Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-19, 13:22   #1
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195

Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?


Jak uważacie, czy podkreślone usta/oczy przy trądziku odwracają uwagę od niedoskonałości na twarzy czy pełny makijaż wygląda nieestetycznie przy takiej cerze?
Albo inaczej - na ile trądzikowiec może sobie w makijażu pozwolić?
(chodzi mi nie o 2 pryszcze na krzyż, ale pełno przebarwień i 'wypukłości' na twarzy, jak ma na przykład Savannah KLIK)
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 15:06   #2
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Jak kiedyś miałam taką twarz jak ona, to nawet czerwonej szminki używałam i miałam to gdzieś. Podkładu nigdy nie używałam, pudru może parę razy w życiu.
Ja osobiście uważam, że maskowanie trądziku nie pomaga. Wszystko i tak widać, a wielu dziewczynom wydaje się, że jest inaczej.

Miałam podobne wulkany na policzkach, to ,,tłumiłam'' je bardziej różem, wtedy zaczerwienienie stapiało się z resztą.

Jak nie szminka, to robiłam sobie mocniejsze jaskółki na powiece. Czy to wszystko odwracało uwagę to nie wiem. Z makijażem czy bez, ja i reszta ludzi widzieliśmy że mam trądzik. Najlepiej to dziadostwo wyleczyć, a okres leczenia przejść nie przejmując się innymi.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 19:09   #3
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Wydaje mi się że ładnie umalowałam oko odwraca uwagę od niedoskonałości cery. Z pewnością dodaje pewności siebie i z pewnością sprawi że Ty poczujesz się pewniej.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 20:09   #4
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Ja jak miałam trądzik nie szlałam z makijażem. Używałam tylko podkładu, tuszu, pudru i cieni do brwi. Uwagę od trądziku odwracałam boskimi włosami
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 21:56   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Jak uważacie, czy podkreślone usta/oczy przy trądziku odwracają uwagę od niedoskonałości na twarzy czy pełny makijaż wygląda nieestetycznie przy takiej cerze?
Albo inaczej - na ile trądzikowiec może sobie w makijażu pozwolić?
(chodzi mi nie o 2 pryszcze na krzyż, ale pełno przebarwień i 'wypukłości' na twarzy, jak ma na przykład Savannah KLIK)
Na ile masz ochotę.

Imho dobry kolor szminki, dobrany do urody nie podkreśla wyprysków, poza tym mocny makijaż oczu i ust prosi się o chociaż lekkie ujednolicenie cery. Możesz sobie kupić coś mocno kryjącego, jak ta dziewczyna z Youtube, a jeśli takie kosmetyki pogarszają trądzik, to kup sobie makijaż mineralny (na kolorowka.pl można kupić o wiele taniej niż gotowce w sklepie). Nie popadaj w obsesję, bardzo trudno jest przykryć makijażem trądzik, tak żeby nic nie było widać, imho wystarczy chociaż lekko oprószyć pudrem czy przejechać czymś transparentnym, żeby si mniej rzucały w oczy. Najgorsze są mocno pudrowe podkłady, które tylko podkreślają nierówności.


AnnaVanDort ma dużo racji. Nie warto skupiać się na wypryskach. A ten trik z różem jest niezły - sama stosowałam przy naczynkach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 18:43   #6
MAGDALENA MIS
Przyczajenie
 
Avatar MAGDALENA MIS
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

[QUOTE=daisy_002;46948012]Jak uważacie, czy podkreślone usta/oczy przy trądziku odwracają uwagę od niedoskonałości na twarzy czy pełny makijaż wygląda nieestetycznie przy takiej cerze?
Albo inaczej - na ile trądzikowiec może sobie w makijażu pozwolić?
(chodzi mi nie o 2 pryszcze na krzyż, ale pełno przebarwień i 'wypukłości' na twarzy, jak ma na przykład Savannah KLIK)[/QUOTE

