Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 13:07   #2041
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula bardzo się ciesze że dobrze się skończyłoa i zapasy się przydały, szkoda ze przy takiej okazji no ale choroby sie nie wybiera

Ja od siebie(dzięki anakazar) moge polecić olej z róży rdzawej.Cudo nawilżające a nie tłuścioch.
Jak Was podczytuje to moja lista zakupów rośnie w zatrważającym tempie
Chcę ten żel z monoi ale nie wiem jak pachnie.Do mycia chwalę sobie żele AA, nigdy ich nie miałam a że była promocja to wzięłam i jestem w pozytywnym szoku.Nie wiem jak ale mi natłuszcza lekko skóre
Anula muszę wypróbować to mydełko Alepi.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 13:29   #2042
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Anula
Widać, że z Młodą dobrze, bo wróciłaś na forum i znowu kusisz
Aha, macie też pozdrowienia od mojego Męża, który normalnie na Wizaż fuka, ale jak mu opowiedziałam Wasza historię, to się codziennie świeżych wiadomości domaga... i żeby były dobre

Ooooo!! Gorące pozdrowienia dla Męża ode mnie i Młodej
Obiecuje - same dobre wieści będą!
I kusic tez znowu będę

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
anula życzę Tobie i Córce wszystkiego dobrego jak najszybszego powrotu do pełnej sprawności cieszę się że wszystko idzie już ku dobremu

anakazar ja właśnie zbieram info co by tu kupić na biolanderze i podobnie jak Ty biorę maskę z błota syberyjskiego (za namową anuli) , mydło Argiles z różową glinką -bo podobno takie cuuuudo , mydło Alep z Aleppo 25%, jeszcze jakieś mydło z glinką może bym wzięła i ten olej nigella mnie kusi
dziękuję, dziekuję
Z różowa glinka jakos najbardziej mi odpowiadało a jak chcesz jeszcze jakies z glinkami to les argiles z białą jest fajne i bardzo delikatne, z zieloną i żółta mocno oczyszczające. Albo weź alepie z glinka czerwoną - fajna.
Jak nie chcesz czystego nigelle to olej wspaniały ma własnie nigelle jako 1 z 4 składników - wspaniały jest bardzo fajny, zajrzyj w recenzje na kwc.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Anula miło Cię widzieć na wizaz w dobrym nastroju,z dobrymi wieściami



Zazdrośniczek jeden

Ja sie strasznie cieszę, że do Was wróciłam - bardzo mi Was brakowało, bardzo!!!
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Niom
Poza tym ma jakąś taką dziwną teorię, że im więcej czasu żona spędza na Wizażu, tym mniej pieniędzy na koncie się znajduje
.... no ja zupełnie nie rozumiem o co mu chodzi


---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Anula bardzo się ciesze że dobrze się skończyłoa i zapasy się przydały, szkoda ze przy takiej okazji no ale choroby sie nie wybiera

Ja od siebie(dzięki anakazar) moge polecić olej z róży rdzawej.Cudo nawilżające a nie tłuścioch.
Jak Was podczytuje to moja lista zakupów rośnie w zatrważającym tempie
Chcę ten żel z monoi ale nie wiem jak pachnie.Do mycia chwalę sobie żele AA, nigdy ich nie miałam a że była promocja to wzięłam i jestem w pozytywnym szoku.Nie wiem jak ale mi natłuszcza lekko skóre
Anula muszę wypróbować to mydełko Alepi.
Dziękuję
No własnie moja Młoda zachwala kokosowy żel do mycia AA z serii spa chyba....... Jak wróci do domu to muszę tez go wypróbowac koniecznie!!! Pachnie fajnie
Z mydeł alep do twarzy bardzo odpowiadało mi tez premium 70%, z czerwona glinką i z 16% laurie. Z błotem z mm trzeba uważac, bo mnie troche wysuszało - stosowałam je tylko na noc, rano myłam innym i było ok.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:08   #2043
Varietta
Raczkowanie
 
Avatar Varietta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań, Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Używam dopiero od kilku dni i na razie jestem zadowolona. Tyle że ja jestem dopiero 20+ więc nie mam zbyt dużych wymagań - dość dobrze nawilża, nie podrażnia (choć nie mam alergicznych oczu).

Sanoflore wprowadziło nowości (info z fb):
kwiatowe mleczko do demakijażu bio, deszczyk miceralny do demakijażu bio, oraz wodna pianka oczyszczająca bio


Czy ktoś ma olej monoi i mógłby się ze mną podzielić próbeczką?
Ja sie czaje na tego micelara, muszę tylko skończyć ten co mam z Born to Bio. Przez jakiś czas byłam z niego zadowolona, ale ostatnio budzę się z czarną obwódką pod okiem, czyli jednak jest za słaby.

