próba oksytocynowa??a co to?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 16:25   #1
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269

próba oksytocynowa??a co to??


witam serdecznie. dziewczyny na czym polega próba oksytocynowa??jestem w 41 tyg. ciąży i jutro mam mieć wykonywaną taką próbę. przekopałam wszystkie możliwe strony na internecie ale nigdzie nie znalazłam rzetelnej odp.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:29   #2
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Próba wywołania porodu za pomocą kroplówki, w ktorej znajduje sie oksytocyna

Ja mialam dwie próby, dzień po dniu no i oczywiście za drugiem razem sie udało i urodziła córeczke...
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011


Edytowane przez domi7ks
Czas edycji: 2010-04-21 o 16:31
domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:36   #3
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

czyli jednym słowem, jeżeli dziś się nic nie wydarzy to jutro poród bedzie wywołany??dobrze zrozumiałam?długo trwa wtedy akcja porodowa??
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:56   #4
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
czyli jednym słowem, jeżeli dziś się nic nie wydarzy to jutro poród bedzie wywołany??dobrze zrozumiałam?długo trwa wtedy akcja porodowa??

no tak...
a czy dluga trwa?to kwestia indywidualna. Jedną od razu ruszy a na inna nie zadziała (choć podobno zazwyczaj działa, tylko niekoniecznie za pierwszym razem jak było w moim przypadku). Zależy też czy masz już rozwarcie. Ja zaczynalam od zera. podczas pierwszej proby zrobiło mi sie na 2 cm i nie chciało dalej iść- skurcze przeszly. A nastepnego dnia o 8 rano przebili mi pecherz płodowy, o 12 podłaczyli do oxy a o 16 urodziła się moja kruszynka
Tylko prawdopodobnie pod oxytocyną poród jest troszkę cięższy, bo musisz cały czas leży pod ktg no i z tą kroplówą:/ nie można chodzić tak, jak normlanie i jakoś łagodzić tych skurczy...
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 17:40   #5
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

już troszeczkę znalazłam info. na ten temat. jako że jestem pierworódką termin jest dla mnie nie znany wiec szukałam pod hasłem "próby" okazało się, że fachowo nazywa się testem i info. w sieci jest troszeczkę. wczoraj byłam u gin. i rozwarcia miałam na 0.5 cm. obserwuje siebie i niby jakieś skurcze już mam. raz mocniejsze raz słabsze. jednak zastanawiam się czy muszą odejść wody albo czop śluzowy (ten co prawda chyba odchodzi co jakiś czas i w niewielkich ilościach) aby jechać do szpitala??
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 08:03   #6
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
witam serdecznie. dziewczyny na czym polega próba oksytocynowa??jestem w 41 tyg. ciąży i jutro mam mieć wykonywaną taką próbę. przekopałam wszystkie możliwe strony na internecie ale nigdzie nie znalazłam rzetelnej odp.
daj znac czy Cie ruszylo
melabn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 08:08   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Chwilko, nie, nie zawsze najpierw wody odchodzą - czasem w takcie porodu dopiero, to samo z czopem. Trzymam kciuki za postępy porodowe
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 09:35   #8
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

za 1.5 h powinnam stawić się w szpitalu, boję się jak cholera. z tego strachu wszystkie bolączki mi przeszły.hihi.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 10:52   #9
starapanna
Wtajemniczenie
 
Avatar starapanna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 093
GG do starapanna
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
za 1.5 h powinnam stawić się w szpitalu, boję się jak cholera. z tego strachu wszystkie bolączki mi przeszły.hihi.
Trzymamy kciuki za Was i daj znac . Ja tam Ci zazdroszcze
__________________
Aniołku, nigdy o Tobie nie zapomne

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgekp8qz8sz.png
starapanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 16:05   #10
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

miejmy nadzieję,że ruszy Cię bez oksytocyny,albo zaraz po podłączeniu kroplówki zrobi się maksymalne rozwarcie,szybkie parcie i dzidziuś z Tobą,za to trzymam ...niestety nie zawsze poróby oct tak optymistycznie sie kończą.Ja przy takiej próbie jęczałam z bólu przez 8godz po czym i tak wszystko zakończyło się przez CC...
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 06:54   #11
katarzy
Raczkowanie
 
