Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 19:30   #2911
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Makrelo trzymam kciuki za udaną kurację
Ale świetny wierzyk ułożyłaś

vanilia___ ja łykałam anty jeszcze przez pół roku po zakończeniu kuracji. Teraz już odstawiłam, bo chciałabym dzidziusia I też się bałam co będzie jak je odstawię - póki co jest OK.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 20:52   #2912
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
uwaga
Dzis ostatnia tabletka Izoteka
kazda z nas na to czeka
dzieku niemu przypominam czlowieka
a nie pryszczatego potwora
przez to i moja dusza byla chora
teraz z radoscia lek sie miesza
czy moja geba za bardzo nie zaciesza?
bo gdy bedzie z rozrywki powtorka
twarz znowu bedzie jak u szambonurka
Najwyzej poraz drugi zgromadze Izoteku zapasy
(o ile znajde na niego tyle kasy)
i bede lykac pastylki pomaranczowe
czekajac na oblicze bez pryszczy i zdrowe
I pamietajcie - to nas wzmocni co nas nie zabije-
ja zjadlam mnostwo Izoteku i zyje..

...zdaje sobie sprawe co to za poetycka masakra, ale powstala z potrzeby serca
(wiem ze sie nie mowi 'Izoteka' , ale do 'Izoteku' nie mialam rymu )

ooo ślicznie

ja sobie wyliczyłam, że moja kuracja powinna się skończyć początkiem marca jednak. wtedy idę też do dermy i zobaczymy co powie.
nastraszyłam się teraz.. tyle nawrotów ja jestem prawie pewna, że u mnie tez będzie heh. jeśli podczas kuracji nie mam 100% ideału, to co będzie po przerwaniu.. eh. no ale jeszcze się nie martwię tak bardzo.
no i fakt, że ja jednak stosowałam podkład całą kurację. że czasami też używałam żelu punktowego jak mi coś jeszcze dużego wyskakiwało.. z kremów to tylko Nanobase i krem lipidowy Ziaja Calma, więc raczej dobre, i ogólnie nie szkodzące kremy.. ale i tak stesa mam że to moja wina jeśli coś się nie powiodło

dziewczyny, nękam was tym pytaniem, ale pamiętacie coś o tym zakazie zabiegów chirurgicznych podczas kuracji? jest to gdzieś w ulotce? bo wycięcie blizny to chyba raczej coś bardziej poważniejszego niż np. peeling twarzy eh

Gonia - nie chce mi się wertować całego Twojego wątku o życiu bez podkładu, a nie pamiętam - stosujesz jakiś puder? jeśli tak, to jaki? może też spróbuję używać tylko np. pudru mineralnego i korektora na blizny.
__________________


Edytowane przez Limonatka
Czas edycji: 2009-02-05 o 20:53
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:13   #2913
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
ooo ślicznie

ja sobie wyliczyłam, że moja kuracja powinna się skończyć początkiem marca jednak. wtedy idę też do dermy i zobaczymy co powie.
nastraszyłam się teraz.. tyle nawrotów ja jestem prawie pewna, że u mnie tez będzie heh. jeśli podczas kuracji nie mam 100% ideału, to co będzie po przerwaniu.. eh. no ale jeszcze się nie martwię tak bardzo.
no i fakt, że ja jednak stosowałam podkład całą kurację. że czasami też używałam żelu punktowego jak mi coś jeszcze dużego wyskakiwało.. z kremów to tylko Nanobase i krem lipidowy Ziaja Calma, więc raczej dobre, i ogólnie nie szkodzące kremy.. ale i tak stesa mam że to moja wina jeśli coś się nie powiodło

dziewczyny, nękam was tym pytaniem, ale pamiętacie coś o tym zakazie zabiegów chirurgicznych podczas kuracji? jest to gdzieś w ulotce? bo wycięcie blizny to chyba raczej coś bardziej poważniejszego niż np. peeling twarzy eh

Gonia - nie chce mi się wertować całego Twojego wątku o życiu bez podkładu, a nie pamiętam - stosujesz jakiś puder? jeśli tak, to jaki? może też spróbuję używać tylko np. pudru mineralnego i korektora na blizny.

