Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 10:33   #3901
Slodkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Slodkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 935
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

. Jak się opalasz - szybko na brąz.

2. Kolor oczu - niebiesko-zielone-szare ( obwódka niebieska, w środku kolor przechodzący pomiędzy zielonym a szarym )

3. Piegi - nigdy.
4. Cera - średnia, brzoskwiniowa (ale jasne podkłady dobrze się komponują i "wpasowują" w cerę)

5. Naturalny kolor włosów- brąz/kasztan (lato jasny brąz )

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemny róż.
Slodkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 15:11   #3902
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Sądzę, że nie chodzi o typ, ale o koloryt - chlodna, ciepła, jaki odcień w niej dominuje - róż, czy przebija jakby błękit, złota, beżowa, brzoskwiniowa, oliwkowa, czy się rumienisz i jeśli tak, to na jaki kolor.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------



Włosy - jaki ciemny blond? Ciepły, czy może raczej zimny? Tzn, refleksy masz złote, czy może popielate?

Sądzę, że skoro nie lubisz żółtego (choć to zależy od odcienia.... słoneczny, żółć żonkila pasuje wiośnie, żółć cytryny ponoć latu, żółć musztardowo-miodowa jesieni) ani zielonego (kolor groszku, żywa soczysta zieleń pasuje ciepłej wiośnie) - to eliminowało by najpewniej wiosnę. (zależy też od odcienia żółtego, oraz od doprecyzowania ww odpowiedzi)
przepraszam - sugerowałam się wcześniejszą wypowiedzią.

cera - wydaje mi się że chłodna, całkiem blada, 'szarawa', zaczerwienienia. jeżeli już, to nie rumienię się na różowo, a w odcień wpadający w czerwień.
włosy ciemny blond, refleksy zdecydowanie popielate.
ogólnie jestem 'bladziochem', ale w lato nie mam problemu by się ładnie opalić i mieć skóre bardziej wpadajacą w ładny braz.
nie wiem co jeszcze mogę powiedzieć by pomóc
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 15:19   #3903
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Julkaaa777 Pokaż wiadomość
przepraszam - sugerowałam się wcześniejszą wypowiedzią.

cera - wydaje mi się że chłodna, całkiem blada, 'szarawa', zaczerwienienia. jeżeli już, to nie rumienię się na różowo, a w odcień wpadający w czerwień.
włosy ciemny blond, refleksy zdecydowanie popielate.
ogólnie jestem 'bladziochem', ale w lato nie mam problemu by się ładnie opalić i mieć skóre bardziej wpadajacą w ładny braz.
nie wiem co jeszcze mogę powiedzieć by pomóc
hmmm... wydaje mi się, że jesteś latem, ale dla pewności czekam na opinie innych dziewczyn. Chłodna cera, ale potrafiąca się opalić, to lato. Popielate refleksy to również lato. A czujesz się kolorystycznie w pastelach? Różach, popielach, kolorze kremowym, morskiej zieleni? Piszez, że lubisz czerń, ale słyszałam, że lato powinno jej unikać i wybierać grafit, granat. To zamiłowanie do ciemnych kolorów może nie jest do końca stricte letnie, ale opis urody na to wskazuje.

PS jasne różowe usta są ładne. Twoje na pewno też.

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-03-06 o 15:21
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 17:41   #3904
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Martencja24 dziękuję Ci bardzo, bardzo, bardzo!
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:06   #3905
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Przypominam się:
1. Jak się opalasz: średnio szybko, ale od razu na brąz, raczej nie zdarza mi się spiec na raka
2. Kolor oczu: zielono-brązowe, mam ciemną oprawę oczu
3. Piegi: tylko latem, jak za dużo na słońcu siedzę, to wyskakują w okolicach nosa
4. Cera: z tym mam największy problem- wydaje mi się, że bardziej wpada w jasny róż, nie dostrzegam żółtawego pigmentu, rumienię się na różowo
5. Naturalny kolor włosów: ciemny blond, na słońcu mienią się na złoto
6. Kolor ust (naturalny oczywiście): blady i jasny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?: nie ma takiego, w którym czuję się źle, jedynie nie przepadam jak przy twarzy mam za dużo czarnego koloru, poza tym lubię mocne, nasycone kolory

Wydaje mi się, że jestem Wiosną, mylę się???
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:33   #3906
Epikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk ( Gliwice )
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie
A więc. Co powiecie o mnie?
Wydaje mi się iż jestem zimą? Mylę się?
Dodam iż piegów raczej brak, cera ma żółtawy odcień, lecz jest ( jak widać ) baaardzo blada. Jak się opalam to tylko na żółto.
I może od razu poradzicie mi jak się ściąć ( zdiecie ciut nie aktualne, włosy mam dłuższe )
I jaki kształt twarzy?

