Materac do spania-jaki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 11:07   #1
Clara80
Przyczajenie
 
Avatar Clara80
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 25

Materac do spania-jaki?


Witam Was-mam problem z wyborem materaca do spania i liczę na Waszą pomoc.Nie wiem jaki materac powinnam kupić-czy sprężynowy z lateksem czy sam lateksowy.Dodam,że ja np nie mogę spać na bardzo twardym bo potem nie mogę się podnieść tak mnie boli w krzyżu,a mój narzeczony nie ma z tym problemu, mimo że ma troche krzywy kręgosłup.Jak poszliśmy do sklepu to pan sprzedawca zaproponował nam jeden za 3000zł a drugi za 4000zł (!) cena koszmarnie wysoka i myślę,że jestem w stanie kupić tańszy i równie dobry może w jakimś sklepie internetowym.Napiszcie jakie macie doświadczenia w tego rodzaju zakupach no i gdzie kupowałyście-czy zwykły sklep czy internetowy.
Clara80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:07   #2
Yerenia
Raczkowanie
 
Avatar Yerenia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 263
Dot.: Materac do spania-jaki?

bedziecie na Nim spali razem jak rozumiem? w takim razie nie sprezynowy taki normlany!!! taki sie szybko 'wybije'. Pewnie Twoj narzeczony jest ciezszy niz Ty - zrobi sie wiec wgniecenie w miejscu gdzie bedzie spal, co rowna sie temu, ze Ty bedziesz leciala do srodka. Szybko sie zdeformuje.
Raczej kup taki, gdzie kazda sprezyna jest schowana do osobnej kieszeni (sprezynowo - kieszeniowy) plus lateks - nie zdeformuje sie, jest bardzo wygodny

http://www.materace-meble.pl/index.php/cPath/7_9_45

Pamietaj, ze jesli masz problemy z kregoslupem, to naprwde nie warto az tak oszczedzac moja siostra ma wlasnie chory kregoslup, i odkad kupila dobry mterac (link powyzej) mowi, ze wreszcie nic ja nie boli
pozdrawiam
Yerenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:17   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Materac do spania-jaki?

Zgadzam sie z Yerenią ,sama kupilam dobry materac i spi sie b. dobrze ,mam dwustrony ,czyli raz na pol orku trzeba go odwracac,nie pamietam modelu ale moze odnajde jakies dane to skrobne,dalam za niego jakies 1300 zl,kupilam na allegro.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:50   #4
Clara80
Przyczajenie
 
Avatar Clara80
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Materac do spania-jaki?

Dkładnie tak-będziemy spali razem a mój narzeczony jest cięższy waży powyżej 80kg a ja powyżej 60kg.Yerenia dziękuję za link-napewno go przejże i coś wybiore.Rzuciłam tam okiem i widzę,że ceny nie sa takie kosmiczne jak napisałam we wcześniejszym moim poście-czyli 3000-4000zł.Doskonale sobie zdaje sprawę,że oszczędzać nie powinnam bo materaca nie zmienia sie co roku i jego jakość zależy od naszego porannego samopoczucia więc warto zainwestować.Kupuję go pierwszy raz bo do tej pory spaliśmy na wersalkach,narożniku itp,więc jestem kompletnie zielona co do rodzaju.Ale już mniej więcej mam pojęcie jaki powinien byc i jakiego poiwinnam szukać
Clara80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 19:52   #5
agent00720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Smile Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

Planuję zakup materaca i zastanawiam się nad lateksowym lub kieszeniowo -lateksowym.
O materacach wiem bardzo dużo ale nie wiem co myśleć o cenach bo jest baaaaaaaardzo duża rozpiętość cenow.
Są ceny za kieszeniowo-lateksowe od 500- 600 zł ale widzę też ceny od 2000 - 3000 zł.
Nie mam zamiaru brać kredytu na kupno materaca , nie chcę też kupić kota w worku.
Dzwoniłam nawet do jednego znanego sklepu i zaproponowali cenę ok 2000 pln, oczywiście uważam że duże znaczenie ma tutaj marka.
Obawiam się że w znanych sklepach większość marży wynika z renomy.
Co o ty myślicie ?
Jakie materace kupujecie ( tzn w jakich cenach ) i czy jesteście z nich zadowoleni po dłuższym użytkowaniu ?
agent00720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 22:01   #6
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