Limonatko, teraz używam bardzo taniego ale naprawdę fajnego pudru w kamieniu - mineralnego Essence i czasem punktowo korektora antybakteryjnego Bell
Latem używałam pudru brazującego Joko - Chocolate
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:20   #2914
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

właśnie przeglądałam KWC i właśnie Essence rzucił mi się w oczy muszę go tylko gdzieś znaleźć w sklepie.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:23   #2915
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatko, ja polecam podklady w 100% mineralne - EDM.
Ja juz od ponad miesiaca je stosuje i nie zapychają, kryja na takim samym poziomie a napisalabym ze nawet lepiej.. no i skład: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007).



Widze rowniez poprawę na cerze dzieki temu podkladowi, zawsze mialam czerwone placki obok nosa.. od podkladow a teraz super jest.

Co do retinoidów.. ponoc jak sie bierze np. Aknenormin, Izotek.. to nie mozna na twarz uzywac juz masci/zeli na tradzik.. a mi dermatolog przepisala zineryt i duac..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:35   #2916
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
uwaga
Dzis ostatnia tabletka Izoteka
kazda z nas na to czeka
dzieku niemu przypominam czlowieka
a nie pryszczatego potwora
przez to i moja dusza byla chora
teraz z radoscia lek sie miesza
czy moja geba za bardzo nie zaciesza?
bo gdy bedzie z rozrywki powtorka
twarz znowu bedzie jak u szambonurka
Najwyzej poraz drugi zgromadze Izoteku zapasy
(o ile znajde na niego tyle kasy)
i bede lykac pastylki pomaranczowe
czekajac na oblicze bez pryszczy i zdrowe
I pamietajcie - to nas wzmocni co nas nie zabije-
ja zjadlam mnostwo Izoteku i zyje..

...zdaje sobie sprawe co to za poetycka masakra, ale powstala z potrzeby serca
(wiem ze sie nie mowi 'Izoteka' , ale do 'Izoteku' nie mialam rymu )

Hej, super ten wierszyk pokazalas ze nawet "taki lek" moze byc inspiracja do napisania tak fajnej rymowanki, no i super zakonczenie - chociaz sie to wie to zawsze to inaczej jak ktos o tym przypomni i to w ostatnim dniu kuracji!! Obys juz zawsze cieszyla sie sliczna buzka!!! Hmmm chcialabym juz byc na koncu kuracji....a tu blizej poczatku niz konca, mam jednak nadzieje ze szybko zleca te miesiace!!
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:38   #2917
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
właśnie przeglądałam KWC i właśnie Essence rzucił mi się w oczy muszę go tylko gdzieś znaleźć w sklepie.
Essence są tylko w Naturze..... ten puder , co mam kosztował o ile pamiętam 10,99 zł
Wiesz watro wypróbować, może akurat Ci podpasuje a jak nie to do kosza i tyle....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 21:38   #2918
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ale EDM chyba ciężko dostać? bo tylko w necie? mogłabym kupić na Allegro, ale tam chyba nie wiadomo co nie jest podróbką :/ tak czy siak, na początek spróbuję Essence, bo tańszy. jak się przyzwyczaję do nieużywania podkładu, to wtedy może będę inwestowała większe pieniądze
bo tak sobie myślę, że fajnie by było, kiedy będę odstawiała retinoidy, żeby buźka nie wróciła do tego swiecenia się sprzed kuracji, żeby mi nic nie spływało w lecie itp

Gonia, tak mi się właśnie coś kojarzyło, że tylko Natura. no to poczekam do niedzieli/poniedziałku bo w tym oh jakże światowym Krakowie mają uwaga, uwaga, aż jedną Naturę :P (i to w CH poza centrum! skandal! :P) a u mnie w Gliwicach, mieście o wiele mniejszym niż Kraków, dwie albo nawet trzy :P
__________________


Edytowane przez Limonatka
Czas edycji: 2009-02-05 o 21:40
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:40   #2919
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Limonatko, ja polecam podklady w 100% mineralne - EDM.
Ja juz od ponad miesiaca je stosuje i nie zapychają, kryja na takim samym poziomie a napisalabym ze nawet lepiej.. no i skład: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007).



