Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-26, 20:01   #751
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez whitechocolateraspberry Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź No powiem szczerze, że ta pani z fryzjerskiego mnie trochę przestraszyła, bo uznała, że sama nie podjęłaby się rozjaśniania. Pamiętam, że koleżanka kiedyś robiła sama dekoloryzacje i wyszła jej masakra na głowie...
Do tego salonu fryzjerskiego na pewno nie pójde... byłam tam rok temu, babeczka miała mi zrobić pasemka, nałożyła czerwoną farbę na czarne włosy i NIC z tego nie wyszło a kasę wzięła... kłóciłam się ale ona przepraszała i mówiła, że nie jej wina... Po prostu spytałam, bo byłam ciekawa jakie są ceny w salonach (a ten salon jest 'teoretycznie' bardzo dobry i blisko mnie).
Ja myślę, że najpierw zrobię sobie odrosty zwykłą farbą wellaton, bo teraz od 2 miesięcy w ogóle nie farbowałam i mam trochę inny kolor na czubku niz na całych włosach...
A byc moze za jakis tydzień, czy dwa spróbuję zrobić tą kąpiel rozjaśniającą i zakupię profesjonalną farbe, bo widziałam koło mnie w tej hurtowni fryzjerskiej śliczne kolory, po rozjasnianiu naloze srednia albo jasna czekoladkę to moze mi wyjdzie ciemna czekolada
Aczkolwiek babka z tego sklepu naprawdę mnie przestraszyła, że trochę boję sie robić tą koloryzację, że złapie mi nierówno i będę wyglądać jak fruzia ;p
Zapewniam Cię, to że jest niedouczona, nie zna podstaw koloryzacji, bo na zajęciach z zawodówce przeglądała porady intymne w "BRAVO", JEST JEJ WINĄ. Szlag mnie trafia, jak czytam takie historie
Rozjaśnianie nie jest takim samym zabiegiem co kąpiel rozjaśniająca, aczkolwiek ciężko stwierdzić czy pani z fryzjerskiego tę różnicę ogarnia
Z innej beczki, ja w salonie bardzo dobrym praktycznie (nie teoretycznie ) zapłaciłam za dekoloryzację i farbowanie 120 zł Ale to rzeczywiście rzadkość.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:08   #752
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Też mnie zdziwiło, jak mi powiedzieli, że 200-250zł pomyślałam, że może chcą mnie wykiwać, bo się ich dopytywałam, pewnie zobaczyli, że nie bardzo się na tym znam

Tamta fryzjerka sprzed roku, co chciała mi zrobic czerwony baleyage była chyba jakaś niedouczona, potem jeszcze się ze mną kłóciła, że na pewno używałam farby palette i dlatego teraz kolor nie chce zejść... a to nieprawda, bo wtedy jak farbowałam na czarno używałam zawsze loreala.

Też postąpiła bardzo nie fair, że wzięła kasę...

Jednak chyba zrobię tą kąpiel rozjaśniająca, zaryzykuję Jeśli okaże się, że wyszłoby mi jakoś bardzo nierówno i po brązowej farbie dalej będzie to widać, to najwyżej za miesiąc z powrotem farbnę na czarny
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:10   #753
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość

maja55 śliczny kolor! I pięknie w nim wyglądasz, bardzo mi się podoba.
Melina - ten co mam teraz??? Ja go nazwałam "zdechłym szczurem" :P

Ja za zejście z tego ciemnego koloru (cała masa jasnych refleksów, toner, cięcie) w salonie goldwella zapłaciłam 140zł. Włosy wyglądały naprawdę super!
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:38   #754
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Viki, dziękuję za odpowiedzi
Zobaczę czy nie uda mi się zamienić tej 5 na 6. Wtedy mogłabym dokupić jeszcze 7NW i nie miałabym stresu, że mi czarne włosy wyszły:P