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Zestawi Alepi: olej arganowy, mydło savon noir i rękawica kessa

Miło słyszeć takie dobre wieści o Młodej. Powodzenia w dalszej rehabilitacji Gest pani Eli bardzo miły


Proszę Was o poradę. Szukam lekkiego oleju nawilżającego na noc. Który będzie najlepszy i będzie miał najmniejszą skłonność do zapychania. Olej z pestek truskawki, konopny czy jeszcze jakiś inny ?
Gratuluję. Świetna nagroda. Miałam kiedyś olej arganowy, używałam do ciała i bardzo sobie chwaliłam. Teraz mam kesse i Savon noir. Są świetne, a jeżeli savon noir działa tak jak o nim piszą, to do skóry nie ma nic lepszego!
Varietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:22   #2044
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Ja sie czaje na tego micelara, muszę tylko skończyć ten co mam z Born to Bio. Przez jakiś czas byłam z niego zadowolona, ale ostatnio budzę się z czarną obwódką pod okiem, czyli jednak jest za słaby.
Nie ma nic lepszego jak olejki myjąceostatnio spróbowałam DHC Deep Cleansing Oil - lepszy niż z BU

Anula ja się o tyle boję mydeł że wysuszają twarz ale Ty pisałaś o mydle do ciała prawda?i to chcę zakupić
Lush jest fajny i ma obłędne zapachy(kostki do kąpieli trzymam w szafce z poscielą)ale to nie to czego szukam
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:29   #2045
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Kotwilka, ja powinnam mieć jakąś resztkę oleju monoi z BU. Jak chcesz to Ci wyślę. Tylko jak wrócę do domu to powiem Ci na 100%.

Dziewczynki, muszę pożegnać się z szamponem yes pomidorowym Zaczyna mnie po nim swędzieć skalp. A zapowiadało się tak ładnie. Jak któraś chce wypróbować to mam na zbyciu pół butelki. Mam jeszcze cały nie zaczęty ogórkowy i boje się otwierać.
Dzięki Kochana Jakbyś coś miała to chętnie przyjmę, daj mi znać na PW co byś sobie ode mnie wybrała na przetestowanie
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo kotwilka za chęci szczere Dostałam w piątek próbkę tego kremu jak byłam na rekonesansie w stacjonarnej fili zdrowekosmetyki.com.pl ale na razie chodzę przy niej jak pies wkoło jeża . Dopiero podleczyłam troche twarz z jakiegoś paskudztwa
i obawiam się nawrotu czerwonych , wypukłych najeźdźców a z drugiej strony dobry nawilżacz by się przydał .

Anula super , że jesteście już na prostej
Składowo ten krem może być zapychający (oliwa, shea etc), ale ja go stosuję tylko pod oczy, a tam mnie nie zapycha. A z alergiami to już sprawa indywidualna.. Może w piątek wieczorem na próbę pod jednym okiem posmaruj, to przez weekend ewentualnie dojdziesz do siebie
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
To jeszcze sobie faceta wymienię - bo ten stary chyba nie bedzie pasował do nówki sztuki córy Tylko ja ta sama stara zostanę.....

http://biolander.com/produkty/katego...jskiego-100gr/ polecam maskę - mam druga i wciąż jestem nią zachwycona
Ty jesteś Piękna i Młoda. Wiecznie!!
A na ile taka maska starcza przy stosowaniu raz-dwa razy w tygodniu? Bo niedroga jest
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Kotwilko Za podesłany szampon