Widze rowniez poprawę na cerze dzieki temu podkladowi, zawsze mialam czerwone placki obok nosa.. od podkladow a teraz super jest.

Co do retinoidów.. ponoc jak sie bierze np. Aknenormin, Izotek.. to nie mozna na twarz uzywac juz masci/zeli na tradzik.. a mi dermatolog przepisala zineryt i duac..


Przecież one są bardzo wysuszające !!!! Poza tym, nawet na ulotce jest napisane, że nie można używać żadnych leków zewnętrznie podczas kuracji....
Dziwni sa ci lekarze....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 14:04   #2920
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

vanilia___, ja przestałam brać naty po kuracji i nic sie nie zmieniło Przed Izotekiem póbiowałam leczyć się 'odpowiednimi' hormonami, ale się nie udało. W związku z tym nie bałam się, bo wiedziałam że to nie tabsy wyleczyły mój trądzik.

Limonatka, w książeczce od izoteku piszą, że nie nleży wykonywać m.in. :depilacji woskiem, dermabrazji, peelingów, przekłuwania uszu, tatuowania, 'oczyszczania' - "Ze względu na zwiększone ryzyko tworzenia się blizn po takich zabiegach, nie należy ich wykonywać w czasie przyjmowania izoteku oraz w okresiee 6 miesięcy od zakończenia kuracji".
Myślę, że usuwanie blizny jest poważniejszym zabiegiem niz te wymienione, więc tym bardziej należy się wstrzymać
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 14:54   #2921
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Przecież one są bardzo wysuszające !!!! Poza tym, nawet na ulotce jest napisane, że nie można używać żadnych leków zewnętrznie podczas kuracji....
Dziwni sa ci lekarze....
po tym jak azzis opowiadała o mikro w trakcie leczenia to raczej nic mnie już nie zdziwi...

Limonatko, co do takich zabiegów podpisuję się obiema rękami pod tym co napisała espera
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 16:26   #2922
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Eh, ja tu już pół roku biore Izotek a co 2 tygodnie robiłam sobie peeling twarzy..o tym żeby nie używać kremów też nie słyszałam, ani o minimalnej dawce mi dermatolog nie wspomniał , nie wiem co o tym myśleć?Może w niektórych przypadkach trądziku nie trzeba dobijać do 120mg/kg , już nie wiem bo w ulotkach jest i o myślach samobójczych i o minimalnej dawce a te pierwsze skutki uboczne u mnie akurat nie wystąpiły.Jest tutaj ktoś kto nie wyjadł minimalnej dawki?
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 16:34   #2923
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
ale EDM chyba ciężko dostać? bo tylko w necie? mogłabym kupić na Allegro, ale tam chyba nie wiadomo co nie jest podróbką :/ tak czy siak, na początek spróbuję Essence, bo tańszy. jak się przyzwyczaję do nieużywania podkładu, to wtedy może będę inwestowała większe pieniądze
bo tak sobie myślę, że fajnie by było, kiedy będę odstawiała retinoidy, żeby buźka nie wróciła do tego swiecenia się sprzed kuracji, żeby mi nic nie spływało w lecie itp
Wiesz, moim zdaniem drogie nie są, bo za fluid ktory uzywalam placilam 35zł i starczal na 1,5 miesiaca.. a próbkę podkladu nic nie placilam bo 3 probki podkladow sa za darmo w free starter kit.. i zaplacilam tylko za przesylke.. okolo 25zł a podklad starczy mi na minimum 3 miesiace + korektor, róż.. ktore starcza na wieki

Ja tez bede testowac essence

No wlasnie dziwni lekarze a najdziwniejsze to to, ze to Pani ordynator oddziału dermatologicznego

Mam pytanie wlasnie o skutki uboczne.. bo niby bardzo czesto krew z nosa leci, jak jest u was?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 16:49   #2924
Dorix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 195
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wiesz, moim zdaniem drogie nie są, bo za fluid ktory uzywalam placilam 35zł i starczal na 1,5 miesiaca.. a próbkę podkladu nic nie placilam bo 3 probki podkladow sa za darmo w free starter kit.. i zaplacilam tylko za przesylke.. okolo 25zł a podklad starczy mi na minimum 3 miesiace + korektor, róż.. ktore starcza na wieki

