinnam myc twarz?poprosze o konkretne propozycje. Kolezanka poradzila mydlem bambino:confuse d:
Na przykład:
-mydłem Aleppo
-żelem dla niemowląt typu Babydream
-żelem do skóry tłustej Fitomed
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 16:51   #4
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Co do tej cechy skóry to raczej tak nie mam, bo jeszcze z jakieś 2-3 lata temu było wszystko normalnie, bez żadnego świecenia się. A jeszcze takie pytanko, bo mogę tej oliwki używać zamiast kremu nawilżającego na noc czy dodatkowo ta oliwka natłuści ją bardziej?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:56   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
Co do tej cechy skóry to raczej tak nie mam, bo jeszcze z jakieś 2-3 lata temu było wszystko normalnie, bez żadnego świecenia się. A jeszcze takie pytanko, bo mogę tej oliwki używać zamiast kremu nawilżającego na noc czy dodatkowo ta oliwka natłuści ją bardziej?
Niektórzy stosują tylko oleje i im taka pielęgnacja służy. To zależy od skóry, więc odpowiedź na pytanie czy bardziej Ci posłuży olej czy krem to wróżenie z fusów.

Ja też kiedyś nie świeciłam się za bardzo. Zaczęłam bardzo po trzydziestce. Na to nie ma reguły.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:04   #6
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niektórzy stosują tylko oleje i im taka pielęgnacja służy. To zależy od skóry, więc odpowiedź na pytanie czy bardziej Ci posłuży olej czy krem to wróżenie z fusów.

Ja też kiedyś nie świeciłam się za bardzo. Zaczęłam bardzo po trzydziestce. Na to nie ma reguły.

Sporo z tym walczę i staram się to jakoś zlikwidować. A można skórę jakoś odtłuścić nie wysuszając jej przy tym? :P
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:36   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
Sporo z tym walczę i staram się to jakoś zlikwidować. A można skórę jakoś odtłuścić nie wysuszając jej przy tym? :P
To zależy, gdzie jest przyczyna. U siebie obstawiam zmiany hormonalne (na antykach było znacznie lepiej). Kremy u mnie kompletnie nie działają, jedyny wymóg wobec kremu na dzień mam taki, żeby był bardzo lekki i nie przyśpieszał przetłuszczania oraz żeby dało się na niego nałożyć makijaż. Nie wymagam matowienia, robię to pudrem matującym, który po prostu nauczyłam się nosić w torebce.

Niektórym pomagają kwasy, ale to jak pisałam raczej na sezon jesienno - zimowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 08:45   #8
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Witam, mam ten sam problem i mogę Ci pomóc
Ja używam kremu nawilżająco-matującego (z Dermiki) dla mnie jest ten najlepszy Mnie się podoba to, że używa się go wieczorem i rano, więc nie trzeba kupować dwóch kremów
Musisz nawilżać cerę, ale warto ją też zmatowić jesli świeci się
Podkłady najlepiej używać beztłuszczowe, ja jeszcze nic dla siebie nie znalazłam chwalą ponoć Revlona
Oczywiście codzienna pielęgnacja, czyli mycie twarzy. Ja mam mydło z Aleppo , ale po umyciu trzeba od razu nasmarować kremem twarz Nie zapomnij używać toniku oszczyszczająco-nawilżający. Ja do zmycia makijażu używamm płynu micelarnego(z Lirene) od czasu do czasu kupuję mleczko do demakijażu(cera normalna i mieszana)
Powiem tak, jeśli nie masz krost, prryszczy itp, to szukaj kosmetyków do cery normalnej/mieszanej. Ja mam strasznie problem z porami, ale na to chyba żaden kosmetyk nie pomoże
Ja zanim np.dostosowałam sobie krem to była długaaaa droga Możesz spróbować krem np. z Ziaji ja mam go też, ale wolę Dermikę(Meritum)
A tonik i żel do twarzy mam z Bandi

