Sucha skóra twarzy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-08, 19:11   #121
Jakatarina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra twarzy

hej właśnie kosmetyczka poleciła mi ten Biogal Gala. Tylko powiedziała, ze dobrze pobrac więcej niż jedno opakowanie. Po ilu Ty zobaczylas efekt???




Cytat:
Napisane przez Mademoi Pokaż wiadomość
Dokładnie. ja tak robię a i jeszcze nawilżam po prostu skórę "od środka". Kosmetyczka poleciła mi branie czegoś z kwasami Omega 6 (po kuracji kwasami mlekowymi ) i kupiłam tabletki Biogal. zupełny przypadek, poleciła mi babeczka w aptece. Mega się sprawdzają.
tutaj macie

http://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/apt...ecznika_60_szt
Jakatarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:36   #122
Mademoi
Przyczajenie
 
Avatar Mademoi
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Sucha skóra twarzy

Ja wybrałam z 5 opakowań Biogala spokojnie, a teraz co jakiś czas sobie serwuje kurację. Musisz trochę czasu pobrac, ale efekt jest super! W dodatku ma certyfikat produktu ekologicznego, więc zaufaj i spróbuj. Nie wiem, w jakiej kondycji masz skórę, ale po 203 opakowaniach na 1000 proc będzie super efekt
Mademoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 07:15   #123
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Mademoi Pokaż wiadomość
Ja wybrałam z 5 opakowań Biogala spokojnie, a teraz co jakiś czas sobie serwuje kurację. Musisz trochę czasu pobrac, ale efekt jest super! W dodatku ma certyfikat produktu ekologicznego, więc zaufaj i spróbuj. Nie wiem, w jakiej kondycji masz skórę, ale po 203 opakowaniach na 1000 proc będzie super efekt
203?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 19:07   #124
Jakatarina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Jakatarina Pokaż wiadomość
hej właśnie kosmetyczka poleciła mi ten Biogal Gala. Tylko powiedziała, ze dobrze pobrac więcej niż jedno opakowanie. Po ilu Ty zobaczylas efekt???
203 to dużo a tak poważnie, dzięki. muszę w takim razie spróbować
Jakatarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 19:22   #125
keepongoing
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Sucha skóra twarzy

Też polecam Biogal. wybrałamw zeszłym roku 4 opakowania, efekt super.
keepongoing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 14:37   #126
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Sucha skóra twarzy

najlepiej kupić jakiś nawilżający krem ale hipoalergiczny i wszystkie kosmetyki bardzo delikatne. Ja kiedyś tez miałam taki problem, ale teraz uzwyam włascnie hipoalergicznych do wrażliwej skóry i jest ok.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 20:10   #127
Mademoi
Przyczajenie
 
Avatar Mademoi
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Jakatarina Pokaż wiadomość
203 to dużo a tak poważnie, dzięki. muszę w takim razie spróbować
BIOGAL <3 powodzenia!
Mademoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 20:29   #128
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Sucha skóra twarzy