Ja tez bede testowac essence

No wlasnie dziwni lekarze a najdziwniejsze to to, ze to Pani ordynator oddziału dermatologicznego

Mam pytanie wlasnie o skutki uboczne.. bo niby bardzo czesto krew z nosa leci, jak jest u was?
Moje skutki uboczne to: pękające usta (pomimo smarowania alantanem), łuszcząca się skóra twarzy (ale dzięki temu pory są bardziej czyste) no i w zasadzie cały czas bolą mnie plecy. Przedwczoraj na dłoniach pojawiły się czerwone kropki. Smaruję łapki alantanem oraz balsamem neutrogeny i pomaga.
Dorix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 17:06   #2925
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Dorix Pokaż wiadomość
Moje skutki uboczne to: pękające usta (pomimo smarowania alantanem), łuszcząca się skóra twarzy (ale dzięki temu pory są bardziej czyste) no i w zasadzie cały czas bolą mnie plecy. Przedwczoraj na dłoniach pojawiły się czerwone kropki. Smaruję łapki alantanem oraz balsamem neutrogeny i pomaga.
kurcze, ja sie wlasnie boje tych skutkow bo ja w ogole mam suche usta! od zawsze i nie mam nawilzonej cery + wlasnie krew z nosa mi czasami leci tak jak mi jest za cieplo czy cos.. dlatego w zimie nie wiem co to sweter, bo nosze tylko krotki rekaw i kurtke

I to wszystko mam tak od siebie.. a co jak zaczne brac tabsy :O

Lece na google sprawdzic ile kosztuje 40mg..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 17:16   #2926
Kalafiorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Po ponad dwutygodniowej kuracji moje skutki uboczne to: wiecznie łuszcząca się skóra na brodzie (mimo, że smaruję ją kremami), suche usta i bardzo wrażliwa skóra twarzy.
Co do dyskusji a propos podkładów to muszę przyznać, że dla mnie kompletną abstrakcją jest wyjście z domu bez tego kosmetyku na twarzy. Chciałabym doczekać chwili aż się na to odważę! Używam Dermablend Vichy i póki co jestem z niego baaardzo zadowolona. Szczerze, to nie zauważyłam, żeby źle wpłynął na moją cerę, a wręcz przeciwnie. Używam podkładów dopiero od ok. 2 lat, bo bałam się, czy nie pogorszą mojego stanu. Jednak bardzo szybko się przekonałam, że jest dużo lepiej, niż gdy używałam puder. Przede wszystkim wpływa dobrze na moją psychikę, bo jednak lepiej kryje. Co jednak nie zmienia faktu, że tak jak napisłam wcześniej, chciałabym nie musieć go stosować
Kalafiorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 19:29   #2927
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wiesz, moim zdaniem drogie nie są, bo za fluid ktory uzywalam placilam 35zł i starczal na 1,5 miesiaca.. a próbkę podkladu nic nie placilam bo 3 probki podkladow sa za darmo w free starter kit.. i zaplacilam tylko za przesylke.. okolo 25zł a podklad starczy mi na minimum 3 miesiace + korektor, róż.. ktore starcza na wieki

Ja tez bede testowac essence

No wlasnie dziwni lekarze a najdziwniejsze to to, ze to Pani ordynator oddziału dermatologicznego

Mam pytanie wlasnie o skutki uboczne.. bo niby bardzo czesto krew z nosa leci, jak jest u was?

Mnie męczył ból pleców jak kładłam się do łóżka, czułam sie po prostu jak stara babcia, suche usta,krew z nosa ale tylko przy dmuchaniu w chusteczki, suchość powiek, osłabienie widzenia, zmiany nastroju.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 19:34   #2928
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

u mnie nie ma wielu skutkow ubocznych - tylko lekkie wysuszenie i przy 50mg/dzien bole glowy.

co do preparatow stosowanych dodatkowo - stosuje Brevoxyl noca na miejsca, gdzie jeszcze sa jakies grudki.