Teraz mam na rozjaśniane włosy nałożoną 8N, też matrixa. Nie jestem fryzjerskim specem i nie rozróżniam za bardzo tych poziomów, ale wydaje mi się, że ta 8N wyszła mi trochę ciemniej niż na próbniku (i podczas mycia nie sprało mi się nic).
Kolor, który mam teraz jest taki jak na załączniku.
Śliczne włosy, możesz dać fotkę po farbowaniu brązem - bardzo mi się podoba ten kolor zdj. nr1
tam chyba też są refleksy.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
a

a tak w ogole witam po przerwie, wlasnie testuje nowe farby i niedlugo postaram sie zamiescic recenzje
ciekawe jaka farbka
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-09-26 o 20:40
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:39   #755
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Melina - ten co mam teraz??? Ja go nazwałam "zdechłym szczurem" :P

Ja za zejście z tego ciemnego koloru (cała masa jasnych refleksów, toner, cięcie) w salonie goldwella zapłaciłam 140zł. Włosy wyglądały naprawdę super!
Tak, ten co masz teraz. Dla mnie jest piękny, nic nie poradzę
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 20:45   #756
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Zapewniam Cię, to że jest niedouczona, nie zna podstaw koloryzacji, bo na zajęciach z zawodówce przeglądała porady intymne w "BRAVO", JEST JEJ WINĄ. Szlag mnie trafia, jak czytam takie historie
Rozjaśnianie nie jest takim samym zabiegiem co kąpiel rozjaśniająca, aczkolwiek ciężko stwierdzić czy pani z fryzjerskiego tę różnicę ogarnia
Z innej beczki, ja w salonie bardzo dobrym praktycznie (nie teoretycznie ) zapłaciłam za dekoloryzację i farbowanie 120 zł Ale to rzeczywiście rzadkość.
Melina a co ja mam powiedzic jak ostatnio w bardzo renomowanym zakładzie fryz. w Warszawie fryzjer robił wielkie oczy jak mów mówiłam różne rzeczy na temat chemii silikonów...jak trzeba przygotować włosy do farbowania.....nic nie kumał, jakie to przykre...czego ci ludzie się uczą, a raczej dlaczego się nie uczą
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-09-26 o 20:46
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 21:09   #757
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Melina a co ja mam powiedzic jak ostatnio w bardzo renomowanym zakładzie fryz. w Warszawie fryzjer robił wielkie oczy jak mów mówiłam różne rzeczy na temat chemii silikonów...jak trzeba przygotować włosy do farbowania.....nic nie kumał, jakie to przykre...czego ci ludzie się uczą, a raczej dlaczego się nie uczą
dlatego tak sie boje fryzjerow, ostatnie bylam w szoku jak widzialam przez szybe osiedlowego fryzjera siegajacego do wlosow klienta ......nozyczkami krawieckimi

aaa moge juz powoli zdradzic , ze Helen Seward, bardzo lubie ta firme. mam olejek arganowy od nich , ktory mimo silikonow lubie, ich odzywki uratowaly mi wlosy kiedy je spalilam, a jakis czas temu stosowalam ich bezamoniakowa koloryzacje i tez bylam bardzo zadowolona
to co jest swietne w tej firmie to to, ze kolory sa podzielone na sekcje- mamy sekcje kolorow cieplych, zimnych , czerwieni, korektory, mixy itd. polozylam cieply odcien na zimna czerwien z domieszka pomaranczu i nie idealnie, ale niemal od razu wlosy nabraly cieplego zmyslowego odcienia
do tego super pojemnosc i przyjemna aplikacja- sadze, ze zostane na dluzej z ta firma
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 21:32   #758
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
dlatego tak sie boje fryzjerow, ostatnie bylam w szoku jak widzialam przez szybe osiedlowego fryzjera siegajacego do wlosow klienta ......nozyczkami krawieckimi

