Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-27, 12:41   #1
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Smile

Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów


Zgłębiając temat dekoloryzacji natknęłam się na preparaty, które wymywają kolor trwałej farby, pozostawiając naturalny pigment włosa. Nie są to zwykłe "wybielacze", czy dekoloryzatory. Działanie wszystkich jest oparte na tej samej zasadzie - zawarte w nich związki siarki (stąd charakterystyczny zapach zgniłych jaj) rozpuszczają i rozbijają zawarte wewnątrz włosa cząsteczki farby na tak malutkie, że wydostają się one przez łuski włosowe na zewnątrz. Produkt działa więc tylko na farbę, nie wybielając naturalnego pigmentu i nie niszcząc włosa! Uwaga - działa to tylko na włosach przyciemnianych, nie rozjaśnionych (pozbawionych naturalnego pigmentu). Nie działa na szamponetkach do kilku myć (takich, gdzie nie miesza się składników, tylko gotowa farba jest w saszetce) oraz na hennie, gdyż one działają inaczej niż zwykłe farby utleniające. Produkty o takim działaniu, jakie udało mi się znaleźć to:
  • Elgon - Color Remover - znany już na wizażu i chwalony przez wiele dziewczyn
  • Color Oops - niedostępny w Polsce, ale bardzo popularny w USA, liczne recenzje (po angielsku) mozna poczytac na http://www.buzzillions.com/dz_89165_...eviews#reviews
  • Renee Blanche - Repair Color Ststem
  • Professional By Fama - Fantasia Colore Color Remover
  • Teotema - Creme Color Color Remover
  • Goldwell - System Hair Color Remover - też chyba niedostępny w Polsce
  • L'Oreal - ColorZap
Znalazłam artykuł (po angielsku) opisujący działanie tych preparatów http://newsblaze.com/story/200704250.../topstory.html

W wątku tym chciałabym, żeby znalazły się informacje na temat tych produktów, przede wszystkim chyba jedynego dostępnego w Polsce Elgona. Gdzie kupić, jak działają? Jaki efekt jest na włosach wielokrotnie przyciemnianych? Czy można w dość bezpieczny sposób stosować je w domu i czy jakieś salony fryzjerskie w Polsce (np. Goldwell czy L'Oreal) używają tego typu specyfików?

Edytowane przez martiniątko
Czas edycji: 2008-06-29 o 14:43 Powód: dodałam kolejne preparaty do listy
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:08   #2
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Elgon faktycznie jest dobry i ściąga kolor, ale ma jedną wadę. Jego dzialanie mozna porównac do wybielania jabłka przez sok z cytryny - faktycznie ciemny kolor z włosów schodzi, ale jezeli nie zafarbuje się od razu, to wlos ponownie ciemnieje. Nie wraca do dawnego koloru, ale ten kolor, ktory uzyska sie ściągając farbe, robi sie ciemniejszy (podejrzewam, ze pod wplywem dzialania tleu po prostu). Np jesli z farbowanego na czarno wyjdzie nam rudy, to po kilku dniach robi sie z niego ciemny braz o takim miedzianym polysku. I zastanawiam sie jak bardzo jasna farba trzeba potem sie zafarbowac, zeby wlosy faktycznie byly jasniejsze, bo ile razy ja probowalam (nawet jasnym brazem), to bylam z powrotem czarna niemal. Mysle, ze moze dobry efekt bylby, gdyby najpierw zrobic elgonem, ktory w koncu nie zawiera oxydantu, a potem delikatnie rozjasnic dekoloryzatorem (np goldwell), to moze byc dobre rozwiazanie dla osob z farbowanymi na ciemno wlosami, bo latwiej najpierw zmyc farbe do rudego i potem rozjasnic bardziej inwazyjnie, niz kilkakrotnie dekoloryzowac rozjasniaczem z oxydantem.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 15:02   #3
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

dziękuję za ten temat! <3 Mam zamiar ściągnąć czarny kolor z włosów, bo mam go trochę za dużo i właśnie pierwszym produktem, który znalazłam był Eldon.

ruda7816, myślę, że dobry efekt dałby rozjaśniacz L'oreal Platinium bez amoniaku. Jest bardzo delikatny. Moje włosy są praktycznie nienaruszone po rozjaśnieniu do białego. Oj oj, aż chce mi się kupić ten dekoloryzator i go zastosować... <3
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 13:18   #4
Carmenka001
Raczkowanie
 
Avatar Carmenka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z szalonej części Twojego umysłu
Wiadomości: 281
GG do Carmenka001
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Więc mam pytanko, skoro koncówki ostatnio jak ostatnio fabruję, są ciemniejsze... niz odrost... To Eldon ściągnie, ale zaraz potem muszę zafarbować np. na karmelkowy (ostatnio na niego choruję) ?
__________________
Chcesz swego zwycięstwa? Nawet o tym nie myśl

Nawet najpodlejszy człowiek zmięknie, gdy wysłucha sumienia...