Proszę o poradę ! bo nie umiem się sama ocenić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P3220132.jpg (50,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P3220134.jpg (63,2 KB, 25 załadowań)
Epikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:01   #3907
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

proszę o pomoc, bo sama mam problem z określeniem swojego typu urody:
Jak się opalasz:na czerwono, opalenizna po kilku dniach ładnie brązowieje
Kolor oczu: niebiesko-szare
Piegi: brak
Cera: tłusta, trądzikowa, chociaż ostatnio przez masę zabiegów, antybiotyków ewooluje w suchą.
Naturalny kolor włosów: ciemny blond
Kolor ust (naturalny oczywiście): dość intensywny róż
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepiej czuję się w szarym [moga byc czarne elementy], rozowym, zielonym, ogolem pastelach. na pewno nie zloze czerwieni i intesywnego fioletu.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 22:48   #3908
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Przypominam się:
1. Jak się opalasz: średnio szybko, ale od razu na brąz, raczej nie zdarza mi się spiec na raka
2. Kolor oczu: zielono-brązowe, mam ciemną oprawę oczu
3. Piegi: tylko latem, jak za dużo na słońcu siedzę, to wyskakują w okolicach nosa
4. Cera: z tym mam największy problem- wydaje mi się, że bardziej wpada w jasny róż, nie dostrzegam żółtawego pigmentu, rumienię się na różowo
5. Naturalny kolor włosów: ciemny blond, na słońcu mienią się na złoto
6. Kolor ust (naturalny oczywiście): blady i jasny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?: nie ma takiego, w którym czuję się źle, jedynie nie przepadam jak przy twarzy mam za dużo czarnego koloru, poza tym lubię mocne, nasycone kolory

Wydaje mi się, że jestem Wiosną, mylę się???

sądzę, że możesz być wiosną, chociaż nieco ciemniejszą (jak i ja). Piegi masz złotawo-brązowe, czy takie szare, brunatne (czyli brąz ale z popielem)? cera powinna być ciepła, chociaż u wiosenek nierzadko przebija czerwień/róż. Mocne nasycone kolory - ale jakie? Żółcie, zielenie, niebieski aka niebo latem?

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
proszę o pomoc, bo sama mam problem z określeniem swojego typu urody:
Jak się opalasz:na czerwono, opalenizna po kilku dniach ładnie brązowieje
Kolor oczu: niebiesko-szare
Piegi: brak
Cera: tłusta, trądzikowa, chociaż ostatnio przez masę zabiegów, antybiotyków ewooluje w suchą.
Naturalny kolor włosów: ciemny blond
Kolor ust (naturalny oczywiście): dość intensywny róż
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepiej czuję się w szarym [moga byc czarne elementy], rozowym, zielonym, ogolem pastelach. na pewno nie zloze czerwieni i intesywnego fioletu.

odcień cery!!! chłodny, przebija róż lub nawet błękit, czy raczej beż, brzoskwinia? Rumieńce - jakie? Typ cery nie ma naprawdę żadnego znaczenia.
włosy ciemny blond - ale z połyskiem na złoto czy popiel?

Twój wybór pastelowych kolorów, pośrednio i oczy sugerują lato, ale zieleń jest raczej wiosenna (ta świeża, bo morska jest lata, a zgniła ciemna butelkowa jesieni). Dużo pomoże określenie odcienia cery i włosów.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 23:04   #3909
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A ja? Proszę o pomoc.

Jak się opalasz: zawsze na czerwono, opalenizna po długim czasie delikatnie brązowieje nawet dopiero po 10 dniach, ledwo widoczna
Kolor oczu: niebiesko-szare
Piegi: brak
Cera: mieszana w kierunku suchej
Naturalny kolor włosów: naturalny blond
Kolor ust (naturalny oczywiście): róż
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w pastelach (bez beży), brązach, butelkowych zieleniach, fioletach; źle mi w czerni, bieli, chyba w czerwieni i intensywnym zielonym,

Wrzucam fotki jakie mam pod ręką. Chyba jestem chłodnym typem, bo mam zawsze zaróżowioną buzię ;/

Edytowane przez paradiso perduto
Czas edycji: 2011-03-10 o 19:37
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 14:20   #3910
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
sądzę, że możesz być wiosną, chociaż nieco ciemniejszą (jak i ja). Piegi masz złotawo-brązowe, czy takie szare, brunatne (czyli brąz ale z popielem)? cera powinna być ciepła, chociaż u wiosenek nierzadko przebija czerwień/róż. Mocne nasycone kolory - ale jakie? Żółcie, zielenie, niebieski aka niebo latem?

