Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-06, 07:50   #3121
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
ZIAJA PRO Zielona(czyli program do cery tłustej i mieszanej) Peeling z mikrogranulkami / MOCNY
Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Thymus Vulgaris Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.
Dziewczyny spójrzcie na ten peeling prosze czy skład jest w porządku?Odpowiedni do tłustej cery z drobnymi problemami(krostki, przebarwienia)
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:36   #3122
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Retin-Ox Multi-Correction Jour / Nuit de Roc

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę kremu Clarins, Multi Active Jour Protection Plus.

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, propylene glycol, carthamus tinctorius, butyrospermum parkii, pinus lambertiana, acanthopanax senticosus, silica, peg-8, peg-32, sucrose palmitate, parfum, prunus dulcis, hydrolyzed wheaat protein, aesculus hippocastanum mannitol, panax ginseng, tilia cordata, faex, calcium pantothenate, biotin, mourera fluviatilis, hydrolyzed algin, dimethicone, zinc sulfate, sucrose, serine, arginine, dimethiconol, glyceryl linoleate, alanine, threonine, polyacrylic acid, olea europaea, diethylhexyl adipate, humulus lupulus, proline, trehalose, pca, polysorbate 80, disodium edta, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, chlorphenesin, potassium sorbate, bht, ci 14700

Czy ma w sobie wartościowe składniki? Czy nadaje się do cery naczynkowej? Co dobroczynnego może zdziałać?

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu, ale chciałabym wiedzieć, co takiego w nim siedzi i czy warto zainwestować w niego ponad 200 zł. Zuzyłam jego ok. 20 ml w próbkach i jestem zafascynowana tym, jak fajnie dba o moją skłonną do przesuszeń skórę w ciągu dnia.

Z góry dziękuję
Skłąd kremu jest bardzo ciekawy. jest pełen wyciągó rośłinnych, któe jednocześnie są anytoksydantami. Masz tutaj:
- carthamus tinctorius - krokosz barwierski; odpowiednik szafranu, tzw. "szafran fałszywy"; wyciąg jest bogaty w NNKT (kwas linolowy i oleinowy). CO więcej, dużo go w tym kremie
- pinus lambertiana - sosna Lamberta, sosna cukrowa; nie wiem jakie ma właściwości
- acanthopanax senticosus - żen szen syberyjski - silne włąsciwosci antyoksydacyjne i usprawniające mikrokrązenie (juz dla samego tego wyciągu warto kupić ten krem);
-Oprócz tego: wyciąg ze słodkich migdałów, z tradycyjnego "zen szenia", z kasztanowca (kolejny dbroczynca cer naczyniowych), z lipy, mourera fluviatilis (amazońska roślinka), wyciąg z oliwki, z chmielu, no i jeszcze biotyna, arginina itd. Naprawdę, fajny krem!

200zł mówisz...w przyszłym miesiącu

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
No i mam, wyszperałam. Nowość. Pani w aptece bardzo zachwalała, ze formuła działa na zmarszczki, przebarwienia.. piegi..ALE krem jest na dzien i noc. A czy to nie jest tak, że jak cos jest od wszystkiego, to jest do niczego? Oto skład kremu, dajcie znac co o tym myślicie. Planuje wprowadzic retinoidy do pielegnacji - (dzięki artykułowi L_V
A co to za produkt? Prosze podać nazwę kremu i porducenta.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:38   #3123
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Retin-Ox Multi-Correction Jour / Nuit de Roc

L_V bardzo dziękuję
W takim razie zainwestuję w niego (w przyszłym miesiącu ), bo widzę, jak dobrze mi służyły próbki
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 11:46   #3124
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Retin-Ox Multi-Correction Jour / Nuit de Roc

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Skłąd kremu jest bardzo ciekawy. jest pełen wyciągó rośłinnych, któe jednocześnie są anytoksydantami. Masz tutaj:
- carthamus tinctorius - krokosz barwierski; odpowiednik szafranu, tzw. "szafran fałszywy"; wyciąg jest bogaty w NNKT (kwas linolowy i oleinowy). CO więcej, dużo go w tym kremie
- pinus lambertiana - sosna Lamberta, sosna cukrowa; nie wiem jakie ma właściwości
- acanthopanax senticosus - żen szen syberyjski - silne włąsciwosci antyoksydacyjne i usprawniające mikrokrązenie (juz dla samego tego wyciągu warto kupić ten krem);
-Oprócz tego: wyciąg ze słodkich migdałów, z tradycyjnego "zen szenia", z kasztanowca (kolejny dbroczynca cer naczyniowych), z lipy, mourera fluviatilis (amazońska roślinka), wyciąg z oliwki, z chmielu, no i jeszcze biotyna, arginina itd. Naprawdę, fajny krem!

