Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-29, 21:05   #241
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

W skrypcie nie masz listy rzeczy potrzebnych do wykonania zabiegu?
Od początku robiłam na rzęskach mix z kasetek, dla mnie są bardzo wygodne, nie mam pojęcia jak pracuje się na sypanych. Jak masz pieniążki to możesz wypróbować takie i takie Dla każdego co innego Na początek wybrałabym chyba mix B 0,15. Do listy dorzuciłabym jeszcze cleaner i płatki hydrożelowe.

Edytowane przez pokszyfka
Czas edycji: 2013-12-29 o 21:09
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:23   #242
kasiex_
Raczkowanie
 
Avatar kasiex_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Płatki hydrożelowe są już na liście. Myślałam ze Cleaner nie będzie potrzebny jeśli będę robiła na koleżankach- powiem im żeby od razu przyszły bez makijażu Dorzucam cleaner.
Dziękuję bardzo za wskazówki.
Babka na szkoleniu mówiła co i jak, ale średnio ufam osobie, która nawet nie pozwoliła nam dobrać kształtu, grubości i długości do oka tylko dała nam rzęsy na gotowej tasiemce (8mm i 9mm grubość 0,15). Wiem, że jak na pierwszy raz powinno się robić jak najbardziej naturalne rzęsy ale koleżanka miała swoje bardzo proste a ja jej doklejałam bardzo wywinięte, nie widzę w tym sensu..
kasiex_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:26   #243
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez kasiex_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, kompletuję zestaw do nauki i nie wiem czy o wszystkim pamiętałam, zerknijcie proszę na moją listę. Szkolenie miałam na Secret Lashes ale po przeczytaniu kilku stron wątku postanowiłam kupić Noble Lashes.
- Rzęsy Mink Express J (i tu nie wiem czy dobrze robię, chciałabym mieć jak największy wybór rzęs, jednak w miarę dobrej jakości, zdecydować się na te czy porcjowane?)
te
- pierścień do kleju (tylko na wypróbowanie, na szkoleniu miałyśmy w małych pojemniczkach, jednak raz mi się wylał bo przewróciłam, raz koleżanka wsadziła tam swój sweterek. Dokupię na allegro te pojemniczki, chyba że macie lepsze propozycje)
-taśma medyczna
- szczoteczki do rzęs 20 szt.
- pompka do osuszania kleju (czy to konieczne? użyłam jej tylko raz podczas zabiegu w dodatku do osuszenia primera)
- aplikatory bezwłókienkowe 2 mm 100 szt.
- komplet pęset
- klej do rzęs Ultra + 3 ml
- primer do rzęs 15 ml
- remover w żelu 15ml
- płatki hydrożelowe

Byłabym wdzięczna za odpowiedź, uprzedzam od razu, że zabiegi będę wykonywała na koleżankach, nie będę tego robiła w celach zarobkowych.
Hmm wiesz co... będąc po szkoleniu powinnaś doskonale wiedzieć czego potrzebujesz... Nie było to omówione? Bardzo dziwne bo mi powiedziano co potrzebuję, jakie rodzaje rzęs itp itd....

A tak w ogóle to rozumiem by na początku nie robić tego w celach zarobkowych żeby się nauczyć czegoś by później sobie policzyć za swoją pracę ale... naprawdę masz tyle wolnego czasu by robić to dla przyjemności koleżankom za darmo?
Oczywiście to twoja sprawa

Ja mam rzęsy w woreczkach strunowych i zastanawiam się czy nie zrobić paseczków z taśmy dwustronnej, nakleić ją np na kartce albo pudełku i nie poukładać tam ładnie rzęs wszystkich...
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE

Edytowane przez Domina
Czas edycji: 2013-12-29 o 21:30
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:42   #244
kasiex_
Raczkowanie
 