aaa moge juz powoli zdradzic , ze Helen Seward, bardzo lubie ta firme. mam olejek arganowy od nich , ktory mimo silikonow lubie, ich odzywki uratowaly mi wlosy kiedy je spalilam, a jakis czas temu stosowalam ich bezamoniakowa koloryzacje i tez bylam bardzo zadowolona
to co jest swietne w tej firmie to to, ze kolory sa podzielone na sekcje- mamy sekcje kolorow cieplych, zimnych , czerwieni, korektory, mixy itd. polozylam cieply odcien na zimna czerwien z domieszka pomaranczu i nie idealnie, ale niemal od razu wlosy nabraly cieplego zmyslowego odcienia
do tego super pojemnosc i przyjemna aplikacja- sadze, ze zostane na dluzej z ta firma
Powiem ci że jak ostatnio też kupiłam nowy silikonowo-roślinny olej - nawet ok skład i w dostępnej cenie Gliss Kur, powiem ci że jak na produkt drogeryjny to naprawdę dobry:
http://www.loctite.pl/cps/rde/xchg/h...5_PLP_HTML.htm
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 22:00   #759
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Powiem ci że jak ostatnio też kupiłam nowy silikonowo-roślinny olej - nawet ok skład i w dostępnej cenie Gliss Kur, powiem ci że jak na produkt drogeryjny to naprawdę dobry:
http://www.loctite.pl/cps/rde/xchg/h...5_PLP_HTML.htm
o to musze pamietac, zawsze warto cos nowego
ja zeszlam z kolestonow bo nawet po scieciu wlosow jedna farba starczala z ledwoscia i chetnie poznam mila odzywke, ktora wspomoze moje wlosy
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 22:20   #760
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Śliczne włosy, możesz dać fotkę po farbowaniu brązem - bardzo mi się podoba ten kolor zdj. nr1
tam chyba też są refleksy.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------



ciekawe jaka farbka
Te refleksy to akurat przypadkiem wyszły:P Nakładałam richesse de diacolor na włosy naturalne, ale z cienkimi rozjaśnionymi pasemkami więc pewnie w miejscu tych pasemek kolor był bardziej transparentny

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Tak, ten co masz teraz. Dla mnie jest piękny, nic nie poradzę
Cieszę się, że nie wyszły mi zielone ani pomarańczowe, ale kolor moich marzeń to to nie jest.
Nakładaj 8N Matrixa to Ci wyjdzie taki sam


Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość

aaa moge juz powoli zdradzic , ze Helen Seward, bardzo lubie ta firme.
Bardzo długo chodziłam do salonu gdzie pracowali na kosmetykach Helen Seward. Z pasemek byłam zawsze bardzo zadowolona - chłodny, platynowy efekt, nic mi nie żółkło, włosy nie były w aż tak fatalnej kondycji pomimo mocnego rozjaśniania
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 22:20   #761
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
o to musze pamietac, zawsze warto cos nowego
ja zeszlam z kolestonow bo nawet po scieciu wlosow jedna farba starczala z ledwoscia i chetnie poznam mila odzywke, ktora wspomoze moje wlosy

I ja, i ja!!!
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 22:26   #762
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
I ja, i ja!!!

tak sformulujmy ogloszenie -> mila , farbowana po 20 (farbowaniach) pozna mila odzywke , ktora zostanie z nia na dluzej i zapewni pelna satysfakcje

maja wlasnie tez slyszalam, ze sa to trwale farby i nie wchodza w inna tonacje podczas splukiwania sie. dla mnie to wazne bo o ile zniose mniej rudosci na glowie to jzu zimna tonacja dodaje mi lat i to sporo zatem...
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:31   #763
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
o to musze pamietac, zawsze warto cos nowego
ja zeszlam z kolestonow bo nawet po scieciu wlosow jedna farba starczala z ledwoscia i chetnie poznam mila odzywke, ktora wspomoze moje wlosy
no właśnie julianna a ja się zastanawiam czy się dalej bawić w Glodwella ponieważ to tylko 60 ml i w dodatku 1:1 z oxy, no ale nie każda firma ma taki ładny odcień 8.4, można by jeszcze spróbować Alfę, ale myślę że Goldwell jest lepszy, Revlon też mam 8.4

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
tak sformulujmy ogloszenie -> mila , farbowana po 20 (farbowaniach) pozna mila odzywke , ktora zostanie z nia na dluzej i zapewni pelna satysfakcje

maja wlasnie tez slyszalam, ze sa to trwale farby i nie wchodza w inna tonacje podczas splukiwania sie. dla mnie to wazne bo o ile zniose mniej rudosci na glowie to jzu zimna tonacja dodaje mi lat i to sporo zatem...
nie spotkałam się jeszcze z tą firmą
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 21:11   #764
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
no właśnie julianna a ja się zastanawiam czy się dalej bawić w Glodwella ponieważ to tylko 60 ml i w dodatku 1:1 z oxy, no ale nie każda firma ma taki ładny odcień 8.4, można by jeszcze spróbować Alfę, ale myślę że Goldwell jest lepszy, Revlon też mam 8.4