Ogórkowy Yes sprawdził się u mnie bardzo dobrze - jest rzeczywiście baaardzo wydajny, pieni się jak goopi i świetnie domywa (bez problemu zmył olej rycynowy). Pachnie też super - świeżo, lekko, chociaż akurat wg. mnie mało ogórkowo Włosy po myciu lekkie, błyszczące, stopień splatania zwyczajny (ani mniej, ani więcej), za to ładnie się układają.
Odżywka mniej wydajna, ale też generalnie dobra (tylko "wyciągnięcie" jej z ampułki graniczy z cudem). Włosy po niej błyszczące, odżywione, ale drugiego dnia, już troszkę oklapnięte - czyli mnie obciąża, nie bardzo, ale jednak. Myślałam, że ułatwi rozczesywanie, ale nie - podobnie jak po szamponie, czyli bez zmian. Na duży plus zapach - naprawdę długo się utrzymuje, jest przyjemny i delikatny. Mąż ofukał mnie o nowe perfumy, a to tylko Yes był
Przepraszam za tę ampułkę , ale nie miałam żywcem do czego tego nalać Na pocieszenie dodam, że odżywkę ciężko jest wydostać nawet z orginalnego opakowania, po prostu za gęsta jest.
Faktycznie na drugi dzień włosy są do mycia, tyle że ja i tak codziennie myję (jeszcze nie znalazłam takich kosmetyków, po których drugiego dnia moje włosy wyglądałyby znośnie), więc nie poczytuję tego jako wielką wadę.
Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Kotwilka, a napisz jakiego toniku i maseczki używasz? Na mnie bardzo dobrze działa krem orzeźwiający Sanoflore, ale pory nadal mam zanieczyszczone.
Najpierw przez jakieś 2 tygodnie smarowałam się 2% kwasem salicylowym dosypanym do toniku Natuderm Botanics, teraz zrobiłam sobie 10% kwasu migdałowego w wodzie różanej - używam co drugi dzień: trzymam około 10 minut i zmywam wodą. Możesz też spróbować zrobić 5% kwasu w wodzie/hydrolacie - powinno się rozpuścić - i stosować zamiast toniku.
Ja stosuję maseczkę z glinki i aspirynową. O aspirynowej (z mojego bloga):
Wystarczy wziąć 2-4 tabletki, zmieszać z niewielką ilością wody i uzyskaną papkę nałożyć na twarz. Niektórzy dodają też do maseczki jogurt naturalny lub miód. Można ją też łączyć ze sproszkowaną glinką. Ważne, żeby była to polopiryna lub aspiryna zwykła, nie do rozpuszczania i bez witaminy C. Ja polecam polopirynę S, bo jest najtańsza

Papka zasycha na twarzy, więc możemy mieć nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Maseczkę zmywamy po 10-20 minutach, można zrobić sobie delikatny peeling w trakcie zmywania dzięki nierozpuszczonym drobinkom polopiryny.
Maseczka aspirynowa NIE jest przeznaczona dla osób uczulonych na salicylany, a bardzo ostrożnie powinny stosować ją osoby z cerą nadwrażliwą i naczynkową. Polecam nakładanie maseczki 2-3 razy w tygodniu posiadaczom skóry tłustej, trądzikowej, z zaskórnikami.

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
anula życzę Tobie i Córce wszystkiego dobrego jak najszybszego powrotu do pełnej sprawności cieszę się że wszystko idzie już ku dobremu

anakazar ja właśnie zbieram info co by tu kupić na biolanderze i podobnie jak Ty biorę maskę z błota syberyjskiego (za namową anuli) , mydło Argiles z różową glinką -bo podobno takie cuuuudo , mydło Alep z Aleppo 25%, jeszcze jakieś mydło z glinką może bym wzięła i ten olej nigella mnie kusi
Mnie też podkusiły i zaraz zacznę szperanie
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Niom
Poza tym ma jakąś taką dziwną teorię, że im więcej czasu żona spędza na Wizażu, tym mniej pieniędzy na koncie się znajduje
.... no ja zupełnie nie rozumiem o co mu chodzi
Jaki bystrzacha z tego Twojego Męża, no Z moim chłopakiem mogliby jakieś stowarzyszenie założyć

Kto mi wytłumaczy jak krowie na miedzy co to jest to savon noir, do czego to służy i czy rzeczywiście działa?
Bo ja sobie to wyobrażam jako coś między mydłem a peelingiem, a drogie strasznie!

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Aaa Małgosia pytała, czy Lush jest naturalny
Nie jest... nie znam wszystkich składów, ale mydła mają na pewno SLS
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:37   #2046
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Gratuluję. Świetna nagroda. Miałam kiedyś olej arganowy, używałam do ciała i bardzo sobie chwaliłam. Teraz mam kesse i Savon noir. Są świetne, a jeżeli savon noir działa tak jak o nim piszą, to do skóry nie ma nic lepszego!
Dzięki Właśnie mam taki sam pomysł, żeby używać oleju do ciała, bo na moją cerę jest za ciężki.

Poszperałam w olejach i wytypowałam olej konopny, z pestek malin i z truskawki. Teraz tylko, któryś wybrać
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:38   #2047
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przepraszam za tę ampułkę , ale nie miałam żywcem do czego tego nalać Na pocieszenie dodam, że odżywkę ciężko jest wydostać nawet z orginalnego opakowania, po prostu za gęsta jest.
Faktycznie na drugi dzień włosy są do mycia, tyle że ja i tak codziennie myję (jeszcze nie znalazłam takich kosmetyków, po których drugiego dnia moje włosy wyglądałyby znośnie), więc nie poczytuję tego jako wielką wadę.
No co Ty! Mi chodziło właśnie o to, że gęsty wiec trudno wydłubać, a nie o to że w ampułce. I tak jestem baaardzo wdzięczna, że w ogóle dostałam
Mnie by coś trafiło, gdybym miała codziennie myć... w "normalnych" warunkach pogodowych myję co ok. 3 dni ( wyjątkowych częściej lub rzadziej). Chyba zrobię tak jak z większością "przyklapujących"odży wek - mycie głowy na dzień przed pójściem na basen Ozon mi włosów nie zniszczy (bo chronione odżywką), a i oklapnięte długo nie będą (po basenie obowiązkowe mycie głowy