Mysmy kupili materac na ktorym spalismy podczas podrozy poslubnej. Z uwagi na to ze moj mezczyzna jest wymagajacy jesli chodzi o twardosc materaca i czesto nazekal na zbyt miekki, okazalo sie ze tamten byl rewelacyjny. W zwiazku z powyzszym od roku mamy materac Diana firmy Janpol . Przez pewien czas uzytkowalismy materac zakupiony w IKEA ale powiem, ze to byla jedna wielka porazka.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:55   #7
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

my kupiliśmy z netu 450 zł z przesyłką, 160x200, też sporo się naszukałam, ale siostra mi odradziła lateksy, wełnę owczą i grubego kokosa w materacu, więc w zasadzie wybór ograniczony. ona w tym temacie pracuje, długo, więc polegałam na jej wiedzy. na razie nie narzekamy, twardość odpowiednia zarówno dla mnie jak i dla 2xcięższego mojego męża i tak trudno rano obudzić się i wstać wątpię, żeby materac za 10 tys był o niebo lepszy niż nasz. marka, na pewno za to się płaci, i za poczucie, że jak sie płaci 10 kafli to MUSI być zajefajny i niezniszczalny i w ogóle materac, nie tak jak taki za 400 zł . może trochę lepszy, może wcale, ale na pewno nie na tyle, żeby brać na niego kredyt. POZA tym standardowo materace powinno się dla własnego zdrowia wymieniać co kilka lat (zużycie sprężyn, materiałów, zmiana wagi ciała, inne problemy zdrowotne, roztocza, bakterie i grzyby w materacu i inne przyjemności np zapach) , a ja sobie nie wyobrażam wywalenia tego za 10 kzł i kupienia drugiego... ale to Wasz zakup. my jesteśmy zadowoleni. pół roku minęło i nadal jest ok.
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 13:32   #8
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

nie ma co oszczędzać na materacu, ja też polecam Janpol, kupiłam kieszeniowy Estrella

http://materace.sklep.pl/product_inf...products_id=88 i jestem bardzo zadowolona, chciałam miększy kupić bo wolę miękkie materace ale między mną a mężem jest ogromna różnica wagowa więc on by się zapadał zbytnio
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 15:45   #9
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

Ogólnie pojęcie tani jest pojęciem względnym .....
Ja pracuję w tej branży powiem szczerze , tak za markę się płaci , ale także za jakość. Jeśli planujemy kupić materac za 500 zł to nie oczekujmy od niego cudów i długotrwałej żywotności . Według mnie warto zainwestować w materac , ponieważ zły materac (źle dobrany , zużyty) może powodować problemy z kręgosłupem . Ja sama kupiłam materac za 2 tys (miałam rabat z 3300 pracowniczy) i jestem zadowolona , owszem nasłuchałam się od narzeczonego "a czemu taki drogi" ,ale jak w końcu zaczął wstawać bez bólu kręgosłupa to przestał .

pozdrawiam
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 18:56   #10
agent00720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

Wiem że materac to wydatek na coś co posłuży nam co najmniej kilka lat.
Chyba jednak do końca nie można się kierować opinią że tani znaczy zły, a drogi znaczy dobry.
Sądzę że mała , mniej znana firma ma może mniejszą renomę ,ale nie zawsze musi mieć produkty złej jakości. Mają po prostu małe marże.
Z kolei duża firma ,ze względu na swoją renomę musi więcej wydawać na reklamę i cały marketing, oraz oczywiście na utrzymanie firmy .
W końcu na rynku trwa walka o klienta i każdy chwali się że jest naj : najlepszy, najtańszy, najbardziej trwały , mający gwarancję do 25 lat......
Muszę przyznać że większe firmy może mają bardziej " bajeranckie " pokrowce, co z kolei przekłada się na cenę , ale chyba zawartość "serce " materace jest to same. Klient w końcu kupuje "oczami " i tak na dobrą sprawę liczy się pierwsze wrażenie i są klienci którzy patrzą na wygląd i renomę firmy...
Są różni klienci - mający mniej i bardziej zasobne portfele- dla jednych są tanie , dla drugich drogie materace.
Faktem jest że materac musi być wygodny i jednemu śpi się dobrze na materacu piankowym, drugiemu na lateksowym z różnymi bajerami..
To tak samo jak w tej bajce o księżniczce na ziarnku grochu, jedni są mniej , drudzy bardziej wymagający... Ja jeszcze się zastanawiam co wybrać
agent00720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:57   #11
sandrunia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 173
Dot.: Materac do spania-jaki?