Często mijam na ulicy dziewczyny z taką cerą ale w fajnym makijażu,i mimo wszystko nie bawiłabym się w ten sposób,mocne oko lub usta potrzebują tła,może nie nieskazitelnego,ale wypukłości i grudki nie prezentują się estetycznie.Nie sugeruj się filmikami z yt,czy zdjęciami na fejsie.Zauważ,że tam każdy,nawet bez retuszu,photoshopa wygląda świetnie,i czasem nawet nasi znajomi prezentują się zupełnie inaczej niż w realu.Moja koleżanka ma cerę gorszą od Savannah,ale na zdjęciach i filmikach prezentuje się po prostu bosko.Gorzej,gdy widzi się ją w świetle dziennym,na ulicy itd.Słońce bezlitośnie obnaża wszelkie niedoskonałości,chociaż,u niej nude make up sprawia wrażenie takiej harmonijnej całości i wtedy niedoskonałości nie są aż tak widoczne,jak np przy smoky eyes lub mocnych ustach.Dziewczyna się zorientowała i na codzień stawia na elegancką prostotę tzn tusz,kamuflaż i delikatna szminka,a na yt szaleje i bawi się swoim wizerunkiem.Postaw na delikatne kosmetyki mineralne i pielęgnację.Masz piękne włosy
__________________
magdalena
MAGDALENA MIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 19:51   #7
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

A ja uważam, że makijażem można wiele zakryć - sama mam problemy z trądzikiem hormonalnym (broda i linia żuchwy, reszta twarzy czysta) i wcale sobie nie żałuję, maluję się tak, jak mam ochotę. Ok, nie mam takich problemów jak ta dziewczyna z filmiku, ale i u mnie bywa niewesoło (zwłaszcza przed okresem).

Co z tego, że słońce i światło dzienne "wszystko obnażają"? Jeśli ma się dobrze dobrany podkład + korektor (i umie się ich odpowiednio używać) to wcale nie jest tak, że z daleka widać ukryte niedoskonałości. Gdyby tak każdy oglądał każdemu z bliska twarz, to by się okazało, że każdemu coś tam brakuje Są wszak różne problemy, nie tylko trądzik.

Jak mam ochotę, to maluję sobie mocno oczy, czasami podkreślam usta i nie widzę problemu, nikt mnie palcami nie wytyka Zawsze kontroluję swój wygląd w lustrze w dziennym świetle i nie uważam, żeby ewentualne grudeczki widoczne tylko pod pewnym kątem odbierały mi wiele urody

Dodam, że wysypy miewam od lat, a gdy zdarza mi się na to narzekać wśród znajomych to zwykle nie chcą mi wierzyć, że mam jakiś trądzik, bo go nie widzą :P I nie jest to kurtuazja.

Autorko, maluj się jak Ci się podoba i nie wymyślaj sobie ograniczeń, bo najważniejsze, żebyś Ty się dobrze czuła i podobała sobie Jak ktoś chce kogoś skrytykować, to i tak zawsze znajdzie punkt zaczepienia
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 17:45   #8
pinupgirlLOVE
Raczkowanie
 
Avatar pinupgirlLOVE
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 83
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Na własnej skórze sprawdziłam, że wyraźniejszy makijaż, podkreśla niedoskonałości niestety :/ po prostu wyostrza wszystko - rysy, nasze atuty i ewentualne "niespodzianki".
Ale z drugiej strony myślę, że jeśli ma się problem z cerą to wcale nie znaczy, że już nic nie wolno tylko podkład i tusz, nie będą nami krosty rządzić przecież tylko wtedy troszkę więcej dobrze kryjącego podkładu czy korektor i do dzieła
pinupgirlLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 19:51   #9
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
sama mam problemy z trądzikiem hormonalnym (broda i linia żuchwy, reszta twarzy czysta) i
mam ten sam problem co Ty niestety.. trądzik hormonalny - broda, linia żuchwy i policzki blisko nosa.. bolące "gule" nie do wyciśnięcia moja zmora, a dodam, że nigdy nie miałam szczególnych problemów z "normalnym" trądzikiem. Teraz mam 31 lat i od kilku lat "gule" hormonalne