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------




odcień cery!!! chłodny, przebija róż lub nawet błękit, czy raczej beż, brzoskwinia? Rumieńce - jakie? Typ cery nie ma naprawdę żadnego znaczenia.
włosy ciemny blond - ale z połyskiem na złoto czy popiel?

Twój wybór pastelowych kolorów, pośrednio i oczy sugerują lato, ale zieleń jest raczej wiosenna (ta świeża, bo morska jest lata, a zgniła ciemna butelkowa jesieni). Dużo pomoże określenie odcienia cery i włosów.
jestem blada jak sciana, na rekach widoczne sa niebieskie zylyu, ogolem odcien cery nie nalezy do 'zdrowych'. natomiast wlosy -polysk zloto
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 19:22   #3911
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
sądzę, że możesz być wiosną, chociaż nieco ciemniejszą (jak i ja). Piegi masz złotawo-brązowe, czy takie szare, brunatne (czyli brąz ale z popielem)? cera powinna być ciepła, chociaż u wiosenek nierzadko przebija czerwień/róż. Mocne nasycone kolory - ale jakie? Żółcie, zielenie, niebieski aka niebo latem?
Piegi takie raczej złotawo-brązowe Mocne kolory- przede wszystkim zielenie ale też czerwień, niebieski. Chyba najmniej swobodnie czuję się w intensywnym żółtym.
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 22:18   #3912
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Piegi takie raczej złotawo-brązowe Mocne kolory- przede wszystkim zielenie ale też czerwień, niebieski. Chyba najmniej swobodnie czuję się w intensywnym żółtym.

to myślę, że wiosenka. Ja mam całkiem podobne 'parametry', db mi w wiosennych odcieniach, ale nieco bardziej zdecydowanych. Chabrowy, kolor nieba latem, żółty ale nie kanarkowy albo jajecznica, raczej żonkil/miód, złoto, brąz (ale nie czekolada), kremowy (biały - tragedia ), koralowy, łososiowy, czerwień maku, jaśniejszej papryki - może i sobie coś z tego przypasujesz?
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 16:46   #3913
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Question Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć dziewczyny, od dłuższego czasu nie potrafię obiektywnie stwierdzić, którym typem jestem, więc nieśmiało zwracam się do Was o pomoc

1. Jak się opalasz
- przed wakacjami byłam kilkanaście razy na plaży (raz na dwa, trzy dni, na jakieś 2 godziny) i dość szybko zyskałam ładną, złocistą opaleniznę, chociaż na twarzy byłam przez jakiś czas mocno 'prosiaczkowa', co wyglądało strasznie z moimi włosami i oczami :/

2. Kolor oczu - dosyć nieokreślony, są dość ciemne, czasem bardziej niebieskie, czasem bardziej zielone, czasem mocno szarawe. Mam taką delikatną żółtawą otoczkę dookoła źrenicy.

3. Piegi - w sumie nie posiadam, latem trochę mi się pojawia na nosie i chyba mają ciepły odcień.

4. Cera - twarz mam w innym kolorze niż reszta ciała. Ciało mam wyraźnie żółtawe (idealny wtapiający się kolor dla mnie to Fawn z EDM). Twarz mam trochę bardziej różowawą, latem, gdy trochę muśnie mnie słonko, twarz nawet wyrównuje się z kolorem ciała.

5. Naturalny kolor włosów- jako dziecko - blond. Teraz mam chyba typowy mysi. Chociaż nie, nie jest typowy, bo w słońcu czy w sztucznym świetle ma widocznie rudy połysk.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - Nie wiem, może koral? W każdym razie ciepły kolor, mnie się wydają czerwonawe, natomiast na zdjęciach wychodzą blado i różowawo.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Na pewno źle wyglądam w kolorze łososiowym, białym, chyba wszelkie pastele mi nie leżą. W soczystym niebieskim (taki mocny błękit jak ikonka z ? przy wiadomości) też źle się czuję. Podobnie ostra czerwień (strażacka), zimny fiolet z błękitnym odcieniem, pomarańcz - te kolory na pewno nie są dla mnie.

