Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-01, 23:57   #1021
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
No mam dokładnie tak samo..nie wiem czemu one się tak tam łamią :/ a myślałam, ze na święta będę w końcu miała ładne pazurki (zawsze krótkie bo się łamały, a teraz na hybrydzie ciągle miałam długie - ponad 4 miesiące bez obcinania paznokci ... nie licząc jednego razu kciuków ) i na sylwestra też pewnie nie zdążą mi ładnie urosnąć ehhh ;(
Niestety :/ możemy tylko zapomnieć przez te kciuki....niedobre.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 01:57   #1022
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
A mi sie bardzo podobają kwadraty przy szerszej płytce jak np u Ciebie, są świetne, idealna wypukłość no i tak równo wyrastają przy obłączkach Mi się moje wydają zbyt wąskie, do tego tunel sie zwęża i przy długich robią się wrecz "łezkowate"... No ale to chyba tak samo jak z paradoksem włosów: jak ma się proste to często chciałoby się loki, a jak ma się loki to chciałoby się proste :P No kobiecie to nigdy nie dogodzisz haha
Heh, dokładnie. Mnie w kwadratowych podobają się najbardziej takie naprawdę równiutkie paznokcie, gdzie boki są prawie idealnie równoległe, ewentualnie odrobinę zwężające się ku wolnemu brzegowi.
Mam tak samo przy wskazującym na lewej ręce. Kiedy jest średniej długości, to wygląda prawie idealnie, niestety dłuższy już też "łezkuje". Za to reszta, wręcz przeciwnie, średnie też są całkiem fajne, dłuższe mogą robić za łopatki
Dziękuję za opinię Jak tak patrzę na to zdjęcie, to też myślę, że wyglądają całkiem, całkiem. Nawet pomalowane samą odżywką ujdą. Ale gołe wydają mi się jakieś takie... pokraczne.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 05:26   #1023
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Złamał mi się pazur i musiałam go obciąć ale złamany był tak mocno, że nawet nie miałam jak zostawić miejsca dla przyrostu ciągle mam problem z tymi kciukami :/ łamią mi się jeszcze na różowej części paznokcia
do tego wcześniej złamałam małego zapinając pasy w samochodzie :/ to jakby tego było mało środkowy też poleciał :/ ehhh chyba czas wszystkie skrócić, ale to dopiero w śr jak znajdę czas na zdjęcie hybryd :/ 4 miesiące długich pazurów a teraz jak się przyzwyczaić do krótkich :/ ?

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Jednak skróciłam wszystkie już dziś ;( źle mi z tym

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Też mam problemy z kciukami łamią się po bokach na tej części różowej i wszystkie skróciłam a miałam bardzo długie już
Łącze się z Tobą w bólu minuta ciszy....

Ach jak dobrze, że mi paznokcie szybko rosną
Mojej mamie też się tak zawsze łamią. W każdym razie łamały bo się wkurzyła i zrobiła hybrydy.
Mnie ostatnio kciuk strzelił właśnie na różowej części, ale potraktowałam go łatką i się trzyma. Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk!

KizdaM współczuję. Jak człowiekowi na czymś zależy to zawsze pod górkę.
W ogóle dziwne mi się wydaje, że przy hybrydach tak Ci pękają. Nie interesuję się tym tematem (zmieniam lakier co 2-4 dni wiec dwa tygodnie to dla mnie za długo :p ), ale patrząc po mojej mamie sądziłam, że to wzmacnia paznokcie i niejako chroni przed mechanicznymi urazami.
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 10:48   #1024
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Mojej mamie też się tak zawsze łamią. W każdym razie łamały bo się wkurzyła i zrobiła hybrydy.
Mnie ostatnio kciuk strzelił właśnie na różowej części, ale potraktowałam go łatką i się trzyma. Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk!

