samobójstwo- lektury - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 22:55   #61
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
a ty pójdziesz na maturę i wyrecytujesz wszystko na spontanie? Bo ja sobie napisałam jakiś konspekt i rozwinęłam niektóre punkty, żeby mniej-więcej wiedzieć w jakiej kolejności co mówić. Inna sprawa, że w końcu mowiłam co innego niż na przykładowej prezentacji jaką sobie napisałam, ale na czymś się chyba człowiek musi opierać, prawda?
Jasne, że będę miała konspekt, ale nie zamierzam pisać prezentacji. Już kilka razy robiłam podobne rzeczy i nie miałam wielkich problemów. Problem, to miałabym, gdybym wyryła na pamięć i czegoś zapomniała, bo bym się zacięła. 15 minut to nie jest dużo i wydaje mi się, że spokojnie można to powiedzieć bez wcześniejszego pisania (nie mylić z przygotowaniem).
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:00   #62
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez Ettelie Pokaż wiadomość
Jasne, że będę miała konspekt, ale nie zamierzam pisać prezentacji. Już kilka razy robiłam podobne rzeczy i nie miałam wielkich problemów. Problem, to miałabym, gdybym wyryła na pamięć i czegoś zapomniała, bo bym się zacięła. 15 minut to nie jest dużo i wydaje mi się, że spokojnie można to powiedzieć bez wcześniejszego pisania (nie mylić z przygotowaniem).
myślę, że większość osób mówiąc "napisałam" ma na myśli przyotowanie. Myślę, że prędzej na pamięć się uczą osoby, które zamawiają gotowe prace , lub biorą tematy z ktorymi sobie nie radzą (wtedy muszą sobie tę pracę odpowiednio wcześnie napisać i wykuć, nie żebym coś sugerowała) niż takie, które biorą temat, który je interesuje i opierają na pozycjach które lubią - ja byłam przykładem teo drugiego i temu byłam w stanie przygotowac się dzień wcześniej, bez płaczów na stronach internetowych i forach.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:32   #63
mantas
Zakorzenienie
 
Avatar mantas
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 612
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Czy może byc Antygona do samobójstwa anomicznego? Jutro jeszcze porozmawiam z panią od polskiego, jednak chcialam mieć jakis zarys pasujących lektur
To zależy pod jakim kątem na to spojrzysz.
Znalazłam świetne wytłumaczenie samobójstwa na literę a:

samobójstwo dokonywane w momentach kryzysowych (tzw. samobójstwo anomiczne).

Czyli Antygona tutaj także pasuje.
To, że krążyło nad nią jakieś fatum pasuje do s. fatalistycznego, natomiast niepogodzenie, bunt przeciw decyzji (na którą nie miała wpływu czyli niezgoda na nowe rządy) i późniejsze samobójstwo kwalifikują antygonę do grona osób, które popełniły samobójstwo anomijne.

Granice są dość płynne i zależy to od twojej interpretacji. Byleby było to zgodne z treścią zawartą w utworach.

Spytaj polonistki, ona powinna cię dokładniej pokierować. Może jakiegoś ciekawego bohatera ci jeszcze podpowie?

Bohaterowie fatalistyczni całe życie czują oddech śmierci na karku.

poszukaj w internecie opisów bohaterów i zobacz co ci będzie pasowało. Może znajdziesz jeszcze wyraźniejszą postać pasującą do danego typu samobójstwa?


Powodzenia
__________________
Heat from the sun someday slowly passes. Until then, you have to live with yourself...
mantas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:40   #64
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: samobójstwo- lektury

Samobójstwo Antygony jest jak najbardziej przykładem samobójstwa anomicznego. Bunt, opozycja wobec świata, w którym żyje.
Przykład samobójstwa fatalistycznego - Dorian Gray. Nie miał już innego wyjścia, bo sprawy zaszły za daleko.
Wszystko to kwestia odpowiedniego uzasadnienia.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:49   #65
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Tak,bo Ty chcesz mieć podana kawę na ławę.
Odrobcie za mnie lekcje
Nie bądź leniwa!! Zapytaj mamy
Zgadzam się w 100 %. I spinamy się jak to autorka wątku napisała, bo np. kiedy ja byłam w klasie maturalnej to od września swoją prezentację robiłam i było to na temat, który mnie bardzo interesował i nawet osoby słabe z polskiego czymś sie interesują, jakimś motywem więc Twoja postawa utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak szkoły powinny mieć dużo wyższy poziom niż mają. Rozumiem, że ta matura ustna z polskiego jest właściwie tylko po, żeby ją zdać, ale nie wiedzieć w jakich lektuarch szukać wątku w wybranym przez siebie temacie i mając google czy inne strony ?