Lubię: czerwień (bardziej w stronę bordo, chociaż musi być nasycony, w mdłym, mocno brązowawym bordo wyglądam na chorą), granat, ciepły fiolet. Lubię także czerń, chociaż w czerni najlepiej wyglądam wieczorem - w świetle dziennym myślę, że trochę mnie przytłacza.

Z cieni uwielbiam cień Avon w kolorze Chestnut (takie stare złoto jakby), a jak moja twarz jakimś cudem się nie różowi, to lubię pomalować się ciepłym fioletem.


Dołączam kilka zdjęć, przepraszam za jakość, ale właściwie nie mam dobrych fotek na komputerze. Pierwsze zdjęcie - chodzi tylko o kolor oczu, bo na włosach mam rudawą hennę. Tak jak mówię, oczy mam bardzo często w takim właśnie odcieniu - takim 'nie mam pojęcia jaki to'. Drugie zdjęcie - trochę widać tą żółtawą otoczkę, a samo oko jest w niebieskawym kolorze. Zdjęcie trzy - widać mój żółtawy kolor skóry i ogólnie całą twarz. Mimo strasznej jakości to zdjęcie najlepiej oddaje kolor mojej skóry, włosów też (właśnie taki typowo mysi, tylko jak wyjdę na słońce wychodzi rudawy połysk). Ostatnie - ciężko mi było opisać kolory jak fiolet czy granat, więc załączam te odcienie, w których dobrze i źle się czuję (EDIT: kolumna po lewej - kolory, których nie lubię, kolumna po prawej: lubię)

Przepraszam za rozpisanie się, ale mam nadzieję, że dzięki temu będziecie miały lepszy obraz sytuacji, a ja w końcu się dowiem jakim typem jestem i co do mnie pasuje (aktualnie nie mam pojęcia). Pomocy

EDIT: Jeszcze dodam o kolorach: źle wyglądam też w gołębiej szarości, ogólnie w każdym odcieniu szarego, który ma jakąś domieszkę niebieskiego, zimnego odcienia. Jak mówiłam - biel na mnie jest straszna, ale za to całkiem nieźle czuję się w bluzkach w kolorze beżu, kremu, czasem bardzo jasnego pudrowego, przybrudzonego różu. Mam jeden sweter w kolorze fuksji, mnie się średnio podoba, ale kilka osób mi powiedziało, że ładnie mi w nim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja 01.jpg (25,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja 02.jpg (8,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja 03.jpg (78,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolory.jpg (10,7 KB, 8 załadowań)
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2011-03-08 o 16:58
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 18:54   #3914
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

paradiso perduto - jak dla mnie jesteś latem - prawdopodobnie light summer na stronie 83
v-x-n - prawdopodobnie jesień soft autumn lub lato w wersji soft summer - strona 83
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-03-12 o 13:42
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 23:31   #3915
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
paradiso perduto - jak dla mnie jesteś latem - prawdopodobnie light summer na stronie 82
v-x-n - prawdopodobnie jesień soft autumn lub lato w wersji soft summer - strona 82

v-x-n, uwielbiam ten cień. Jeśli to są Twoje naturalne włosy (b. ładne), to na pewno nie są mysie. Mi też pasujesz na typ cieplejszy, jesienny - miałabym z tym pewnie problemy gdyby nie gosiaska, ale wydajesz się właśnie łagodną wersją ciepłej jesieni.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 08:31   #3916
Epikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk ( Gliwice )
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A mi ktoś pomoże? Wrzucałam wyżej zdjęcia.
Epikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 09:57   #3917
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Epikaa Pokaż wiadomość
Witajcie
A więc. Co powiecie o mnie?
Wydaje mi się iż jestem zimą? Mylę się?
Dodam iż piegów raczej brak, cera ma żółtawy odcień, lecz jest ( jak widać ) baaardzo blada. Jak się opalam to tylko na żółto.
I może od razu poradzicie mi jak się ściąć ( zdiecie ciut nie aktualne, włosy mam dłuższe )
I jaki kształt twarzy?