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Ja jak nie nawilżę skóry to robią mi się suche miejsca, a potem to brzydko wygląda przy nałożeniu podkładu Pamiętajcie taką cere trzeba nawilżać!
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:34   #9
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez amg88 Pokaż wiadomość
Witam, mam ten sam problem i mogę Ci pomóc
Ja używam kremu nawilżająco-matującego (z Dermiki) dla mnie jest ten najlepszy Mnie się podoba to, że używa się go wieczorem i rano, więc nie trzeba kupować dwóch kremów
Musisz nawilżać cerę, ale warto ją też zmatowić jesli świeci się
Podkłady najlepiej używać beztłuszczowe, ja jeszcze nic dla siebie nie znalazłam chwalą ponoć Revlona
Oczywiście codzienna pielęgnacja, czyli mycie twarzy. Ja mam mydło z Aleppo , ale po umyciu trzeba od razu nasmarować kremem twarz Nie zapomnij używać toniku oszczyszczająco-nawilżający. Ja do zmycia makijażu używamm płynu micelarnego(z Lirene) od czasu do czasu kupuję mleczko do demakijażu(cera normalna i mieszana)
Powiem tak, jeśli nie masz krost, prryszczy itp, to szukaj kosmetyków do cery normalnej/mieszanej. Ja mam strasznie problem z porami, ale na to chyba żaden kosmetyk nie pomoże
Ja zanim np.dostosowałam sobie krem to była długaaaa droga Możesz spróbować krem np. z Ziaji ja mam go też, ale wolę Dermikę(Meritum)
A tonik i żel do twarzy mam z Bandi

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Ja jak nie nawilżę skóry to robią mi się suche miejsca, a potem to brzydko wygląda przy nałożeniu podkładu Pamiętajcie taką cere trzeba nawilżać!

A mogłabym zrobić w ten sposób, że na dzień używałabym siarkowej mocy? Bo naprawdę u mnie b.dobrze matuje skóre. A na noc ten krem z dermiki?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:56   #10
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?



---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

amg88,czy tonik i mydlo wystarczy do codziennej pielegnacji?niestety,moja cera ma sklonnosci do pryszczy i wagrow a co do kremu,jakies propozycje?maseczki?bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 08:46   #11
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
A mogłabym zrobić w ten sposób, że na dzień używałabym siarkowej mocy? Bo naprawdę u mnie b.dobrze matuje skóre. A na noc ten krem z dermiki?
Tak możesz tak używać :P wydaje mi się, że tak

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez lanalee Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

amg88,czy tonik i mydlo wystarczy do codziennej pielegnacji?niestety,moja cera ma sklonnosci do pryszczy i wagrow a co do kremu,jakies propozycje?maseczki?bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz
Ja używam raz mydło raz żel do twarzy, myję codziennie wieczorem po demakijażu i przecieram twarz tonikiem, a na koniec nakładam krem
Rano nie zawsze myję twarz, ale zawsze używam tonik i oczywiście krem
Ostatnio kupiłam sobie peeling z Bielendy i b.fajny jest jak dla mnie ale też lubię z Perfecty
Maseczki używam z Ziaji albo z innych firm próbuję Ponoć najlepsze maseczki to domowej roboty, ale ja jestem za leniwa
Jeżeli ma się skłonosć do wągrów i pryszczy to lepiej używać kosmetyków do tewgo przeznaczonych czyli cera mieszana/tłusta

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Ale spróbuj mydła z Aleppo. Mój mąż uzywa go i przestał mieć problemy z pryszczami i zaskórnikami
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 10:32   #12
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

