Wady kandydata do pracy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-04, 12:01   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte

Wady kandydata do pracy...


Dziewczyny! Chodzę teraz na rozmowy w sprawie pracy i często pojawia się pytanie "jakie pani ma wady" lub "jakie są pani słabe strony"

Jak Wam się wydaje - jak odpowiadać na takie pytania? Ja zawsze mam wrażenie, że cokolwiek nie powiem, to będzie źle: no bo co, przecież nie powiem szczwerze, że jestem roztrzepana, czy strachliwa (zbyt ostrożna)...

Co mówić w takij sytuacji, żeby nie zrazić do siebie ewentualnego pracodawcy??????????????

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 12:20   #2
fuzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 66
Re: Wady kandydata do pracy...



Najgorszą odpowiedzią jest właśnie ta, że nie masz wad!
Przecież wiadomo, że nie ma chodzących ideałów, jak odpowiesz że nie masz wad to i tak Ci nie uwierzą, a w dodatku stwierdzą że jesteś nieobiektywna, nie znasz swoich słabości, a może że nawet kłamiesz..
Wybierz sobie dwie wady, które faktycznie masz a nie są bardzo złe i jednocześnie podaj przykład, w jaki sposób chcesz się ich pozbyć.
Jeśli jesteś roztrzepana - poweidz to! Ale jednocześnie dodaj, że używanie kalendarza, terminarza, przypomnień w komórce pozwala Ci nad tym zapanować.


Mam nadzieję, że podpowiedź się przyda i że znajdziesz pracę!

__________________
pozdrawiam...
fuzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 13:41   #3
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Wady kandydata do pracy...

Ciekawy temat; ja jeszcze nie miałam takiego pytania, ale dobrze wiedzieć co odpowiedzieć
Tak sobie myślę, że pracodawcy mają różny punkt widzenia; bo np. co dla jednego może być wadą, dla drugiego zaletą.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 15:16   #4
Karidan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 105
Re: Wady kandydata do pracy...

Wady, które myślę że praktycznie każdy pracodawca powinien chętnie zaakceptować to np.:
*pracoholizm, albo np. upartość (jeśli coś zaczniesz robić - musisz koniecznie to dopiąć na ostatni guzik nie zważając na przeszkody )
Karidan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 15:39   #5
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Wady kandydata do pracy...

A jakie pytania pojawiają się prawie zawsze? Mam przed sobą poważną rozmowę i nie bardzo wiem czego mam się spodziewać. Do tej pory miałam rozmowy powiedzmy takie w drzwiach (bo i posady nie były zbyt ambitne - teraz jest inaczej)
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 15:51   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Wady kandydata do pracy...

Mnie najbardziej drażni pytanie "ile chciałabym zarabiać". Powiem, np. 700 zł, pracodawca powie, że za mało się cenię. Powiem 1500 zł, powie, że za dużo i ktoś inny podał mniej, więc przyjma jego. Ale wiadomo, że i tak pracodawca wie ile ma nam dać, więc po co te nieszczęsne pytanie. Kiedys ktoś mi powiedział, że na takie pytanie mam odpowiedzieć, że "tyle ile wynosi średnia krajowa". Może wiecie ile, bo ja nie wiem?
Pozdrawiam
Wioleta, ciągle poszukująca pracy
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 15:52   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Ananke napisał(a):
> A jakie pytania pojawiają się prawie zawsze? Mam przed sobą poważną rozmowę i nie bardzo wiem czego mam się spodziewać. Do tej pory miałam rozmowy powiedzmy takie w drzwiach (bo i posady nie były zbyt ambitne - teraz jest inaczej)