pozdr. i zycze wytrwalosci w walce ze skutkami ubocznymi
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 22:14   #2929
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kurcze zastanawiam sie teraz naprawdę co z tym podkładem zrobić, niby nie wyobrażam sobie wychodzić bez niego, ale jak derm powiedział , że to "przez złą kosmetykę być może nawrót" to nie wiem co robić. Będe sie truć po raz kolejny i znów mi wróci...;l A i jeszcze ostatnio zaczęłam nawilżać twarz Effaclarem H, Pani w aptece powiedziała, że on nie zapycha, a podkład mi się jakoś rozłoży.. Derm się tak dopytywał czy czasem niczym nie natłuszczałam, że już sama nie wiem... Teraz niczego nie używam oprócz tego nie szczęsnego pokładu...
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."


Edytowane przez Kamma1507
Czas edycji: 2009-02-06 o 22:15
Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 22:41   #2930
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
Kurcze zastanawiam sie teraz naprawdę co z tym podkładem zrobić, niby nie wyobrażam sobie wychodzić bez niego, ale jak derm powiedział , że to "przez złą kosmetykę być może nawrót" to nie wiem co robić. Będe sie truć po raz kolejny i znów mi wróci...;l A i jeszcze ostatnio zaczęłam nawilżać twarz Effaclarem H, Pani w aptece powiedziała, że on nie zapycha, a podkład mi się jakoś rozłoży.. Derm się tak dopytywał czy czasem niczym nie natłuszczałam, że już sama nie wiem... Teraz niczego nie używam oprócz tego nie szczęsnego pokładu...
Effaclar H zatkał mnie potwornie! To samo Dermablend. Niedawno miałam niezły wysyp po tych dwoch dziadostwach... Poczytaj recenzje na KWC, sporo osób na to narzeka...w jednym i drugim wypadku. A myślałaś o tym żeby kupić filtr barwiony? Dobrze dobrany, lekko natłuszcza, nie zatyka i wyrównuje koloryt. Np. Avene albo Svr...?
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 23:10   #2931
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kurcze Dermablendu tez używałam ;l A podkładu Unifiance albo Toleriane któraś uzywa ?
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."


Edytowane przez Kamma1507
Czas edycji: 2009-02-06 o 23:13
Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 08:10   #2932
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
Kurcze Dermablendu tez używałam ;l A podkładu Unifiance albo Toleriane któraś uzywa ?
ja używałam tego pierwszego w tej wersji beztłuszczowej - pani derm. poleciła mi tylko ten.
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 11:22   #2933
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
Kurcze zastanawiam sie teraz naprawdę co z tym podkładem zrobić, niby nie wyobrażam sobie wychodzić bez niego, ale jak derm powiedział , że to "przez złą kosmetykę być może nawrót" to nie wiem co robić. Będe sie truć po raz kolejny i znów mi wróci...;l Teraz niczego nie używam oprócz tego nie szczęsnego pokładu...
Jesli jest cien szansy, ze bez uzywania podkladu zwiekszy sie prawdopodobienstwo powodzenia kuracji, to wydaje mi sie ze mozesz zaryzykowac.. jesli nie pracujeszw firmie, ktorej istnienie jest zalezne od wygladu Twojej buzi to chyba mozesz sprobowac.. ja mimo, ze wczesniej bylam uzalezniona od podkladu -nikomu nie pokazalam sie bez- niego - w ogole przestalam uzywac. wiadomo - na poczatku znajomi troche sie pogapia, ale uwierz mi - przyzwyczaja sie i bedzie ok. Jak ktos nie ma nogi tez nie moze tego zamaskowac i jakos funkcjonuje (wiem, naciagany przyklad). na pocieche cofnij sie do moich zdjec i wyobraz sobie, ze2 tyg po zrobieniu tego najgorszego zorgaqnizowalam u siebie rocznice slubu i zaprosilam znajomych.. a skora na pewno chetnie odetchnie od chemii i bedzie szybciej sie regenerowac.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08

