Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 14:58   #91
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

O kurcze, takiego sposobu nie słyszałam. Absolutnie tego nie rób!!!! Chcesz się poparzyć?

Najlepiej wybrac się do kosmetyczki która zajmuje się również wrastajacymi paznokciami, a jak nie macie takiej możliwości to na początek spróbujcie podłożyc kawałek waciku pod paznokcia z tej strony co wrasta.

Mi niestety co jakiś czas się odnawia wrastanie, ale własnie kawałek wacika i Tribiotic pomagają i po kilku dniach nie ma śladu.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 15:42   #92
Calishanna
Rozeznanie
 
Avatar Calishanna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 773
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Oj, miałam kiedyś ten sam problem, męczyłam się strasznie. Miałam zrywane dwa paznokcie. Musiałam chodzić w kapciach po mieście, a nawet w butach męża o 3 nr za dużych, bo tak mnie bolało. Najgorsze było to, że nawet po zrywaniu nadal mi wrastały i chodziłam do chirurga co 2 tygodnie podcinać. Ból był nieznośny. Pomogło mi jednak to, że nie moczyłam nóg w żadnych roztworach / sody, nadmanganianu i rumianku, które połączone pomagały na krótką metę/, ale robiłam coś zupełnie przeciwnego - zasuszałam. Kupiłam w aptece puder propolisowy i każdego dnia osypywałam nim nogę po umyciu, wpychałam pod paznokieć i pomogło! Trzymam za Was wszystkich kciuki! Czasem i chirurg nie pomoże, nie zawsze zrywanie pomaga rozprawić się z tym problemem.
Calishanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 14:23   #93
assiiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Dzięki Calishanna!!
spróbuje.a jak długo trwałoi takiim sposobem leczenie??
assiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 13:51   #94
j44r0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

czy zna ktos w koncu cos dobrego na dzikie miesoo??????????????????? ???????
j44r0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 13:41   #95
assiiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

na www.kafeteria.pl piszą ze dobra jest maść POLSEPTOL bo wysusza.jest on na recepte.
assiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 00:46   #96
herbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

podnoszę. czy ktoś wie jak dokładnie wyglądają te klamry na paznokcie? jak niby mają być bezbolesne skoro delikatne dotknięcie paznokcia strasznie boli a cóż dopiero manipulowanie przy nim
herbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 10:58   #97
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

No niestety zakładanie klamry trochę boli. Nie da się niestety tego uniknąć. Ale naprawdę warto trochę pocierpieć zeby potem nic nie bolało przed zakładaniem klamry weź tabletkę przeciwbólową, a niektóre kosmtyczki robią znieczulenie miejscowe - niewszystkie, bo na to trzeba miec chyba jakies pozwolenie czy coś.

Ja miałam zakładaną na jednej wizycie na ten sam palec najpierw klamrę plastikową a potem metalową na to - naprawdę warto pocierpieć, zagryźć zęby. Ja jestem przeogromnnie wdzięczna mojej kosmetyczce, że trafiłam do niej
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 17:56   #98
herbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Patka wielkie dzięki na pewno nafaszeruje się przed wizytą tabletkami przeciwbólowymi. Wydaje mi się, że klamra jest najlepszym rozwiązaniem takiego problemu. Nie pozostaje mi nic innego jak zapisać się do kosmetyczki :-(
herbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 02:24   #99
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam ... mam problem z wrastającym paznokciem od momentu kiedy mi zszedł czyli jakieś półtora raku temu w tym czasie u chirurga byłem już 3 razy i za każdym razem było to samo podcinanie 3 4 miesiące było wszystko w porządku i na nowo zabawa ... ;/ ostatnio miałem znowu u niego się pojawić al jakoś nie mam ochoty na taką zabawę ... powiedzcie mi co jest najlepsze na wrastające paznokcie ... z tego co czytam jakieś klamry są o co w nich chodzi ... bym był wdzięczny za informację ... Pozdrawiam
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 14:47   #100
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

herbi - z pewnością i tak tabletka niewiele da, ale jak trzeba przecierpieć to trzeba Ja do klamry miałam kilka podchodów... i za każdym razem myślałam, że może jak ją kopnę to mi ulży choć troszkę hehehe, ale wytrzymałam jakoś ściskając oparcie od fotela. Powiem Ci coś na pocieszenie: na pewno przeżyjesz A po założeniu nie przejmuj się, jak jeszcze przez dzień, dwa lub 3 będzie ból... Przejdzie i będzie lepiej.