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------



nie spotkałam się jeszcze z tą firmą
wlasnie 8.4 z goldwella przypomina moim zdaniem 8.4 z HS, przede wszytskim widac, ze to ciepla tonacja, na razie przetrwala tez bez trudu 2 olejowania i szampon kofeinowy - czyli to samo co koleston, ktory kosztuje bardzo duzo
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 23:43   #765
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Aaa, dziewczyny pomóżcie! Zrobiłam dzisiaj zdjęcia włosów, żeby się Was poradzić i się przeraziłam Mam pomarańczowe włosy Ostatnio farbowane socolor matrixa nr 6N kilka miesięcy temu.
Mam zamiar wypróbować farbę Wella Color Touch Plus, chciałabym uzyskać ładny, nie za ciemny (absolutnie nie prawie czarny) brąz, coś takiego jak w załączniku. Z mojego doświadczenia wynika, że farby w kolorze "ciemny blond" wychodzą zazwyczaj jak brąz, dlatego zastanawiam się nad zmieszaniem koloru 55/03 (złoty jasny brąz) z 66/03 (złoty ciemny blond) lub 66/07 (naturalnie brązowy ciemny blond). Jak myślicie, czy taka mieszanka ma sens? Nie chciałabym osiągnąć rudego brązu ani podchodzącego pod czarny. Może sam 55/03 nie wyjdzie bardzo ciemno?
Załączam zdjęcia:
1) aktualny mój kolor, pomarańczowy brąz
2),3) kolor, który chciałabym uzyskać (źródło ikf.pl)
4) odcienie z palet Color Touch Plus

Mam nadzieję dziewczyny, że mi coś doradzicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0577.jpg (50,0 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img124218.fryzury-dlugie.1194923.jpg (25,0 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img136652.fryzury-dlugie.1193999.jpg (27,2 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ctp.jpg (33,4 KB, 80 załadowań)
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 10:06   #766
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez whitechocolateraspberry Pokaż wiadomość
Też mnie zdziwiło, jak mi powiedzieli, że 200-250zł pomyślałam, że może chcą mnie wykiwać, bo się ich dopytywałam, pewnie zobaczyli, że nie bardzo się na tym znam

Tamta fryzjerka sprzed roku, co chciała mi zrobic czerwony baleyage była chyba jakaś niedouczona, potem jeszcze się ze mną kłóciła, że na pewno używałam farby palette i dlatego teraz kolor nie chce zejść... a to nieprawda, bo wtedy jak farbowałam na czarno używałam zawsze loreala.

Też postąpiła bardzo nie fair, że wzięła kasę...

Jednak chyba zrobię tą kąpiel rozjaśniająca, zaryzykuję Jeśli okaże się, że wyszłoby mi jakoś bardzo nierówno i po brązowej farbie dalej będzie to widać, to najwyżej za miesiąc z powrotem farbnę na czarny
No myślę ze możesz spróbować, bo w zasadzie post Meliny przypomniał mi że ja faktycznie wtedy nie rozjaśniałam samym rozjaśniaczem tylko kąpielą i na prawdę wyszło równo
Natomiast nie radze brać "na wszelki wypadek" jaśniejszej farby, bo efekt bedzie taki że lekko Ci pokryje ale ruzielec z rozjaśniania będzie nadal widoczny no chyba że Ci to nie przeszkadza