jak sobie z tym radzisz ? masz może jakieś sprawdzone sposoby zwalczania i kamuflażu ?
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 10:20   #10
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
mam ten sam problem co Ty niestety.. trądzik hormonalny - broda, linia żuchwy i policzki blisko nosa.. bolące "gule" nie do wyciśnięcia moja zmora, a dodam, że nigdy nie miałam szczególnych problemów z "normalnym" trądzikiem. Teraz mam 31 lat i od kilku lat "gule" hormonalne

jak sobie z tym radzisz ? masz może jakieś sprawdzone sposoby zwalczania i kamuflażu ?
Na to tak naprawdę są tylko 2 sposoby - albo doustnie hormony, albo zewnętrznie maści na receptę typu epiduo :/ Hormonów nie biorę, używam epiduo i fakt, pomaga ale tylko, gdy się go używa. Odstawienie = nawrót natychmiastowy...

Jeśli chodzi o kamuflarz, to używam korektora (takiego gęstego w słoiczku) w najtrudniejszych miejscach i na to daję kryjący krem BB. Gwoli uczciwości, u mnie największym problemem są grudki - stany zapalne i gule robią mi się rzadko. Jeżeli chcesz, to napisz do mnie PW i mogę Ci napisać z linkami, jakich kosmetyków dokładnie używam Pozdrawiam
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:19   #11
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

W jednym z tutoriali w stylu 'jak zakryć trądzik' youtuberka powiedziała, żeby podkreślić usta/oczy, żeby to one przykuwały uwagę, nie cera. Ja zawsze uważałam, że wręcz przeciwnie, mocny makijaż przykuwa uwagę do niedoskonałości. Stąd właśnie moje pytanie

Zdaję sobie sprawę, że ja jako trądzikowiec od 10 lat mogę być nieobiektywna, więc Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo cenne. Dziękuję za każde wystukane słowo
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 18:29   #12
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Ja tez słuszałam taką opinię, ale się z nią nie zgadzam. Lepiej odwrócić uwagę od twarzy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 00:39   #13
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez pinupgirlLOVE Pokaż wiadomość
Na własnej skórze sprawdziłam, że wyraźniejszy makijaż, podkreśla niedoskonałości niestety :/ po prostu wyostrza wszystko - rysy, nasze atuty i ewentualne "niespodzianki".
Dokladnie jestem tego samego zdania,tym bardziej pudrowe ,mineralne produkty sprawiaja ze po nalozeniu ich niedoskonalosci ,pory o wieleee bardziej wydobywaja sie,wbijaja w niedoskonalosci,nierownos ci.. niekorzytsnie wygladaja ,niz sa w rzeczywistosci

---------- Dopisano o 01:39 ---------- Poprzedni post napisano o 01:39 ----------