Hej, cześć, witam!
Zdaję sobie sprawę z tego, że nikt nie jest tu specjalistą, ale może też miał taki problem jak ja, lub podobny, lub może ktoś słyszał o takiej sytuacji i będzie umiał pomóc.
Zawsze miałam skórę tłustą, z trądzikiem, który leczyłam u dermatologa, jednak efekty były nikłe. W kwietniu 2015 zdecydowałam się przerwać kurację, bo nie byłam zadowolona,ani z efektów, ani z mojej pani dermatolog - ale teraz nie o tym. Żyłam sobie z taką tłustą i trądzikową cerą, aż do.. Niedawna. Ok. 3 tyg temu skóra mi się przesuszyła. Bardzo mocno przesuszyła. Jest sucha, łuszcząca się i momentami mnie swędzi. Szukałam kremu, który będzie potrafił ją nawilżyć. W domu znalazłam Ziaję, krem oliwkowy i maść z witaminą A - niestety oba specyfiki nie pomagały. Udałam się po konsultacje do apteki, tam pani poleciła mi krem Ziaja med, kuracja lipidowa - też nie pomógł. Udałam się do innej apteki, z ostatnią szansą.. Pani poleciła mi Linomag Bobo A+E - także bez efektów.
Czy ktoś miał taki problem i wie, co pomogłoby mi pomóc? Jakiś krem mocno odżywczy i nawilżający? Nie obchodzi mnie to, czy nie zapcha i wysypie mnie po nim. Ma mi pomóc zlikwidować tą okropną suchość twarzy. Każda opinia jest dla mnie ważna. Także jeśli znacie produkt, który mógłby mi pomóc - piszcie śmiało, czekam!
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 14:01   #129
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Alinali Pokaż wiadomość
Hej, cześć, witam!
Zdaję sobie sprawę z tego, że nikt nie jest tu specjalistą, ale może też miał taki problem jak ja, lub podobny, lub może ktoś słyszał o takiej sytuacji i będzie umiał pomóc.
Zawsze miałam skórę tłustą, z trądzikiem, który leczyłam u dermatologa, jednak efekty były nikłe. W kwietniu 2015 zdecydowałam się przerwać kurację, bo nie byłam zadowolona,ani z efektów, ani z mojej pani dermatolog - ale teraz nie o tym. Żyłam sobie z taką tłustą i trądzikową cerą, aż do.. Niedawna. Ok. 3 tyg temu skóra mi się przesuszyła. Bardzo mocno przesuszyła. Jest sucha, łuszcząca się i momentami mnie swędzi. Szukałam kremu, który będzie potrafił ją nawilżyć. W domu znalazłam Ziaję, krem oliwkowy i maść z witaminą A - niestety oba specyfiki nie pomagały. Udałam się po konsultacje do apteki, tam pani poleciła mi krem Ziaja med, kuracja lipidowa - też nie pomógł. Udałam się do innej apteki, z ostatnią szansą.. Pani poleciła mi Linomag Bobo A+E - także bez efektów.
Czy ktoś miał taki problem i wie, co pomogłoby mi pomóc? Jakiś krem mocno odżywczy i nawilżający? Nie obchodzi mnie to, czy nie zapcha i wysypie mnie po nim. Ma mi pomóc zlikwidować tą okropną suchość twarzy. Każda opinia jest dla mnie ważna. Także jeśli znacie produkt, który mógłby mi pomóc - piszcie śmiało, czekam!
Najlepiej poczytaj dużo na kwc - pielęgnacja specjalna, nawilżanie

Moja skóra była zaogniona i bardzo sucha. Zdecydowałam się na kosmetyki z serii Vichy Normaderm (dostałam najpierw próbkę w aptece kremu nawilżającego) no i póki co jest super bo buzia ukojona.
Możesz spróbować też z La Roche Posay albo nawilżać skórę olejkami. Ja wybrałam dermkosmetyki bo nie chciałam zapchania.
Pytaj o próbki jak nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, potestujesz i sama wybierzesz

Każda skóra jest inna i inaczej reaguje więc trzeba próbować. Dodatkowo nawilżanie od środka czyli duża ilość wody Powodzenia
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 08:26   #130
Eyjafjallajokull
Przyczajenie
 
Avatar Eyjafjallajokull
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 25
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Alinali Pokaż wiadomość
Hej, cześć, witam!
Zdaję sobie sprawę z tego, że nikt nie jest tu specjalistą, ale może też miał taki problem jak ja, lub podobny, lub może ktoś słyszał o takiej sytuacji i będzie umiał pomóc.
Zawsze miałam skórę tłustą, z trądzikiem, który leczyłam u dermatologa, jednak efekty były nikłe. W kwietniu 2015 zdecydowałam się przerwać kurację, bo nie byłam zadowolona,ani z efektów, ani z mojej pani dermatolog - ale teraz nie o tym. Żyłam sobie z taką tłustą i trądzikową cerą, aż do.. Niedawna. Ok. 3 tyg temu skóra mi się przesuszyła. Bardzo mocno przesuszyła. Jest sucha, łuszcząca się i momentami mnie swędzi. Szukałam kremu, który będzie potrafił ją nawilżyć. W domu znalazłam Ziaję, krem oliwkowy i maść z witaminą A - niestety oba specyfiki nie pomagały. Udałam się po konsultacje do apteki, tam pani poleciła mi krem Ziaja med, kuracja lipidowa - też nie pomógł. Udałam się do innej apteki, z ostatnią szansą.. Pani poleciła mi Linomag Bobo A+E - także bez efektów.
Czy ktoś miał taki problem i wie, co pomogłoby mi pomóc? Jakiś krem mocno odżywczy i nawilżający? Nie obchodzi mnie to, czy nie zapcha i wysypie mnie po nim. Ma mi pomóc zlikwidować tą okropną suchość twarzy. Każda opinia jest dla mnie ważna. Także jeśli znacie produkt, który mógłby mi pomóc - piszcie śmiało, czekam!
Mysle, ze powinnas najpierw dokladnie określić jaki masz rodzaj cery, bo bez tego to ciezko będzie wybrać odpowiedni produkt. Przeczytaj ten artykuł : xxx
Powinien Ci pomóc, wyjaśnić wiele rzeczy. W moim przypadku obeszło się bez wizyt u specjalisty
__________________
Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipe...C5%82%C3%B3wna