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Xtase Pokaż wiadomość
Aaa, dziewczyny pomóżcie! Zrobiłam dzisiaj zdjęcia włosów, żeby się Was poradzić i się przeraziłam Mam pomarańczowe włosy Ostatnio farbowane socolor matrixa nr 6N kilka miesięcy temu.
Mam zamiar wypróbować farbę Wella Color Touch Plus, chciałabym uzyskać ładny, nie za ciemny (absolutnie nie prawie czarny) brąz, coś takiego jak w załączniku. Z mojego doświadczenia wynika, że farby w kolorze "ciemny blond" wychodzą zazwyczaj jak brąz, dlatego zastanawiam się nad zmieszaniem koloru 55/03 (złoty jasny brąz) z 66/03 (złoty ciemny blond) lub 66/07 (naturalnie brązowy ciemny blond). Jak myślicie, czy taka mieszanka ma sens? Nie chciałabym osiągnąć rudego brązu ani podchodzącego pod czarny. Może sam 55/03 nie wyjdzie bardzo ciemno?
Załączam zdjęcia:
1) aktualny mój kolor, pomarańczowy brąz
2),3) kolor, który chciałabym uzyskać (źródło ikf.pl)
4) odcienie z palet Color Touch Plus

Mam nadzieję dziewczyny, że mi coś doradzicie
Myślę ze poziom 5 to już za ciemno bedzie, CT ma dość ciemne odcienie więc myślę że sam poziom 6 z oksy 3% bedzie wystarczający
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 15:29   #767
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------


Myślę ze poziom 5 to już za ciemno bedzie, CT ma dość ciemne odcienie więc myślę że sam poziom 6 z oksy 3% bedzie wystarczający
Dziękuję za odp Też się teraz bardziej skłaniam ku 6, tylko oksydant do color touch plus ma 4%.
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 15:49   #768
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Xtase Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp Też się teraz bardziej skłaniam ku 6, tylko oksydant do color touch plus ma 4%.
Możesz użyć oksy innej firmy aa i ja bym sugerowała jakiś zimniejszy odcień np.6/71 jesli nie chces ztego pomarańczu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:26   #769
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam Mam parę pytań, jeśli możecie to bardzo proszę o odpowiedź
Chcę wrócić do naturalnego koloru, tzn zrównać całość włosów. Odrosty są delikatnie jaśniejsze od reszty, da radę chwycić to jakąś farbą i uzyskać jednolity kolor?
Czy sprzedawczyni w sklepie fryzjerskim doradzi mi, widząc moje odrosty, jakiej farby użyć, czy lepiej, żebym sama sobie coś znalazła? Oglądam na allegro farby Allwaves i widzę parę kolorów przypominających mój naturalny, ale zdjęcia często przekłamują
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 20:08   #770
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

chyba się w końcu zdecydowałam na kolor, miałam problem bo zastanawiałam się pomiędzy dwoma kolorami, wybrałam farbę allwaves i pod uwaę brałam kolor szafran 8.04 bądź korektor złocisty 333 i chyba wybiorę ten drugi, bo szafran jest bardziej wchodzący w blond a ja mam obecnie rude włosy i chcę aby były nadal rude ale takie żywo rude, niemal tak jak prawdziwe rude włosy, taki ogień, ale nie czerwień! co myślicie? będzie ok? ktoś używał może tego koloru? a może inne firmy profesjonalne mają lepszy wybór?
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 18:57   #771
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
chyba się w końcu zdecydowałam na kolor, miałam problem bo zastanawiałam się pomiędzy dwoma kolorami, wybrałam farbę allwaves i pod uwaę brałam kolor szafran 8.04 bądź korektor złocisty 333 i chyba wybiorę ten drugi, bo szafran jest bardziej wchodzący w blond a ja mam obecnie rude włosy i chcę aby były nadal rude ale takie żywo rude, niemal tak jak prawdziwe rude włosy, taki ogień, ale nie czerwień! co myślicie? będzie ok? ktoś używał może tego koloru? a może inne firmy profesjonalne mają lepszy wybór?
allvaves ma dwie farby z nr 333 jedna to samo "333", a druga "f 333". nie pamietam dokladnie bo od dawna ich nie uzywalam,ale jeden to pomaranczowy korektor, a drugie zloty. generalnie z pewnoscia samego korektora tej firmy bym nnie brala. lepiej wymieszaj z rudoscia/blondem
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 12:51   #772
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny czy ktoś stosował farby ,,Inebrya,,? tubki też ogromne 100 ml kolory na palecie ładne a opis całkiem zachęcający.