Avatar kasiex_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Domina, napisałam, że kompletuję i nie wiem czy o wszystkim pamiętam. Jak widać pamiętam więc nie wiem w czym problem. Nie będę brała pieniędzy, jeśli nie będę miała pewności, że są one zrobione dobrze. Nie zamierzam robić codziennie, raz na tydzień albo dwa można posiedzieć poćwiczyć. Uważam, że byłoby to nie w porządku, jeśli zażyczyłabym sobie za to jakieś pieniądze. Nie uważam, że osoby pobierające opłatę robią coś złego, jednak ja w chwili obecnej nie czuję się pewnie w przedłużaniu rzęs.
kasiex_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:47   #245
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez kasiex_ Pokaż wiadomość
Domina, napisałam, że kompletuję i nie wiem czy o wszystkim pamiętam. Jak widać pamiętam więc nie wiem w czym problem. Nie będę brała pieniędzy, jeśli nie będę miała pewności, że są one zrobione dobrze. Nie zamierzam robić codziennie, raz na tydzień albo dwa można posiedzieć poćwiczyć. Uważam, że byłoby to nie w porządku, jeśli zażyczyłabym sobie za to jakieś pieniądze. Nie uważam, że osoby pobierające opłatę robią coś złego, jednak ja w chwili obecnej nie czuję się pewnie w przedłużaniu rzęs.
To żaden problem, jak napisałam to twoja sprawa i ja tylko zapytałam. Każdego sprawa co robi ale spytałam z ciekawości. Ja jednak pieniądze biorę.. to jednak jest mój czas i materiały, są to śmieszne pieniądze ale czekam aż chociaż zwróci mi się część kosztów no i na allegro właśnie zamówiłam łóżko do masażu bo kręgosłup mój już cierpi...
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:49   #246
kasiex_
Raczkowanie
 
Avatar kasiex_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Nie mam za złe, że zapytałaś, na tym polega forum, luzik Też z ciekawości zapytam, ile bierzesz?
kasiex_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 23:14   #247
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Jest bardzo łagodne zejście pomimo tego, te 14 są wymieszane i powstał efekt kociego oka. Możliwe że zamiast 11mm były 12mm tylko podczas pracy już ze stresu mi to umknęło. Dłuższe rzęsy daję w kącikach oka, po środku 2mm krótsze, przy kącikach znów 2mm krótsze. Instruktorka mówiła że w ten sposób można to robić. Mieszam również skręty ale tylko te sąsiadujące. Przy kącikach zewnętrznych np daję C a później już B.
Ja juz mam na tyle wyczulone oko i zboczenie zawodowe ze widze te przeskoki i niewyglada to dobrze. Nie mozesz robic takich przeskokow.

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Może zamiast 11mm było 12.. mimo wszystko tego przejścia wcale nie widać... Dziś już uwinęłam się w 4h ale przez to że miałam już ułożone rzęski na takiej taśmie.... niestety normalnie mam je w woreczku i jak wykładam na silikonową podkładkę to i tak ciężko mi je złapać.. Można kupić taką paletkę i ułożyć sobie na niej wszystkie rzęsy rozmiarami?

Oro efekty z dziś. Miałam lekki problem bo klientka w wewnętrznych kącikach była bez rzęs...
Niestety widze duzo sklejek, rob wolniej aby ZADNA rzesa nie byla sklejona do drugiej. Musisz cwiczyc i cwiczyc.

Tu dla przykładu pokaże Ci moje klientki. Pracuje na ok 5-6 długościach na jednej klientce, zmiana dl co 1mm, tak aby wygladało to naturalnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kasia rzesy 6.jpg (64,4 KB, 169 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Maj 2013 rzesy.jpg (45,7 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Rzesy - slubne.jpg (56,6 KB, 157 załadowań)
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 23:46   #248
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Ja juz mam na tyle wyczulone oko i zboczenie zawodowe ze widze te przeskoki i niewyglada to dobrze. Nie mozesz robic takich przeskokow.



Niestety widze duzo sklejek, rob wolniej aby ZADNA rzesa nie byla sklejona do drugiej. Musisz cwiczyc i cwiczyc.