Myślisz, że różnimy się? Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo jesteśmy podobni.. Mrauu...
Carmenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 13:43   #5
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Ale chcesz ściągnac kolor z koncówek tylko? A cale wlosy juz masz ok do farbowania na karmel? Bo jesli tak, to odradzam, juz lepiej użyc normalnego rozjasniacza, bo po elgonie kazdy kolor farby wychodzi bardzo ciemny, więc efekt bedzie ten sam co przed ściąganiem.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 13:59   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Renee Blanche ma rowniez taki produkt, ale nalezy uwazac potem z doborem farby, raczej nakladac kolor o ton jasniejszy i na oxydancie nie mniejszym nic 6 %, poniewaz zawsze koor wychodzi ciemniejszy , po drugiej koloryzacji juz taki jak chcemy uzyskac
przypominam rowniez ,ze czarny kolor tym preparatem , jak wielu innymi nie jest mozliwy do odbarwienia
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:33   #7
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

gaga ma rację, zapomnialam dodac, ze jak robilam elgonem, to włosy nie były robione czernią typową, były bardzo ciemne (wygladaly ja czarne) ale kolor farby to bodajze był ciemny brąz. I elgon ściągnąl mi ten ciemny odcień do rudego. Natomiast jak mialam farbowane typową czernią, z granatowym polyskiem to niestety tylko minimalnie (proba na pasemku) się dalo, prawie nic nie było widać.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 16:08   #8
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Dobrze że ja mam na głowie tylko średni brąz, farbowany delikatną farbą - Castingiem L'Oreala

Ciekawa jestem, jak wygląda farbowanie na jaśniejszy kolor po takim ściąganiu farby. Chodzi mi o przejście z mojego naturalnego jasnego brązu (taki "mysi" kolor) na kolor jaśniejszy tylko o jakieś 2 odcienie, ciemny-średni blond. Czy trzeba dodatkowo jeszcze potraktować włosy typowym rozjaśniaczem żeby usunąć resztki farby i potem pofarbować na pożądany odcień, czy mogłabym pofarbować sobie w domu zwykłą jasną farbą, bez wcześniejszego rozjaśniania. Obawiam się, że raczej nie wyszło by to równomiernie i zamiast średniego blondu miałabym jasne włosy na czubku głowy a resztę pomarańczową albo bez zmian... Najchętniej poszłabym do specjalisty z tym całym zabiegiem ale nie słyszałam o żadnym salonie który używałby takich preparatów, a nie mogę sobie pozwolić na zwykłą dekoloryzacje, moje włosy by tego nie przeżyły Albo po prostu sama ściągnę sobie kolor w domu, a na dalsze rozjaśnianie pojdę do fryzjera...
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:01   #9
truskawka170
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

to jak ja mam czarne wloski od spodu malowane jakis rok temu ( juz spora czesc odrosła) to dekoloryzator zadziałałby cos? moje naturalne wloski bo sredni blond... i chcialam je rozjasnic... i nie wiem kompletnie co zrobic.. czy czekac az odrosna te czarne czy moze cos z nimi zrobic... pomocy
truskawka170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:01   #10
Carmenka001
Raczkowanie
 
Avatar Carmenka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z szalonej części Twojego umysłu
Wiadomości: 281
GG do Carmenka001
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Znaczy, ja już mam karmel na odrostach, na koncówkach średni brąz.... I chcialam je wyrównać do jednego koloru... Marzy mi się taki kolorek...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg galeria_we_dwoje_10.jpg (47,0 KB, 240 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg normal_50.jpg (19,2 KB, 284 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg normal_70.jpg (18,7 KB, 128 załadowań)
__________________
Chcesz swego zwycięstwa? Nawet o tym nie myśl

Nawet najpodlejszy człowiek zmięknie, gdy wysłucha sumienia...

