Farbowanie henną - część III - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-06, 15:51   #4021
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Ja po bardzo długim czasie, tydzień temu pofarbowałam henną. Mam mnóstwo siwych włosów i podobnie jak Ty nie chcę mieć tych czerwonych przebłysków. Wyczytałam, że eliminuje je kawa rozpuszczalna dodana do henny. Też farbowałam na ciemny brąz i na razie kolorek pięknie trzyma i się nie wypłukuje. Ale sama mieszałam hennę z indygo. Hennę na 24 godziny odstawiłam, a indygo zmieszałam przed samym farbowaniem. Przed zmieszaniem do henny dodałam tę kawę rozpuszczalną. Następnym razem hennę rozmieszam w kawie. A i trzymałam 3,5h i pięknie pokryło łącznie z siwymi...jestem w szoku , bo jakieś 3 lata temu zafarbowałam gotową mieszanką khadi ciemny brąz i w ogóle nie chwyciło a trzymałam kilka godzin, więc się zniechęciłam. Teraz jestem zachwycona moim brązem
Proszę napisać jaka henna, indygo oraz podać proporcje mieszanki

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
A ja mogę się pochwalić, że wczoraj pierwszy raz nałożyłam własny miks henny, indygo i amli. Do tej pory zawsze kładłam orzechowy brąz khadi. I raczej przy własnym miksie zostanę:
1. Zapach o wiele słabszy niż przy orzechowym brązie dzięki czemu udało mi się uniknąć ataku migreny
2. Chłodny ciemny brąz
3. O wiele lepsze pokrycie kolorem, zwłaszcza jeśli chodzi o siwe włoski. Orzechowy brąz farbował mi je na rudo, teraz uzyskałam od razu piękny brązik.
Tutaj ta sama prośba no i zdjęcia, zdjęcia!
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 21:02   #4022
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
można dodac kwasek ale on jest stężony i łatwo przesadzić, no i cytryna ma też witaminy etc. a kwasek to tylko kwas cytrynowy więc to nie zupełnie to samo. Cytryny daję sok z jednej dużej i dodaję go do 0,5 L wody/piwa przed podgrzaniem i zmieszaniem z henną, możesz też dać tam rumianek, nagietek etc. (z tego 1,5 litra robi się podczas podgrzewania mniej do henny daję trochę więcej niż szklankę - proch bardzo chłonie wodę).

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------


widziałam na henna page efekty henny z goździkami na siwych więc może to jest trop. Goździki przyciemniają/pogłebiają kolor.
o, dzięki
tego jeszcze nie próbowałam

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

[QUOTE=hennaya;42127159]większe znaczenie ma świeżość henny.
a mowa jest o czystej hennie, czy mieszankach z indygo?
najlepiej pokrywaj siwe włosy tandem- henna i indygo nałożone razem- albo dwufazowo (jednego dnia henna, drugiego dnia indygo- ale wtedy otrzymuje się bardzo ciemne chłodne brązy wpadające w czerń, albo wręcz czerń.

henna czysta także pokryje siwe włosy, ale po 2-3 aplikacjach. I będzie kolor siwych włosów jednak jaśniejszy od reszty włosów- ale różnica wielka nie jest.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------



no mam na myśli tandem henna i indygo, i razem i dwuetapowo najpierw henna potem indygo na drugi dzień lub po paru godzinach,
no niestety chwyta świetnie ale wymywa się po paru dniach jak szamponetka, szczególnie indygo... każde mycie niebieska woda...
a potem to i henna idzie w cholerę oczywiście z odrostu bo na długości poblask henny jest do dziś, głęboka ciemna czerwień na ciemnych włosach pięknie lśni w słońcu