Moim zdaniem najczęstsze pytania to:
1. dlaczego zainteresowała się pani naszą firmą / danym stanowiskiem
2. co pani wie o naszej firmie
3. dlaczego wybrała pani taki kierynek studiów
4. jakie są pani zainteresowania, jak spędza pani wilny czas
5. jakie są pani cele zawodowe / plany zawodowe
6. dlaczego pani zdaniem nadaje się pani na dane stanowisko / co firma będzie miała z zatrudnienia pani?
7. jakie są pani oczekiwania finansowe?
8. największy sukces / osiągnięcie
9. największ aporażka
10. zalety
11. wady

jak coś mi się przypomni to dopiszę
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-04, 15:57   #8
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Kakusia napisał(a):
> Mnie najbardziej drażni pytanie "ile chciałabym zarabiać". Powiem, np. 700 zł, pracodawca powie, że za mało się cenię. Powiem 1500 zł, powie, że za dużo i ktoś inny podał mniej, więc przyjma jego. Ale wiadomo, że i tak pracodawca wie ile ma nam dać, więc po co te nieszczęsne pytanie. Kiedys ktoś mi powiedział, że na takie pytanie mam odpowiedzieć, że "tyle ile wynosi średnia krajowa". Może wiecie ile, bo ja nie wiem?
> Pozdrawiam
> Wioleta, ciągle poszukująca pracy

Ja mówię zawsze 1000zł netto (jeśli chodzi o pełen etat) ale np. teraz proponują mi 1200zł brutto za pół etatu + różne dodatki - to też dobrze

700zł to moim zdaniem stanowczo za mało, no chyba że nie masz matury, a przypuszczam że masz

Zależy też czy firma jest polska, czy z kapitałem zagranicznym, czy zagraniczna. Bo duża zagraniczna firma da Ci więcej, niż mała polska więc trzeba też odpowiednio mówić

Karola - od dwóch miesięcy poszukująca pracy
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 16:35   #9
fuzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 66
Re: Wady kandydata do pracy...

Oprócz pytań wymienionych przez Karole pracowdawcy lubią też:
- co Cię motywuje do pracy?
- z jakimi ludźmi lubisz pracować?
- jak reagujesz na przeszkody stojące na drodze do celu?
i inne różne bzdurki

Najważniejsze to starać się wyglądać na niezestresowanego i nawiązać "ludzki" kontakt z prowadzącym - może okaże się, że macie wspólne zainteresowania? Wtedy rozmowa najczęsciej zbacza na ten temat

I dużo się uśmiechać
Powodzenia dla wszystkich szukających!
__________________
pozdrawiam...
fuzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 17:34   #10
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Wady kandydata do pracy...

Z tego co się orientuję, to średnia krajowa wynosi jakieś 1200-1400 zł brutto.
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 18:01   #11
julita104
Raczkowanie
 
Avatar julita104
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 326
Re: Wady kandydata do pracy...

ponad 1800 zl brutto
to jest srednia!
minimalna 825
obie brutto oczywiscie
__________________
Julita104
julita104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-04, 18:16   #12
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Julita104 napisał(a):
> ponad 1800 zl brutto
> to jest srednia!
> minimalna 825
> obie brutto oczywiscie

No właśnie, coś mi się za mało wydawało te 1200-1400 zł jak na średnią.

Mój facet, który właśnie zaczął pierwszą w życiu pracę a na dodatek nie ma właściwie żadnego doświadczenia (tylko miesiąc praktyk) zarabia właśnie 1800zł brutto + służbowa komórka + służbowe autko + opieka medyczna. Ale to jest okres próbny a potem ma dostać więcej.

Mi z kolei na pół etatu proponują 1100 brutto, czyli za cały etat wychodzi 2200. Do tego dochodzi podobno opieka medyczna, bonusy, dodatki świąteczne i karnety na basen i siłownię (jutro się dowiem czy dostałam tę pracę )

Dziewczyny ceńcie się! Jeśli macie studia lub jesteście w trakcie, nie pozwólcie się wyzyskiwać
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 23:12   #13
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Wady kandydata do pracy...

do Karoli:

700 zł to był tylko przykład. Ale lepsze to niz nic. Mam nawet wyższe wykształcenie, ale i tak nie mogę znaleźć pracy. Nie mówiąc już o pracy w swoim zawodzie. Wysłałam mnóstwo podań i mało kto się odzywa. Jak juz ktoś do mnie zadzwoni, to okazuje się, że to praca w akwizycji.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 07:32   #14
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Kakusia napisał(a):
> do Karoli:
>
> 700 zł to był tylko przykład. Ale lepsze to niz nic. Mam nawet wyższe wykształcenie, ale i tak nie mogę znaleźć pracy. Nie mówiąc już o pracy w swoim zawodzie. Wysłałam mnóstwo podań i mało kto się odzywa. Jak juz ktoś do mnie zadzwoni, to okazuje się, że to praca w akwizycji.