Tu dla przykładu pokaże Ci moje klientki. Pracuje na ok 5-6 długościach na jednej klientce, zmiana dl co 1mm, tak aby wygladało to naturalnie
A mi na szkoleniu instruktorka tłumaczyła że dzielimy powiekę na 3 części i w kąciku zewnętrznym dajemy nadłuższe, po środku krótsze i w kącikach znów krótsze i może być przeskok o 2mm... Więc już sama nie wiem... Pewnie z czasem będzie inaczej. Póki co miałam dopiero 2 osoby plus osoba na szkoleniu...

_Ciastko_ Jaki układ jest u Ciebie? Opisz jakich grubości używasz i jakie gdzie przeskoki jeśli możesz Bardzo mi się przydadzą takie wskazówki

Jeśli chodzi o to ile biorę to pierwsze 4 osoby mają za 50zł kolejne 70zł. Jak dla mnie to mało a mam odczucie że mój czas również coś kosztuje. Z czasem cena będzie rosła ale to już jak będę pewna że wykonanie jest idealne.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE

Edytowane przez Domina
Czas edycji: 2013-12-29 o 23:53
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 20:59   #249
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
A mi na szkoleniu instruktorka tłumaczyła że dzielimy powiekę na 3 części i w kąciku zewnętrznym dajemy nadłuższe, po środku krótsze i w kącikach znów krótsze i może być przeskok o 2mm... Więc już sama nie wiem... Pewnie z czasem będzie inaczej. Póki co miałam dopiero 2 osoby plus osoba na szkoleniu...

_Ciastko_ Jaki układ jest u Ciebie? Opisz jakich grubości używasz i jakie gdzie przeskoki jeśli możesz Bardzo mi się przydadzą takie wskazówki

Jeśli chodzi o to ile biorę to pierwsze 4 osoby mają za 50zł kolejne 70zł. Jak dla mnie to mało a mam odczucie że mój czas również coś kosztuje. Z czasem cena będzie rosła ale to już jak będę pewna że wykonanie jest idealne.
U mnie przeskok jest co 1 mm. Jesli najdluzsze robie 13 to uzywam 8,9,10,11,12,13. Ale np 8 jest tylko 3 rzeski przy wewnetrzynym kaciku oka, potem 9, 10 itd. A w kaciku zewnetrznym nigdy nie daje najdluzszych . A czemu ? Bo tam sa rzeski "opadajace", powieka juz tez jest opadajaca jesli dodatkowo przykleisz tam najdluzsze to idealnie to podkreslisz a klientka bedzie miec efekt " wiecznego smutku". Musza tam byc krotsze rzesy, nawet 2-3 czy 4 rzesy ale nie moga byc najdluzsze. Najdluzdze dajesz od srodka ku koncowi a nie na samej koncowce. Musisz dlugosciami rzes tak pracowac aby klientka miala efekt "liftingu" jesli tego potrzebuje. Kazda klientka jest inna i musisz pod kazda klientke inaczej robic rzesy a nie ze wszystkim tak samo bo instruktorka tak mowila. A akurat z ta instruktorka twoja nie zgadzam sie, a juz z tymi przeskokami co 2 mm to... no comment. Ja bym nie poszla do takiej instruktorki, nie tylko na nauke ale takze na przyczepienie rzes.
A i ja robie rzesy tylko i wylacznie 0,15 ... nigdy nie robie grubszych bo wg mnie jest juz to efekt sztuczny, tandetny, na pewno nie naturalny a o to w tych rzesach chodzi aby byly jak najbardziej naturalne i przede wszystkim nie obciazaly rzesc co przy grubszych rzesach juz tak moze sie stac.
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:15   #250
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
U mnie przeskok jest co 1 mm. Jesli najdluzsze robie 13 to uzywam 8,9,10,11,12,13. Ale np 8 jest tylko 3 rzeski przy wewnetrzynym kaciku oka, potem 9, 10 itd. A w kaciku zewnetrznym nigdy nie daje najdluzszych . A czemu ? Bo tam sa rzeski "opadajace", powieka juz tez jest opadajaca jesli dodatkowo przykleisz tam najdluzsze to idealnie to podkreslisz a klientka bedzie miec efekt " wiecznego smutku". Musza tam byc krotsze rzesy, nawet 2-3 czy 4 rzesy ale nie moga byc najdluzsze. Najdluzdze dajesz od srodka ku koncowi a nie na samej koncowce. Musisz dlugosciami rzes tak pracowac aby klientka miala efekt "liftingu" jesli tego potrzebuje. Kazda klientka jest inna i musisz pod kazda klientke inaczej robic rzesy a nie ze wszystkim tak samo bo instruktorka tak mowila. A akurat z ta instruktorka twoja nie zgadzam sie, a juz z tymi przeskokami co 2 mm to... no comment. Ja bym nie poszla do takiej instruktorki, nie tylko na nauke ale takze na przyczepienie rzes.
A i ja robie rzesy tylko i wylacznie 0,15 ... nigdy nie robie grubszych bo wg mnie jest juz to efekt sztuczny, tandetny, na pewno nie naturalny a o to w tych rzesach chodzi aby byly jak najbardziej naturalne i przede wszystkim nie obciazaly rzesc co przy grubszych rzesach juz tak moze sie stac.
Więc żeby uzyskać efekt kociego oka można przy zewnętrznym kąciku dać 3-4 krótsze rzęsy i też efekt taki osiągnę? Ja pracowałam do tej pory na 20mm bo jak dla mnie wyglądają też naturalnie ale i są wyraźne przy tym, zresztą większość moich koleżanek którym robię rzęsy takie właśnie chcą i lubią takie więc też się dostosowuję. W takim razie teraz przy zewnętrznym kąciku będę dawała np 11mm, później dopiero 12mm, znów 11mm i będę powoli schodzić co 1mm...