jegor2 specjalne klamry są zakładane przez kosmetyczkę. Mają one za zadanie "podnieść" brzegi paznokcia aby nie wbijały się w skórę. Na pierwszych stronach tego wątku jest podana strona internetowa gdzie są wypisane kosmetyczki, które te klamry zakładają. Przy dobrej kosmetyczce i przy stałym kontrolowaniu paznokci napewno wszystko będzie ok
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 18:40   #101
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

dziękuje bardzo za informacje ... mam nadzieję że będzie można nosząc te klamry uprawiać jakiś sport ...
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 21:51   #102
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

a jeśli można wiedzieć ile taki zabieg kosztuje ... ?
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 10:28   #103
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Ze sportem to ciężko powiedzieć. Bo to zależy jak się będzie klamra trzymać. Myślę, że jak będzie dobrze założona z obudwu stron to nie będzie problemu ze sportem, no chyba, że chcesz kopać piłkę to chyba ten sport akurat będziesz musiał odpuścić
U mojej kosmetyczki za klamrę plastikową płaci się chyba 50 zł o ile dobrze pamiętam, a za metalową 150 zł.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 16:00   #104
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

wielkie dzięki ... no niestety przede wszystkim o ten sport mi chodziło ... ;/ no ale trudno trzeba będzie przeżyć
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 16:40   #105
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

hehehe, no wiesz ja tak sobie gdybam. To wszystko zależy od tego w jakim stanie jest ten paznokieć i jak się będzie klamra trzymać. Ja miałam tak, że nawet biegać nie mogłam bo klamra trzymała się tylko z jednej strony Ale może być tak, że np. klamre będzie można sobie jeszcze odpuścić a trzeba będzie robić tzw. tamponadę, czyli kawałek waciku trzeba będzie podkładać w to miejsce to najbardziej boli. To jest też ewentualnie jakieś wyjście - ja długo, długo, długo przed klamrą miałam właśnie tą tamponadę

Tak czy siak, napewno warto założyć klamrę lub przynajmniej iść do kosmetyczki aby ona obejrzała paznokcia

Powodzenia i daj znać jak pójdziesz na wizytę
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 01:31   #106
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

a dziękuje ... a do kosmetyczki pewnie pójdę dopiero w onym roku ... no ale 5 stycznia mam trening więc zobaczymy jak to będzie ... a długo miałas tą klamre założona znaczy na ile ją się zakłada ...

dam znać napewno ... Pozdrawiam
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 12:12   #107
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Już teraz nie pamiętam jak długo ja ją miałam, ale z miesiąc? Dwa? Coś takiego.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 17:53   #108
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

no narazie jestem zapisany na piątek ... zobaczymy co z tego wyjdzie ... mam nadzieję że to coś mi pomoże
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 19:24   #109
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

jegor trzymam kciuki napewno Ci pomoże wymaga to niestety poświęcenia czasu, ale lepsze to niż być ciachanym co jakiś czas przez chirurga
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 12:25   #110
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

no już jestem po wizycie ... i narazie mam założone nie wiem jak to się nazywa ... tamponada ? chyba tak i za pól tora tygodnia na kontrolę i powiedziała że nie jest beznadziejny mój przypadek i to powinno wystarczy ... okaże się ale za takie coś trzeba było trochę zapłacić :P
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:37   #111
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

tak, tamponada

I nie taki diabeł straszny

Skoro tak twierdzi to z pewnością to pomoże i wyleczy tą ranę co się teraz zrobiła od paznokcia.

A sam masz domu zmieniać tę tamponadę, czy masz tak zostawić i przyjść do niej na zmianę?

Dała ci jakąś maść czy coś?
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:28   #112
jegor2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

nie żadnej maści mi nie dała ... sam zmieniam sobie we wtorek mam u niej kontrolę ... zobaczymy co powie ale narazie nic mnie nie boli ... cały czas musze ją nosić itp po kąpieli zmieniać i tak dalej :P
jegor2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 23:51   #113
j44r0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

na czym polega ta tamponada???
j44r0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 10:35   #114
Agaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 25
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Hey!
Słyszałam że na wrastające paznokcie można zakładać klamry u kosmetyczki. Nie wiecie przypadkiem ile taki zabieg może kosztować?? Może któraś z was miała zakładane takie co. Z góry dzięki za odp.:P
Agaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:49   #115
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

odkopie stary wątek innej opcji nie mam. wiem że powinno sie piłować paznokcie na prosto /lekko na łuku.