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jaki bystrzacha z tego Twojego Męża, no Z moim chłopakiem mogliby jakieś stowarzyszenie założyć
Może lepiej nie... jak tacy bystrzy, to jeszcze by się skrzyknęli i jaką blokadę na konto założyli
Lepiej niech myślą, że każdy to taki wyjątkowo biedny i nikt go nie rozumie i w ogóle, że tak źle z babą to tylko on ma... na a jeśli tylko on sobie z kobietą nie radzi, to kolegom się zwierzał z problemu nie będzie, bo wstyd
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 14:42   #2048
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Ja stosuję maseczkę aspirynową.
Cudo nie maseczka
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Kto mi wytłumaczy jak krowie na miedzy co to jest to savon noir, do czego to służy i czy rzeczywiście działa?
Bo ja sobie to wyobrażam jako coś między mydłem a peelingiem, a drogie strasznie!

Wyczytałam : Savon Noir Classic to naturalne mydło z czarnych oliwek i oleju oliwnego.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
mydła Lush mają na pewno SLS
Wysuszają niestety dlatego u mnie w szafce siedzą
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2011-09-19 o 14:43
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:47   #2049
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Kto mi wytłumaczy jak krowie na miedzy co to jest to savon noir, do czego to służy i czy rzeczywiście działa?
Bo ja sobie to wyobrażam jako coś między mydłem a peelingiem, a drogie strasznie!
Alepia ma np. coś takiego http://biolander.com/produkty/pokaz/...aliptus-300gr/ To taka jakby galaretka. Służy do mycia ciała, ale podobno najlepsze efekty są w połączeniu z rękawicą kessa. Kiedyś miałam próbkę takiego mydła, ale nie było za wygodne w aplikacji i zdawało mi się, że słabo myje. Może z tą kessą będzie lepiej, zobaczymy Na pewno zdam relacje
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:53   #2050
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja miałam Savon Noir z Organique.Była to taka ciemno zielona maź.Fakt w użytkowaniu nie bardzo przyjemna a i na twarzy czułam się taka jakaś niedomyta.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:54   #2051
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie ma nic lepszego jak olejki myjąceostatnio spróbowałam DHC Deep Cleansing Oil - lepszy niż z BU

Anula ja się o tyle boję mydeł że wysuszają twarz ale Ty pisałaś o mydle do ciała prawda?i to chcę zakupić
Lush jest fajny i ma obłędne zapachy(kostki do kąpieli trzymam w szafce z poscielą)ale to nie to czego szukam
Ja te wszystkie mydła alepii, o których pisałam uzywałam głównie do twarzy do ciała tez czasem z rozpędu albo lenistwa , ale generalnie do ciała wole mydła odzywcze i nawilżające niż oczyszczające (z arganem, mlekiem, czyste z oliwy albo oliwa z dodatkami).
Te z 16% laurie (ciemnozielone) kupiłam mamie, bo miała duze problemy z suchością skóry i jakimis atopowymi zmianami - na początku mama twierdziła, że wysusza, ale po 2 -3 tygodniach skóra sie do niego przyzwyczaiła i teraz widac dużą poprawę. Juz nie wysusza tylko ładnie odzywia i pielegnuje.
A co by to mydło miało robić dobrego dla ciała? to może coś podpowiem z własnego doswiadczenia.


Kotwilka - dzieki
tak mysle i myslę jak z wydajnościa maski z błota syberyjskiego i ciężko mi powiedzieć, bo czasem stosuje na cała twarz, czasem tylko na brodę i do tego bardzo nieregularnie
Powiem tak - jakas super wydajna nie jest, bo ma ziarnistą konsystencję i żeby ja równomiernie nałożyc troche jednak wiecej trzeba jej zuzyc niż maski o konsystencji kremowej. Ale naprawde wypróbuj - myśle, że nie bedziesz żałować. Nie tylko oczyszcza ale i odżywia ładnie. Ważne, żeby prze uzyciem bardzo dokładnie wymieszać maskę - woda oddziela sie od błota w tubce.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 15:18   #2052
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Dzięki Właśnie mam taki sam pomysł, żeby używać oleju do ciała, bo na moją cerę jest za ciężki.