200zł mówisz...w przyszłym miesiącu
Mialam swojego czasu probeczki tego kremiku w wersji rich na noc...byl boski i ten zapach....ale suma sumarum zakupilam wersje lzejsza i to juz nie bylo to...dziwny zapach i inne dzialanie....
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 12:40   #3125
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę



Brawa-szampon Czarna Rzepa




skład:Aqua, Sodium C12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA , PEG - 75 Lanolin, Sodium chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Raphanus Sativus, Ciric Acid, parfum, 2-bromo-2-Nitropopane-1,3-Diol, 2 (-4tert-Butylbezyl) propionaldehyde, Limonene, CI 19140, CI 42080
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 19:28   #3126
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Retin-Ox Multi-Correction Jour / Nuit de Roc

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A co to za produkt? Prosze podać nazwę kremu i porducenta.
Napisalam w tytule postu - Retin OX Multi-Correction Jour / Nuit de Roc firma RoC

krem na dzien i noc..


oraz jeszcze to:

Bare Escentuals, skin rev-er upper, baza pod puder mineralny.

skład:
woda, PPG-14 butyl ether, cetyl dimethicone, methylgluceth-20, salicylic acid, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, avena sativa (oat), kernel extract, saponaria officnalis extract, vitus vinifera (grape), fruit extract, honey extract, retinyl palmitate (vit A palmitate), tocopheryl acetate (vit E acetate), sodium hylauronate, panthenol, bisabolol, allantoin, peg-100 stearate, ceteareth -20glycolic acid, magnesium aluminum silicate, sodium hydroxide, xanthan gum, diazolidinyl urea, tetrasodium edta, methylparben, propylparaben..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 22:07   #3127
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analize tego pudru, bo nie wiem czy mnie zapycha filtr klorane czy ten puder ( a musze odkryc sprawce, bo kuracja AD pojdzie na marne)

MAYBELLINE PURE POWDER COMPACT

sklad: talc, benzoate, kaolin, zinc stearate, methylparaben, imidazolidinyl, urea, silica silylate, aloe barbadensis/aloe barbadensis leaf juice, tocopheryl, acetate, propylparaben, chamomilla recutita (matri-caria) extract, caprylic/capric triglyceride.

sa tam jeszcze ze moze zawierac mike i titanum dioxide i skladniki ( Cl z liczbami), ale to chyba nie jest wazne, bo moze zawierac ale nie musi, a jak zawiera to mniemam, ze w sladowych ilosciach. Jesli jednak bylo by potrzebne to dopisze.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 07:50   #3128
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

chcialam sie tylko niesmialo przypomniec ze swoim kremem [post3101]
bede bardzo wdzieczna za analize
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 10:35   #3129
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Napisalam w tytule postu - Retin OX Multi-Correction Jour / Nuit de Roc firma RoC

krem na dzien i noc..


oraz jeszcze to:

Bare Escentuals, skin rev-er upper, baza pod puder mineralny.

skład:
woda, PPG-14 butyl ether, cetyl dimethicone, methylgluceth-20, salicylic acid, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, avena sativa (oat), kernel extract, saponaria officnalis extract, vitus vinifera (grape), fruit extract, honey extract, retinyl palmitate (vit A palmitate), tocopheryl acetate (vit E acetate), sodium hylauronate, panthenol, bisabolol, allantoin, peg-100 stearate, ceteareth -20glycolic acid, magnesium aluminum silicate, sodium hydroxide, xanthan gum, diazolidinyl urea, tetrasodium edta, methylparben, propylparaben..
Retin OX był już analizowany - prosze poszukać w wątku lub w liście.

