dokończenie szkoły w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 06:10   #1
Illyasviel
Raczkowanie
 
Avatar Illyasviel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118

dokończenie szkoły w UK


Drogie emigrantki, baardzo proszę o radę!
jestem obecnie w 2 klasie liceum ogólnokształcącego i mam możliwość wyjazdu na stałe do Londynu od ferii lub wakacji... I teraz nasuwa się pytanie, jak jest z dokończeniem szkoły w Anglii? straciłabym rok, dwa, czy nic? jakby to wyglądało, gdybym chciała wyjechać od lutego? Może któraś z Was była w takiej sytuacji i może polecić konkretną szkołę...?
Z góry dzięki za pomoc
__________________
...Necesita más amigos con alas...
Illyasviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 10:14   #2
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: dokończenie szkoły w UK

Ja bylam w podoobnej sytuacji tylkoz e bylam w klasie maturalnej

Ciezko bedzie Ci sie dostac do normalnej szkoly, musialabys zaczynac od pocztaku roku bo od semestru nie sa tacy skorzy niestety.

Wyslij maijle do szkol ktore Cie interesuja (ja wysylalam chyba do kazdej mozliwej) - odpisuja zazwyczaj bardzo syzbko i bedziesz miala jasna sytuacje.

Jesli nie uda Ci sie dostac do normalnej szkoly, zawsze mozesz probowac zdawac A levels w trybie "zaocznym" czyli jako Individual Student. Najpopularniejsza instytucja chyba jest National Extension College: tutal link http://www.nec.ac.uk/info/?usca_p=t
Jest to jednak dosc drogie, poniewaz musisz zaplacic za kurs i potem jeszcze za egzamin. W sumie to pamietam ze to bylo jakos okolo £400 za jeden przedmiot. Oczywiscie, im wczesniej sie zarejestrujesz, tym masz wieksze szanse na znike. Ponadto, jesli robisz wiecej przedmiotow, to mniej placisz efektywnie.

Jakby co to pytaj

Pozdrawiam!
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.