Jedyne materace jakie mi pasuja i kosztuja nieduzo to te z ikei, z tym,ze ja wybieram najtwardzy
__________________
Dbam o siebie ! Jestem tego warta .
sandrunia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 17:21   #12
CassSunstar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Materac do spania-jaki?

Wybrac dobry materac jest bardzo trudno niestety. Ja mieszkam w Hiszpanii tutaj jest dosc duzy wybor materacy jednak najpopularniejsze sa sprezynowe. Jakies 3 lata temu kupilam lateksowy niestety wynajmowalam mieszkanie w starym domu i wszedl w niego grzyb i trzeba bylo wyrzucic.Przeprowadzilam sie na swoje i kupilam zwykly sprezynowy kosztowal 135 euros po przecenie zobacze jak bedzie sie sprawowal na razie jest Ok. Ciezko jest polecic. U nas w Hiszpanii mamy prawo 15 dni wyprobowac towar jak sie nie podoba mozna oddac. Zobacze jak sie bedzie ten materac sprawowal. Moze kup na probe jak sie nie spodoba oddaj i wez inny.
CassSunstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:01   #13
Maja S
Raczkowanie
 
Avatar Maja S
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Materac do spania-jaki?

Szukam materaca, ale kompletnie nie wiem co mam wybrać... Ja ważę 55 kg, natomiast mój partner dwa razy więcej, czy ta rozbieżność wagowa w ogóle ma znaczenie podczas doboru materaca? Jaki materac polecacie?
Maja S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:48   #14
Maja S
Raczkowanie
 
Avatar Maja S
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Materac do spania-jaki?

Znalazłam coś takiego: "Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się a nasz kręgosłup będzie się wyginał, co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa. Dlatego ważnym jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości." źródło: http://sentozdrowie.pl/pl/Jak_kupowac_materace_.html
Ale w takim razie jak dobrać materac, żeby pasował zarówno mi jak i mojemu partnerowi?
Maja S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:49   #15
Tygrysicaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 268
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja 2 lata temu kupiłam materac średnio twardy,sprężynowo-lateksowy.Super wygodnie się na nim śpi.
Tygrysicaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:13   #16
balonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Materac do spania-jaki?

2 lata to juz trochę
materac zachował swój wygląd czy zauważasz jakieć odkształcenia
a pokrowiec juz prałaś?
balonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 07:57   #17
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja kupowałam rok temu materac z ikei, jakiś tani model sprężynowy, twardość jest idealna dla mnie i TŻ. Plusem jest to, że w sklepie można je sobie wypróbować (mieliśmy inny kupić, ale ten był wygodniejszy). Na stronie ikei jest też mini poradnik, który Ci podpowiada materac
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:00   #18
balonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Materac do spania-jaki?

a ja powracam do pytania

kto prał pokrowiec i z jakim rezultatem?
balonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:22   #19
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Materac do spania-jaki?

My jakieś pięć lat temu kupiliśmy materac Estrelli, szczegółów technicznych już nie pamiętam, wiem tylko, że każdą sprężynę ma w osobnej kieszonce (ponoć zapobiega to odkształcaniu się materaca, ale możliwe, że coś pokręciłam), jest dwustronny, a pokrowiec można prać. Zapłaciliśmy za niego ok 2000, plus minus, bo nie pamiętam już dokładnie. Po pięciu latach intensywnego użytkowania mogę go polecić - cały czas zachowuje tę samą twardość, nie odkształcił się mimo różnej wagi Tża i mojej, pokrowiec łatwo się ściąga do prania, a po praniu jest jak nowy
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 10:25   #20
balonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Materac do spania-jaki?

ja sie boję zę po praniu odkształci się pokrowiec i materaca spowrotem nie wcisnę
a to był by dramat
balonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 11:01   #21
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez balonia Pokaż wiadomość
ja sie boję zę po praniu odkształci się pokrowiec i materaca spowrotem nie wcisnę
a to był by dramat
Hmm nie wiem jak w innych materacach, ale w przypadku tego, o którym wspomniałam nie ma takiej możliwości A piorę go parę razy w roku
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 14:20   #22
Andrew78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Materac do spania-jaki?