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-08-06 o 21:04
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 22:25   #4023
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

czyżby tylko moje włosy tak chłonęły hennę że się nie wypłukuje ja do henny dodaję bhringraj może to też dzięki niemu siwki dobrze pokryte ????
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 23:28   #4024
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
czyżby tylko moje włosy tak chłonęły hennę że się nie wypłukuje ja do henny dodaję bhringraj może to też dzięki niemu siwki dobrze pokryte ????
u mnie wymywała się tylko przy pierwszych 4 hennowaniach, teraz woda jest pomarańczowa tylko przy pierwszym myciu, potem już nic
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 08:51   #4025
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

U mnie tak do 2 myć leci pomarańczowa woda, (potem lekko żółta, ale myję włosy pomarańczowym szamponem więc to chyba on )
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 11:42   #4026
Denriada
Raczkowanie
 
Avatar Denriada
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 75
Dot.: Farbowanie henną - część III

Farbowałam włosy henną dwa tygodnie temu i woda nadal jest lekko pomarańczowa. Ale to naprawdę lekko. Podejrzewam, że to przez to, iż po raz pierwszy tak naprawdę farbowałam włosy samą naturą.
__________________
"And when our worlds
They fall apart
When the walls come tumbling in
Though we may deserve it
It will be worth it"
Denriada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 18:24   #4027
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Robiłam cassię (monsunową) tydzień temu i włosy jeszcze pachną lekko sianem

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-07 o 18:25
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 18:43   #4028
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, wymyśliłam sobie, że zrobię zwykłą farbą jakiś ciemny brąz i potem będę poprawiać henną i indygo. Ma to sens? Chodzi mi o to, że chcę mieć zimny, ciemny brąz, a włosy po dwóch myciach od hennowania są już zdecydowanie jaśniejsze.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:03   #4029
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wymyśliłam sobie, że zrobię zwykłą farbą jakiś ciemny brąz i potem będę poprawiać henną i indygo. Ma to sens? Chodzi mi o to, że chcę mieć zimny, ciemny brąz, a włosy po dwóch myciach od hennowania są już zdecydowanie jaśniejsze.
Myślę że ma i tak dla włosów to będzie lepsze niż za każdym razem tylko chemią ja też tak robię - wcześniej co jakiś czas rozjaśniałam żeby henną uzyskać upragnioną marchewkę a ostatnio też wymyśliłam sobie że raz na jakiś czas farba a w między czasie henna
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:24   #4030
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Myślę że ma i tak dla włosów to będzie lepsze niż za każdym razem tylko chemią ja też tak robię - wcześniej co jakiś czas rozjaśniałam żeby henną uzyskać upragnioną marchewkę a ostatnio też wymyśliłam sobie że raz na jakiś czas farba a w między czasie henna
Dziękuję nie chcę też ciągle chemią farbować, ale raz na jakiś czas myślę, że mi nie zaszkodzi. Myślałam, że już tak szybko się nie będzie indygo wypłukiwać, ale jednak. Wiem, że to może zająć kilka razy, nim włosy wchłoną odpowiednio barwnik, ale chyba jestem niecierpliwa
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:29   #4031
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Dziękuję nie chcę też ciągle chemią farbować, ale raz na jakiś czas myślę, że mi nie zaszkodzi. Myślałam, że już tak szybko się nie będzie indygo wypłukiwać, ale jednak. Wiem, że to może zająć kilka razy, nim włosy wchłoną odpowiednio barwnik, ale chyba jestem niecierpliwa
ja sobie ładnie wytłumaczyłam że to co zepsuje we włosie chemia to henna mi naprawi i tego się trzymam
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 21:33   #4032
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja sobie ładnie wytłumaczyłam że to co zepsuje we włosie chemia to henna mi naprawi i tego się trzymam
O, bardzo dobra wymówka też tak sobie będę tłumaczyć.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Jeszcze chciałam spytać, ciemne kolory farb nie mają tego składnika, który powoduje zielone włosy po indygo, prawda?
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:39   #4033
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
O, bardzo dobra wymówka też tak sobie będę tłumaczyć.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