No coś TY Wiem, że 700 zł jest lepsze niż nic, ale to jest wyzyskiwnaie ludzi
A można wiedzieć w jakiej branży jesteś?
Ja jestem b turystycznej, gdzie rzeczywiście ciężko coś znaleźć, bo potrzebują z doświadczeniem, ale wysłałam kilkadziesiąt CV do różnych firm i w tym tygodniu np. miałam 3 spotkania (właśnie lecę zaraz na to trzecie).

Inna sprawa, czy się odezwa ponownie, ale spotkania to są.

I nie poddawaj się - to chyba jest najgorsze. Człowiek nie może jakiś czas znaleźć pracy i się poddaje.
Nie wiem ile masz lat, czy masz na utrzymaniu dziecko itp. ja nie mam, dlatego na razie jestem na utrzymaniu Rodziców i szukam czegoś, co by mi najbardziej pasowało i było w miarę dobrze płatne.
Ale jakbym miała dziecko, to bym i za 700zł poszła
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 10:12   #15
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Wady kandydata do pracy...

To co napisze, nie bedzie wynikiem moich osobistych doswiadczen ale nasluchalam sie od kolezanki, ktora po dwoch latach poszukiwan pracy, w koncu ja dostala.
A byla na wieeelu rozmowach i czasem pytania potrafia zaskoczyc..
Np w trakcie rozmowy, nagle jedna z prowadzacych rozmowe osob ("komisja" byla 3 osobowa) zadaje pytanie " czy pani mi ufa ? " "Czy pani sie denerwuje"
albo "Co jest pani najwiekszym hobby"... " to wtakim razie prosze mnie przekonac, zebym sam zaczal to robic"
albo "Czy wolalaby pani pracowac z ludzmi glupimi czy z madrymi"


powodzenia Dziewczyny!
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 15:43   #16
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
oszukana....? czy naiwna ...???

...pracowalam w niemieckiej firmie X , zostałam po trzech latach zwolniona z "przyczyn ekonomicznych", tak naprawdę wcale nie była to zła kondycja finansowa, były to zmiany i przesunięcia czysto personalne...

Zwolnili, potem to zwolninie chcięli cofnąc tłumacząc,że to było złe posuniecie z ich strony i że wielce widza przede mną świetlaną przyszłość w tej firmie :ble:

Już w czasie wypowiedzenia wiedziałam, że dostałam prace w konkurencji ( czysto z polecenia ).Tam swietnie się pracowało za srednie wynagrodzenie.

Mijało około poł roku, w tym czasie czesto do mnie dzwoniono z firmy X żeby wrocić, ale że mnie doceniają i że bardzo im zalezy żebym wrociła, chcieli żebym pracowala i sie rozwijała ale w dwoch ich firmach jednoczenie - w jednym miejscu.

Tak sobie pomyslałam, powiem im swoje warunki i jeśli sie na to zgodzą to znaczy, że im widocznie zależy.Czułam sie dowartosciowana.

Moja propozycja: wynagrodzenie 2 razy wieksze, 2 firmy, 2 wynagrodzenia, chyba normalne ...acha i dojazd o wiele dłuższy (2 autobusy i pociąg)wiec chyba to nie było za bardzo wygórowane.

Zgodzili sie ...ja byłam szczęsliwa, że bedę mieć pieniazki, że sobie odłoże, na nic nie bede żałowac i w ogołe swietna perspektywa na przyszłośc.