Edytowane przez Makrela w kapeluszu
Czas edycji: 2009-02-07 o 11:23 Powód: literowki
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 11:30   #2934
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Effaclar H zatkał mnie potwornie! To samo Dermablend. Niedawno miałam niezły wysyp po tych dwoch dziadostwach... Poczytaj recenzje na KWC, sporo osób na to narzeka...w jednym i drugim wypadku. A myślałaś o tym żeby kupić filtr barwiony? Dobrze dobrany, lekko natłuszcza, nie zatyka i wyrównuje koloryt. Np. Avene albo Svr...?
Ja mialam SVR50, barwiony, strasznie jasny - jak tynk. U mnie potwornie zapychal, po godzinie, dwóch swiecilam sie jak lampa, warzyl się.. uzywalam go zimą a potem wiosna i latem od czasu do czasu, bo z wielka ohcota chcialam mu dac szanse, ale niestety... w ogole to on ma postac pasty prawie, no masakra! chyab ze teraz sie cos zmienilo bo ja go mialam 3 lata temu.. albo 4..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 11:34   #2935
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
Kurcze Dermablendu tez używałam ;l A podkładu Unifiance albo Toleriane któraś uzywa ?
Kamma.... naprawdę polecam punktowo na pryszcze korektor antybakteyjny Bell i jakiś lekki puder w kamieniu lub sypki ...... zobaczysz, dasz radę się przyzwyczaić....
Ja na początku gapiłąm się ciągle w lusterko a znajomi tylko dziwili się, że taką mam wypoczętą cerę.... i ja też szybko zauważyłam, że moja cera odzyskała blask i zdrowy kolor i mniej pryszzcy.... a dodam, że to było o ile pamiętam ok. 4-5 miesięcy przed kuracją Akne, kiedy to lekarz kategorycznie zabronił mi uzywać podkładów....
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-02-07 o 11:36
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 15:53   #2936
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość

Limonatka, w książeczce od izoteku piszą, że nie nleży wykonywać m.in. :depilacji woskiem, dermabrazji, peelingów, przekłuwania uszu, tatuowania, 'oczyszczania' - "Ze względu na zwiększone ryzyko tworzenia się blizn po takich zabiegach, nie należy ich wykonywać w czasie przyjmowania izoteku oraz w okresiee 6 miesięcy od zakończenia kuracji".
Myślę, że usuwanie blizny jest poważniejszym zabiegiem niz te wymienione, więc tym bardziej należy się wstrzymać
Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość

Limonatko, co do takich zabiegów podpisuję się obiema rękami pod tym co napisała espera
dzięki dziewczyny. ehhh, to będę chyba musiała poczekać. tylko to dla mnie problem, bo akurat teraz 3 tyg. wolnego mam, jestem u siebie więc moglabym iśc na ten zabieg.. a potem znów w Krakowa wracam i znów odwlekę ten zabieg o min. do Wielkanocy sam zabieg jest krótki, ale chirurg mówił, że potem muszę się mu pokazać z 2 razy, po dwóch i 4 dniach heh...
jeszcze sobie zadzwonię do mojej dermatolog i się upewnię ale raczej wiem co powie..

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wiesz, moim zdaniem drogie nie są, bo za fluid ktory uzywalam placilam 35zł i starczal na 1,5 miesiaca.. a próbkę podkladu nic nie placilam bo 3 probki podkladow sa za darmo w free starter kit.. i zaplacilam tylko za przesylke.. okolo 25zł a podklad starczy mi na minimum 3 miesiace + korektor, róż.. ktore starcza na wieki

?
a kupujesz na oficjalnej stronie, tak?

mój drugi dzień bez podkładu i czuję się fajnie
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 16:36   #2937
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość


a kupujesz na oficjalnej stronie, tak?

mój drugi dzień bez podkładu i czuję się fajnie
Si Kupuje z oficjalnej. Zamowilam sobie podklady z firmy buff'd, zaplacilam 12zł za 3 probki (wysylke maja za darmo ) no i za 12zł moge sie mazac ponad 3 miesiace.. tyle ze akurat ich podklady mi srednio leżą ale od biedy lepsze to niz fluid!

Ja juz jestem na odwyku fluidowym około 50 dni

Czy ktos mieszka we Wrocku i moze mi napisac gdzie najtaniej dostane 20mg Aknenorminu? bo bede potrzebowala 40mg..
ewentualnie czy jesli dostane recepte na Akne, to mgoe zrobic w aptece zamiane np. na Izotek jesli jest tanszy?

