Pytanie Do Dr Skupina!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-13, 12:46   #1
tanita25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1

Pytanie Do Dr Skupina!!!


Witam Paanie Doktorze, chciałabym wykonać korektę nosa całkowitą, tzn zwęzić, skrócić, ogólnie zmniejszyć, ale nie jakoś drastycznie. Chcę by wizualnie był ładniejszy, ale realnie i żeby pasował do mojej twarzy. Muszę też wymodelować końcówkę, bo mam okrągłą, taką kulkę, kartofelek. W zwiążku z tym mam jedno pytanie, które mnie nurtuje i od tego zależy czy udam się na operację, czy stchórzę.
Otó·ż czy po takiej korekcie, mogą wystąpić problemy z oddychaniem??? Nie mówię oczywiście o przewjściowych kłopotach zw z gojeniem się nosa, ale o problemach wynikających ze zmniejszenia. Choć ja nie chcę bardzo zmniejszyć (*oczywiście ze strachu przed trudnościaMI z oddychaniem właśnie), ale jednak przy usówaniu garbka i zwężaniu i obniżeniu trochę nosa, mogą być żle wentylowane zatoki i dojście do przewodów wentylacyjnych sie zwęzi (??). Bardzo proszę o odpowiedź, bo to spędza mi sen z powiek, czy może to się zdarzyć, a może nie, jeśli się wykona dobrze zabieg(?) Kiedy to może wystąpić? Mam jeszcze jeden mały problem, który dot kostniny. Kiedy to się może zdarzyć i dlaczego? Czy dieta przed i po może mieć na to wpy\ływ? Gips żle bądź dobrze założony? czy predyspozycje do narastania tkanki chrzęstnej i kostnej? A jeśli predyspozycje, to jak to zdiagnozować, poprzez jakie badanie? czy masaż po operacji pomócmoże?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam
tanita25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 18:41   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pytanie Do Dr Skupina!!!

Jednym z powikłań po korekcji nosa jest pogorszenie warunków oddychania. Najczęściej jest to związane z przewlekłym obrzękiem śluzówki, który trwa latami. Rzadziej jest to związane z obkurczaniem sie blizn wewnętrznych zwężąjących światło przewodów nosowych wraz, lub bez, zwężaniem się nosa.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.