[/COLOR]Jeszcze chciałam spytać, ciemne kolory farb nie mają tego składnika, który powoduje zielone włosy po indygo, prawda?



wydaje mi się że jest na odwrót czyli jeśli byś chciała indygo rozjaśnić to mogą wyjść zielonkawe
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:53   #4034
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Też mi się tak wydawało, ale wolałam się upewnić dziękuję!
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 22:00   #4035
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydawało, ale wolałam się upewnić dziękuję!
proszę bardzo a ja czekam na relację z farbowania i oczywiście na fotki włosów
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 22:23   #4036
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
proszę bardzo a ja czekam na relację z farbowania i oczywiście na fotki włosów
Pewnie, chociaż to już nie będą hennowe na razie jednak poczekam chyba ze dwa tygodnie.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 08:17   #4037
M@dz1@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52
Dot.: Farbowanie henną - część III

witam
Mam rude farbowane włosy i swoje odrosty mam ciemny blond kupiłam sobie henne venity ale boje się jej użyć zastanawiam się jak ta henna może mi chwycić odrosty zalezy mi na takim kolorze jak ma sylwka i czy ewentualnie jak ta henna mi nie chwyci moge póxniej używać rudych farb. A może podarować sobie venite i bawić się z tymi papkami chociaż dla mnie to czarna magia mimo że czytałam już wasze wątki na ten temat nadal nie wiem co z ciemnymi odrostami
M@dz1@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 10:27   #4038
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Farbowanie henną - część III

zmyłam wreszcie po 2 dniach od spłukania henny.
wygląda na to, że bedzie się wypłukiwało mniej, woda minimalnie zielona była
kolor mnie satysfakcjinuje, pokrycie odrostu jeszcze nie.
tym razem miałam 'pod spodem' niejako wypłukaną henne naturalną + henne orzechowy brąz khadi. połozyłam tylko ciemny brąz i prawie, ze pokryło czerwony kolor henny.

udało mi się też otrzymać konsystencję niespływającą i mogłam spokojnie pojsc spac z mieszanką na głowie, a dodatek gluta lnianego BARDZo ograniczył wysusz.

musze jeszcze cos robić nie tak, skoro nie pokrywa siwych w 100%. a musi bo niestety mam ich bardzo dużo i to na czubku głowy. (w tej chwili jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt gorąca woda uzyta do rozmieszania ziół)

nastepne farbowanie - chyba sama czerwona w piątek - w niedzielę ciemny brąz, zobaczymy co wyjdzie. pewnie będe musiała połozyć za jakieś 3 tygodnie, ale spróbuję tylko odrost pofarbowac, chyba, że macie inne pomysły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130808_094324.jpg (53,4 KB, 29 załadowań)
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 11:43   #4039
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez M@dz1@ Pokaż wiadomość
witam
Mam rude farbowane włosy i swoje odrosty mam ciemny blond kupiłam sobie henne venity ale boje się jej użyć zastanawiam się jak ta henna może mi chwycić odrosty zalezy mi na takim kolorze jak ma sylwka i czy ewentualnie jak ta henna mi nie chwyci moge póxniej używać rudych farb. A może podarować sobie venite i bawić się z tymi papkami chociaż dla mnie to czarna magia mimo że czytałam już wasze wątki na ten temat nadal nie wiem co z ciemnymi odrostami
Venita to nie henna. To farby chemiczne chyba tylko z domieszką henny. Więc słusznie się wahałaś
Po prawdziwej hennie możesz używać rudych farb.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-08 o 11:45
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 16:52   #4040
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Proszę napisać jaka henna, indygo oraz podać proporcje mieszanki
Tutaj ta sama prośba no i zdjęcia, zdjęcia!
Załączam zdjęcia. Pierwsze dwa zaraz po hennowaniu (lekkie sianko), ostatnie z dzisiaj (wybczacie końcówki ale był strasznie gorąco i były związane większą część dnia) - 4 dni mycia bo myję każdego dnia.