KizdaM współczuję. Jak człowiekowi na czymś zależy to zawsze pod górkę.
W ogóle dziwne mi się wydaje, że przy hybrydach tak Ci pękają. Nie interesuję się tym tematem (zmieniam lakier co 2-4 dni wiec dwa tygodnie to dla mnie za długo :p ), ale patrząc po mojej mamie sądziłam, że to wzmacnia paznokcie i niejako chroni przed mechanicznymi urazami.
Ojj tak hybryda zdecydowanie wzmacnia paznokcie, dzięki niej przez ostatnie 4 miesiące nie miała krótkich pazurów ale teraz miała je już długo nałożone i nie miałam czasu zmienić, i już były bardzo długie i czego się nie dotknęłam to się trochę wyginały (bo i tak mam słabe paznokcie) i tak od wygięcia do wygięcia i pękały po bokach ...

A tak w ogóle to zastanawiam się czy to normalne, ze po obcięciu paznokci (prawie na 0) mogą mnie tak boleć palce :/ ? chodzi mi tu o miejsce, gdzie wcześniej spoczywał sobie długi pazur a teraz tam nic nie ma ( nie wiem jak to opisać ) od wolnego brzegu
Po takim czasie długich panzokci nie mogę teraz patrzeć na swoje króciaki
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 11:34   #1025
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to zastanawiam się czy to normalne, ze po obcięciu paznokci (prawie na 0) mogą mnie tak boleć palce :/ ? chodzi mi tu o miejsce, gdzie wcześniej spoczywał sobie długi pazur a teraz tam nic nie ma ( nie wiem jak to opisać ) od wolnego brzegu
Mnie zawsze bolą. Nie noszę specjalnie długich paznokci (choć jeszcze rok temu uznałabym je za megadługie ), 3 mm wolny brzeg to max i gdy skrócę o te 2 mm to bolą. Nawet, kiedy spiłuję 1 mm, to mam takie dziwne, nieprzyjemne uczucie. Ostatnio jak zrobiłam 1 mm kwadraty, to dopiero była masakra. Opuszki bolały, a boki ciągnęły jak diabli przez tydzień. Paznokcie urosły i już nie bolą, ale boki ciągną nadal.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-12-02 o 12:23
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 17:14   #1026
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Mnie zawsze bolą. Nie noszę specjalnie długich paznokci (choć jeszcze rok temu uznałabym je za megadługie ), 3 mm wolny brzeg to max i gdy skrócę o te 2 mm to bolą. Nawet, kiedy spiłuję 1 mm, to mam takie dziwne, nieprzyjemne uczucie. Ostatnio jak zrobiłam 1 mm kwadraty, to dopiero była masakra. Opuszki bolały, a boki ciągnęły jak diabli przez tydzień. Paznokcie urosły i już nie bolą, ale boki ciągną nadal.
Trochę mnie pocieszyłaś :P bo już myślałam, ze to ze mną jest coś nie tak minęły 2 dni od obcięcia dalej boli .. ledwo piszę :P
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 21:21   #1027
Blondyna66
Zadomowienie
 
Avatar Blondyna66
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 450
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Moje paznokcie całkowicie się połamały, właśnie prócz kciuków. Kciuki i serdeczne zawsze są najładniejsze i najmocniejsze. Niestety kwadraciaki po bokach łamały się non stop, że teraz są bardzo króciutko i na okrągło spiłowane. Zapuszczę je w takim kształcie, a jak podrosną i się wzmocnią będę piłować na kwadrat znów.
Olejowałam kiedyś paznokcie Alterrą Oliwka i Limonka, dobrze im ten olejek służył, bo szybko urosły i były nawilżone, ale czytałam tutaj, że nie jest to najlepszy olejek. Nie zauważyłam wtedy co się działo z przyrostem, ale jeśli miałby się cofać to trochę się boję
__________________
Podcięcie 03.11.2016r.
Włosomaniactwo od 21.08.2013r.