Wrociłam, wszystko pięknie... po trzech m-cach moje wynagrodzenie ...umniejszono o połowę z "przyczyn ekonomicznych".

Teraz tłumaczą, że skoro mało zarabiam, mam sie wykazac ! i że to mnie powinno motywowac do pracy.

OCZYWISCIE, ŻE MOTYWUJE ...ALE DO SZUKANIA SOBIE INNEJ PRACY.

sama już nie wiem czy mam sie czuc oszukana czy ja jestem taka naiwna?


Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-06, 19:47   #17
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: oszukana....? czy naiwna ...???

szczerze mowiac nie znam sie za bardzo na przepisach, ale czy jest w ogole mozliwe zmniejszenie wynagrodzenia ? i to o polowe? z przyczyn ekonomicznych - co to w ogole znaczy ? to jakis bezsens - jaki mialas rodzaj umowy zawarty ?
a co do powrotu... jest takie powiedzenie: nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki i na ogol swietnie sie sprawdza.. i jeszcze: historia lubi sie powtarzac... Ja tez pewnie bym zaryzykowala, ale z gory bylabym przygotowana na problemy i szybkie odejscie.
Na twoim miejscu najpierw bym sprawdzila, czy ich postepowanie jest zgodne z przepisami, a tak czy inaczej bym po prostu zlozyla wypowiedzenie... w ogole to nie bardzo rozumiem cala sytuacje, przeciez umowe podpisuja dwie strony, jesli sa jakies zmiany to obie strony sie musza zgodzic.. tak mi sie wydaje. Teraz ty powinnas im przedstawic nowe warunki - pracujesz tylko 3 godziny dziennie "z przyczyn fizycznych" ;P albo jakichkolwiek. Jak sie myle, niech mnie ktos poprawi
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-06, 20:03   #18
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Wady kandydata do pracy...

hihi... fajne
ja bylam ostatnio na rozmowie z sprawie pracy, ale w biurze posrednictwa, a nie w konkretnej firmie..
Przyklady pytan, dzieki ktorym czulam sie jak na odpowiedzi ustnej w podstawowce:
Jak pani mysli, czego inni ludzie u pani nie lubia? (drugie pytanie w wersji: lubia)
Czego pani nie lubi u siebie i co chciala by pani w sobie zmienic?
Z jakich swoich cech jest pani zadowolona? Co pani lubi u siebie?
Czy w poprzedniej pracy miala pani jakies konflikty z wspolpracownikami i na czym one polegaly?
Jakie bylo pani najwieksze osiagniecie? (najbardziej bzdetne pytanie, jakie mozna zadac ;P)
Co pania motywuje do pracy ?
i nagle, zupelnie znienacka w srodku rozmowy: What do you do in your free time?
Mialam reflex i udalam, ze wcale nie jestem zaskoczona
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 21:18   #19
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Wady kandydata do pracy.../ do Karoli

Z zawodu jestem nauczycielką, ale nie chcę pracować w tym zawodzie. Mam 28 lat i dziecko. Odezwała się do mnie kolejna firma, ale znowu akwizycja. Czy nie ma już innych robót? Nie mam żadnych poważnych znajomości i szukam na własną rękę. Z poprzedniej pracy mnie zwolnili, bo odważyłam się mieć dziecko. Dobrze, że mąż ma pracę, ale teraz mnie bardzo by się przydała.

Pozdrawiam
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-10, 10:55   #20
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy.../ do Karoli

Kakusia napisał(a):
> Z zawodu jestem nauczycielką, ale nie chcę pracować w tym zawodzie. Mam 28 lat i dziecko. Odezwała się do mnie kolejna firma, ale znowu akwizycja. Czy nie ma już innych robót? Nie mam żadnych poważnych znajomości i szukam na własną rękę. Z poprzedniej pracy mnie zwolnili, bo odważyłam się mieć dziecko. Dobrze, że mąż ma pracę, ale teraz mnie bardzo by się przydała.
>
> Pozdrawiam