Polecam materace na małych sprężynach kieszeniowych. Kupiłem tydzień temu materac select multi firmy hilding i jest naprawde bardzo wygodny, a w porównaniu z innymi materacami nie straszy ceną kupiłem go przez internet na mojematerace.pl i moge polecic zarówno ten materac jak i sklep internetowy
Andrew78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:50   #23
Tade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Materac do spania-jaki?

Łóżko wodne to fajny pomysł, ale nie każdy jest w stanie na nim wypocząć. W sklepie jak na chwile się położyłem to było ok, ale gdy miałem u znajomych okazje się na nim przespać doszedłem do zgoła innego wniosku... - nie jest to fajny "mebel". Lubie spać na miękkim i osobiście uważam że najlepsze są materace z pianki termoelastycznej. Początkowo twarde lecz z czasem dopasowywują się do ciała i jest bosko. Podejrzewam że taki zaproponował Klarze80 sprzedawca. Jeśli tak to zaufaj mu, ale poszukaj w sklepach internetowych. Ja swój kupiłem 1000zł taniej niż w stacjonarnym sklepie na comfortbe.pl
Tade
Tade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 09:06   #24
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ohh dajcież już spokój z tą smutną reklamą
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:06   #25
jaqbolowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Materac do spania-jaki?

witam
szukam materaca 160x200 do łóżka z pojemnikiem (podnoszone) dla 2 osób. Cięższa osoba (czyli ja) waży ok 95 kg.
Waham się pomiędzy dwoma:
http://allegro.pl/multipocket-7stref...550228484.html

http://allegro.pl/multipocket-7stref...550228503.html

który byście polecili ?
jaqbolowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:57   #26
Karolcia_B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Materac do spania-jaki?

Złamanie Regulaminu

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-02-09 o 07:30 Powód: Złamanie Regulaminu
Karolcia_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:23   #27
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: Materac do spania-jaki?

Hej Według mnie warto zainwestować w droższy materac z tego względu, że jest to wydatek na lata, a przecież spędzamy blisko 1/3 życia w łóżku. Ja u siebie posiadam model z płytą kokosową. Jest stosunkowo twardy, ale jak dla nas wygodny (chociaż to indywidualna sprawa wybór stopnia twardości). Mam go przeszło dwa lata i nie ma żadnych szczególnych oznak użytkowania. Jak by kogoś interesowała opcja to sklep nazywa się MasterKing
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 17:02   #28
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Materac do spania-jaki?

Najlepiej pochodzić po sklepach i wypróbowywać jak na nim się leży, bardzo przyjemne zajęcie Lepiej nie oszczędzajcie na materacu, szkoda później mieć problemy z kręgosłupem, a wiem coś o tym
Chyba, że ktoś oszczędny to niech zrobi sobie łóżko takie jak wymyśliłam ostatnio w swoim blogu
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 10:01   #29
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
Hej Ja u siebie posiadam model z płytą kokosową. Jak by kogoś interesowała opcja to sklep nazywa się MasterKing
My też kupiliśmy siostrze do jej nowego mieszkania materac z podobnym wykonaniem kokosowym. Podobno fajna sprawa i na lata. Ja też bym na cuś takiego reflektowała nomissn twoje łóżko rządzi
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:23   #30
madlenne13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Materac - czy tani materac może być dobrej jakości ?

Kieszeniowy to ogólnie wygodny materac, ale trzeba pamiętać, że to jednak sprężynowy a tym samym niekoniecznie trwały. Może się zużyć za 3 lata a może za 7, poza tym jest strasznie ciężki. Osobiście polecam materac wysokoelastyczny, cenowo najtaniej widziałam tu:
tu była reklama
a co do zalet, to poza ceną jednak jest z pianki więc: lekki, trwalszy i w moim odczuciu wygodniejszy.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-01-10 o 23:34 Powód: usunięcie linku
madlenne13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-17 09:47:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.