Myślisz, że różnimy się? Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo jesteśmy podobni.. Mrauu...
Carmenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:05   #11
truskawka170
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

http://www.fotka.pl/profil/BeMineBabe/ oto moj kolorek wlosów :/ pomocy niech ktos napisze co mam robic...
truskawka170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 18:26   #12
truskawka170
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

halooo pomocyyy
truskawka170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:49   #13
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Cytat:
Napisane przez truskawka170 Pokaż wiadomość
to jak ja mam czarne wloski od spodu malowane jakis rok temu ( juz spora czesc odrosła) to dekoloryzator zadziałałby cos? moje naturalne wloski bo sredni blond... i chcialam je rozjasnic... i nie wiem kompletnie co zrobic.. czy czekac az odrosna te czarne czy moze cos z nimi zrobic... pomocy

http://www.fotka.pl/profil/BeMineBabe/ oto moj kolorek wlosów :/ pomocy niech ktos napisze co mam robic...

halooo pomocyyy
Po pierwsze - ile jeszcze napiszesz postów pod postem?

Po drugie - są dwie wypowiedzi mówiące o tym, że czarnych włosów się nie da tym sposobem rozjaśnić, mam je zacytować czy sama spojrzysz o kilka postów wyżej?
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:50   #14
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Tak jak napisała gaga: na czarny tym ściągaczem koloru nie da rady... Albo ściąganie koloru u fryzjera, albo rozjaśnianie. Radzę najpierw rozjaśnić do brązu, a na następnej 'sesji' do blondu ^^
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:02   #15
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Cytat:
Napisane przez Carmenka001 Pokaż wiadomość
Znaczy, ja już mam karmel na odrostach, na koncówkach średni brąz.... I chcialam je wyrównać do jednego koloru... Marzy mi się taki kolorek...
Na twoim miejscu albo bym te ciemne koncówki ścieła albo poszła do fryzjera i poprosiła o rozjasnienie ich, bo samemu cięzko jest zrobic cos tylko od okreslonej dlugosci wlosow, co innego jak np na calosci jednolitego koloru kładzie się rozjasniacz. Ja zazywczaj robie wszystko sama, ale tez nigdy nie rozjasnialam sama tylko koncowek, bo trudno jest uchwycic te granice gdzie konczy sie ciemniejszy kolor, a zaczyna jasniejszy i mozna latwo nalozyc rozjasniacz nierowno, wtedy bedzie widac, bo jasniejsze wlosy tez sie rozjasnia przy okazji. Moja kolezanka kiedys miala na odwrót, od polowy glowy jasne wlosy, a reszta to jej odrost brązowy i chciala wszystko do blondu wyrownac, ale zaden fryzjer nie chcial jej tego zrobic (nie wiem czemu, moze wlasnie dlatego, ze trudno tylko polowe rozjasnic, nie ruszajac reszty).
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:48   #16
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

zadnym dekoloryzatorem nie da rady sciagnac czarny kolor
prosze pamietacze dekoloryzator to nie rozjasniacz
orazt to ze dekoloryzator nie odbarwia pigmentu naturalnego na jasniejszy , tzn ten siarkowy wogole nie rusza naturalnych wlosow ...mowie o renee ... natomiast inne srodki poprostu je rozjasniaja ale nie jest farbowanie na blond
oczywiscie w moim dosc duzym juz zyciu zawodowym pare razy udalo mi sie odbarwic czarny farbowany wlos o ton lub dwa, ale alo wlosy byly raz tylko farbowane albo farbowane na uprzednio rozjasnione albo farbowane poprostu tonerem, inaczej nie jest mozliwe odbrawienie z farbowanych na czarno...oczywiscie nie mowie tu o "samobojczyniach wlasnych wlosow"...ktore potrafia martretowac juz zniszczone doglebnie wlosy i szczyca sie tym ze da rade ..uwazajac przy tym ze maja wlosy piekne i zdrowe....
natomiast ciemne brazy itd sa do oddekoloryzowania bez duzego uszczerbku na wlosach
Carmenka001 mysle ze bez problemu dasz rade zdekoloryzowac ten sredni braz, tylko uwazaj zeby nie byly te konce za jasne , bobedzie potem roznica w kolorze na calosci wlosow
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 22:27   #17
Carmenka001
Raczkowanie
 