Edytowane przez Blondyna66
Czas edycji: 2014-12-02 o 21:24
Blondyna66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 21:37   #1028
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Mnie też ,,bolą" opuszki(?) paznokcie(?) jak zbytnio skrócę pazury. Nie noszę jakiś przesadnie długich, bo nie lubię i niezbyt mi pasują do dłoni, ale też nie obcinam ich na goło, bo to nieprzyjemne uczucie

Ostatnio przypaliłam paznokieć prawego kciuka...zapalając palnik pod czajnik. Brrrr...
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 22:07   #1029
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Mam nadzieję, że szybko ten ból przejdzie, bo to męczące, ani pisac na telefonie, ani na laptopie, co dopiero radzić sobie na zajęciach
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 14:33   #1030
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Blondyna66 Pokaż wiadomość
Olejowałam kiedyś paznokcie Alterrą Oliwka i Limonka, dobrze im ten olejek służył, bo szybko urosły i były nawilżone, ale czytałam tutaj, że nie jest to najlepszy olejek. Nie zauważyłam wtedy co się działo z przyrostem, ale jeśli miałby się cofać to trochę się boję
To raczej kwestia tego, co komu przypasuje. Większość tu uwielbia Alterrę migdał i papaja, ale znalazły się dziewczyny, które się z nią nie polubiły. Ja się trochę obawiam tych z cytrusami, ze względu na przyrost, ale używałam pomarańczowego i było ok. Limonkowy też kupię, czekam na jakąś promocję, i sprawdzę na sobie. Najwyżej pójdzie do kąpieli, lub jako dodatek do balsamu do ciała
Tak sobie teraz myślę, czy jest się czego bać, jeśli to są olejki pomarańczowe, limonkowe czy cytrynowe, a nie żrące soki z tych owoców? Muszę poczytać coś na ten temat.

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;49184819]Ostatnio przypaliłam paznokieć prawego kciuka...zapalając palnik pod czajnik. Brrrr...[/QUOTE]Auć!

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że szybko ten ból przejdzie, bo to męczące, ani pisac na telefonie, ani na laptopie, co dopiero radzić sobie na zajęciach
Ta część opuszki, która wcześniej była chroniona paznokciem, zrobiła się delikatniejsza, i teraz, kiedy każesz jej biegać "goło" musi się przyzwyczaić do tego i zahartować To może potrwać, tym dłużej i dłużej nosiłaś długie paznokcie.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 14:56   #1031
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Smile Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

A która odżywka z Bielendy jest najlepsza? Bo ja dziś chciałam wziąć a tu zonk... 3 rodzaje. Jedna z diamentami druga z perłą z trzecia bodajże z witaminami i skołowaciałam Wchodzę w KWC a tu też żadnej opinii i nic nie brałam.
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 17:17   #1032
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Używam repair extreme, to ta z witaminami. Trudno mi ją obiektywnie ocenić, bo używam od jakiś 2-3 tygodni, ale na razie jestem zadowolona. Nadaje paznokciom zdrowy wygląd, mam wrażenie, że zrobiły się twardsze, no i sprawdza się jako baza pod lakier. Pozostałych nie używałam.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 17:31   #1033
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Używam repair extreme, to ta z witaminami. Trudno mi ją obiektywnie ocenić, bo używam od jakiś 2-3 tygodni, ale na razie jestem zadowolona. Nadaje paznokciom zdrowy wygląd, mam wrażenie, że zrobiły się twardsze, no i sprawdza się jako baza pod lakier. Pozostałych nie używałam.
Dzieki Na necie tez czytalam pozytywna opinie o tej witaminowej Musze sprobowac!
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 19:03   #1034
Blondyna66
Zadomowienie
 