Pytam bo nie wiem jak to jest z tymi lekami. Jak dostaje recepte np. na kapsulki na angine to zawsze biore inne, tansze
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 18:57   #2938
Aska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które w trakcie przyjmowania retinoidow stosuja takze pigulki antykoncepcyjne: Odstawiacie je dopiero po kilku miesiacach od zakonczenia kuracji? Ja bardzo sie boje, ze po odstawieniu cos sie znowu pogorszy. Chyba bym nie przezyla tego! Wiec dlatego troche sie tez boje znowu lykac tabsy... Wiem, ze Izotek jest silnym lekiem i wierze, ze nie nastapi pogorszenie stanu cery po odstawieniu antykoncpecji, ale jednak mam male obawy... Jest tu moze ktos, kto zakonczyl kuracje i odstawil tabletki antykoncepcyjne??


ja odstawilam tabletki 4 tygodnie po zakonczeniu kuracji chociaz balam sie strasznie ale pociesze cie jest wszystko ok jak narazie jestem niecale 3 miesiace po kuracji i zadnych nawrotow nie ma i mam nadzieje ze nie bedzie pozdrawiam
Aska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:18   #2939
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja mialam SVR50, barwiony, strasznie jasny - jak tynk. U mnie potwornie zapychal, po godzinie, dwóch swiecilam sie jak lampa, warzyl się.. uzywalam go zimą a potem wiosna i latem od czasu do czasu, bo z wielka ohcota chcialam mu dac szanse, ale niestety... w ogole to on ma postac pasty prawie, no masakra! chyab ze teraz sie cos zmienilo bo ja go mialam 3 lata temu.. albo 4..
Hmm... dla mnie kolorystycznie był idealny Ale tak jak mówię z filtrami trzeba próbować, dla mojej suchej skóry przy kuracji to było wybawienie - podobnie Avene. Ale jest sporo barwionych filtrów. Gorzej z tym, że ciężko próbki dostać... A filtry najtańsze nie są. Tak sobie myślę, że może próbowałaś tego SVR kiedy jeszcze nie zażywałaś leków, a on nie nadaje się do tłustej skóry - stąd to warzenie?

Szczerze mówiąc nie jestem przekonana do pomysłu kompletnego odstawienia podkładów... Odkąd ich użwam zaniknął mi problem naczynek i ogólnie mam wrażenie, że w zimie skóra ma się lepiej jeśli jednak coś się na niej znajduje... Inna sprawa latem - wtedy wolę odpuścić
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:34   #2940
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Hmm... dla mnie kolorystycznie był idealny Ale tak jak mówię z filtrami trzeba próbować, dla mojej suchej skóry przy kuracji to było wybawienie - podobnie Avene. Ale jest sporo barwionych filtrów. Gorzej z tym, że ciężko próbki dostać... A filtry najtańsze nie są. Tak sobie myślę, że może próbowałaś tego SVR kiedy jeszcze nie zażywałaś leków, a on nie nadaje się do tłustej skóry - stąd to warzenie?

Szczerze mówiąc nie jestem przekonana do pomysłu kompletnego odstawienia podkładów... Odkąd ich użwam zaniknął mi problem naczynek i ogólnie mam wrażenie, że w zimie skóra ma się lepiej jeśli jednak coś się na niej znajduje... Inna sprawa latem - wtedy wolę odpuścić
Lecze sie od roku dopiero tetracyklinami, teraz bede przechodzic na retinoidy.. wtedy akurat filtr mialam bo masci jakies stosowalam chyba metroruboril na rumien, ale nie pamietam.
Faktycznie on dla tlusciochow nie byl a mialam gorszy smalec niz teraz.
DUZO GORSZY.

Kurcze jak tak patrze na swoje fotki sprzed kuracji i np. dzisiaj to niewiele sie zmienilo, chyba aknenormin to moja ostatnia szansa.. niby nie mam DUZO pryszczy, ale po prostu jest ich pare i sa duze i oporne strasznie.. na dodatek szpecą mnie przebarwienia ktore schodzą po roku a czasami nie
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.