Poszperałam w olejach i wytypowałam olej konopny, z pestek malin i z truskawki. Teraz tylko, któryś wybrać
Weź sobie wszystkie w najmniejszych pojemnościach (nie wiem gdzie planujesz zakupy - w mazidlach mają chyba po 15 ml). Możesz też zamówić jeden a o próbkę drugiego poprosić - mi ostatnio w mazidłach dali gratis 5 ml oleju o który prosiłam. Powinnam mieć na dniach konopny, to mogę Ci podrzucić jakąś próbkę jakby co
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No co Ty! Mi chodziło właśnie o to, że gęsty wiec trudno wydłubać, a nie o to że w ampułce. I tak jestem baaardzo wdzięczna, że w ogóle dostałam
Mnie by coś trafiło, gdybym miała codziennie myć... w "normalnych" warunkach pogodowych myję co ok. 3 dni ( wyjątkowych częściej lub rzadziej). Chyba zrobię tak jak z większością "przyklapujących"odży wek - mycie głowy na dzień przed pójściem na basen Ozon mi włosów nie zniszczy (bo chronione odżywką), a i oklapnięte długo nie będą (po basenie obowiązkowe mycie głowy



Może lepiej nie... jak tacy bystrzy, to jeszcze by się skrzyknęli i jaką blokadę na konto założyli
Lepiej niech myślą, że każdy to taki wyjątkowo biedny i nikt go nie rozumie i w ogóle, że tak źle z babą to tylko on ma... na a jeśli tylko on sobie z kobietą nie radzi, to kolegom się zwierzał z problemu nie będzie, bo wstyd
Ja już podejrzewałam, że mój mi blokadę założył bo na wsi mnie ciągle wywalało z Wizażu, żadnego posta nie mogłam napisać!! Ale mówi że nie ma z tym nic wspólnego
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Alepia ma np. coś takiego http://biolander.com/produkty/pokaz/...aliptus-300gr/ To taka jakby galaretka. Służy do mycia ciała, ale podobno najlepsze efekty są w połączeniu z rękawicą kessa. Kiedyś miałam próbkę takiego mydła, ale nie było za wygodne w aplikacji i zdawało mi się, że słabo myje. Może z tą kessą będzie lepiej, zobaczymy Na pewno zdam relacje
Ale to mydło ma ujędrniac jakoś? Bo czytam, że peelinguje jakby.. jakieś to za skomplikowane dla mnie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja te wszystkie mydła alepii, o których pisałam uzywałam głównie do twarzy do ciała tez czasem z rozpędu albo lenistwa , ale generalnie do ciała wole mydła odzywcze i nawilżające niż oczyszczające (z arganem, mlekiem, czyste z oliwy albo oliwa z dodatkami).
Te z 16% laurie (ciemnozielone) kupiłam mamie, bo miała duze problemy z suchością skóry i jakimis atopowymi zmianami - na początku mama twierdziła, że wysusza, ale po 2 -3 tygodniach skóra sie do niego przyzwyczaiła i teraz widac dużą poprawę. Juz nie wysusza tylko ładnie odzywia i pielegnuje.
A co by to mydło miało robić dobrego dla ciała? to może coś podpowiem z własnego doswiadczenia.


Kotwilka - dzieki
tak mysle i myslę jak z wydajnościa maski z błota syberyjskiego i ciężko mi powiedzieć, bo czasem stosuje na cała twarz, czasem tylko na brodę i do tego bardzo nieregularnie
Powiem tak - jakas super wydajna nie jest, bo ma ziarnistą konsystencję i żeby ja równomiernie nałożyc troche jednak wiecej trzeba jej zuzyc niż maski o konsystencji kremowej. Ale naprawde wypróbuj - myśle, że nie bedziesz żałować. Nie tylko oczyszcza ale i odżywia ładnie. Ważne, żeby prze uzyciem bardzo dokładnie wymieszać maskę - woda oddziela sie od błota w tubce.
Wpisuję więc na wish-listę, ale będę twarda i na razie nie zamawiam!!

Chciałam napisać, że zakochałam się z balsamie do ust Yes To Carrots melonowym Super konsystencja - nietłusta, nie lepi się, a długo zostaje na ustach i super nawilża! Do tego delikatny, ale miły zapach melonowy i 100% naturalny skład. Aż żałuję, że nie kupiłam na zapas jak były po 9 zł.

Wrzucam moje nowości z ZSK:
-olej z pestek arbuza
-olej jojoba
-olej konopny

Mogłabym też wrzucić fotkę zakupów Sicilii i Mhmh0808, ale nie będę Im zabierać radochy samodzielnego pochwalenia się
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7149.jpg (100,2 KB, 16 załadowań)
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-09-19 o 15:54
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:07   #2053
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

kotwilka, do czego używasz konopnego?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:09   #2054
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Wrzucam moje nowości z ZSK:
-olej z pestek arbuza
-olej jojoba
-olej konopny
Uwielbiam z pestek arbuza . Niedługo mi się kończy i będę chciała zamówić. I niestety na tym jednym oleju się nie skończy
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:19   #2055
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
kotwilka, do czego używasz konopnego?
Na twarz na noc. Ponoć niekomedogenny (choć Ty nie masz z tym problemów ). Miałam próbeczkę 5 ml i bardzo mi się podobał.
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Uwielbiam z pestek arbuza . Niedługo mi się kończy i będę chciała zamówić. I niestety na tym jednym oleju się nie skończy
Ja jeszcze go nie miałam - czytałam, że nie zapycha, więc wzięłam na spróbowanie.