Cytat:
Napisane przez lusiaplotkara Pokaż wiadomość
ja tez słuszałam taką opinię, ale się z nią nie zgadzam. Lepiej odwrócić uwagę od twarzy.
jak ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 00:46   #14
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez pinupgirlLOVE Pokaż wiadomość
Na własnej skórze sprawdziłam, że wyraźniejszy makijaż, podkreśla niedoskonałości niestety :/ po prostu wyostrza wszystko - rysy, nasze atuty i ewentualne "niespodzianki".
Ale z drugiej strony myślę, że jeśli ma się problem z cerą to wcale nie znaczy, że już nic nie wolno tylko podkład i tusz, nie będą nami krosty rządzić przecież tylko wtedy troszkę więcej dobrze kryjącego podkładu czy korektor i do dzieła
A tam, jak ma się dobrze nawilżoną twarz i podkład dobrej jakości to wszystkie syfki i nierówności się chowają wiem, bo próbowałam różnych podkładów i każdy tylko podkreślał pryszcze i suche skórki, a jak odkryłam ten idealny to mam spokój
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 02:31   #15
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
A tam, jak ma się dobrze nawilżoną twarz i podkład dobrej jakości to wszystkie syfki i nierówności się chowają wiem, bo próbowałam różnych podkładów i każdy tylko podkreślał pryszcze i suche skórki, a jak odkryłam ten idealny to mam spokój
Czesto poimo kremu widac suche skorki ,niedoskonalosci ,bardziej uwypuklone pory..
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 13:36   #16
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dokladnie jestem tego samego zdania,tym bardziej pudrowe ,mineralne produkty sprawiaja ze po nalozeniu ich niedoskonalosci ,pory o wieleee bardziej wydobywaja sie,wbijaja w niedoskonalosci,nierownos ci.. niekorzytsnie wygladaja ,niz sa w rzeczywistosci
Bardziej pudrowe - tak, mineralne - niekoniecznie. Trzeba unikać produktów, które się zbierają w nierównościach, porach.

Kremy BB są dobre, chociaż zwykle kryją mało lub średnio, ale właśnie nie zbierają się w porach (chyba że sa wyjątkowo kiepskie) i nadają skórze ładne, naturalne wykończenie, przez co zmiany trądzikowe "wsiąkają" - jak się przyjrzysz to sa, ale nie zwracają na siebie uwagi. Jako nastolatka myślałam, że trzeba szukać jak najbardziejkryjących, teraz jestem za mniej kryjącymi, za to o lepszym wykończeniu.

A "mineralne" moga być baaardzo różne. Jednak imho raczej talk ma tendencję do zbijania się. Trzeba dobrać produkt do cery.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 13:40   #17
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość

jak ?
Jest wiele sposobów. Np. ładne włosy, ciekawa fryzura, strój. Wszystkie atuty które wyjdą na pierwszy plan.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 16:08   #18
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jako nastolatka myślałam, że trzeba szukać jak najbardziejkryjących, teraz jestem za mniej kryjącymi, za to o lepszym wykończeniu.
Ja też nie jestem fanką totalnego krycia. Nigdy nie ciągnęło mnie do mocno kryjących kosmetyków i nawet teraz, gdy dopadły mnie kłopoty z cerą, to się nie zmieniło.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 15:17   #19
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Zgadzam się z innymi dziewczynami - po co szukać superkryjących produktów, używać wszystkiego, skoro lepiej postawić na delikatne krycie - podkład, puder dla zmatowienia (bo błyszcząca się twarz podkreśla niedoskonałości i widać je bardziej).

Ja niestety też mam problemy z cerą, rano używam kremu z filtrem, kiedy jestem w domu (np. w wakacje ) a wychodzę choćby na spacer z psem czy gdzieś na zakupy, nie maluję się, no bo po co, przecież nie gorszę ludzkości moim wyglądem - jak im się coś nie podoba, to trudno

Oczywiście, że chcę też ładnie wyglądać, i do szkoły, gdzie jestem już dłużej, muszę choćby zmatowić cerę pudrem i posługuję się korektorem, bo zaczerwienienia sprawiają, że czuję się jakbym miała jakieś poparzenie, albo zapalenie.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-03, 15:26   #20
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Ja nie mam mega trądziku ale takie drobne ciemne plamki. Zakrywam je lekko podkładem i jest lepiej, nie rzucają się tak mocno w oczy. Chyba że ma się strupki wtedy podkład tylko pogarsza sprawę.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 15:31   #21
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z innymi dziewczynami - po co szukać superkryjących produktów, używać wszystkiego, skoro lepiej postawić na delikatne krycie - podkład, puder dla zmatowienia (bo błyszcząca się twarz podkreśla niedoskonałości i widać je bardziej).