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-17 o 12:33 Powód: Link.
Eyjafjallajokull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 13:35   #131
AngiePr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Najlepiej poczytaj dużo na kwc - pielęgnacja specjalna, nawilżanie

Moja skóra była zaogniona i bardzo sucha. Zdecydowałam się na kosmetyki z serii Vichy Normaderm (dostałam najpierw próbkę w aptece kremu nawilżającego) no i póki co jest super bo buzia ukojona.
Możesz spróbować też z La Roche Posay albo nawilżać skórę olejkami. Ja wybrałam dermkosmetyki bo nie chciałam zapchania.
Pytaj o próbki jak nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, potestujesz i sama wybierzesz

Każda skóra jest inna i inaczej reaguje więc trzeba próbować. Dodatkowo nawilżanie od środka czyli duża ilość wody Powodzenia
Niestety dermokosmetyki również mogą zapychać, nawet te, na których widnieje napis "niekomedogenne" Trzeba więc samemu na własnej skórze przekonać się co sprawdzi się u nas najlepiej, bo u każdego może być inaczej...
A używasz na co dzień kremów z filtrem UV? Jeśli nie to może to właśnie jest powód przesuszenia skóry! Ja zawsze stosuje krem SPF 50 z ziaji i nie mam problemu z suchą skórą, z jej zapychaniem również nie
AngiePr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-22, 21:16   #132
kasiaoliwa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Hej Ostatnio zmagam się z pewnym problemem, mianowicie - suchą skórą twarzy. Nigdy nie miałam problemów z cerą, czasem jakieś drobne wypryski. Teraz zrobiła się sucha, drażni mnie to, szczególnie jak widzę skórki i tą 'suchoć' w okolicy nosa, między brwiami czy na czole. Dotyczy to tylko skóry twarzy.
Kosmetyki stosuję ciągle te same, te do pielęgnacji i malowania. Używam jakiegoś kremu nawilżającego do skóry suchej, ale nie pomaga
Jak mogę walczyć z suchą skórą? Co polecacie, może jakieś domowe sposoby ?
Od lat mam problem z suchą skórą. Ostatnio aptekarz namówił mnie na nowy preparat z laktoferyną Atocure. Trochę się bałam wchodzić w coś nowego, ale działa i jest bardzo wydajny, wystarczy posmarować niewielką ilość codziennie. Spróbuj sama tę laktoferynę.
kasiaoliwa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 20:04   #133
paulina630
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Suche policzki i plamki

Witam Od jakiegoś czasu mam problem ze skórą twarzy. Skóra na policzkach zrobiła się bardzo sucha i pojawiają się plamki. Najgorzej jest gdy nałożę podkład, w tych miejscach skóra wchłania podkład i zostają dużo ciemniejsze, suche plamy na twarzy. Smaruje twarz kremem nawilżającym , ale nic nie pomaga. Czy może mi ktoś doradzić co kupić na te moje suchoty
paulina630 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 07:21   #134
asia1106
Przyczajenie
 
Avatar asia1106
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Suche policzki i plamki

Mi na takie przesuszone plamy pomaga alantan plus krem. Jest niedrogi, nie uczula i szybko się wchłania. Pod podkład należy posmarować raczej cienką warstewkę, bo w innym wypadku zaczyna się "rolować".
asia1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 10:51   #135
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Suche policzki i plamki

też tak miałam kiedyś. Moim zdaniem trzeba kupić jakiś delikatny krem bezzapachowy. Najlepiej poradzić się w aptece.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 13:05   #136
bef3000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 27
Dot.: Sucha skóra twarzy

a peelingi i maseczki?
teraz polecana jest z białą glinką od bielendy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...nka-biala.html
ponoć koi podrażnienia i dobrze nawilża.
oprócz tego jakiś konkretny krem nawilżający i jest ok
bef3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:42   #137
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Sucha skóra twarzy

mi ostatnio kosmetyczka poleciła maska chyba z bielendy taka rózowa 3d, bo ma w składzie witamine A która dobrze działa na skórę i ja odświeża przed wiosna. Chcoiaz głównie polecam zrobic jakies kwasy aby skóra odżyła
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:20   #138
kingafalkowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 36
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cześć,
co myślicie o tym kremie do suchej skóry?
Od roku stosowałam kremy z Iwostin, bardzo fajnie się sprawdzał. Ostatnio jednak zauważyłam że ten tak jakby przestał sobie radzić, dlatego też pomyślałam o firmie Emolium. Zależy mi przede wszystkim na naturalnym składzie (jestem bardzo podatna na allergie).