Avatar Carmenka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z szalonej części Twojego umysłu
Wiadomości: 281
GG do Carmenka001
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Cytat:
Napisane przez ruda7816 Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu albo bym te ciemne koncówki ścieła albo poszła do fryzjera i poprosiła o rozjasnienie ich, bo samemu cięzko jest zrobic cos tylko od okreslonej dlugosci wlosow, co innego jak np na calosci jednolitego koloru kładzie się rozjasniacz. Ja zazywczaj robie wszystko sama, ale tez nigdy nie rozjasnialam sama tylko koncowek, bo trudno jest uchwycic te granice gdzie konczy sie ciemniejszy kolor, a zaczyna jasniejszy i mozna latwo nalozyc rozjasniacz nierowno, wtedy bedzie widac, bo jasniejsze wlosy tez sie rozjasnia przy okazji. Moja kolezanka kiedys miala na odwrót, od polowy glowy jasne wlosy, a reszta to jej odrost brązowy i chciala wszystko do blondu wyrownac, ale zaden fryzjer nie chcial jej tego zrobic (nie wiem czemu, moze wlasnie dlatego, ze trudno tylko polowe rozjasnic, nie ruszajac reszty).

Na ściecie sie nie zgodzę, bo aktualnie zapuszczam włosy i nawet podcinanie robie w wielkim bólem... Cóż pozostanie mi odczekać...
__________________
Chcesz swego zwycięstwa? Nawet o tym nie myśl

Nawet najpodlejszy człowiek zmięknie, gdy wysłucha sumienia...

Myślisz, że różnimy się? Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo jesteśmy podobni.. Mrauu...
Carmenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:18   #18
ciumciak
Raczkowanie
 
Avatar ciumciak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 104
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

odświerzam temat z pytaniem jaką farbę polecacie do nałżenia po elgonie aby uzyska ciemny/ średni ceły odcień blondu? takki karmelek (obecnie mam brąz średni)
ciumciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 21:03   #19
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Zachorowałam na
Color Oops


kurcze szkoda że tego nie ma w naszym kraju.... :-/


Chyba kupię elgon, albo ten preparat z renee blanchee.

Zrobiłam sobie ostatnio straszną krzywdę kolorem i wyglądam paskudnie, więc trzeba się ratować.


Teraz nie wiem który mam kupić. Miałam kilkakrotnie robione brązem zmywalnym castingiem loreala, że w ogóle przestał sie zmywać, a teraz potraktowałam je czekoladą, tylko że odrosty mam rude a reszte włosów brązową z rudawym połyskiem.... porażka.

Ten elgon... czy on na prawdę nie niszczy włosów? Mam długie włosy, nie chcę żeby mi wypadły
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 22:14   #20
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
Zachorowałam na
Color Oops


kurcze szkoda że tego nie ma w naszym kraju.... :-/


Chyba kupię elgon, albo ten preparat z renee blanchee.

Zrobiłam sobie ostatnio straszną krzywdę kolorem i wyglądam paskudnie, więc trzeba się ratować.


Teraz nie wiem który mam kupić. Miałam kilkakrotnie robione brązem zmywalnym castingiem loreala, że w ogóle przestał sie zmywać, a teraz potraktowałam je czekoladą, tylko że odrosty mam rude a reszte włosów brązową z rudawym połyskiem.... porażka.

Ten elgon... czy on na prawdę nie niszczy włosów? Mam długie włosy, nie chcę żeby mi wypadły
też obawiam się o zniszczenie włosów
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 14:04   #21
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Elgon naprawde nie niszczy włosów. Zaręczam A mam słabe i cienkie, bardzo szybko niszczace sie. Bezposrednio po elgonie wrecz mialam gladsze włosy a to z tego wzgledu chyba ze on tak działa na włosy że potem odzywka o wiele mocniej działa (podobnie jak to bywa po farbowaniu). Takze nie obawiajcie sie tego akurat. Natomiast co do samego działania - u mnie (farbowalam zawsze brazem z Castinga) było widac zdecydowane rozjasnienie (mam naturalne wlosy ciemny blond) na gorze wlosow, na dole, tam gdzie jest wiecej warstw farby, efekt byl zdecydowanie slabszy...