Proszę o poradę ! bo nie umiem się sama ocenić.

czy to jest Twój naturalny kolor włosów?
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 17:39   #3918
Epikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk ( Gliwice )
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Oczywiście.
Epikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:56   #3919
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Epikaa Pokaż wiadomość
Oczywiście.

to myślę, że będziesz właśnie zima. Twoje włoski to chlodny odcień bardzo ciemnego brązu, wpada w czarny i ciemne oczy, duży kontrast między gałką a tęczówką... cera.. czy ja wiem, czy taka żółta, żółty to pigment ciepłych cer. na pewno względnie jasna. Po zdjęciach wydaje się, że jesteś młodziutka, jeśli nie, to pomładzają Cię co myślisz na temat czerwonej szminki od czasu do czasu? i czarnej kredki do oczu? Sądzę, że by Ci pasowały takie wyraziste, ekspresyjne kolory.

A jak byś chciała ściąć włosy, to wpierw przemyśl, czy aby na pewno. Ja raz ścięłam, bo sądziłam, że chcę, i nie mogę się doczekać, aż odrosną!!!! Ale jak to przemyślałaś, bardzo ładnie Ci będzie w bobie, postrzępionej grzywce z ukosa.... tak sądzę. Daj znać, co postanowiłaś.

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-03-09 o 19:01
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 12:51   #3920
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
paradiso perduto - jak dla mnie jesteś latem - prawdopodobnie light summer na stronie 82
v-x-n - prawdopodobnie jesień soft autumn lub lato w wersji soft summer - strona 82
dzieki choć przyznam, ze stawialam na zimne lato.
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:20   #3921
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
dzieki choć przyznam, ze stawialam na zimne lato.
ale lato jest zimne. po prostu można być łagodniejszą lub konkretniejszą wersją....
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 09:20   #3922
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz: bardzoo szybko, na czekoladowy brąz
2. Kolor oczu: zielono-szaro-niebieskie (nie potrafię dokładnie ich określić )
3. Piegi: 0
4. Cera: mam ciemną karnację wiec i twarz troszkę ciemniejsza niż u wszystkich , rumienię się na czerwono
5. Naturalny kolor włosów: ciemny brąz
6. Kolor ust (naturalny oczywiście): ciemna malina (na zdj wyszedł o wiele jaśniej )
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najczęściej noszę :fioletowe , niebieskie , granatowe ,zielone , żółte czarne brązowe
nie noszę za często : czerwone , pomarańczowe

jakim jestem typem , Dziewczyny ??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizazzzpl.jpg (52,8 KB, 20 załadowań)
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 09:31   #3923
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
v-x-n - prawdopodobnie jesień soft autumn lub lato w wersji soft summer - strona 82
Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
v-x-n, uwielbiam ten cień. Jeśli to są Twoje naturalne włosy (b. ładne), to na pewno nie są mysie. Mi też pasujesz na typ cieplejszy, jesienny - miałabym z tym pewnie problemy gdyby nie gosiaska, ale wydajesz się właśnie łagodną wersją ciepłej jesieni.
Dzięki wielkie dziewczyny!!!

Faktycznie, soft autumn chyba będzie strzałem w dziesiątkę! Poszukałam trochę na necie i bardzo mi się podoba ta łagodna jesień, nareszcie mam jakiś punkt odniesienia. Dzięki jeszcze raz, tyle razy przeglądałam różne strony, robiłam testy, czytałam opisy.. a tu proszę, wystarczyło zapytać Wizażanki, w Wizażu siła!

PS: Martencja, chestnut to jedyny cień, przy którym udało mi się zobaczyć dno pudełeczka hihihi
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 13:39   #3924
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

HairMania- jak dla mnie jesteś zimą - cool winter prawdopodobnie - strona 83 tego wątku
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-03-12 o 13:41
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 16:03   #3925
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
HairMania- jak dla mnie jesteś zimą - cool winter prawdopodobnie - strona 83 tego wątku
Dziękuje Ci bardzo przejrzę sobie to co tam jest
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 17:14   #3926
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
HairMania- jak dla mnie jesteś zimą - cool winter prawdopodobnie - strona 83 tego wątku
Szukałam po necie zdjęć wymienionych przez Ciebie typów, i trafiłam na ciekawą stronkę,w której też stosują ten podział. Dla zainteresowanych podaję adres linkahttp://www.glamthings.com/search/lab...ax-results=100
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 21:19   #3927
EvaBS
Raczkowanie
 
Avatar EvaBS
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny mam problem z określeniem swojego typu urody.... będę wdzięczna za pomoc