Avatar Blondyna66
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 450
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
To raczej kwestia tego, co komu przypasuje. Większość tu uwielbia Alterrę migdał i papaja, ale znalazły się dziewczyny, które się z nią nie polubiły. Ja się trochę obawiam tych z cytrusami, ze względu na przyrost, ale używałam pomarańczowego i było ok. Limonkowy też kupię, czekam na jakąś promocję, i sprawdzę na sobie. Najwyżej pójdzie do kąpieli, lub jako dodatek do balsamu do ciała
Tak sobie teraz myślę, czy jest się czego bać, jeśli to są olejki pomarańczowe, limonkowe czy cytrynowe, a nie żrące soki z tych owoców? Muszę poczytać coś na ten temat.
Alterrę Migdał i Papaj też zakupiłam, ale czeka w kolejce. Też jestem ciekawa tego olejku. Limonki mam w sumie już niewiele, więc wykorzystam ją na paznokcie i będe je uważnie obserwować Mam nadzieję, że podziała jak kiedyś. Olejek z Bielendy też dobrze wspominam jeśli chodzi o paznokcie.
__________________
Podcięcie 03.11.2016r.
Włosomaniactwo od 21.08.2013r.
Blondyna66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 20:13   #1035
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Myślę, że z tymi cytrusami to może troszkę na wyrost jest... Świeży nanas to rozumiem, że zżera bo zawiera enzymy trawiące i ścinające białko. Kwasy cytrusowe wątpię, że są w stanie zaszkodzić przyrostowi aż tak. Np. codziennie piję wodę z cytryną, grapefruitem itp, wyciskam ręcznie, gołymi rękoma i codziennie palce i paznokcie pod spodem mam mocno uciapkane świeżym sokiem. Wpływu na przyrost nie zauważyłam, rośnie sobie nieźle, choć to dopiero 3 miesiące olejowania. Trudno mi trochę uwierzyć w tą sprawę z regenerum, może po prostu brak jest tam olejków rozpulchniających, które ułatwiają przyrastanie do płytki i stąd to wrażenie.

Ale to tylko moje doświadczenia, oczywiście szanuję pozostałe opinie, może akurat pazurki u których działają tak cytrusy to wyjątkowe delikatesy


BTW dołączam do grona załamanych bo właśnie poszedł mi wskazujący. Oby wytrzymał na łatce herbacianej do sylwestra :P

Edytowane przez Trelek
Czas edycji: 2014-12-03 o 20:15
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 20:24   #1036
Blondyna66
Zadomowienie
 
Avatar Blondyna66
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 450
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Myślę, że z tymi cytrusami to może troszkę na wyrost jest... Świeży nanas to rozumiem, że zżera bo zawiera enzymy trawiące i ścinające białko. Kwasy cytrusowe wątpię, że są w stanie zaszkodzić przyrostowi aż tak. Np. codziennie piję wodę z cytryną, grapefruitem itp, wyciskam ręcznie, gołymi rękoma i codziennie palce i paznokcie pod spodem mam mocno uciapkane świeżym sokiem. Wpływu na przyrost nie zauważyłam, rośnie sobie nieźle, choć to dopiero 3 miesiące olejowania. Trudno mi trochę uwierzyć w tą sprawę z regenerum, może po prostu brak jest tam olejków rozpulchniających, które ułatwiają przyrastanie do płytki i stąd to wrażenie.

Ale to tylko moje doświadczenia, oczywiście szanuję pozostałe opinie, może akurat pazurki u których działają tak cytrusy to wyjątkowe delikatesy


BTW dołączam do grona załamanych bo właśnie poszedł mi wskazujący. Oby wytrzymał na łatce herbacianej do sylwestra :P
No właśnie, bo po co by było polecane wybielanie końcówek w soku z cytryny albo moczenie paznokci w oliwie z dodatkiem soku z cytryny
__________________
Podcięcie 03.11.2016r.
Włosomaniactwo od 21.08.2013r.
Blondyna66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 20:27   #1037
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Blondyna66 Pokaż wiadomość
No właśnie, bo po co by było polecane wybielanie końcówek w soku z cytryny albo moczenie paznokci w oliwie z dodatkiem soku z cytryny
Bo nie każdemu zależy na przyroście, a cytryna naprawdę wybiela.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 22:32   #1038
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Tak jak ze wszystkim - trzeba po prostu testować i obserwować czy jest dobrze czy jest źle