Henna: 60g (khadi), indygo 60g (khadi), amla 30g z helfy (nie pamiętam firmy). Henna zalana i odstawiona na 12h, rano zalałam indygo i amlę. Wymieszałam wszystko i na włosy. Zmyłam po ok 2,5h bo zaczęło kapać po karku . Z tym przepisem zostaję: jest o wiele mniejsze sianko niż z gotowej mieszanki, nie pachną aż tak siankiem i pokryte wszystkie siwki. Idealnie. Na drugi raz tylko dorzucę więcej wszystkiego o 10g bo to ledwo mi starczyło na pokrycie całej głowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_6623.jpg (72,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_6628.jpg (66,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_6631.jpg (103,9 KB, 38 załadowań)
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 20:49   #4041
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
czyżby tylko moje włosy tak chłonęły hennę że się nie wypłukuje ja do henny dodaję bhringraj może to też dzięki niemu siwki dobrze pokryte ????
próbowałam bhringraj.... dodawałam do henny, do henny z indygo, potem nie dodawałam, nie miało to wpływu...

wydaje mi się, że ma znaczenie ilość siwych włosów, jak jest ich w miarę mało henna jest OK, ale z dużym siwym odrostem henna i inne roślinki już sobie nie radzą...

po nałożeniu indygo i ciemniejszych włosach jeszcze bardziej ten siwy odrost widać....
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 20:52   #4042
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez M@dz1@ Pokaż wiadomość
witam
Mam rude farbowane włosy i swoje odrosty mam ciemny blond kupiłam sobie henne venity ale boje się jej użyć zastanawiam się jak ta henna może mi chwycić odrosty zalezy mi na takim kolorze jak ma sylwka i czy ewentualnie jak ta henna mi nie chwyci moge póxniej używać rudych farb. A może podarować sobie venite i bawić się z tymi papkami chociaż dla mnie to czarna magia mimo że czytałam już wasze wątki na ten temat nadal nie wiem co z ciemnymi odrostami
venita to chemia z dodatkiem henny zobacz chociażby na alle czysta henna baq - nawet jak ci nie wyjdzie to możesz używać farb chemicznych !!!
Żadna czarna magia - mieszasz zioła z wodą odstawiasz na kilka godzin aby puściła barwnik - na min. 2 godz. na głowę i gotowe
Moja koleżanka ma swój kolor brąz i henna jej pięknie chwyciła odrosty aż sama byłam zdziwiona i zazdrosna

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
próbowałam bhringraj.... dodawałam do henny, do henny z indygo, potem nie dodawałam, nie miało to wpływu...

wydaje mi się, że ma znaczenie ilość siwych włosów, jak jest ich w miarę mało henna jest OK, ale z dużym siwym odrostem henna i inne roślinki już sobie nie radzą...

po nałożeniu indygo i ciemniejszych włosach jeszcze bardziej ten siwy odrost widać....
może jednak od samego włosa to zależy bo ja mam naprawdę dużo siwków a henna je pokrywa
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 21:43   #4043
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

witam ponownie po długim czasie

Jutro mam zamiar zrobić podejście nr 2 do henny.... Tym razem padło na Khadi orzechowy brąz...

Gdzieś wyczytałam, ze zamiast wody można dodać napar z herbaty... Co to własciwie daje?

I jeszcze 2 pytania :
1. Czy mogę dodac cynamonu do henny- ponoc neutralizuje to brzydki zapach.
2. czy mogę dodac do mieszanki maskę do włosów? Czy to nie 'zaszkodzi' koloryzacji?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2013-08-09 o 08:46
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 10:49   #4044
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
witam ponownie po długim czasie

Jutro mam zamiar zrobić podejście nr 2 do henny.... Tym razem padło na Khadi orzechowy brąz...