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2013-04-05 o 11:52
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:09   #66
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie usprawiedliwiajcie swojego lenistwa...
Jakiego lenistwa?! Mistrzem z przedmiotów humanistycznych nigdy nie byłam, zadania z fizyki mam w małym paluszku! to, że prosimy kogos o pomoc w przedmiotach z których jestesmy slabe to lenistwo? a jak ktoś chodzi na korki z matmy/fizyki/chemi to tez jest leniwy? No błagam...
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:16   #67
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez mantas Pokaż wiadomość
Forum jest od pomagania a nie wyśmiewania. Nie twierdzę. że wszystkie moje podane przykłady są dobre, ale może coś jej w tym pomoże.

Gratulacje za postawę, samej autorce też życzę powodzenia przy zdawaniu.

A co do dziewczyn pt."znajdź sobie sama, bo chcesz mieć wszystko podane na tacy" każdy czasami potrzebuje pomocy, dziewczyna szukała gdzie indziej i nie znalazła, więc zapytała, a wy ostro przeginacie. Zamiast ją pojeżdżać, bo właśnie to robicie, lepiej zajęłybyście się czymś bardziej pożytecznym, niż docinanie komuś na forum. Jesteście takie inteligentne i samowystarczalne i wspaniałe, że coś takiego chyba nie powinno być wam potrzebne do podwyższania sobie ego.
I podanie chociaż jednego tytułu to nie jest napisanie od razu całej pracy.Może ktoś akurat zna książki dobre w tym temacie i może się podzielić, a nie zawsze znajdzie się takie rzeczy w sieci. Wasze posty nic nie wnoszą do tematu, wprowadzają tylko niemiłą atmosferę na forum i jakby nie było, zabierają wam czas.

Co do książek, to ja się za bardzo nie znam, jedyna która przyszla mi do głowy to "Weronika...", ale już ten tytuł padł.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 14:40   #68
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość

Gratulacje za postawę, samej autorce też życzę powodzenia przy zdawaniu.

A co do dziewczyn pt."znajdź sobie sama, bo chcesz mieć wszystko podane na tacy" każdy czasami potrzebuje pomocy, dziewczyna szukała gdzie indziej i nie znalazła, więc zapytała, a wy ostro przeginacie. Zamiast ją pojeżdżać, bo właśnie to robicie, lepiej zajęłybyście się czymś bardziej pożytecznym, niż docinanie komuś na forum. Jesteście takie inteligentne i samowystarczalne i wspaniałe, że coś takiego chyba nie powinno być wam potrzebne do podwyższania sobie ego.
I podanie chociaż jednego tytułu to nie jest napisanie od razu całej pracy.Może ktoś akurat zna książki dobre w tym temacie i może się podzielić, a nie zawsze znajdzie się takie rzeczy w sieci. Wasze posty nic nie wnoszą do tematu, wprowadzają tylko niemiłą atmosferę na forum i jakby nie było, zabierają wam czas.

Co do książek, to ja się za bardzo nie znam, jedyna która przyszla mi do głowy to "Weronika...", ale już ten tytuł padł.
Swieta prawda. Ale co z tego jak zaraz zostaniesz zjechana, ze szerzysz głupote na świecie
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:41   #69
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
Jakiego lenistwa?! Mistrzem z przedmiotów humanistycznych nigdy nie byłam, zadania z fizyki mam w małym paluszku! to, że prosimy kogos o pomoc w przedmiotach z których jestesmy slabe to lenistwo? a jak ktoś chodzi na korki z matmy/fizyki/chemi to tez jest leniwy? No błagam...
Tak, to jest lenistwo. Bo wystarczy sobie wpisać w google 'lektury samobójstwo', czy poszukać na lubimyczytać.pl żeby znaleźć mnóstwo przykładów. Ba, temat dość popularny, pewnie w necie krąży mnóstwo 'gotowców'. I naprawdę, nie chce mi się wierzyć, że w bibliotece nic nie było na ten temat...
A jak ktoś ma takie problemy już na poziomie pisania prezentacji - to aż strach pomyśleć co będzie na studiach...