Ile te otwarte oleje mogą stać w lodówce?

I pytanie do tych, którzy mają mydło Tuli z glinką czerwoną: czy brudzi Wam brodzik/wannę? Bo mam Alepię z czerwoną glinką i po prysznicu brodzik wygląda jak niemyty od lat
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:22   #2056
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Weź sobie wszystkie w najmniejszych pojemnościach (nie wiem gdzie planujesz zakupy - w mazidlach mają chyba po 15 ml). Możesz też zamówić jeden a o próbkę drugiego poprosić - mi ostatnio w mazidłach dali gratis 5 ml oleju o który prosiłam. Powinnam mieć na dniach konopny, to mogę Ci podrzucić jakąś próbkę jakby co
O dzięki za podpowiedź, nie widziałam, że są takiego pojemności. Akurat zamawiam na zsk, bo na mazidłach nie mają aktualnie tego co chce. Za próbkę dziękuje I tak muszę zrobić zakupy, więc zrobię tak jak piszesz

Szykuje się nie małe zamówienie
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 16:22   #2057
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ile te otwarte oleje mogą stać w lodówce?
Ja w lodówce trzymam otwarte oleje do póki ich nie zużyje lub nie zbliża się termin ważności Jak już zbliża im się termin a ja wiem, że ich nie zużyje to nakładam na włosy
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 17:18   #2058
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Na twarz na noc. Ponoć niekomedogenny (choć Ty nie masz z tym problemów ). Miałam próbeczkę 5 ml i bardzo mi się podobał.
Na mazidłach było napisane: Aplikacja: kosmetyki nawilżające i łagodzące podrażnienia dla skóry bardzo suchej, popękanej, wrażliwej, atopowej, łuszczącej się. To prawda? Chciałabym na ciało i twarz nakładać, na twarz solo lub z kremem do twarzy i ciała Babydream, a na ciało w formie balsamu: pomieszać konopny z olejkiem z ogórecznika, z Nigellą (tu jeszcze nie wiem) i z masłem shea. Wciąż kombinuję, co będzie najlepszym rozwiązaniem.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 17:30   #2059
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
anula

anakazar ja właśnie zbieram info co by tu kupić na biolanderze i podobnie jak Ty biorę maskę z błota syberyjskiego (za namową anuli) , mydło Argiles z różową glinką -bo podobno takie cuuuudo , mydło Alep z Aleppo 25%, jeszcze jakieś mydło z glinką może bym wzięła i ten olej nigella mnie kusi
czytając Twój post przypomnialam sobie ze mialam to mydlo kupic mojej Sis, niestety nie ma go obecnie, pytalam na fejsie kiedy bedzie i ma byc w ciągu 2 tygodni dopiero

piekne zbiory dziewczyny

Anula dla Was, ciesze sie Waszym szczęściem

ja grzecznie uzywam to co nagromadzilam, mydelko wyzwj wspomniane jest świetne i dla mieszańca -ja i dla naczynkowca- mama
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 17:40   #2060
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja zamówiłam błotko i pastę dla córy do zębów plus wzięłam jej mydełka w kształcie zwierząt-sama nie wiem po co,bo będzie tylko awantura-mała je wszystko co tylko może i kolorowe mydełka tylko wzbudzą apetyt
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 17:45   #2061
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam błotko i pastę dla córy do zębów plus wzięłam jej mydełka w kształcie zwierząt-sama nie wiem po co,bo będzie tylko awantura-mała je wszystko co tylko może i kolorowe mydełka tylko wzbudzą apetyt

blotko jest rewelacyjne, ja nakladam w rekawiczkach bo mam problem z domyciem rak po nim z zakamarkach paznokci

Anakazar jaka paste dzieciaczkowi wzielas bo jakos nie widze
mojej malej kupilam kilka mydełek i one nie mieszkaja w lazience tylko w pokoju, kazde ma łóżeczko...
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 17:49   #2062
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula na blizny ostatnio wypuszczono taki plaster - Sutricon.
zbiera dobre recenzje bardzo.. przyklejasz go na tydzien? ale nie jestem pewna a potem nastepny kawalek.
moja kolezanka miala swieza blizne po pobraniu wezlow z klatki piersiowej i bardzo ja ta blizna swędziala, po nalozeniu plastra od razu to zniknelo.. ale nie wiem jeszcze jak z zanikaniem samej blizny
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 19:24   #2063
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
blotko jest rewelacyjne, ja nakladam w rekawiczkach bo mam problem z domyciem rak po nim z zakamarkach paznokci

Anakazar jaka paste dzieciaczkowi wzielas bo jakos nie widze
mojej malej kupilam kilka mydełek i one nie mieszkaja w lazience tylko w pokoju, kazde ma łóżeczko...
W zakładce aromaterpia,dla dzieci,pasta poziomkowa.