No i kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do mieszanki na przyrost to pozycja obowiązkowa do przetestowania jak komuś bardzo na tym zależy
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 23:04   #1039
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Blondyna66 Pokaż wiadomość
No właśnie, bo po co by było polecane wybielanie końcówek w soku z cytryny albo moczenie paznokci w oliwie z dodatkiem soku z cytryny
Ale moczenie paznokci ze dwa razy w tygodniu w oliwie z odrobiną cytryny wydaje mi się czymś innym, niż regularne, codzienne moczenie w oleju np. cytrynowym. No ale fakt, też się zaczęłam zastanawiać, jak to naprawdę z tym jest. Moje obawy wzięły się stąd, że po olejkach z cytrusami przyrost mi stopował. Na szczęście się nie cofał, a dla samych paznokci były spoko, ale mnie właśnie najbardziej zależy na przyroście, więc używam, owszem, do dziś, ale sporadycznie, jako dodatek w ciągu dnia.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 00:33   #1040
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Myślę, że z tymi cytrusami to może troszkę na wyrost jest... Świeży nanas to rozumiem, że zżera bo zawiera enzymy trawiące i ścinające białko. Kwasy cytrusowe wątpię, że są w stanie zaszkodzić przyrostowi aż tak. Np. codziennie piję wodę z cytryną, grapefruitem itp, wyciskam ręcznie, gołymi rękoma i codziennie palce i paznokcie pod spodem mam mocno uciapkane świeżym sokiem. Wpływu na przyrost nie zauważyłam, rośnie sobie nieźle, choć to dopiero 3 miesiące olejowania. Trudno mi trochę uwierzyć w tą sprawę z regenerum, może po prostu brak jest tam olejków rozpulchniających, które ułatwiają przyrastanie do płytki i stąd to wrażenie.

Ale to tylko moje doświadczenia, oczywiście szanuję pozostałe opinie, może akurat pazurki u których działają tak cytrusy to wyjątkowe delikatesy


BTW dołączam do grona załamanych bo właśnie poszedł mi wskazujący. Oby wytrzymał na łatce herbacianej do sylwestra :P
Olejki rozpulchniające? O, możesz coś na ten temat powiedzieć? Możliwe, że gdzieś to już było tym temacie napisane. Jedyne co pamiętam i to całkiem nowego to wosk jojoba stosować, bo ma małe cząsteczki, i dzięki temu dobrze się wchłania Swoją drogą kokosowy też ma małe cząstki.

A mi herbaciany nic nie dał na przyrost
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 01:01   #1041
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
A która odżywka z Bielendy jest najlepsza? Bo ja dziś chciałam wziąć a tu zonk... 3 rodzaje. Jedna z diamentami druga z perłą z trzecia bodajże z witaminami i skołowaciałam Wchodzę w KWC a tu też żadnej opinii i nic nie brałam.
Też nie wiem którą wziąc :P na pewno nie bezbarwną.





Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
Dzieki Na necie tez czytalam pozytywna opinie o tej witaminowej Musze sprobowac!

Jeśli witaminowa to ta różowa to kusi najbardziej




Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Tak jak ze wszystkim - trzeba po prostu testować i obserwować czy jest dobrze czy jest źle

No i kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do mieszanki na przyrost to pozycja obowiązkowa do przetestowania jak komuś bardzo na tym zależy
Musze kupić WRESZCIE olej herbaciany.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 06:42   #1042
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Dziewczyny jeśli chodzi o cytrusy powiem tak. Moją pierwszą "mieszanką" był olej rycynowy z KWASKIEM cytrynowym ("bo wybiela" :p). Przyrost szedł jak szalony
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 08:11   #1043
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli chodzi o cytrusy powiem tak. Moją pierwszą "mieszanką" był olej rycynowy z KWASKIEM cytrynowym ("bo wybiela" :p). Przyrost szedł jak szalony
Wg mnie zależy od paznokci i stężenia... Wcześniej stosowałam mieszkanę olejków z kilkoma kroplami grejpfrutowego i było ok, teraz mam Regenerum i tam jest olejek cytrynowy chyba w większym stężeniu i na 1 pazurku cofnął mi się przyrost
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 10:57   #1044
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Olejki rozpulchniające? O, możesz coś na ten temat powiedzieć? Możliwe, że gdzieś to już było tym temacie napisane. Jedyne co pamiętam i to całkiem nowego to wosk jojoba stosować, bo ma małe cząsteczki, i dzięki temu dobrze się wchłania Swoją drogą kokosowy też ma małe cząstki.