A jak ze skrętem? Najpierw B a później najlepiej schodzić do C czy odwrotnie też może to być lub na przemian? Widzę że muszę się zaopatrzyć w większą ilość rozmiarów...
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:24   #251
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Więc żeby uzyskać efekt kociego oka można przy zewnętrznym kąciku dać 3-4 krótsze rzęsy i też efekt taki osiągnę? Ja pracowałam do tej pory na 20mm bo jak dla mnie wyglądają też naturalnie ale i są wyraźne przy tym, zresztą większość moich koleżanek którym robię rzęsy takie właśnie chcą i lubią takie więc też się dostosowuję. W takim razie teraz przy zewnętrznym kąciku będę dawała np 11mm, później dopiero 12mm, znów 11mm i będę powoli schodzić co 1mm...

A jak ze skrętem? Najpierw B a później najlepiej schodzić do C czy odwrotnie też może to być lub na przemian? Widzę że muszę się zaopatrzyć w większą ilość rozmiarów...
Aby "kocie oko " wygladalo zalotnie musisz dac tez krotsze przy zewnetrznym kaciku ale to sa doslownie 3-4 rzeski. Wtedy te krotsze beda ladnie unosic optycznie powieke i wyjdzie to o wiele lepiej
Ja pracuje tylko na C
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 21:35   #252
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Aby "kocie oko " wygladalo zalotnie musisz dac tez krotsze przy zewnetrznym kaciku ale to sa doslownie 3-4 rzeski. Wtedy te krotsze beda ladnie unosic optycznie powieke i wyjdzie to o wiele lepiej
Ja pracuje tylko na C
Bardzo dziękuję za te cenne wskazówki. Też chyba będę pracować tylko na C i pokupuję wszystko rozmiary i grubości 0,15 i 0,20. Te dziewczyny na których pracowałam swoje rzęsy miały takie grube że jak przymierzałam te 0,15mm to wychodziła na to że robię im cieńsze...

Będę się trzymać tych wskazówek przy kolejnej aplikacji i zapewne wyjdzie to dużo lepiej Już się nie mogę doczekać . Czekam tylko aż łóżeczko przyjdzie o kleję dalej aż dojdę do perfekcji
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 23:12   #253
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za te cenne wskazówki. Też chyba będę pracować tylko na C i pokupuję wszystko rozmiary i grubości 0,15 i 0,20. Te dziewczyny na których pracowałam swoje rzęsy miały takie grube że jak przymierzałam te 0,15mm to wychodziła na to że robię im cieńsze...