Aleś mnie rozśmieszyła tymMoja póki co jest na etapie"śmieci ze śmietnika są super,ekstra-wywalić cały kosz jak mama nie widzi"
Do łóżeczek jej jeszcze daleko.Ale o takim zastosowaniu mydełek bym nie pomyślała.Dzieciaczki są cudowne
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 19:38   #2064
Varietta
Raczkowanie
 
Avatar Varietta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań, Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Najpierw przez jakieś 2 tygodnie smarowałam się 2% kwasem salicylowym dosypanym do toniku Natuderm Botanics, teraz zrobiłam sobie 10% kwasu migdałowego w wodzie różanej - używam co drugi dzień: trzymam około 10 minut i zmywam wodą. Możesz też spróbować zrobić 5% kwasu w wodzie/hydrolacie - powinno się rozpuścić - i stosować zamiast toniku.
Ja stosuję maseczkę z glinki i aspirynową. O aspirynowej (z mojego bloga):
Wystarczy wziąć 2-4 tabletki, zmieszać z niewielką ilością wody i uzyskaną papkę nałożyć na twarz. Niektórzy dodają też do maseczki jogurt naturalny lub miód. Można ją też łączyć ze sproszkowaną glinką. Ważne, żeby była to polopiryna lub aspiryna zwykła, nie do rozpuszczania i bez witaminy C. Ja polecam polopirynę S, bo jest najtańsza

Papka zasycha na twarzy, więc możemy mieć nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Maseczkę zmywamy po 10-20 minutach, można zrobić sobie delikatny peeling w trakcie zmywania dzięki nierozpuszczonym drobinkom polopiryny.
Maseczka aspirynowa NIE jest przeznaczona dla osób uczulonych na salicylany, a bardzo ostrożnie powinny stosować ją osoby z cerą nadwrażliwą i naczynkową. Polecam nakładanie maseczki 2-3 razy w tygodniu posiadaczom skóry tłustej, trądzikowej, z zaskórnikami.



Kto mi wytłumaczy jak krowie na miedzy co to jest to savon noir, do czego to służy i czy rzeczywiście działa?
Bo ja sobie to wyobrażam jako coś między mydłem a peelingiem, a drogie strasznie!

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Dziękuję bardzo. Savon Noir jest właściwie mydłem, ale podobno jak rozgrzejesz się pod prysznicem, wysmarujesz nim i potrzymasz, to jak gąbka wchłonie wszystkie nieczystości i podobno jeszcze detoksykuje, a jak się na końcu wysmarujesz kessą, to naprawdę skóra robi wrażenie. No jak w hammamie.
Varietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 19:41   #2065
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

musz Wam napisac ze odzywka do wlosow P&R z serii Regeneracja od pewnej Wizazanki rewelka!
mam w planach kupno..

a powiedzcie mi czy Ktoras przetestowala jeszcze plyn micelarny P&R?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:13   #2066
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Ale to mydło ma ujędrniac jakoś? Bo czytam, że peelinguje jakby.. jakieś to za skomplikowane dla mnie
Właśnie we wszystkich sklepach naturalnych w zakładce ujędrnianie/cellulit jest więcej peelingów niż balsamów

P.S. Ładne zakupy

P.S. II Dziewczyny! Ale Wam zazdroszczę małych dziewczynek Moje maleństwo w maju idzie do I Komunii... Właśnie wróciłam ze spotkania w parafii (a syneczek do bierzmowania.... ale ja już stara jestem.... eh)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:18   #2067
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

moje dziecie 2 listopada konczy roczek ale straszny z niej lobuz
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:20   #2068
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Właśnie we wszystkich sklepach naturalnych w zakładce ujędrnianie/cellulit jest więcej peelingów niż balsamów

P.S. Ładne zakupy

P.S. II Dziewczyny! Ale Wam zazdroszczę małych dziewczynek Moje maleństwo w maju idzie do I Komunii... Właśnie wróciłam ze spotkania w parafii (a syneczek do bierzmowania.... ale ja już stara jestem.... eh)
Tzn. że zdjęcie w avatarze sprzed kilku lat? Ja zawsze chciałam mieć córeczkę no i mam Mój mąż wolał mieć syna ale teraz nie wyobraża sobie bez niej życia tym bardziej że jest jego kopią (zupełnie do mnie niepodobna) ale może to i lepiej