1. Jak się opalasz
- Opalam sie na średni odcień brązu , niezbyt mocno, ale tez nie mam czasu na to więc nie znam jeszcze maksymalnej możliwości mojej skóry. Nigdy jeszcze nie miałam poparzenia, opalam się dość szybko
2. Kolor oczu - zielone, szare, niebieskie,przechodzące czasami nawet w żółty kolor zależy od światła. Ciemna oprawa oczu, ciemne brwi
3. Piegi - brak

4. Cera - jasna odcień różowy

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam małą dziewczynką jasny blond, później nawet ciemny brąz i teraz rozjaśniły mi się nieco, ciemna blondynka z jasnymi pasemkami naturalnie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemno różowo-czerwony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubie kolory czarny, biały, czerwień, fiolet, szary, jeśli biżuteria to srebrna. Nie lubię odcieni koralowych, beżo - brązów zlewają się ze mną i nic nie widać... nigdy nic miałam zielonego, nawet nie wiem jak mogę w tym wyglądać rzadko noszę też błekitny, niebieski, jeśli już to granatowy kolor, niezwykle rzadko złotą (kolor złota) biżuterię czasami latem.

Dwa zdjęcia oba wersji bez wielkiego makijażu... tylko fryzurka inna przed zmiana i po ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00353.jpg (105,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie028.jpg (86,9 KB, 19 załadowań)
__________________
Praca (też ją kocham)
Studia (naprawdę lubię to co studiuję)
Perfumoholizm (ah te perfumy...)
Zwierzątka duże i małe


Edytowane przez EvaBS
Czas edycji: 2011-03-12 o 21:28
EvaBS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 07:38   #3928
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Eva BS - prawdopodobnie lato - light summer
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 10:25   #3929
EvaBS
Raczkowanie
 
Avatar EvaBS
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 214
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Eva BS - prawdopodobnie lato - light summer
Dziękuje czy mogłabyś wytłumaczyć co oznacza light summer, wiem lekkie łagodne lato. gdzi mogę znaleźć porady dla tego typu urody ?

Będę mega wdzięczna
__________________
Praca (też ją kocham)
Studia (naprawdę lubię to co studiuję)
Perfumoholizm (ah te perfumy...)
Zwierzątka duże i małe

EvaBS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 11:41   #3930
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez EvaBS Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem z określeniem swojego typu urody.... będę wdzięczna za pomoc


1. Jak się opalasz
- Opalam sie na średni odcień brązu , niezbyt mocno, ale tez nie mam czasu na to więc nie znam jeszcze maksymalnej możliwości mojej skóry. Nigdy jeszcze nie miałam poparzenia, opalam się dość szybko
2. Kolor oczu - zielone, szare, niebieskie,przechodzące czasami nawet w żółty kolor zależy od światła. Ciemna oprawa oczu, ciemne brwi
3. Piegi - brak

4. Cera - jasna odcień różowy

5. Naturalny kolor włosów- jak byłam małą dziewczynką jasny blond, później nawet ciemny brąz i teraz rozjaśniły mi się nieco, ciemna blondynka z jasnymi pasemkami naturalnie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemno różowo-czerwony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubie kolory czarny, biały, czerwień, fiolet, szary, jeśli biżuteria to srebrna. Nie lubię odcieni koralowych, beżo - brązów zlewają się ze mną i nic nie widać... nigdy nic miałam zielonego, nawet nie wiem jak mogę w tym wyglądać rzadko noszę też błekitny, niebieski, jeśli już to granatowy kolor, niezwykle rzadko złotą (kolor złota) biżuterię czasami latem.

Dwa zdjęcia oba wersji bez wielkiego makijażu... tylko fryzurka inna przed zmiana i po ...

zdecydowanie lato. rozważ grafit zamiast czerni, bo ta będzie Cię gasić. zieleń, to ew. tzw. morska, błękit może być też nieco ciemniejszy, nie musi byc baby-blue. Sądzę, że ładnie będą Ci pasować wszelkie szarości, róże mieszane z szarością, pastele.... do lata nie pasuje złota biżuteria, podobnie jak złoty kolorek. Srebro jest Twoje. spróbuj też perły (koniecznie osadzane w srebrze, nie złocie).

PS ten kot w awatarze - boski!!! Twój? mój ukochany poprzedni kotek był wypisz wymaluj taki sam...

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
PS: Martencja, chestnut to jedyny cień, przy którym udało mi się zobaczyć dno pudełeczka hihihi

mi też się już kończy :[ skandal, doprawdy! Ale trzeba przyznać, że kolorek im się udał.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.