znacie dobrą kosmetyczke w poznaniu gdzie moge założyć klamre na paznokcia? bo jak np założe rajstopy to po kilku godzinach czuje ze robi mi sie rana na palcu bo mi wrasta paznokieć.

aha i wiecie co mam. jak piłuje na dłoniach apznokcie, to boki mi sie coraz bardziej zaginają w strone macierzy. nie wiem jak wam to opisać. :|
od czego to moze być?
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 20:41   #116
Melka1412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

hej! ja również mam problem z wrastającymi paznokciami u obu nóg ;/
jeszcze nigdzie ni byłam, ani u kosmetyczki, ani u chirurga, ale do tego drugiego raczej się nie wybieram. chciałabym iść do kosmetyczki żeby mi takie klamry założyła, ale nie wiem gdzie mam się udać.. Nie wiecie może gdzie w okolicach dęblina lub puław jest jakiś salon gdzie można takie klamry założyć?? pozdrawiam!
Melka1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 19:38   #117
bgambusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

najlepszą metodą jest załozenie klamerki drutowej przez kosmetyczkę,ale njblizej znajdujący się gabinet jest w lublinie.jest to okolo 50km.koniecznie się wybierz i to jak najszybciej.kosmetyczka z zabrza.powodzenia.
bgambusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:38   #118
miodzia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 157
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

a jak długo trwa noszenie takich klamer na nogach? Czy to zależy od stopnia problemu czy nie koniecznie?
miodzia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 14:07   #119
milka_kamilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 137
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez miodzia9 Pokaż wiadomość
a jak długo trwa noszenie takich klamer na nogach? Czy to zależy od stopnia problemu czy nie koniecznie?
intereseje mnie to samo??

Gdzie w Krakowie mogę je załozyc?? Poproszę o namiar na dobry salon- tak by kosmetyczka znała się porządnie na rzeczy..
milka_kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:04   #120
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Na stronie zdrowe nogi znajduje się lista salonów i kosmetyczek zakładających klamry.
Ja przestrzegam przed wizytą u chirurga, ale może od początku... Po raz pierwszy problemu z wrastającym paznokciem doświadczyłam jako mała, dziewięcioletnia dziewczynka. Po leczeniu domowym, z paznokciem w kiepskim stanie, dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego na zabieg chirurgiczny. Myśleliśmy z rodzicami, że to jedyne wyjście, tak więc w wyniku zabiegu (okropnego, nie da się opisać tego bólu) pozostał mi wąski, podwójnie, warstwowo rosnący paznokieć. Wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że już tak zostanie. Mając 12 lat, ponownie udałam się do chirurga z drugim paznokciem, ten został ładnie wycięty, po pewnym czasie nie było sladu po tym dość łagodnym zabiegu. Kiedy rosłam, brak paznokcia pomnażał moje kompleksy... Pewnego razu, rozmawiając z matką chrzestną, doradziła mi wizytę u kosmetyczki. Długo z tym zwlekałam (bo chyba ze 4 lata), myśląc, że i tak mi ona nie pomoże. Na szczęście myliłam się... Po konsultacji z przemiłą panią kosmetolog, dowiedziałam się, że mój paznokieć można było uratować, lecz chirurg uszkodził mi go, w wyniku czego nigdy nie będzie 'normalny'. Już po pierwszym zabiegu kosmetycznym byłam zachwycona- miałam wyciętą połowę paznokcia (jeśli można było go tak nazwać) i położony akryl. Dzięki temu moje życie się zmieniło, nikt się nie śmieje z mego paznokcia, a ja jestem nim zachwycona. Mimo, iż już do końca życia będę stałą klientką salonu (akryl muszę odnawiać, tzn. wygładzać, polerować raz na 2 mies. za 15 zł każda wizyta), to naprawdę warto. Dzisiaj byłam z drugim wrastającym paznokciem u kosmetyczki, trochę bolało, ale w porównaniu z zabiegiem chirurgicznym prawie w ogóle Pani kosmetolog wycięła mi go, zaleciła jedną saszetkę Tribioticu, a pomyśleć, że jeszcze wczoraj każdy ruch sprawiał mi ogromny ból...
ZREZYGNUJ Z CHIRURGA, POSTAW NA KOSMETYCZKĘ!
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-05 14:33:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.