przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 12:47   #1
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90

przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?


hej dziewczyny mam pytanie czy przerywając branie tabletek (sylvie 20) trzeba długo czekać na wyregulowanie organizmu do stanu jaki był przed braniem? chodzi mi o to, że mam 2 koleżanki które po przestaniu brania tabletek zaszły w ciąże a ja chcę tego uniknąć i miesiąc temu przestałam brać tabletki już jeden okres miałam po 35 dniach i wydaje mi się że muszę jeszcze poczekać dla pewności jaki będę miała teraz cykl aby móc w miarę spokojnie funkcjonować z TŻ
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 12:56   #2
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Cytat:
Napisane przez navika90 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam pytanie czy przerywając branie tabletek (sylvie 20) trzeba długo czekać na wyregulowanie organizmu do stanu jaki był przed braniem? chodzi mi o to, że mam 2 koleżanki które po przestaniu brania tabletek zaszły w ciąże a ja chcę tego uniknąć i miesiąc temu przestałam brać tabletki już jeden okres miałam po 35 dniach i wydaje mi się że muszę jeszcze poczekać dla pewności jaki będę miała teraz cykl aby móc w miarę spokojnie funkcjonować z TŻ
To kwestia indywidualna, może trwać i pół roku i dłużej. Moja lekarka powiedziała, że przez pierwsze trzy miesiące trzeba szczególnie uważać, bo wtedy płodność skacze pod sufit.
I co to znaczy "normalnie funkcjonować"? Zabezpieczać się trzeba jak się nie chce dzieci i już. Jest np. taki wynalazek jak prezerwatywa. :P
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:22   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Nie ma reguły ,skoro nie chcesz ciązy to trzeba sie zabezpieczać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:31   #4
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

nie no to jest wiadome że trzeba się zabezpieczać np stosując prezerwatywy i tak zamierzamy zrobić ale jak to napisała Fruchtgeele przez pierwsze 3 miesiące płodność skacze i tak naprawde nigdy nie wiadomo tak do końca czy dziś to płodny dzień czy też nie a ponieważ ja z partnerem należymy do osób odpowiedzialnych to chcemy się wstrzymac od stosunków na jakiś czas aby wszystko się unormowało a później stosować prezerwatywy
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:05   #5
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Co z tego, że koleżanki zaszły w ciążę? Widocznie się nie zabezpieczały,i tyle. Jeśli będziecie się zabezpieczać to żadne dni płodne nie będą Wam straszne
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:06   #6
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Co za różnica teraz czy później....nie kumam....stosujesz NPR czy coś?
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:22   #7
anabella79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

To jest kwestia bardzo indywidualna, mi sie wyregulowalo po pol roku. Nie ma sensu sie zabezpieczac "podwojnie" Z prezerwatywa sie w ciaze nie zachodzi
anabella79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 15:19   #8
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

To ja sie podłącze pod pytanie tylko troszkę w innym sensie mianowicie zażywałam Rigevidon i w tym miesiącu zrobiłam przymusową przerwę,(powinnam wziąśc tabletkę 2 tygodnie temu ale nie miałam możliwości udać sie po ich przepisanie) i żeby zacząć znowu brać tabletki muszę zaczekać aż zacznie mi się okres ???
Czy to nie ma znaczenia??? Czy może jeżeli już zrobiłam tą przerwę to odczekać kilka miesięcy ???
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:28   #9
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;2432886 6]To ja sie podłącze pod pytanie tylko troszkę w innym sensie mianowicie zażywałam Rigevidon i w tym miesiącu zrobiłam przymusową przerwę,(powinnam wziąśc tabletkę 2 tygodnie temu ale nie miałam możliwości udać sie po ich przepisanie) i żeby zacząć znowu brać tabletki muszę zaczekać aż zacznie mi się okres ???
Czy to nie ma znaczenia??? Czy może jeżeli już zrobiłam tą przerwę to odczekać kilka miesięcy ???[/QUOTE]

Jak zaczniesz od pierwszego dnia okresu to będziesz zabezpieczona od pierwszej tabletki.
Jak zaczniesz w środku cyklu to zabezpieczenie będzie pełne dopiero od następnego opakowania.