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-23 o 15:14 Powód: przywrócenie usunietego link przez autora
kingafalkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 23:16   #139
einar_1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Sucha skóra twarzy

Mam cerę mieszaną, problemy ze skórą występują miejscowo, okolice nosa, czoło. Również lekkie przebarwienia od oczami- z tym dobrze sobie radzi krem Iwostin xxx , niezły też jest tonik do twarzy tej marki. Jeżeli masz typowo suchą skórę to faktycznie może powinnaś poszukać czegoś innego abo zastosować żel nawilżający.Pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-22 o 09:15 Powód: reklama
einar_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 22:04   #140
Evil328
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cześć, jestem tu od dziś, mam nadzieję że dobrze trafiłam w wątek. W sumie sama nw jak określić swój problem. Problemy ze skórą twarzy mam od paru miesięcy. Fakt, faktem mam skierowanie do dermatologa ale niestety nie mam czasu się do niego wybrać. Obecnie jestem za granicą. Moja twarz sprawia mi spory problem, skóra raz jest bardzo sucha i odchodzi małymi płatami, a raz cała się świeci, a pod tą tłustą taflą widać jakby popękaną skórkę (strefa T). Cała twarz wygląda na zmęczoną, bardzo blada z lekkimi przebarwieniami, ciemne cienie pod oczami. Bez makijażu nie ma szans na wyjście z domu. Wyglądam jak zombie, gdy wyskoczy mi jakiś wyprysk nawet najmniejszy jest on bardzo zaczerwieniony. Nawet w makijażu ciężko zamalować nos, a po czasie i tak wszystko schodzi. Już nie wiem co robić, stosowałam maść triderm który pomógł mi tylko na chwilę. Macie może jakieś pomysły co mogę zrobić? Chciałabym znowu chodzić bez makijażu nie wstydząc się
Evil328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 11:21   #141
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Sucha skóra twarzy

Jakoś to do mnie nie przemawia.. ;/ Kurcze ta pogoda jest ostatnio tak dziwna, że w sumie raz zimno raz ciepło. Wam tez tak sucha się zrobiła znowu sucha? ;/ Myślałam że wyjde na prosta po curacne a tutaj nic... ;/ Ja już nie wiem co ja mam robić bo toniki, sera, maseczki i kremu nic a nic mi nie dają.. Może jakieś domowe sposoby macie na suchą skórę czy coś?
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 14:03   #142
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Romannka Pokaż wiadomość
Jakoś to do mnie nie przemawia.. ;/ Kurcze ta pogoda jest ostatnio tak dziwna, że w sumie raz zimno raz ciepło. Wam tez tak sucha się zrobiła znowu sucha? ;/ Myślałam że wyjde na prosta po curacne a tutaj nic... ;/ Ja już nie wiem co ja mam robić bo toniki, sera, maseczki i kremu nic a nic mi nie dają.. Może jakieś domowe sposoby macie na suchą skórę czy coś?
Ja przy tretinoinie to się nawet boję nakładać aż tyle rzeczy na twarz. Nawet bez tretinoiny tak z 80% toników działa na mnie drażniąco - może niekoniecznie od razu, ale długoterminowo i tak to wyjdzie. Zdrowiej mi wychodzi nieużywanie toników wcale

Może w tym sęk? W którymś kosmetyku może być coś drażniącego, wysuszającego (w tonikach to częste...), warto sprawdzić.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 11:24   #143
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Sucha skóra twarzy