A mi herbaciany nic nie dał na przyrost
Ja po prostu czytałam o tym w pierwszej części, przez którą przebrnęłam, dumnie się pochwalę, 2 razy

Ale wiadomo, że nie idzie wszystkiego zapamiętać

Generalnie dziewczyny podawały informacje (tak w duuużym skrócie), o różnych właściwościach olejków. Że jedne najbardziej zmiękczają, rozpulchniają, inne to głównie nawilżenie, jeszcze inne głównie natłuszczają, a inne będą silnie antyseptyczne. Nie jestem ekspertem, ale po prostu metodą prób i błędów trzeba próbować co będzie akurat dla nas najlepsze.

Coś, co pozornie nam nie służy, nawet w innych proporcjach czy w odpowiedniej mieszance może okazać się genialne

Blogi również są kopalnią informacji, chociaż taki wewnętrzny filtr w głowie się przyda.

Ostatnio bowiem natknęłam się na informacje, że rozdwajających i kruchym paznokciom każde olejowanie i nawilżenie szkodzi, powinno się je tylko i wyłącznie utwardzać wapniem i keratyną. Ale z tej rady nie skorzystam :P

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość






Musze kupić WRESZCIE olej herbaciany.

Herbaciany akurat okazał się moim najwększym cudotwórcą. Byłam już w depresji przez wszechobecne dolegliwości typu wągry, trądzik (spory w strefie T), brzydkie pazury, źle rosnący paznokieć na stopie, łupież i inne takie takie.
Wszystko pojawiło się grubo po 20tym roku życia, bujałam się parę lat co zimę, a mały dodatek olejku herbacianego zlikwidował wsio w 3 miesiące No i ten przyrost

Wypróbować nie zaszkodzi a może ktoś jeszcze znajdzie swoje KWC
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 11:12   #1045
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Ja po prostu czytałam o tym w pierwszej części, przez którą przebrnęłam, dumnie się pochwalę, 2 razy

Ale wiadomo, że nie idzie wszystkiego zapamiętać

Generalnie dziewczyny podawały informacje (tak w duuużym skrócie), o różnych właściwościach olejków. Że jedne najbardziej zmiękczają, rozpulchniają, inne to głównie nawilżenie, jeszcze inne głównie natłuszczają, a inne będą silnie antyseptyczne. Nie jestem ekspertem, ale po prostu metodą prób i błędów trzeba próbować co będzie akurat dla nas najlepsze.

Coś, co pozornie nam nie służy, nawet w innych proporcjach czy w odpowiedniej mieszance może okazać się genialne

Blogi również są kopalnią informacji, chociaż taki wewnętrzny filtr w głowie się przyda.

Ostatnio bowiem natknęłam się na informacje, że rozdwajających i kruchym paznokciom każde olejowanie i nawilżenie szkodzi, powinno się je tylko i wyłącznie utwardzać wapniem i keratyną. Ale z tej rady nie skorzystam :P

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------




Herbaciany akurat okazał się moim najwększym cudotwórcą. Byłam już w depresji przez wszechobecne dolegliwości typu wągry, trądzik (spory w strefie T), brzydkie pazury, źle rosnący paznokieć na stopie, łupież i inne takie takie.
Wszystko pojawiło się grubo po 20tym roku życia, bujałam się parę lat co zimę, a mały dodatek olejku herbacianego zlikwidował wsio w 3 miesiące No i ten przyrost

Wypróbować nie zaszkodzi a może ktoś jeszcze znajdzie swoje KWC
Dzięki, czas zacząć ponownie czytać I część
I z tym wapniem i keratyną też się nie zgadzam. Wysuszyłoby jeszcze bardziej

Odnośnie właściwości olejków tak mi się przypomniało, że można ciekawe rzeczy w książce Klaudyny Hebdy znaleźć. Może któraś z Was coś by dla siebie znalazła lub czegoś nowego się dowiedziała. Za mną chodzi ukręcenie kremu typowo dedykowane paznokciom z duużą ilością olejków. Kto wie, może byłoby to fajniejsze niż olejowanie? No i krem zawsze też można zużyć do ciała
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.





Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2014-12-04 o 11:18
Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 11:35   #1046
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Ja po prostu czytałam o tym w pierwszej części, przez którą przebrnęłam, dumnie się pochwalę, 2 razy

Ale wiadomo, że nie idzie wszystkiego zapamiętać

Generalnie dziewczyny podawały informacje (tak w duuużym skrócie), o różnych właściwościach olejków. Że jedne najbardziej zmiękczają, rozpulchniają, inne to głównie nawilżenie, jeszcze inne głównie natłuszczają, a inne będą silnie antyseptyczne. Nie jestem ekspertem, ale po prostu metodą prób i błędów trzeba próbować co będzie akurat dla nas najlepsze.

Coś, co pozornie nam nie służy, nawet w innych proporcjach czy w odpowiedniej mieszance może okazać się genialne

Blogi również są kopalnią informacji, chociaż taki wewnętrzny filtr w głowie się przyda.

Ostatnio bowiem natknęłam się na informacje, że rozdwajających i kruchym paznokciom każde olejowanie i nawilżenie szkodzi, powinno się je tylko i wyłącznie utwardzać wapniem i keratyną. Ale z tej rady nie skorzystam :P

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------




Herbaciany akurat okazał się moim najwększym cudotwórcą. Byłam już w depresji przez wszechobecne dolegliwości typu wągry, trądzik (spory w strefie T), brzydkie pazury, źle rosnący paznokieć na stopie, łupież i inne takie takie.
Wszystko pojawiło się grubo po 20tym roku życia, bujałam się parę lat co zimę, a mały dodatek olejku herbacianego zlikwidował wsio w 3 miesiące No i ten przyrost

Wypróbować nie zaszkodzi a może ktoś jeszcze znajdzie swoje KWC
Mi akurat krzywo rośnie paznokieć u stóp i może faktycznie by pomógł ;P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 12:46   #1047
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Trelek, gdzie wyczytałas, że suchym pazbokciom może zaszkodzić?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 14:48   #1048
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli chodzi o cytrusy powiem tak. Moją pierwszą "mieszanką" był olej rycynowy z KWASKIEM cytrynowym ("bo wybiela" :p). Przyrost szedł jak szalony
I co, wybiela?
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 15:00   #1049
Blondyna66
Zadomowienie
 
Avatar Blondyna66
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 450
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Ale moczenie paznokci ze dwa razy w tygodniu w oliwie z odrobiną cytryny wydaje mi się czymś innym, niż regularne, codzienne moczenie w oleju np. cytrynowym. No ale fakt, też się zaczęłam zastanawiać, jak to naprawdę z tym jest. Moje obawy wzięły się stąd, że po olejkach z cytrusami przyrost mi stopował. Na szczęście się nie cofał, a dla samych paznokci były spoko, ale mnie właśnie najbardziej zależy na przyroście, więc używam, owszem, do dziś, ale sporadycznie, jako dodatek w ciągu dnia.
Też racja. Nie wiadomo w sumie jak to z tym jest. Na każde paznokcie może działać inaczej

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
Herbaciany akurat okazał się moim najwększym cudotwórcą. Byłam już w depresji przez wszechobecne dolegliwości typu wągry, trądzik (spory w strefie T), brzydkie pazury, źle rosnący paznokieć na stopie, łupież i inne takie takie.
Wszystko pojawiło się grubo po 20tym roku życia, bujałam się parę lat co zimę, a mały dodatek olejku herbacianego zlikwidował wsio w 3 miesiące No i ten przyrost

Wypróbować nie zaszkodzi a może ktoś jeszcze znajdzie swoje KWC
Muszę kupić ten olejek, koniecznie
__________________
Podcięcie 03.11.2016r.
Włosomaniactwo od 21.08.2013r.
Blondyna66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 18:24   #1050
creatives
Zadomowienie
 
Avatar creatives
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 673
GG do creatives
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Pomalowałam dzisiaj elegancko paznokcie, po czym na uczelni dwa razy wylądowałam przy tablicy, kreda długości centymetra i cały lakier poszedł...

Coś złego się dzieje z moimi skórkami, są suche i jakby sztywne, mimo regularnego olejowania i kremowania kilka razy dziennie
__________________
instagram

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 07:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.