Będę się trzymać tych wskazówek przy kolejnej aplikacji i zapewne wyjdzie to dużo lepiej Już się nie mogę doczekać . Czekam tylko aż łóżeczko przyjdzie o kleję dalej aż dojdę do perfekcji
Polecam dokupienie do lożka specjalnego materacu antyodleżynowego - termoplastycznego. Samo w sobie lózko ma bardzo twardy materac i bedzie ciezko klientce wylezec dluzej niz godzine czy dwie. Zainwestuj a szybko Ci sie to zwroci, bo klientki z przyjemnoscia beda do Ciebie wracac. U mnie duzo klientek na zabiegu relaksuje sie, usypia, ale sprzyja temu nie tylko muzyka, delikatnie wykonany zabieg ale przede wszystkim wygoda przy lezeniu
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 08:11   #254
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Polecam dokupienie do lożka specjalnego materacu antyodleżynowego - termoplastycznego. Samo w sobie lózko ma bardzo twardy materac i bedzie ciezko klientce wylezec dluzej niz godzine czy dwie. Zainwestuj a szybko Ci sie to zwroci, bo klientki z przyjemnoscia beda do Ciebie wracac. U mnie duzo klientek na zabiegu relaksuje sie, usypia, ale sprzyja temu nie tylko muzyka, delikatnie wykonany zabieg ale przede wszystkim wygoda przy lezeniu
Ooo poszukam na allegro takie coś . Póki co wpadają do mnie same koleżanki ale jak już coś bardziej ruszy i będę miała większy budżet to na pewno zakupię. Zamówiłam takie łóżko do masażu zwykłe ale czymś tam jest obite, sama na takim leżałam i wydawało mi się wygodne. Póki co będę kładka kocyk jakiś może miękki.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 10:22   #255
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Ooo poszukam na allegro takie coś . Póki co wpadają do mnie same koleżanki ale jak już coś bardziej ruszy i będę miała większy budżet to na pewno zakupię. Zamówiłam takie łóżko do masażu zwykłe ale czymś tam jest obite, sama na takim leżałam i wydawało mi się wygodne. Póki co będę kładka kocyk jakiś może miękki.
Też pracuje na lóżku do masażu ale ta gabka jest dobra na kilka minut, napewno nie na dłuższe lezenie. Wiec podkładaj narazie nawet z 2 - 3 koce A potem przescieradlo aby nic sie nie osuwalo
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:40   #256
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

u mnie sprawdza się prowizorka za parę zł-> spięte razem dwie karimaty jeszcze nie miałam zażaleń
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 10:39   #257
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Przyszło łóżko Nie spodziewałam się że jest takie olbrzymie ale wydaje się wygodne, materacyk jest bardzo wysoki i mięciutki tylko szkoda że nawet złożone zajmuje tyle miejsca . Podgłówek nawet jest więc myślę że teraz dopiero będzie wygoda
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 17:05   #258
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Przyszło łóżko Nie spodziewałam się że jest takie olbrzymie ale wydaje się wygodne, materacyk jest bardzo wysoki i mięciutki tylko szkoda że nawet złożone zajmuje tyle miejsca . Podgłówek nawet jest więc myślę że teraz dopiero będzie wygoda
Pokaz link do łóżka
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:02   #259
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Pokaz link do łóżka
http://allegro.pl/najtaniej-stol-loz...835017818.html
Mam nadzieję że nie naruszam regulaminu wstawiając link
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 19:49   #260
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/najtaniej-stol-loz...835017818.html
Mam nadzieję że nie naruszam regulaminu wstawiając link
Mam bardzo podobne, tylko białe. I troszke szersze. Swietne sa te lozka
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:02   #261
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobne, tylko białe. I troszke szersze. Swietne sa te lozka
To super bo kupiłam po okazyjnej cenie za 190zł
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 08:54   #262
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