Na szczęście już niedługo wchodzi nowa ustna matura, pewnie będzie rzeź skoro teraz są takie olbrzymie problemy
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:57   #70
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak, to jest lenistwo. Bo wystarczy sobie wpisać w google 'lektury samobójstwo', czy poszukać na lubimyczytać.pl żeby znaleźć mnóstwo przykładów. Ba, temat dość popularny, pewnie w necie krąży mnóstwo 'gotowców'. I naprawdę, nie chce mi się wierzyć, że w bibliotece nic nie było na ten temat...
A jak ktoś ma takie problemy już na poziomie pisania prezentacji - to aż strach pomyśleć co będzie na studiach...

Na szczęście już niedługo wchodzi nowa ustna matura, pewnie będzie rzeź skoro teraz są takie olbrzymie problemy

No wyobraź sobie, ze w bibliotekach nie ma. Co z tego ze o granicy mam jakies 10 opracowań, a łącznie o samobójstwach jest może z pół strony. Moja lista ksiązek i filmów zajmowała całą stronę, tylko co z tego jak nigdzie nie ma opracowań.

Śmieszą mnie takie opinie. Może wyniki matur są coraz niższe, ale matury są coraz trudniejsze. To są opinie nauczycieli z mojego (ponoć) elitarnego LO. Jednego z lepszych w moim mieście.

Strach pomyśleć co bedzie na studiach? Nie pcham sie tam o czym nie mam zielonego pojęcia .
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:01   #71
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
No wyobraź sobie, ze w bibliotekach nie ma. Co z tego ze o granicy mam jakies 10 opracowań, a łącznie o samobójstwach jest może z pół strony. Moja lista ksiązek i filmów zajmowała całą stronę, tylko co z tego jak nigdzie nie ma opracowań.

Śmieszą mnie takie opinie. Może wyniki matur są coraz niższe, ale matury są coraz trudniejsze. To są opinie nauczycieli z mojego (ponoć) elitarnego LO. Jednego z lepszych w moim mieście.

Strach pomyśleć co bedzie na studiach? Nie pcham sie tam o czym nie mam zielonego pojęcia .
Poziom matury coraz wyższy? Litości...
Nie ma gotowych opracowań - opracuj sama!
Nie idziesz na studia? To po co matura?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 15:01   #72
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Też pisałam dzień przed Ale SAMA.
też piszę sama

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość

Gratulacje za postawę, samej autorce też życzę powodzenia przy zdawaniu.

A co do dziewczyn pt."znajdź sobie sama, bo chcesz mieć wszystko podane na tacy" każdy czasami potrzebuje pomocy, dziewczyna szukała gdzie indziej i nie znalazła, więc zapytała, a wy ostro przeginacie. Zamiast ją pojeżdżać, bo właśnie to robicie, lepiej zajęłybyście się czymś bardziej pożytecznym, niż docinanie komuś na forum. Jesteście takie inteligentne i samowystarczalne i wspaniałe, że coś takiego chyba nie powinno być wam potrzebne do podwyższania sobie ego.
I podanie chociaż jednego tytułu to nie jest napisanie od razu całej pracy.Może ktoś akurat zna książki dobre w tym temacie i może się podzielić, a nie zawsze znajdzie się takie rzeczy w sieci. Wasze posty nic nie wnoszą do tematu, wprowadzają tylko niemiłą atmosferę na forum i jakby nie było, zabierają wam czas.