Mozliwe w sumie.. Teraz jak sprawdzam ten swój tonik to w cosDNA wychodzi mi, że jest duzo pozycji w czerwonych kółeczkach. Będę musiała posprawdzać resztę kosmetyków które mam czy mi dodatkowo ała nie robią, bo po curacne mam dramat na twarzy, jestem tego świadoma i staram się coś zmienić, ale.... Czego wtedy szukać takiego nawilżającego w kosmetykach? Co ma być a czego nie?
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 08:23   #144
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Romannka Pokaż wiadomość
Mozliwe w sumie.. Teraz jak sprawdzam ten swój tonik to w cosDNA wychodzi mi, że jest duzo pozycji w czerwonych kółeczkach. Będę musiała posprawdzać resztę kosmetyków które mam czy mi dodatkowo ała nie robią, bo po curacne mam dramat na twarzy, jestem tego świadoma i staram się coś zmienić, ale.... Czego wtedy szukać takiego nawilżającego w kosmetykach? Co ma być a czego nie?
Z tymi kółeczkami to też trzeba ostrożnie - mnie na zielono zaznacza rzeczy, które przy tretinoinie wypalają mi twarz, są też rzeczy oznaczane na żółto czy czerwono, które są dla mnie bezpieczne.
Ogólnie minimalizm jest niegłupi przy tretinoinie, byle zapach dodany do kosmetyku może podrażniać
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 09:58   #145
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: Sucha skóra twarzy

Sama też sprawdzam co jakiś czas składy tam i akurat to z tym bywa różnie. Wadimo każda skóra jest inna. Zazwyczaj jeszcze sobie czytam co i jak działa i na co wpływa jeżeli jestem czegoś niepewna. Jeżeli chcesz coś nawilżającego to szukaj czegoś może z nagietkiem i wyciągami z drożdży. Na początek może nałóż sobie maseczkę z drożdży spożywczych. Zapach nie jest jakiś fantastyczny, ale zawsze warto wypróbować czego szukać (już bezzapachowego) w kosmetykach.
__________________
: roza:
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 13:29   #146
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Sucha skóra twarzy

Z naturalnych rzeczy na nawilżenie fajna jest tez maseczka z jogurtu greckiego i miodu, ewentualnie świezo wyciskany aloes
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 09:30   #147
Marsjanka_W
Raczkowanie
 
Avatar Marsjanka_W
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Sucha skóra twarzy

Co dokładnie robi ten nagietek i drożdże? Można sobie maskę moralnie zrobić z tego i to działa?
Marsjanka_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 10:08   #148
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Marsjanka_W Pokaż wiadomość
Co dokładnie robi ten nagietek i drożdże? Można sobie maskę moralnie zrobić z tego i to działa?
Czy takie porady są moralne to nie wiem
Moim zdaniem lepiej postawić na coś bardziej skutecznego, przebadanego, o potwierdzonym działaniu. Może i coś jest w tym nagietku, ale może i nie bez powodu o tym się nie słyszy. To chyba nie jest oczywiste rozumowanie "potrzebuję czegoś nawilżającego -> no proste, że nagietek najlepszy, przecież każdy wie!"
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 20:07   #149
Yoasia33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra twarzy

a stosowała któraś z Was atoperal? Mi się dotąd kojarzyły te produkty z dziećmi ale mają też linie dla dorosłych. U mnie straszny problem bo co bym nie nałożyła na twarz to czuję ze mam ściągniętą skórę tak i tak. Myślę, żeby spróbować właśnie kremu atoperal, może da rade
Yoasia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 08:02   #150
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Yoasia33 Pokaż wiadomość
a stosowała któraś z Was atoperal? Mi się dotąd kojarzyły te produkty z dziećmi ale mają też linie dla dorosłych. U mnie straszny problem bo co bym nie nałożyła na twarz to czuję ze mam ściągniętą skórę tak i tak. Myślę, żeby spróbować właśnie kremu atoperal, może da rade
Nie, nawet nie słyszałam by ktoś go w ogóle polecał ;/

lulecznica
Czy takie porady są moralne to nie wiem
Moim zdaniem lepiej postawić na coś bardziej skutecznego, przebadanego, o potwierdzonym działaniu. Może i coś jest w tym nagietku, ale może i nie bez powodu o tym się nie słyszy. To chyba nie jest oczywiste rozumowanie "potrzebuję czegoś nawilżającego -> no proste, że nagietek najlepszy, przecież każdy wie!"


Co do nagietka to się zdecydowanie zgadzam. Tak samo w sumie mało kto kojarzy ale fiołek trójbarwny też jest fajnie nawilżający np w sevolium. Pamiętam jak babcia mi jeszcze o tym wspominała, a to już było na prawdę lata temu.
__________________
: roza:

Edytowane przez MiszelWizaz
Czas edycji: 2020-04-03 o 08:27
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-05 12:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.