hej dziewczyny, pod koniec grudnia byłam na takim zabiegu i jestem zachwycona. następnym razem wezmę tylko troszkę krótsze. codziennie ktoś się mnie komplementuje i zachwyca się rzęsami, a ja już nie muszę się rano malować. zdecydowanie wybiorę się na kolejne zabiegi
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:50   #263
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Madzelajna Pokaż wiadomość
Hej! Sprzedam ....xxxx
Tutaj jest zabroniona sprzedaż.
J bardzo podobny do C? No nie sądzę.. nie słyszałam jeszcze by J było do C podobne.....
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-04 o 12:54 Powód: cytat
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 00:57   #264
iwwusska
Przyczajenie
 
Avatar iwwusska
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Hej, ja także miałam przedłużone rzęsy metodą 1:1, trwa to około 3 godzin (strasznie długo), mi efekt niekoniecznie się podobał, rzęsy były dość grube i za długie co do moich oczekiwań, piekły mnie oczy kilka dni po zabiegu, rzęsy trzymały się około 2 tygodni(niecałe 2 tygodnie wyglądały schludnie), strasznie przeciążały mi moje naturalne rzęsy, bolały mnie powieki, oczy itp. Po 2 tygodniach zaczęłam "łysieć", więc pościągałam, a raczej niestety powyrywałam resztę, ponieważ żadna metoda nie pomagała, z jedną moją rzęsą usuwałam jedną sztuczną. W efekcie koncowym stałam się "łysielcem" z kilkoma rzęsami, rzęsy naturalne już miesiąc mi odrastają, jeszcze trochę im brakuje do naturalnych rozmiarów. Jeśli masz długie własne rzęsy, albo długie rzęsy po malowaniu to nie warto tego robić, zabieg, jak i samo użykowanie rzęs jest niekomfortowe. Osobiście nie polecam, drugi raz się nie zdecyduje na pewno. Jeśli raz zrobicie te rzęsy, naturalne rzęsy nigdy już nie będą tak gęstę jak przed zabiegiem, pamiętajcie o tym.
iwwusska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 09:20   #265
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez iwwusska Pokaż wiadomość
Hej, ja także miałam przedłużone rzęsy metodą 1:1, trwa to około 3 godzin (strasznie długo), mi efekt niekoniecznie się podobał, rzęsy były dość grube i za długie co do moich oczekiwań, piekły mnie oczy kilka dni po zabiegu, rzęsy trzymały się około 2 tygodni(niecałe 2 tygodnie wyglądały schludnie), strasznie przeciążały mi moje naturalne rzęsy, bolały mnie powieki, oczy itp. Po 2 tygodniach zaczęłam "łysieć", więc pościągałam, a raczej niestety powyrywałam resztę, ponieważ żadna metoda nie pomagała, z jedną moją rzęsą usuwałam jedną sztuczną. W efekcie koncowym stałam się "łysielcem" z kilkoma rzęsami, rzęsy naturalne już miesiąc mi odrastają, jeszcze trochę im brakuje do naturalnych rozmiarów. Jeśli masz długie własne rzęsy, albo długie rzęsy po malowaniu to nie warto tego robić, zabieg, jak i samo użykowanie rzęs jest niekomfortowe. Osobiście nie polecam, drugi raz się nie zdecyduje na pewno. Jeśli raz zrobicie te rzęsy, naturalne rzęsy nigdy już nie będą tak gęstę jak przed zabiegiem, pamiętajcie o tym.
Opowiadasz głupoty. Szlak mnie trafia jak słyszę że ktoś sobie sam powyrywał rzęsy a potem zwala na przedłużanie 1:1. Od ściągania sztucznych rzęs są specjalne produkty!!!! Przestrzegam swoje klientki przed takimi wyczynami i informuję że jeśli chcą ściągnąć to mają przyjść do mnie i zrobię to za darmo. Do tej pory nie zdarzyło mi się by ktoś chciał ściągnąć i widzę przy uzupełnianiu że rzęsy się nie niszczą.