Twój wybór
Nie musisz robić kilkumiesięcznej przerwy, ale na przyszłość postaraj się mieć na czas tabletki bo takie branie-niebranie rozregulowuje hormonalnie organizm, nie służy mu.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 21:00   #10
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Dziękuję, za odpowiedź.
Wiem właśnie że to nie działa zbyt dobrze na organizm, a jeszcze jedno mam pytanie jeżeli bym zaczęła teraz brać to nie jest tak, że jestem po 7 dniach zabezpieczona ? Nie ogarniam ale lepiej już zaczekam do okresu.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 21:34   #11
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Według moich informacji z ulotki, jeśłi zaczyna się brać tabletki w środku cyklu to trzeba się zabezpieczać całe opakowanie.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 20:01   #12
zeteo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

jakim cudem płodność skacze po odstawieniu tabletek? przecież tabletki nie wpływają na funkcję jajników - cały czas pracują tak samo niezależnie od tego czy bierzesz tabletki anty czy nie!
1. tabletki działają tak, że zagęszczają śluz, który uniemożliwia plemnikom przejście przez szyjkę macicy.
2.komórka jajowa zdolna jest do zapłodnienia przez 12 godzin raz na cykl.
więc jak niby zwiększa się ta płodność?????
zeteo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:08   #13
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Co za bzdury opowiadasz/
Tabletki hamują dojrzewanie pęcherzyka w jajniku - a co się z tym wiąże nie ma owulacji i nie ma komórki jajowej.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:07   #14
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Co za bzdury opowiadasz/
Tabletki hamują dojrzewanie pęcherzyka w jajniku - a co się z tym wiąże nie ma owulacji i nie ma komórki jajowej.
W teorii tak, ale zdarza się, że akurat nie zahamują, dochodzi do owulacji, ba, dochodzi do zapłodnienia - dlatego też poza zagęszczaniem śluzu, i blokadą owulacji - na wszelki wypadek jest jeszcze jedna funkcja tabletek - zapobiegają zagnieżdżeniu ewentualnego zapłodnionej już komórki jajowej w macicy.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:27   #15
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Cytat:
Napisane przez linka656 Pokaż wiadomość
W teorii tak, ale zdarza się, że akurat nie zahamują, dochodzi do owulacji, ba, dochodzi do zapłodnienia - dlatego też poza zagęszczaniem śluzu, i blokadą owulacji - na wszelki wypadek jest jeszcze jedna funkcja tabletek - zapobiegają zagnieżdżeniu ewentualnego zapłodnionej już komórki jajowej w macicy.
Jeżeli tabletki są brane regularnie, jak trzeba, to teoria powinna pokrywać się z praktyką Przecież tyle osób nie chciałoby z nich korzystać gdyby były nieskuteczne.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:10   #16
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Jeżeli tabletki są brane regularnie, jak trzeba, to teoria powinna pokrywać się z praktyką Przecież tyle osób nie chciałoby z nich korzystać gdyby były nieskuteczne.
Racja racja....no ale w jakimś celu tabletki mają też takie działanie że nie pozwalają zapłodnionej komórce na zagnieżdżenie .....więc .....a poza tym, nic 100% skuteczne nie jest
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:56   #17
andziarrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 104
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Witam

Dziewczyny prosze o pomoc

2 opakowania wstecz. ... Przy pierwszym dniu miesiaczki wzielam tabletki , oczywiscie nie zawsze o tej samej godzinie powinnam brac o 10,15 a czasami bralam o 13,00. Nie zrobilam przerwy w ich braniu, Czyli drugie opakowanie wzielam bez 7 dniowej przerwy. Chcialam ominac okres ale sie nie udalo, mimo wszystko od razu po pierwszym opakowaniu dostalam okres i mialam go przez kolejne 28 dni brania drugiego listka Pozniej 7 dniowa przerwa. oKres sie zakonczyl. I teraz... na 20 stycznia mam op, nie moge miec okresu i zaprzestalam wczoraj zazywanie tabletek 5 przed koncem. Czy moge dostac okres wczesniej czy raczej nic to nie da...

pozdrawiam
andziarrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:01   #18
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: przerwa w braniu tabletek a kiedy wyregulowanie?

Możesz dostać wcześniej ale możesz też nie dostać.....nie da się tego przewidzieć.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.