dziekuje za odpowiedz a mydlo aleppo w jakim miejscu kupie?w drogerii czy w aptece?
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:06   #13
gosiax21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 24
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Mam małe pytanie ... stosuje ogólnie kosmetyki "wysuszające" żeby zastopować wydzielanie sebum. mam problemy z trądzikiem i to mi trochę pomaga. i czy robienie raz w tygodniu maseczki bardzo intensywnie nawilżającej to za mało czy wystarczająco ? ostatnio mam wrażenie że moja skóra się "wysusza" i nie wiem co mogłabym zacząć stosować żeby bardziej skórę nawilżyć i nie mieć przy tym więcej wyprysków.
gosiax21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 13:07   #14
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez lanalee Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz a mydlo aleppo w jakim miejscu kupie?w drogerii czy w aptece?
Wiem, że sa na allegro i na stronie http://www.organiquecosmetics.pl/ ja kupowałam od nich w centrum handlowym.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Gosia musisz nawilżać cerę ja tez mam taki problem i używać kosmetyków do cery trądzikowej. Najlepiej wybierz się do kosmetyki i powinno robić się oczyszczanie mechaniczne chociaz raz na 6 msc oczywiście u kosmetyczki

Edytowane przez amg88
Czas edycji: 2013-06-19 o 13:09
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:57   #15
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

A polecicie mi jakiś żel do mycia twarzy, tonik i krem nawilżający? Ale w rozsądnej cenie i łatwo dostępny jakby był , no i bez alkoholu
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 12:08   #16
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Anita rozsądna cena czyli??

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Anita oliwka do twarzy? Nie smaruj oliwką twarzy przy cerze , która świeci się
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:46   #17
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

a czego trzeba unikac w skladzie np.zelu do mycia i toniku?wiem juz,ze alkoholu i gliceryny,bo powoduje ropne zakonczenia na powiedzmy kroscie? niestety nie wiem,co powoduje myristyl myristate
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:02   #18
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez amg88 Pokaż wiadomość
Anita rozsądna cena czyli??

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Anita oliwka do twarzy? Nie smaruj oliwką twarzy przy cerze , która świeci się
Żel ten mógłby być, bo bardzo dobrze działał, chyba nie ma alkoholu i krosty mi po nim nie wyskakiwały, tylko, że wtedy zamiast leczyć cere mieszaną używałam jak głupia zwykłego tłustego kremu nivea, przez co dalej się błyszczał. Tak podejrzewam. Link do żelu.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html

Co do toniku to może ten?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-matujacy.html
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:09   #19
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Nie używam kosmetyków do twarzy z nivea, już chyba wolałabym z Garniera(używam czasami mleczka do demakijażu)
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 16:44   #20
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Mojej tłustej i wrażliwej cerze pomaga tonik z Gerniera różany, w różowym opakowaniu. Jest delikatny i dobrze odświeża.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:59   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera mieszana. Jak ją traktować?

Cytat:
Napisane przez katarzyna_bubel Pokaż wiadomość
nie polecam ziaji ani garniera, to kremy ktore strasznie zapychaja. zobacz sobie na sklad ile tam chemii. ja uslyszalam od dermatologa, ze najlepiej sebum ikwidowac naturalnymi skladnikami i polecil mi żel i krem taki typowo kosmetyczny ( nie dermatologiczny specyfik) co w nich najwazniejsze to to, ze sa w 100 % naturalne. oprocz mineralow z morza martwego maja olej arganowy. i mineraly i olej arganowy idealnie radza sobie z sebum i matujami skore. ( bo sam olej to by natluscil) a w kremie to co innego.
trafilam kiedys na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl i tam znalazlam te produkty, juz pokazuje: http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/96-ar...do-twarzy.html

i http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/94-ar...do-twarzy.html

nie ma dla mnie nic lepszego na moja latarke na twarzy
Cytat:
Napisane przez herbaciara123 Pokaż wiadomość
oj mnie tez ziaja zapychala. garniej ujdzie w tlumie, ale przy nim nie widzialam spektakularnych efektow. Ty wies,z ze ja tez mialam kremy z tego Mineral beauty system??? i bylam pelna zachwytu! zaczelam mocno wierzyc w naturalne kosmetyki i nie zawiodlam sie. ja uzywam serii przeciwzmarszczkowej teraz, ze wzgledu na wiek i widze, ze na tej stronie ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl co podeslalas nawet maja lepsza cene od tej co ja ostatnio kupilam, dzieki w takim razie przyda sie jak sloiczek z kremem bedzie na wykonczeniu!
Nie ma to jak dyskusja dwóch spamowych kont
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.