Ja niestety też mam problemy z cerą, rano używam kremu z filtrem, kiedy jestem w domu (np. w wakacje ) a wychodzę choćby na spacer z psem czy gdzieś na zakupy, nie maluję się, no bo po co, przecież nie gorszę ludzkości moim wyglądem - jak im się coś nie podoba, to trudno

Oczywiście, że chcę też ładnie wyglądać, i do szkoły, gdzie jestem już dłużej, muszę choćby zmatowić cerę pudrem i posługuję się korektorem, bo zaczerwienienia sprawiają, że czuję się jakbym miała jakieś poparzenie, albo zapalenie.
Zgadzam się z Tobą. Lubie kryjące podklady ale jeśli użyjemy delikatnego w dobrze dobranymi kolorze przez który co nieco prześwituje wtedy wyglądamy jak bez makijażu) bo prześwituje
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 16:57   #22
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Też mam problem z cerą - rozszerzone pory na nosie i w okolicy, przetłuszczająca się skóra, gdzieniegdzie jakaś krostka. Nie ukrywam, że jest to dla mnie problem bo mam już ponad 30 lat. W upalne dni kiedy mam wolne sięgam po filtr i mineralny puder sypki transparentny ale kiedy muszę iść do pracy czy na jakieś spotkanie sama już nie wiem jakich kosmetyków do makijażu użyć. Nic mi się odpowiada bo po kilku minutach strasznie się świecę, krostki robią się widoczne i strasznie brzydko to wygląda. Może byście coś poradziły?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 17:06   #23
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Też mam problem z cerą - rozszerzone pory na nosie i w okolicy, przetłuszczająca się skóra, gdzieniegdzie jakaś krostka. Nie ukrywam, że jest to dla mnie problem bo mam już ponad 30 lat. W upalne dni kiedy mam wolne sięgam po filtr i mineralny puder sypki transparentny ale kiedy muszę iść do pracy czy na jakieś spotkanie sama już nie wiem jakich kosmetyków do makijażu użyć. Nic mi się odpowiada bo po kilku minutach strasznie się świecę, krostki robią się widoczne i strasznie brzydko to wygląda. Może byście coś poradziły?
Jest tu kilka dziewczyn ( na forum) które bardzo dobrze znają się na pielęgnacji. Może któraś się zgłosi. Ja mogę doradzić w miarę swoich możliwości ws podkładu i makijażu( o ile coś mi przyjdzie do głowy) zanim jednak ktokolwiek będzie mógł napisać coś od siebie napisz jakich kosmetyków używałaś do tej pory. To bardzo pomoże co do makijażu i doboru podkładu to jest b.duży wątek na ten temat

Pozdrawiam.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 17:59   #24
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Jest tu kilka dziewczyn ( na forum) które bardzo dobrze znają się na pielęgnacji. Może któraś się zgłosi. Ja mogę doradzić w miarę swoich możliwości ws podkładu i makijażu( o ile coś mi przyjdzie do głowy) zanim jednak ktokolwiek będzie mógł napisać coś od siebie napisz jakich kosmetyków używałaś do tej pory. To bardzo pomoże co do makijażu i doboru podkładu to jest b.duży wątek na ten temat

Pozdrawiam.
Sporo podkładów już w swoim życiu użyłam. Drogeryjne z Natury czy Rossmanna (Rimmel, Max Factor, Soraya i inne) to już raczej nie moja bajka. Jakoś ich nie lubię. Wolę podkłady wysokopółkowe lub apteczne. Testowałam też naturalne Lavera, Alva, Dr.Hauschka .. i niestety mi nie służą. Jedynie mineralne sypkie typu Everyday Minerals mi nie szkodzą ale i tak się latem zaczynam po nich świecić. Z aptecznych używałam Pharmaceris kryjący i matujący, Vichy Dermablend i Norma Teint, Avene w kompakcie. Z wysokopółkowych wszystkie z Clinique do cery tłustej i z niedoskonałościami, Estee lauder double wear oraz double wear light. Musze przyznać, że niektóre się sprawdziły ale tylko w okresie zimowym.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 18:18   #25
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Clinique do cery z niedoskonałościami nie polecam. Dramatycznie przesuszył mi skórę, kilka miesięcy z tego wychodziłam. A po Revlonie nic mi się nie dzieje (bo mówią że niby wysusza). Dla mojej pryszczatej buzi z której wszystko spływa najlepszy jest Revlon Colorstay do cery tłustej, trzyma się twarzy jak cement i nie spływa nawet w upale, ładnie wtapia się w skórę i prawie go nie widać i dość mocno kryje więc wszelkie zaczerwienienia znikają, a na większe krosty nakładam go punktowo jak korektor
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 18:26   #26
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