Edytowane przez martiniątko
Czas edycji: 2008-10-29 o 14:06
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 23:11   #22
naomagic1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Dekoloryzator Renee Blanche

Nakładałam dzisiaj 1x na czarne włosy. Trzymałam 40 min. Wyszły kasztanowe, przy skórze jaśniejsze. Jak na pierwsze podejście jestem zadowolona. Mam zamiar jutro lub pojutrze nałożyć 2x pod rząd, bardziej na końce niż przy skórze i wtedy jasną farbę popielatą dla zabicia rudości. Mam nadzieję, że do rana nie ściemnieją, szorowałam je 3 razy szamponem, płukałam przez 10 min i na koniec w wannie, odżywki na 30 min. Włosy w ogóle nie zniszczone. Póki co jestem zadowolona.
naomagic1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 14:58   #23
e_dit24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Witam może któraś z Was mi pomoże gdzie mogę kupić ten rozjaśniacz Elgon - Color Remover?
e_dit24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 10:28   #24
Madzia1594
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

mam pytanie
z natury jestem blondynką ale jak ze zafarbowałam to moje włosy zrobiły się brązowe a następnie stawały się rude czy gdy użyję
Elgon-Color Remover
To wrócę do blądynki ?
Bardzo proszę o pomoc
Bo teraz mam już duże odrosty.
Madzia1594 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:35   #25
xmajkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Jaki dekoloryzator wybrać?

Witam!
Mój problem polega na tym,że od 1,5 roku farbowałam włosy na czarno z naturalnego średniego brazu i bardzo chce wrócić do brązu,niekoniecznie naturalnego koloru.
Znalazłam dwa podobno dobre ściągacze jeden to Elgon color assist color remover, a drugi Erayba G00. I nie wiem na który się zdecydować.Ten pierwszy jest polecany na forach internetowych, a drugi poleciła mi sprzedawczyni w sklepie z artykułami,w którym zaopatrują się fryzjerki, natomiast nie mogłam się zbytnio doszukac informacji na jego temat w internecie. Taki zabieg chciałabym wykonać w domu bez fryzjerki.Czy jest to możliwe? Ponieważ szkoda mi pieniędzy na pójście do salonu..
Bardzo proszę o pomoc, bo juz w tym tygodniu pragne pozbyć sie tego czarnego koloru z głowy !

Pozdrawiam )
xmajkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 21:49   #26
malyhasacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Jaki dekoloryzator wybrać?

Hej. Znalazłam kiedyś na tym forum opis jak zrobić pranie włosów w domu ("pranie" ma oznaczać usunięcie barwnika) Polegało to w największym uproszczeniu na dodaniu utleniacza do szamponu, umysiu włosów i potrzymaniu tego na głowie. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć drugi raz tego postu, a wtedy trafiłam na niego jakoś przypadkiem. Czy może któraś z was wie jak to zrobić dokładnie, albo wie gdzie znajduje się ten post? Pozdrawiam
malyhasacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:50   #27
juliakczylija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Dziewczyny!
Czy elgon ściągnie mi czerwoną farbę z włosów? Bardzo mi na tym zależy. Wolałabym ściągnąc kolor bez wizyty u fryzjera. Mój naturalny kolor to jasny brąz pomiędzy ciemnym blondem, taki trochę mysi. Uda mi się wrócić do naturalnego?
juliakczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:23   #28
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Podbijam pytanie. Czy Elgon wypłucze mi bordowy szampon koloryzacyjny Palette? Dodam, że naturalne włosy mam ciemny blond.

Aa, chce wrócić do naturalnego - nie chcę ich potem już farbować. Nada się Elgon?

Edytowane przez Guniella
Czas edycji: 2010-12-10 o 18:56
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 21:15   #29
juliakczylija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Cytat:
Napisane przez Guniella Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie. Czy Elgon wypłucze mi bordowy szampon koloryzacyjny Palette? Dodam, że naturalne włosy mam ciemny blond.

Aa, chce wrócić do naturalnego - nie chcę ich potem już farbować. Nada się Elgon?
Zdjęłam kolor, ale użyłam do tego Prosalon Color Peel Hair Color Remover.
Jestem zadowolona.
juliakczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:03   #30
kinnia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Produkty łagodnie ściągające kolor z farbowanych włosów

Czy po każdym z tych produktów trzeba ponownie pofarbować włosy, czy może jest możliwość powrotu do naturalnego koloru?
Ja niestety pofarbowałam włosy (naturalnie ciemno brązowe) na jakiś dziwny ciemno bordowy odcień. Farba miała zmyć się po 24 myciach, niestety mam ją już 3 miesiące. Co prawda znacząco wyblakła, ale nie zeszła i widać mi odrosty.. Jakie mam szanse?
kinnia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-12 23:27:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.