Co do książek, to ja się za bardzo nie znam, jedyna która przyszla mi do głowy to "Weronika...", ale już ten tytuł padł.
dziękuję za mądre słowa właśnie rozważam opcję Weroniki i Antygony, ale chyba zdecyduję się na Antygone dzisiaj znalazłam takie słowa o anomicznym: ,,anomiczne wywołane nagłymi sytuacjami kryzysowymi, jako zakłócenie i rozregulowanie ładu społecznego'' wydaje mi sie, że Antygona chyba pasuje? dziś jak zapytałam pani od polskiego, to odpowiedziała ''nie mam czasu'' i zaraz po tym, że nie zna nawet takiego slowa -.-
Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak, to jest lenistwo. Bo wystarczy sobie wpisać w google 'lektury samobójstwo', czy poszukać na lubimyczytać.pl żeby znaleźć mnóstwo przykładów. Ba, temat dość popularny, pewnie w necie krąży mnóstwo 'gotowców'. I naprawdę, nie chce mi się wierzyć, że w bibliotece nic nie było na ten temat...
A jak ktoś ma takie problemy już na poziomie pisania prezentacji - to aż strach pomyśleć co będzie na studiach...

Na szczęście już niedługo wchodzi nowa ustna matura, pewnie będzie rzeź skoro teraz są takie olbrzymie problemy
Nie musisz się martwić, tak właśnie robiłam. Problem jest tylko z dobraniem samobójstw do poszczególnych rodzajów. Ale przecież na tym forum nie można się o nic zapytać
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:04   #73
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
też piszę sama
Taa
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:08   #74
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Poziom matury coraz wyższy? Litości...
Nie ma gotowych opracowań - opracuj sama!
Nie idziesz na studia? To po co matura?
O boże. Skoro jesteś taka dobra w temacie maturalnym to powinnaś wiedzieć, ze warunkiem przystąpienia do ustnej jest oddanie bibliografii. A zeby oddac bibliografie trzeba mieć literature przedmiotu czyli UWAGA opracowania! mam rozumieć że mam napisać książke, wydać ją i dodać do bibliografii ?

Kto powiedział, ze nie ide na studia? Napisalam ze nie ide tam o czym nie mam zielonego pojecia czyli przedmioty humanistyczne. Zdaje matury rozszerzone z fizyki, chemii i biologii i wybieram się na kierunek zwiazany z moimi zainteresowaniami (uprzedzając wasze psioczenie, ze lekarze coraz głupisi, nie jest to medycyna )

A matury są trudniejsze. Wystarczy temu samemu uczniowi dać wszystkie matury i zapewniam, ze wyniki matur z kolejnych lat są coraz niższe.
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:10   #75
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Taa
Skoro nie masz nic konkretnego w sprawie mojego postu do powiedzenia to po prostu się nie udzielaj. Ja nie potrzebuje nikogo do pisania prezentacji maturalnej. Potrzebowałam pomocy od kogoś kto się zna na psychologii może socjologii i pomoże mi dopasować samobójstwo do dwóch rodzajów, które są trudnymi pojęciami. Dobrze, że Ty nigdy nie potrzebujesz pomocy
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:11   #76
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
O boże. Skoro jesteś taka dobra w temacie maturalnym to powinnaś wiedzieć, ze warunkiem przystąpienia do ustnej jest oddanie bibliografii. A zeby oddac bibliografie trzeba mieć literature przedmiotu czyli UWAGA opracowania! mam rozumieć że mam napisać książke, wydać ją i dodać do bibliografii ?

Kto powiedział, ze nie ide na studia? Napisalam ze nie ide tam o czym nie mam zielonego pojecia czyli przedmioty humanistyczne. Zdaje matury rozszerzone z fizyki, chemii i biologii i wybieram się na kierunek zwiazany z moimi zainteresowaniami (uprzedzając wasze psioczenie, ze lekarze coraz głupisi, nie jest to medycyna )

A matury są trudniejsze. Wystarczy temu samemu uczniowi dać wszystkie matury i zapewniam, ze wyniki matur z kolejnych lat są coraz niższe.
Nie matura jest trudniejsza, tylko młodzież coraz głupsza. W dobie internetu (Wizażanki napiszą prezentację), opracowań Grega (już nawet książek nie trzeba czytać) - nie ma nic dziwnego w tym, że i matura dla niektórych jest nieosiągalna...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:12   #77
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
O boże. Skoro jesteś taka dobra w temacie maturalnym to powinnaś wiedzieć, ze warunkiem przystąpienia do ustnej jest oddanie bibliografii. A zeby oddac bibliografie trzeba mieć literature przedmiotu czyli UWAGA opracowania! mam rozumieć że mam napisać książke, wydać ją i dodać do bibliografii ?