No tak, niestety, mogłam się domyślić, że nauczycielka To straszne, że tak ważni ludzie zarabiają tak mało

Ja mam 23 lata, również nie mam żadnych znajomości (niestety) i pracy szukam na własną rękę. Odpowiadam na ogłoszenia (wysłałam przez ostatnie 3 miesiące ok. 40 C.V.) kilka razy byłam już na rozmowie, niestety do tej pory się nie odzywali. Teraz mam jedną ofertę naprawdę super pracki, ale na rozmowie byłam u pośrednika, a teraz czeka mnie rozmowa w firmie.
Ale ja wierzę, że w Polsce można znaleźć pracę bez znajomości - wkurzają mnie młodzi ludzie, którzy wyklinają nasz kraj i z góry zakładają, że tu nie da się znaleźć pracy, a nawet nie próbują
Moje spotkania i rozmowy z potencjalnymi pracodawcami były bardzo przyjemne, Zero stresu, uśmiechnięte twarze. Potrafię zrozumieć, że po prostu im nie odpowiadałam, nie posiadam umiejętności, czy cech, których oni oczekują.
Dziwi mnie pycha niektórych młodych ludzi, jacy to oni nie są wspaniali, powinni w pierwszej pracy zarabiać 3000zł i być menadżerami Naprawdę wielu ludzie tak myśli!
A ja mam najomych, trochę bardziej pokornych, którzy zaczęli jako pomoc biurowa za 1000zł brutto a teraz są kierownikami

Ja szukam pracy właśnie jako pomoc biurowa / sekretarka - mimo że mam wyższe (zawodowe) wykształcenie. Przecież trzeba od czegoś zacząć - ja bym nawet się nie podjęła teraz bycia kierownikiem, bo po prostu nigdy nie pracowałam i nie mam doświadczenia (firma by zbankrutowała )


Kakusiu, a może zapisz się do agencji pośrednictwa? Może znajdą Ci coś dla Ciebie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 10:57   #21
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Dziewczyny, wracając do tematu, proszę jeszcze o więcej opinii na temat podawania swoich wad

Podobała mi się upartość, ale co jeszcze powiedzieć, żeby nie zrazić pracodawcy???

Może coś Wam przychodzi do głowy?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 11:11   #22
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: Wady kandydata do pracy...

Upartość może też świadczyć o braku umiejętności współpracy - np. upierasz się przy swoim rozwiązaniu, nie dopuszczasz kompromisu i całe przedsięwzięcie bierze w łeb. Moim zdaniem to najgorszy pomysł. dobre est bałaganiarstwo, łakomstwo i inne, nie obniżające efektywności "wady"
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 11:57   #23
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Wady kandydata do pracy...

maja101 napisał(a):
> Upartość może też świadczyć o braku umiejętności współpracy - np. upierasz się przy swoim rozwiązaniu, nie dopuszczasz kompromisu i całe przedsięwzięcie bierze w łeb. Moim zdaniem to najgorszy pomysł. dobre est bałaganiarstwo, łakomstwo i inne, nie obniżające efektywności "wady"

Ja też bym nie chciała miec upartego pracownika - no, ale w sumie to każda wada jest zła [co za truizm ] i należałoby wiedzieć czego szczególnie nie lubi potencjalny pracodawca.

Niemniej pracę trzeba nie tylko zdobyć, ale i jej sprostać - więc warto jest podać swoje realne wady [i w ten sposób nakreślić oczekiwania ]. Np. -> nie umiem pracować w hałasie - obniża się wówczas moja efektywność [oczywiście taki argument korzystny jest dla kogoś kto nie ubiega się o pracę w call center na open space'i - a dla kogoś kto szuka pracy biurowej i poprzez wskazanie wady pokazuje również, że szuka spokoju, że chce pracować a nie plotkować etec etc]

A co do uporu Jeśli powie się tylko "jestem uparta" [bez wzmianek w jakich sytuacjach] - to można to pojąć jako nieumiejętność pracy w grupie, skłonności ku wojnom pozycyjnym [czyli obstawanie przy swoim tylko dlatego, że "to moje zdanie"].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 12:03   #24
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Dzięki Dziewczyny