Sama przedłużałam ponad rok, potem zdecydowałam się na express i po ściągnieciu fakt, rzęsy były krótsze ale to tylko dlatego że były w fazie wzrostu. Kupiłam serum z eveline i wróciły do swojego NORMALNEGO stanu! Nikt absolutnie nikt mi nie powie że po przedłużaniu rzęs 1:1 naturalne rzęsy nigdy nie wrócą do swojego normalnego stanu a już na pewno nie osoba która je sobie sama wyrwała. Postąpiłaś nie odpowiedzialnie i sama sobie zrobiłaś krzywdę.

Wstawiam swoje najnowsze dzieło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1743650_698289763549179_453666163_n.jpg (9,5 KB, 86 załadowań)
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 01:28   #266
iwwusska
Przyczajenie
 
Avatar iwwusska
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Sama przedłużałam ponad rok, potem zdecydowałam się na express i po ściągnieciu fakt, rzęsy były krótsze ale to tylko dlatego że były w fazie wzrostu. Kupiłam serum z eveline i wróciły do swojego NORMALNEGO stanu! Nikt absolutnie nikt mi nie powie że po przedłużaniu rzęs 1:1 naturalne rzęsy nigdy nie wrócą do swojego normalnego stanu a już na pewno nie osoba która je sobie sama wyrwała. Postąpiłaś nie odpowiedzialnie i sama sobie zrobiłaś krzywdę.

To, że chcesz sprzedać swój produkt nie upoważnia cię do pisania takich głupot, jakim cudem rzęsy które non stop są obciążone rzęsami sztucznymi nie są osłabiane i nie wypadają szybciej. Oczywiście, że są! Ja próbowałam, je ściągnąć profesjonalnymi metodami także, i wcale nie jest to przyjemne, a wręcz okupione bólem. One były tak osłabione, że wypadały same wraz ze sztuczną. Tak rzęsy odrastają, ale nie wciskaj ludziom głupot, że będą tak piękne i zdrowe jak wcześniej, aby osiągnąć porównywalny efekt trzeba bardzo długo czekać, bo rzęsy obciążone szybciej wypadają, a z kolei rosną tak samo. Brzmi to tak samo sensownie jakby doczepy także nie niszczyły włosów, a tipsy paznokci. Owszem postąpiłam nieodpowiedzialnie decydując się na to świństwo.
iwwusska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 09:58   #267
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Nie ma to jak przejść się do pseudostylistki, potem sobie wyrwać rzęsy a następnie psioczyć na przedłużanie rzęs, w ten sposób zabierasz klientów osobom, które robią to naprawdę dobrze, bez uszczerbku na rzęsach.

Na zdjęciu rzęsy osoby, która przedłuża od 1,5 roku miesiąc w miesiąc, parametry rzęs te same, grubość też, jak widać wszystkie ma. Jedyne co widać to jak ten czas człowiek jest w stanie podszkolić swoje umiejętności.
1530340_636182779756403_739124000_n.jpg
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 19:12   #268
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez iwwusska Pokaż wiadomość
Sama przedłużałam ponad rok, potem zdecydowałam się na express i po ściągnieciu fakt, rzęsy były krótsze ale to tylko dlatego że były w fazie wzrostu. Kupiłam serum z eveline i wróciły do swojego NORMALNEGO stanu! Nikt absolutnie nikt mi nie powie że po przedłużaniu rzęs 1:1 naturalne rzęsy nigdy nie wrócą do swojego normalnego stanu a już na pewno nie osoba która je sobie sama wyrwała. Postąpiłaś nie odpowiedzialnie i sama sobie zrobiłaś krzywdę.