...a i jeszcze jedno osoby które stosują Goldwella...jakich utleniaczy używacie?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Dziewczyny miesiąc temu pisałam wam o sprayu Goldwella używanym tuż przed farbowaniem po to aby wyrównać strukturę, nie znam składu ale go wynalazłam:
Goldwell Equalizer:
Structure Equalizer 150ml
Preparat wyrównujący strukturę włosów
Wyrównuje drobne różnice w strukturze włosa i zapewnia pewny i równomierny efekt kolorystyczny.

Zastosowanie: przed nałożenie koloru rozpylić równomiernie na suche lub osuszone ręcznikiem włosy. Nie spłukiwać.
Pojemność 150ml
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-10-01 o 11:51
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 13:37   #773
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoś stosował farby ,,Inebrya,,? tubki też ogromne 100 ml kolory na palecie ładne a opis całkiem zachęcający.
O, zostałam zaciekawiona Znalazłam na Allegro paletę, która nie wali Photoshopem, naprawdę ładne kolory, no i pojemność w stosunku do ceny też cacy A Ty Kathy widziałaś na żywo?
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:21   #774
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
O, zostałam zaciekawiona Znalazłam na Allegro paletę, która nie wali Photoshopem, naprawdę ładne kolory, no i pojemność w stosunku do ceny też cacy A Ty Kathy widziałaś na żywo?
nie widziałam, ale pojemność mnie ucieszyła - ja natomiast od najbliższego farbowania nowy patent opracowałam tzn:

od ciemnego odrosty będę farbowała 8.44 Vitalitys (ponieważ ta farba idealnie łapie mój ciemny odrost i nie ma różnicy w kolorze), natomiast po długości będę farbowała Goldwellem Colorance + aktywator Colorance (jednak farba bez amoniaku) i proste farbowanie na wilgotne włosy bez szarpaniny, właśnie zamówiłam Goldwella 8.4 na Allegro. Strasznie ciekawa jestem jak wyjdzie - siedzę chora w domu (fatalne przeziębienie), więc we wtorek zrobię odrost a w środę po długości, w czwartek do pracy
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:32   #775
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
nie widziałam, ale pojemność mnie ucieszyła - ja natomiast od najbliższego farbowania nowy patent opracowałam tzn:

od ciemnego odrosty będę farbowała 8.44 Vitalitys (ponieważ ta farba idealnie łapie mój ciemny odrost i nie ma różnicy w kolorze), natomiast po długości będę farbowała Goldwellem Colorance + aktywator Colorance (jednak farba bez amoniaku) i proste farbowanie na wilgotne włosy bez szarpaniny, właśnie zamówiłam Goldwella 8.4 na Allegro. Strasznie ciekawa jestem jak wyjdzie - siedzę chora w domu (fatalne przeziębienie), więc we wtorek zrobię odrost a w środę po długości, w czwartek do pracy

Na kolana narody, Kathy, Ty powinnaś napisać pracę doktorską z "kombinatoryki koloryzacyjnej" Daj znać czy służą Ci produkty bez amoniaku No i zdrowiej
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:45   #776
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Na kolana narody, Kathy, Ty powinnaś napisać pracę doktorską z "kombinatoryki koloryzacyjnej" Daj znać czy służą Ci produkty bez amoniaku No i zdrowiej
Pierwszy raz taka kombinacjadam znać co i jak, dziękuję
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 15:21   #777
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoś stosował farby ,,Inebrya,,? tubki też ogromne 100 ml kolory na palecie ładne a opis całkiem zachęcający.

...a i jeszcze jedno osoby które stosują Goldwella...jakich utleniaczy używacie?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Dziewczyny miesiąc temu pisałam wam o sprayu Goldwella używanym tuż przed farbowaniem po to aby wyrównać strukturę, nie znam składu ale go wynalazłam:
Goldwell Equalizer:
Structure Equalizer 150ml
Preparat wyrównujący strukturę włosów
Wyrównuje drobne różnice w strukturze włosa i zapewnia pewny i równomierny efekt kolorystyczny.