Avatar katarzy
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 325
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

__________________
Aniołek 27.08.2012
katarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 15:12   #12
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

no i ciekawe co tam u CHWILKI słychac??skoro się nie pojawiła pochwalic,tzn że jeszcze pewnie są z dzidzią w szpitalu.Chwilka czekamy na wiesci
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 20:26   #13
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

witam, już wiem w praktyce jak jest z tą próbą. podłączyli do kroplówki i zanim coś zaczęło działać na mnie to minęło 15 h i 30 min.24.04 o 5.05 urodziłam synka.Michałek ważył 4110. niestety mieliśmy małe problemy ze zdrówkiem i dopiero dziś nas wypuścili ze szpitala
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 21:03   #14
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
witam, już wiem w praktyce jak jest z tą próbą. podłączyli do kroplówki i zanim coś zaczęło działać na mnie to minęło 15 h i 30 min.24.04 o 5.05 urodziłam synka.Michałek ważył 4110. niestety mieliśmy małe problemy ze zdrówkiem i dopiero dziś nas wypuścili ze szpitala

ojej 15 h to faktycznie bardzo dlugo mnie podlaczyli o 12 w poludnie i o 16.30 moja Kruszynka juz była na swiecie...
ale gratulacje
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:21   #15
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
witam, już wiem w praktyce jak jest z tą próbą. podłączyli do kroplówki i zanim coś zaczęło działać na mnie to minęło 15 h i 30 min.24.04 o 5.05 urodziłam synka.Michałek ważył 4110. niestety mieliśmy małe problemy ze zdrówkiem i dopiero dziś nas wypuścili ze szpitala
duzy chlopak. Gratuluje serdecznie
melabn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:13   #16
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Chwilka gratulacje
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 22:00   #17
idealnecialo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 261
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Ja mialam rozwarcie 0, proba w poniedzialek, od rana do popoludnia.
Bole zostaly, a rozwarcia 0. I tak twierdzili ze te bole to nie bole ze mam nie wymyslac i ze dopiero sie przekonam jak przyjda ze prawdziwe. I z bolami do srody do 22:10 sie męczylam.
Z wt na sr w nocy plakalam i wylam z bolu- rozwarcie nic. Polozna wysluchala ze niby po skurczu tetno dzidzi slabnie, zawiezli mnie na trakt by do cc przygotowac, a sie okazalo ze przy nast skurczu tetno ok. I tak lezalam plakalam krzyczalam. Dostawalam opieprz, gnoili mnie, uciszali i wmawiali ze to jeszcze nie bole ze dopiero sie przekonam.
W srode o 17 rozwarcie bylo 3 cm. Wtedy laskawie lekarz powiedzial nam o znieczuleniu zewnatrzoponowym (debil! po takim czasie, takich meczarniach dopiero laskawie napomknąl- choc i tak kosztowalo 300zl).
O 18 mi je podali (bo lekarzowi jeszcze godzine sie zachcialo czekac)..
Jak zadzialalo znieczulenie, i w koncu przyszedl ginek zbadac okazlo ze sie PEŁNE rozwarcie! Widac znieczulenie mi ulzylo, wszystko poluźnilo, moje mięsnie itp. A babki mogly se oxytoc podkręcic na więcej (caly czas bylam podlaczona pod oxyto! caly czas na leżąco! choc nic mi nie dolegalo, skurcze przy oxyto jak wiadomo o wiele mocniejsze, dluzsze i częstsze! masakrycznie męczą i matkę i dziecko-bo jest przy skurczach niedotlenione dosc dobrze.. ale babki chcą se prace ulatwic i czas porodu skrocic- ale u mnie im sie nie udalo, a jak tylko troche podkrecaly do gory to ja wylam jeszcze glosniej i musialy znow dawac na mniejsza dawke..).
Jak wspomnialam urodzilam o 22:10. (o 18 dostalam pierwsza dawke zewnatrzop. jak przestawala dzialac to z polozna uzgodnilam ze jeszcze pol drugiej dawki-bo bylo niedaleko do urodzenia- powiedziala 2 godziny! ktore dla mnie bylyby znow wiecznoscia w meczarniach, ale na szczescie dali mi te pol dawki). Na początku nie czulam bolu przy partych-bo znieczulenie działało. Ale same skurcze czulam bardzo dobrze! Wiedzialam kiedy mam przeć a kiedy nie. A polozna sie upierala ze po znieczuleniu nie bede wiedziala kiedy i ze niby sie juz blisko partych nie daje znieczulenia. A pstro! Wszystko czulam!
Tak samo jak lekarz nam wmawial ze po zewnatrzoponowym napewno porod sie zatrzyma, wszystko pozamyka i na bank bedzie trzeba cc. A tu po niedlugim czasie PELNE ROZWARCIE! I dobrze! miał facet utarty nos!
(a anestezjolog powiedzial ze jeszcze w jego kadencji sie nie zdarzylo by porod sie zatrzymal czy cofnąl ze wrecz przeciwnie b.szybko szedl do przodu! i mial racje!)
idealnecialo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 08:35   #18
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