To, że chcesz sprzedać swój produkt nie upoważnia cię do pisania takich głupot, jakim cudem rzęsy które non stop są obciążone rzęsami sztucznymi nie są osłabiane i nie wypadają szybciej. Oczywiście, że są! Ja próbowałam, je ściągnąć profesjonalnymi metodami także, i wcale nie jest to przyjemne, a wręcz okupione bólem. One były tak osłabione, że wypadały same wraz ze sztuczną. Tak rzęsy odrastają, ale nie wciskaj ludziom głupot, że będą tak piękne i zdrowe jak wcześniej, aby osiągnąć porównywalny efekt trzeba bardzo długo czekać, bo rzęsy obciążone szybciej wypadają, a z kolei rosną tak samo. Brzmi to tak samo sensownie jakby doczepy także nie niszczyły włosów, a tipsy paznokci. Owszem postąpiłam nieodpowiedzialnie decydując się na to świństwo.

No skoro sobie sama zaaplikowałaś produkt do ściągania rzęs i wyrywałaś to oczywiście że okupione bólem!!!! Ściągałam rzęsy wielokrotnie i nikt nie narzekał na ból ani tym bardziej na to, że mają mniej rzęs albo że są zniszczone. A niby jaki produkt SWÓJ próbuję tu sprzedać?! Nie widzę żebym robiła jakąkolwiek reklame swojego produktu. SAMA ściągnęłaś rzęsy więc nie opowiadaj głupot że to niszczy rzęsy. Jakby Ci ściągnęła je stylistka i napisałabyś że zauważyłaś zniszczenie rzęs to się może i zgodzę. Ale wykonuję przedłużanie i sama miałam dość długo rzęsy przedłużane i nic mi się nie stało!!!! Zostałam przeszkolona, wiem jak wyglądają fazy wzrostu rzęs i jak wygląda cykl ich wypadania. Rzęsa wypada i na jej miejscu rośnie nowa. Proste? A i wyobraź sobie że doczepy też włosów nie niszczą . Od 1,5 roku noszę clip in i nie zaszkodziło to moim włosom ani trochę .

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
Nie ma to jak przejść się do pseudostylistki, potem sobie wyrwać rzęsy a następnie psioczyć na przedłużanie rzęs, w ten sposób zabierasz klientów osobom, które robią to naprawdę dobrze, bez uszczerbku na rzęsach.

Na zdjęciu rzęsy osoby, która przedłuża od 1,5 roku miesiąc w miesiąc, parametry rzęs te same, grubość też, jak widać wszystkie ma. Jedyne co widać to jak ten czas człowiek jest w stanie podszkolić swoje umiejętności.
Załącznik 5607834
Zgodzę się w 100%!!!! Na własnej skórze przekonałam się że to nie niszczy rzęs i będę bronić tego zdania! Na szkoleniu miałam modelkę z pięknymi rzęsami, długimi i gęstymi. Ściągałam jej te rzęsy potem osobiście i nie ucierpiały ani trochę! Oczywiście było ich może ciut mniej bo przecież miały prawo wypaść zgodnie z cyklem ale odrosły tak samo długie i piękne
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 08:46   #269
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Idąc tym tokiem myślenia to tusz też obciąży rzęsy a dodatkowo poskleja! ot co teraz nikt nie bedzie używał tuszu po tym co napisałam! Dobrze dobrane rzęsy NIE OBCIĄŻAJĄ rzęsy naturalnej
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:50   #270
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
Idąc tym tokiem myślenia to tusz też obciąży rzęsy a dodatkowo poskleja! ot co teraz nikt nie bedzie używał tuszu po tym co napisałam! Dobrze dobrane rzęsy NIE OBCIĄŻAJĄ rzęsy naturalnej
Ręce mi opadają na tych ludzi... Podkład niszczy cerę więc też go nie używajcie!

A w ramach ciekawostki powiem wam co jedna baba powiedziała mojej klientce która była wczoraj na korekcie... postraszyła ją że już całe życie będzie musiała przedłużać rzęsy bo inaczej będzie łysa do końca życia...
Dodam że ów baba nie miała styczności nigdy w życiu z przedłużaniem rzęs... ręce mi opadają... złośliwość ludzka nie zna granic... I taka głupota psuje nam rynek... jak dobrze że moja klientka nie posłuchała i zadowolona wróciła na uzupełnienie....
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 22:33:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.