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moje dziecie 2 listopada konczy roczek ale straszny z niej lobuz
a moje 28 października kończy roczek a jak ma na imię?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:24   #2069
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Balsam z Lavery ma konsystencję normalną bardzo dobrze się wchłania.
Dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Od dziś ją testuje , za pare dni zdam relację
Będę czekała

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Młoda wróciła z dalekiej podróży...... Ale jest cudna i strasznie dzielna!! Zaczyna mi juz pyskować, czyli można uznać, że już zdrowa
Krem myjący alvy całkiem fajny - miałam nadzieję, że będzie miał bardziej ziarnista strukturę i posłuży przy okazji jako peeling, ale jest za drobny na peeling. Nieźle oczyszcza, tylko trzeba go wymieszać przed uzyciem.
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z oczyszczaniem twarzy to najbardziej oczyszczające było mydło z glinką zieloną i mydło alep z błotem z morza martwego - alep niestety mnie wysuszyło.
Ale chyba i tak moim najwiekszym hitem do oczyszczania twarzy jest maska z błota syberyjskiego z biolandera - nakładam na 10 minut przed kapielą, potem pod prysznicem zwilżam, robie peeling i ryja nie moge poznac w lustrze
Ja tez zawsze narzekałam na zapasy a teraz bardzo je doceniam - mam pełne zestawy kosmetyków w domu, u ciotki gdzie obecnie pomieszkuję, Młoda tez ma ze sobą wszystko co jej potrzebne. W końcu na cos zapasy sie przydały!
Takie wspaniałe wiadomości to mogłoby się czytać i czytać Jak Młoda pyskuje to znaczy, że zdrowieje

Dziękuje Ci bardzo za opis kremu myjącego Alvy, czyli jednak mydełka najlepiej oczyszczają skórę To przy nich zostanę Ja uwielbiam mydełko z glinki zielonej ale ciekawa jestem tego alep A tą maseczkę z błotkiem to można zrobić unikając peelingu?


Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanko o olej monoi
Kotwilko ja dopiero planuje w przyszłości zakupy na BU, olej monoi jest na liście więc gdybyś do tej pory go nie przetestowała to zawsze służe

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mi ten olej by się przydał przy AZS (dodałabym do masła shea i oleju z ogórecznika) i do skóry głowy, bo swędzi... Ale wciąż jakoś nie mogę się przekonać. Podobno brudzi i śmiedzi, jak to jest naprawdę? Jak działa na tłustą skórę, to do suchej nie będzie za lekki? Nie wysuszy bardziej?
Jeśli chodzi o olej nigella to zapach jest kwestią gustu, nie jest intensywny, mi nie przeszkadza (tylko ja akurat mam go z ecospa), dla mojej suchej skóry jest trochę za lekki więc jak go używam to raczej dosmarowywuje się później kremem w niektórych miejscach

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z mydeł alep do twarzy bardzo odpowiadało mi tez premium 70%, z czerwona glinką i z 16% laurie. Z błotem z mm trzeba uważac, bo mnie troche wysuszało - stosowałam je tylko na noc, rano myłam innym i było ok.
Błagam wytłumaczcie mi, ciemnemu człowiekowi o co chodzi z tymi procentami w mydłach alep Anula gdzie kupowałaś mydełko z dodatkiem błotka z mm? Bo kusicie tymi mydełkami strasznie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
mojej malej kupilam kilka mydełek i one nie mieszkaja w lazience tylko w pokoju, kazde ma łóżeczko...
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Aleś mnie rozśmieszyła tymMoja póki co jest na etapie"śmieci ze śmietnika są super,ekstra-wywalić cały kosz jak mama nie widzi"

Wasze dzieciaczki są niesamowite

Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo. Savon Noir jest właściwie mydłem, ale podobno jak rozgrzejesz się pod prysznicem, wysmarujesz nim i potrzymasz, to jak gąbka wchłonie wszystkie nieczystości i podobno jeszcze detoksykuje, a jak się na końcu wysmarujesz kessą, to naprawdę skóra robi wrażenie. No jak w hammamie.
Kuście dalej I co tu począć jak opis tego mydełka jest tak zachęcający
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-09-19 o 20:26
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:34   #2070
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ale ja już stara jestem.... eh)
Stara?co ja mam powiedzieć jak moje Dziecię skończyło 18 lat

Anula ja bym coś chciała(niekoniecznie mydło, może być żel)żebym nie musiała używać często balsamu
Zastanawiam się nad Born.....z monoi.Jaki to zapach?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.