Zastosowanie: przed nałożenie koloru rozpylić równomiernie na suche lub osuszone ręcznikiem włosy. Nie spłukiwać.
Pojemność 150ml
przede wszytskim - zdrowia,

teraz tak co do farby pojemnosc ekstra, fajnie zapowiada sie sklad. ja na razie testuje helen seward i musze powiedziec, ze jestem stosunkowo zadowolona bo z czerwieni i to miedzy poziomem realnie 6, a 7 pozwolila na samej wodze 6 wrocic do rudego. wlosy nie odczuly specjalnie zmiany. jedyne czego mi brak to magnetyczny polysk kolestona, ale nie wiem czy jest wrt swojej ceny ( zwlaszcza, ze chce dalej zapuszczac wlosy). natomiast jesli nie bede z nich zadowolona do testowania wybralam jeszcze jakies farby "keratin complex" tez tanie, podobno dobre ( ale musze sprawdzic opinie). zatem jesli masz ochote probuj, ja chetnie zobacze fekty.

co do sprayu- myslisz, ze dziala podobnie do prepigmentacji czy tez szybko jego efekty znikaja ( jesli dobry to trza sprawdzic cene i ruszac do boju)

co do Twojej kombinacji- niezle

aaa i jeszcze moje zastrzezenie do kolestona- nie wiem czy spotkalyscie sie z czyms takim, ale to pierwsza fabra, ktora bedac na poziomie 7 nie zlapala moich odrostow, to mega dziwne bo inne farby sprawialy, ze byly wrecz zolte
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 15:55   #778
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
przede wszytskim - zdrowia,

teraz tak co do farby pojemnosc ekstra, fajnie zapowiada sie sklad. ja na razie testuje helen seward i musze powiedziec, ze jestem stosunkowo zadowolona bo z czerwieni i to miedzy poziomem realnie 6, a 7 pozwolila na samej wodze 6 wrocic do rudego. wlosy nie odczuly specjalnie zmiany. jedyne czego mi brak to magnetyczny polysk kolestona, ale nie wiem czy jest wrt swojej ceny ( zwlaszcza, ze chce dalej zapuszczac wlosy). natomiast jesli nie bede z nich zadowolona do testowania wybralam jeszcze jakies farby "keratin complex" tez tanie, podobno dobre ( ale musze sprawdzic opinie). zatem jesli masz ochote probuj, ja chetnie zobacze fekty.

co do sprayu- myslisz, ze dziala podobnie do prepigmentacji czy tez szybko jego efekty znikaja ( jesli dobry to trza sprawdzic cene i ruszac do boju)

co do Twojej kombinacji- niezle

aaa i jeszcze moje zastrzezenie do kolestona- nie wiem czy spotkalyscie sie z czyms takim, ale to pierwsza fabra, ktora bedac na poziomie 7 nie zlapala moich odrostow, to mega dziwne bo inne farby sprawialy, ze byly wrecz zolte
dziękuję julianna, sama jestem ciekawa efektu na razie zakładam że colorance starczy na 2 farbowania ponieważ rozrabiamy go 2:1 no i na wilgotne włosy, a co będzie to zobaczymy - natomiast Equalizer spray ok 60 zł - musiałabym się przyjrzeć składowi...więc w najbliższym czasie, tak samo mnie ciekawi ale myślę że prepigmentacja to co innego choćby ze względu na dodatek pigmentu który nasyca włosy kolorem, no ale technika/chemia idzie do przodu...jestem 4 tygodnie od farbowania z użyciem Equalizerai kolor jest jednak bardziej nasycony na końcach, ale nie wiem czy to zasługa farby czy właśnie Equalizera.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 12:07   #779
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Możesz użyć oksy innej firmy aa i ja bym sugerowała jakiś zimniejszy odcień np.6/71 jesli nie chces ztego pomarańczu
Dzięki zamówiłam jednak złoty ciemny blond, zobaczymy jak wyjdzie
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 21:17   #780
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej!
Dziewczyny mam pytanie, czy mogę pomieszać farby wella koleston 9/7 z 12/07 chciałabym zeby wyszedł mi kolor brązowy jasny blond lub beżowy blond, moje włosy są teraz raczej w tonacji zimny blond
Proszę pomóżcie!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.