Gdzieś wyczytałam, ze zamiast wody można dodać napar z herbaty... Co to własciwie daje?

I jeszcze 2 pytania :
1. Czy mogę dodac cynamonu do henny- ponoc neutralizuje to brzydki zapach.
2. czy mogę dodac do mieszanki maskę do włosów? Czy to nie 'zaszkodzi' koloryzacji?
http://www.youtube.com/watch?v=L09ohaPWvv0
czyli herbata = woda
1. możesz, henna imo nie pachnie brzydko, ale to rzecz gustu.
2. maskę bez silikonów możesz dodać, ale nie za dużo (np. łyżkę) bo wyjdzie Ci gloss.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-09 o 10:53
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 11:09   #4045
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=L09ohaPWvv0
czyli herbata = woda
1. możesz, henna imo nie pachnie brzydko, ale to rzecz gustu.
2. maskę bez silikonów możesz dodać, ale nie za dużo (np. łyżkę) bo wyjdzie Ci gloss.
a TA ma silikony? Bo się nie znam
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 11:11   #4046
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I jeszcze 2 pytania :
1. Czy mogę dodac cynamonu do henny- ponoc neutralizuje to brzydki zapach.
Ja a propo numeru 1 czyli zapachu. Sama używałam trochę orzechowego brązu i z moich doświadczeń wynika, że nic nie pomoże na jej zapach: cynamon, odrobina mocno pachnącej maski bez silikonów - za każdym razem zapach sianka był bardzo intensywny i utrzymywał się kilka dni
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 11:20   #4047
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
a TA ma silikony? Bo się nie znam
ma , widzę tam cyclopentanosiloxane
Ososbiście nie dodawałabym tez masek z keratyną, z białkami ogólnie , bo henna właśnie z keratyna się wiąże, ale niektóre osoby dodają...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-09 o 11:22
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 11:31   #4048
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
ma , widzę tam cyclopentanosiloxane
Ososbiście nie dodawałabym tez masek z keratyną, z białkami ogólnie , bo henna właśnie z keratyna się wiąże, ale niektóre osoby dodają...

spoko, to nie dodam

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Ja a propo numeru 1 czyli zapachu. Sama używałam trochę orzechowego brązu i z moich doświadczeń wynika, że nic nie pomoże na jej zapach: cynamon, odrobina mocno pachnącej maski bez silikonów - za każdym razem zapach sianka był bardzo intensywny i utrzymywał się kilka dni
to nie będę nic paprać
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 13:36   #4049
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Farbowanie henną - część III

I ja skusilam sie na henne
Zakupilam na Allegro Khadi ciemny brąz
Do poniedziałku farba pewnie dojdzie i w środę planuje farbowanie.Mam włosy do lopatek nie wiem w ogole czy cały ten proszek użyć i ile wody dodać?
Trochę sie boje,ze wyjdzie mi ciemny kolor.Nie farbuje wlosow prawie dwa lata,mam jeszcze tylko trochę końcówki wlosow podarbowane,a reszta to moje naturalne.
Wstawie zdjęcia jak wyszedł moj kolor
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 14:42   #4050
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
I ja skusilam sie na henne
Zakupilam na Allegro Khadi ciemny brąz
Do poniedziałku farba pewnie dojdzie i w środę planuje farbowanie.Mam włosy do lopatek nie wiem w ogole czy cały ten proszek użyć i ile wody dodać?
Trochę sie boje,ze wyjdzie mi ciemny kolor.Nie farbuje wlosow prawie dwa lata,mam jeszcze tylko trochę końcówki wlosow podarbowane,a reszta to moje naturalne.
Wstawie zdjęcia jak wyszedł moj kolor

Mi do łopatek starczało jakieś 70-80g proszku, ale jeśli to Twoja pierwsza henna to zrób lepiej całe opakowanie Wody dodaj tyle, żeby mieszanka miała konsystencję gęstej śmietany. Pięknego koloru życzę
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.