Kto powiedział, ze nie ide na studia? Napisalam ze nie ide tam o czym nie mam zielonego pojecia czyli przedmioty humanistyczne. Zdaje matury rozszerzone z fizyki, chemii i biologii i wybieram się na kierunek zwiazany z moimi zainteresowaniami (uprzedzając wasze psioczenie, ze lekarze coraz głupisi, nie jest to medycyna )

A matury są trudniejsze. Wystarczy temu samemu uczniowi dać wszystkie matury i zapewniam, ze wyniki matur z kolejnych lat są coraz niższe.
Tutaj i tak każdy wie lepiej jaka jesteś, co robisz, a raczej czego nie robisz. niby.
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:17   #78
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie matura jest trudniejsza, tylko młodzież coraz głupsza. W dobie internetu (Wizażanki napiszą prezentację), opracowań Grega (już nawet książek nie trzeba czytać) - nie ma nic dziwnego w tym, że i matura dla niektórych jest nieosiągalna...
Oj oj, czytanie ze zrozumieniem sie kłania (coś, co jest bardzo ważne przy tej prostej maturze z polskiego, którą masz za sobą ) TEN SAM uczeń, ROŻNE matury, RÓZNE (skrajne) wyniki
__________________


Edytowane przez burro
Czas edycji: 2013-04-05 o 15:21
burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:23   #79
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
Oj oj, czytanie ze zrozumieniem sie kłania (coś, co jest bardzo ważne przy tej prostej maturze z polskiego, którą masz za sobą ) TEN SAM uczeń, ROŻNE matury, RÓZNE (skrajne) wyniki
no co Ty, przecież one wszystkie zdały maturę bezbłędnie i do tego nie potrzebowały pomocy
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 15:32   #80
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
Oj oj, czytanie ze zrozumieniem sie kłania (coś, co jest bardzo ważne przy tej prostej maturze z polskiego, którą masz za sobą ) TEN SAM uczeń, ROŻNE matury, RÓZNE (skrajne) wyniki
Nie mam racji? Nie wiesz jak wyglądała matura, kiedyś, kilkanaście lat temu? Ile pracy należało włożyć żeby zdać ten egzamin kiedyś, a ile teraz?
Matura to - o czym chyba zapomniałyście - egzamin doj-rza-ło-ści. A szukanie pomocy na forum internetowym, licząc na naiwność anonimowych osób które poszukają książek za Was, jest wręcz żenujące. Mi by było wstyd, gdybym 1. Wybrała temat, nie mając o nim pojęcia i nie wiedząc jakich materiałów użyję żeby go opracować. 2. Oczekiwała, że ktoś za mnie poszuka książek, poda mi wszystko na tacy, i jeszcze pogłaszcze po główce, bo już kilka godzin siedzę i nie mogę znaleźć.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:38   #81
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie mam racji? Nie wiesz jak wyglądała matura, kiedyś, kilkanaście lat temu? Ile pracy należało włożyć żeby zdać ten egzamin kiedyś, a ile teraz?
Matura to - o czym chyba zapomniałyście - egzamin doj-rza-ło-ści. A szukanie pomocy na forum internetowym, licząc na naiwność anonimowych osób które poszukają książek za Was, jest wręcz żenujące. Mi by było wstyd, gdybym 1. Wybrała temat, nie mając o nim pojęcia i nie wiedząc jakich materiałów użyję żeby go opracować. 2. Oczekiwała, że ktoś za mnie poszuka książek, poda mi wszystko na tacy, i jeszcze pogłaszcze po główce, bo już kilka godzin siedzę i nie mogę znaleźć.
Ty na prawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:41   #82
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Ty na prawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem
Ty naprawdę nie umiesz pisać po polsku