DW light się u Ciebie sprawdzał? Jeśli tak to nie jest tak źle ) Używałaś Clarinsa Everlasting? Dość dobrze matuje ale jest znacznie lżejszy od klasycznego DW . Coś pomiędzy DW a DW light dobrze kryje. Z wysokopółkowców ale typowo na lato fajny jest Chanel Perfection Lumiere Velvet, super matuje ale krycie jest minimalne.Podkładem matującym( ale tu nie ręczne za widoczność porów ( sama mam problem) nie ręczę) wodoodpornym , bardzo trwałym ale jednocześnie z wysokim choć nie tynko podobnym kryciem i jeszcze dodatkowo wysokim filtrem jest shiseido Sun Protection ) .jest jednym z fajniejszych podkładów jakie spotkałam . Dodatkowo cena nie jest tak zaprowa jak w przypadku Chanel .

Jeśli masz problem z zapychaniem .. To im lżej tym lepiej. Moja skóra jest dramatycznie skłonna do zapychania. Jeśli musisz używać mocno kryjącego podkładu polecam położyć pod niego bazę ale mimo wszystko latem mniej znaczy więcej
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-03 o 18:29
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 19:27   #27
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
DW light się u Ciebie sprawdzał? Jeśli tak to nie jest tak źle ) Używałaś Clarinsa Everlasting? Dość dobrze matuje ale jest znacznie lżejszy od klasycznego DW . Coś pomiędzy DW a DW light dobrze kryje. Z wysokopółkowców ale typowo na lato fajny jest Chanel Perfection Lumiere Velvet, super matuje ale krycie jest minimalne.Podkładem matującym( ale tu nie ręczne za widoczność porów ( sama mam problem) nie ręczę) wodoodpornym , bardzo trwałym ale jednocześnie z wysokim choć nie tynko podobnym kryciem i jeszcze dodatkowo wysokim filtrem jest shiseido Sun Protection ) .jest jednym z fajniejszych podkładów jakie spotkałam . Dodatkowo cena nie jest tak zaprowa jak w przypadku Chanel .

Jeśli masz problem z zapychaniem .. To im lżej tym lepiej. Moja skóra jest dramatycznie skłonna do zapychania. Jeśli musisz używać mocno kryjącego podkładu polecam położyć pod niego bazę ale mimo wszystko latem mniej znaczy więcej
Estee Lauder light się nie sprawdził. Za słabo kryje. Przypomniało mi się że miałam kiedyś jeszcze Clarins Teint Eclat Mat Autofocus. Podobny do DW light. Everlasting nie miałam. A znasz Givenchy Éclat Matissime albo Shiseido Perfect Refining? Można gdzieś dostać próbki podkładów o których pisałaś? Nie chcę kupować w ciemno, zwłaszcza że do tanich nie należą.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 19:47   #28
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Estee Lauder light się nie sprawdził. Za słabo kryje. Przypomniało mi się że miałam kiedyś jeszcze Clarins Teint Eclat Mat Autofocus. Podobny do DW light. Everlasting nie miałam. A znasz Givenchy Éclat Matissime albo Shiseido Perfect Refining? Można gdzieś dostać próbki podkładów o których pisałaś? Nie chcę kupować w ciemno, zwłaszcza że do tanich nie należą.
Używałam Clarinsa i Shiseido niestety nie znam tego podkładu z givenchy.
Shiseido Perfect Refining ma w moim odczuciu krycie na poziomie DW light. Może nieco wyższe. Ma inne wykończenie. Jest bardziej matowy mnie wysuszał. Miałam go w 2 próbkach po 7 ml ale sum protection jest lepszy.
Jeśli DW ligh ma za słabe krycie to Chanel też odpada. Klasyczny DW się sprawdził? O próbki można poprosić w Douglasie