Każda wypowiedź jest dla mnie bardzo ważna, nakreśla mi obraz, co warto powiedzieć, a czego nie

Jutro idę na bardzo ważną rozmowę. W sumie to się nie denerwuję, ale chciałabym dostać tę pracę
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 12:31   #25
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Re: Wady kandydata do pracy.../ do Karoli

ok ale gdy okres szukania jakiegokolwiek zajęcia przeciąga się od półtora roku do dwóch lat jak to jest w naszym kraju to jest to dla mnie chora sytuacja..za coś przez te lata trzeba żyć..poza tym miejmy na uwadze że łatwiej o pracę np. w Warszawie niż na Śląsku..także punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 12:31   #26
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Wady kandydata do pracy...

Myślę że nie da się opisać tak do końca , że to a to jest wadą a to i to wyłącznie zaletą i koniec , uważam że ten podział zależy w dużej mierze od charakteru pracy jaką chcemy wykonywać i co tu mówić od osoby samego pracodawcy . To wszystko zależy też od tego czy staramy się o pracę w zespole - działamy i przygotowujemy projekty razem , czy będzie to indywidualne ,, samotne '' stanowisko np. będziesz odpowiedzialna za taką a taką działkę np. pisanie umów , dostarczanie klientom pism , kasjerem w banku itd itp . Faktycznie upartość to w zespole może być wada ale przy indywidualnych zadaniach to może być już dla pracodawcy duża zaleta - 100% wykonania trudnego zadania w którym o elastyczności/uległości mowy nie ma np. ważne dla firmy negocjacje , sprzedaż , leasing - tylko uparty na naszym rynku będzie w stanie iść cały czas do przodu i zapewniać zyski firmie . Bałagan być może dla artysty to będzie hm jakaś tam kreatywność ale już w bankowości , finansach czy sekretariacie bałagan to katastrofa . Łakomstwo - to też taka dziwna wada do pracy np. sekretarki bo przecież prezesa nie interesuje ile kandydatka je Tak mi się wydaje że to prędzej zainteresuje szefa kuchni .
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 13:29   #27
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: oszukana....? czy naiwna ...??? do SISTAR

Sistar

umowa byla zawarta na stałe (taki min byl tez i moj warunek powrotu)
Rozmawialam z prawnikem i powiedzial, ze z przyczyn ekonomicznych, traudną sytuacja itp...mozna obnizyc wynagrodzenie dostajesz tzw wypowiedzenie zmieniajace.
Najgorsze dla mnie jest to, ze majac stala prace, podjelam wlasnie taki krok, liczac na lepsze zgodnie z obietnicami.
Wiesz złozyc wypowiedzenie nie jest tak łatwo jak na horyzoncie nie ma propozycji pracy (szukam).
Wiesz, a teraz od tygodnia jestem na chorobowym i maja wielkie pretensje !!!wiesz jaka afera ....

Tobie dziekuje za odzew, zawsze to podniesie na duchu
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 13:58   #28
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: Wady kandydata do pracy...

a propos kobiet w pracy
http://praca.onet.pl/listaplac/1,114...716,index.html
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 13:58   #29
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Wady kandydata do pracy...

ja też idę jutro na ważną rozmowę też się raczej nie stresuję, ale boję się, że się poplątam albo palne coś nieszczególnego ...Karola życzę powodzenia
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 12:23   #30
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Wady kandydata do pracy...

Ananke napisał(a):
> ja też idę jutro na ważną rozmowę też się raczej nie stresuję, ale boję się, że się poplątam albo palne coś nieszczególnego ...Karola życzę powodzenia

Pewnie jesteś już po, ale dzięki i wzajemnie
Napisz jak poszło
U mnie ok, ale dokładnie będę wiedziała dopiero za jakiś czas, bo mają rozmowy z innymi kandydatami.
Buziaki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.