Btw, wiesz co oznacza pojęcie 'czytanie ze zrozumieniem'? Czy jest to dla Ciebie jedyny argument?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:43   #83
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie mam racji? Nie wiesz jak wyglądała matura, kiedyś, kilkanaście lat temu? Ile pracy należało włożyć żeby zdać ten egzamin kiedyś, a ile teraz?
Matura to - o czym chyba zapomniałyście - egzamin doj-rza-ło-ści. A szukanie pomocy na forum internetowym, licząc na naiwność anonimowych osób które poszukają książek za Was, jest wręcz żenujące. Mi by było wstyd, gdybym 1. Wybrała temat, nie mając o nim pojęcia i nie wiedząc jakich materiałów użyję żeby go opracować. 2. Oczekiwała, że ktoś za mnie poszuka książek, poda mi wszystko na tacy, i jeszcze pogłaszcze po główce, bo już kilka godzin siedzę i nie mogę znaleźć.
Wiecej pracy bo co? Bo trzeba było napisać dłuższą prace niz teraz? Ale wtedy nie było tego głupiego klucza odpowiedzi typu napiszesz, ze pies umarł- masz zaliczone, napiszesz pies zdechł- 0 punktów. I to nie jest wymyślony przykład. Wiedza, a wstrzelenie się w klucz to dwie różne rzeczy. Znam osobe, która miała 2 miejsce w olimpiadzie biologicznej, dostała się na medycyne bez matury, a właściwą mature zdała na 37 %... Ja pojęcie o samobójstwach mam duże, bardzo się kiedyś tym interesowałam, przeczytałam wiele książek na ten temat i co? Nie moge dobrać lektur wiec to temat o którym nie mam pojecia?
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:44   #84
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: samobójstwo- lektury

Jakie biedne te nasze maturzystki
Wredne wizażanki zaganiają je do samodzielnej pracy!

Hańba!
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:49   #85
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez ok132 Pokaż wiadomość
Jakie biedne te nasze maturzystki
Wredne wizażanki zaganiają je do samodzielnej pracy!

Hańba!
Ja nigdzie na tym forum nie prosze o pomoc, bibliografia już dawno zrobiona, konspekt też. Tylko nóż sie otwiera w kieszeni jak widze dorosłe kobiety życzące innym niezdanej matury. To świadczy tylko i wyłącznie o waszym poziomie, nie naszym. Jak już napisałam pare razy, nie każdy jest humanistycznym orłem. Literatura podmiotu to nie muszą być lektury. Autorka nie pytała o lektury tylko o ksiązki, nie jest w stanie przeszukać całego internetu w poszukiwaniu ksiażki w której jest samobójstwo (i to konkretnego typu). A szkoły często bardziej przeszkadzają niż pomagają w maturze.
__________________


Edytowane przez burro
Czas edycji: 2013-04-05 o 15:51
burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 18:02   #86
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
no co Ty, przecież one wszystkie zdały maturę bezbłędnie i do tego nie potrzebowały pomocy
ustną? owszem.

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak, to jest lenistwo. Bo wystarczy sobie wpisać w google 'lektury samobójstwo', czy poszukać na lubimyczytać.pl żeby znaleźć mnóstwo przykładów. Ba, temat dość popularny, pewnie w necie krąży mnóstwo 'gotowców'. I naprawdę, nie chce mi się wierzyć, że w bibliotece nic nie było na ten temat...
A jak ktoś ma takie problemy już na poziomie pisania prezentacji - to aż strach pomyśleć co będzie na studiach...

Na szczęście już niedługo wchodzi nowa ustna matura, pewnie będzie rzeź skoro teraz są takie olbrzymie problemy
wystarczy w odpowiednim miejscu w katalogu bibliotecznym wpisać "samobójstwo".
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:01   #87
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: samobójstwo- lektury

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
no co Ty, przecież one wszystkie zdały maturę bezbłędnie i do tego nie potrzebowały pomocy
ja owszem, ustną bez problemu, bezbłędnie i bez pomocy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:52   #88
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: samobójstwo- lektury

Wracając do tematu:
Samobójstwo Michała Aleksiejewa Kostylewa(Inny śwat)
Samobójstwo Socratesa skazanego na wypicie cykuty za demoralizację młodzieży
Z poza literatury:
Samobójstwo Tadeusza Borowskiego , odnośnie samobójstw artystów to jest taka książka"Biblioteka samobójców"
Samobójstwo Dominika z sali samobójców
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=88290
Mój błąd, nie zauważyłam, że autorka ma już lektury
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-04-09 o 18:39
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.