Ok doczytalam w Twojej recenzji że się sprawdził. Jeśli szukasz czegoś minimalnie lżejszego niż DW ale zdecydowanie Long Lastinga o dużym kryciu to polecam albo Sun protection albo everlastinga. Everlasting jest lżejszy w swoim działaniu na skórę ale nadal b.dobrze kryje i matowi na długi czas ( choć nie na tyle co DW...on jest killerem w tej dziedzinie) ,shiseido ma krycie na tym samym poziomie co Clarins i trzyma się podobnie choć nieco słabiej niż Clarins. Za to jest wodoodporny i zawiera filtry( 40 30 ) nie spływa. Zaczyna znikać po 12 godzinach ( u mnie to trening ,wypad ze znajomymi ,zakupy powrót do domu- normalne funkcjonowanie choć aktywne)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-03 o 19:55
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 20:09   #29
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Używałam Clarinsa i Shiseido niestety nie znam tego podkładu z givenchy.
Shiseido Perfect Refining ma w moim odczuciu krycie na poziomie DW light. Może nieco wyższe. Ma inne wykończenie. Jest bardziej matowy mnie wysuszał. Miałam go w 2 próbkach po 7 ml ale sum protection jest lepszy.
Jeśli DW ligh ma za słabe krycie to Chanel też odpada. Klasyczny DW się sprawdził? O próbki można poprosić w Douglasie

Ok doczytalam w Twojej recenzji że się sprawdził. Jeśli szukasz czegoś minimalnie lżejszego niż DW ale zdecydowanie Long Lastinga o dużym kryciu to polecam albo Sun protection albo everlastinga. Everlasting jest lżejszy w swoim działaniu na skórę ale nadal b.dobrze kryje i matowi na długi czas ( choć nie na tyle co DW...on jest killerem w tej dziedzinie) ,shiseido ma krycie na tym samym poziomie co Clarins i trzyma się podobnie choć nieco słabiej niż Clarins. Za to jest wodoodporny i zawiera filtry( 40 30 ) nie spływa. Zaczyna znikać po 12 godzinach ( u mnie to trening ,wypad ze znajomymi ,zakupy powrót do domu- normalne funkcjonowanie choć aktywne)
Chyba będę musiała zrobić sobie listę podkładów których jeszcze nie miałam okazji używać i poszukać gdzieś próbek albo ewentualnie miniatury. Zimą nie mam jakiegoś większego problemu z podkładami. Najgorzej jest w ciepłe dni także będę się starała poszukać czegoś co sprawdzi się latem.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 20:13   #30
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Na ile trądzikowiec może sobie pozwolić w makijażu?

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Chyba będę musiała zrobić sobie listę podkładów których jeszcze nie miałam okazji używać i poszukać gdzieś próbek albo ewentualnie miniatury. Zimą nie mam jakiegoś większego problemu z podkładami. Najgorzej jest w ciepłe dni także będę się starała poszukać czegoś co sprawdzi się latem.
Skołuj sobie próbkę Sun Protection jest typowo na lato. Ja używam teraz na zmianę DW z ( żeby sie przesuszać skóry) Parure de Lumiere i Parure Gold sprawdza się

Stwierdziłam że latem im lżejszy podkład tym lepiej wygląda... Nie ma cudów większość splynie ale taki lekki wygląda ładniej i skóra mniej walczy więc i trzyma się całkiem ok

Pozdrawiam.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-03 o 20:17
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 21:48:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.