ja tam uważam że dzięki fachowej opiece położnej udało mi się jakoś to przetrwać, dawała cenne rady jak zmniejszyć ból. z sumie nie było aż tak źle, nie nastawiałam się na nic łatwego ani nie bolącego
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:18   #19
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

dziewczynki,zapraszam do opisania swoich porodów na
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=303080

to takie opowieści dla pierworódek
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 22:25   #20
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: próba oksytocynowa??a co to??

Cześć Dziewczynki! Jestem nowa

Zabieram się powoli za produkcje potomka i tak sobie poczytuje o porodach. I zwróciłam uwagę na wpsomienia dziewczyn z porodu. W każdym prawie pojawia się wzmianka o podaniu oksytocyny. Dziewczyny opowiadają o tym jakby to było coś najnormalniejszego w świecie i wręcz obowiązkowego podczas porodu. Ta oksytocyna, która podają w szpitalach jest syntetyczna i .... szkodliwa. Powinna być podawana jedynie jeśli istnieje medyczne uzasadnienie np. jeśli ciąża jest przenoszona. Niestety w Polskich szpitalach podaje się ją rutynowo! Aby przyspieszyc naturalny proces i pozbyć się rodzącej jak najszybciej żeby było z głowy..
Jestem przerażona.
Czy jest jakaś dziewczyna, która nie dostała rutynowo oksytocyny???
Czy to w ogóle możliwe w naszych szpitalach?

Torszkę info z netu:

Prawdziwa oksytocyna "nazywana jest „hormonem miłości", ponieważ wydziela się w trakcie aktywności seksualnej, w trakcie męskiego i kobiecego orgazmu, a także w czasie porodu i karmienia piersią. Oksytocyna wyzwala uczucia miłości i altruizmu.
Syntetyczna oksytocyna podana w trakcie porodu nie działa tak jak oksytocyna wydzielana przez kobiece ciało. Po pierwsze, sztucznie wywołane skurcze różnią się od naturalnych, a te różnice mogą znacząco wpłynąć na dziecko(...)może pozbawić dziecko koniecznych zapasów krwi i tlenu i wywołać zaburzenia czynności serca płodu, zagrożenie dla płodu (co prowadzi do cesarskiego cięcia), a nawet pęknięcia macicy (38).
Działaczka na rzecz godnego porodu, Boris Haire tak opisuje wpływ syntetycznej oksytocyny na dziecko: „To tak, jakby przytrzymywać dziecko tuż pod powierzchnią wody - może się wynurzyć, aby złapać powietrza, ale nie może swobodnie oddychać" (39).
(...)
Nie znamy natomiast jeszcze psychologicznych skutków interferencji ....
" (źródło: rodzicpoludzku.pl)

Edytowane przez Zariah
Czas edycji: 2011-01-16 o 22:27
Zariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.