Co do drugiego produktu. Skłąd nawet nie głupi, szokuje mnei jednak az taka ilośc kwasu salicylowego w bazie pod makijaż - on jest na początku skłądu, więc więcej go tutaj niz w kremach z kwasami! O rany, tu jest jeszcze kwas glikolowy!
POwiem tak: biorac pod uwage, ze jest jeszcze wyciag z winogron i witaminy A i E to dla mnei jest to super prepeart-peeling kwasowy na noc, ale w zadnym razie baza pod puder.


Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Prosze o analize tego pudru, bo nie wiem czy mnie zapycha filtr klorane czy ten puder ( a musze odkryc sprawce, bo kuracja AD pojdzie na marne)

MAYBELLINE PURE POWDER COMPACT

sklad: talc, benzoate, kaolin, zinc stearate, methylparaben, imidazolidinyl, urea, silica silylate, aloe barbadensis/aloe barbadensis leaf juice, tocopheryl, acetate, propylparaben, chamomilla recutita (matri-caria) extract, caprylic/capric triglyceride.

sa tam jeszcze ze moze zawierac mike i titanum dioxide i skladniki ( Cl z liczbami), ale to chyba nie jest wazne, bo moze zawierac ale nie musi, a jak zawiera to mniemam, ze w sladowych ilosciach. Jesli jednak bylo by potrzebne to dopisze.

Był analizowany A tak na szybko - puder ma kilka zapychaczy w skłądzie (talk, glinka kaolinowa)- zaznaczyłam na czarno.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 10:39   #3130
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
nei znalzlam w spisie wiec wrzucam tutaj, kupilam krem pod oczy soraya kuracja dotleniajaca, ale normalnei az sie boje go uzyc bo leiste skladnikow ma dluzsza niz tablica mendelejewa

mam nadzieje, ze przepisze bez bledow
aqua, paraffinum liquidum, isopropyl myristate, ethylhexyl sterate, propylene glycol, polyglycer-3 methylglucose distearate, squalane, glyceryl steratate, sodium hyaluronate, cetearyl alcohol, panthenol, tocopheryl acetate, nymphaea cearulea flower extract, hydrolized corallina officinalis extract, peg-8, hemolymph extract, allantoin, dimethicone, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbid acid, citrid acid, hedroxyethylcellulose, methylparaben, propylparaben, dmdm hydantoin, parfum, citral, benzyl salicylate, coumarin, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde (lyral), butylphenyl methylpropional (lilial), linaool, benzyl benzoate, citronellol, hexyl cinnamic aldehyde, d-limonene, alpha metyl ionome

uuuf... ktos mi powie co w tym siedzi? i czy nawilzy dobrze?

edit: w ogole na opankowaniu pisze produkt bezzapachowy, to skad to parfum w skladzie?
Nie jest to porodukt bezzapachowy

Ciekawy produkt- dużo nawilżaczy, powinien dobrze nawilżać skórę pod oczami. Jest tu skwalan (odbudowuję płaszcz lipidowy), wyciągi roślinne, witaminy.
Nie podoba mi sie tutaj zestaw konserwantów, ale to jakaś plaga ostatnio wśród polskich firm. Wszyscy walą DMDM H.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 10:43   #3131
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje slicznie za analize
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 12:57   #3132
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Poproszę



Brawa-szampon Czarna Rzepa




skład:Aqua, Sodium C12-15 Pareth-3 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA , PEG - 75 Lanolin, Sodium chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Raphanus Sativus, Ciric Acid, parfum, 2-bromo-2-Nitropopane-1,3-Diol, 2 (-4tert-Butylbezyl) propionaldehyde, Limonene, CI 19140, CI 42080

W zasadzie to nie wiem Niby nie ma w nim agresywnych detergentów, jest więc w miare "bezpieczny". Nie wiem tylko jakie działąnie będzie miał ten wyciąg z rzepy w połączeniu z obencymi tu detergentami - chodzi mi o to, czy nie pozostawi włosów sztywnych, skołtunionych...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 13:05   #3133
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W zasadzie to nie wiem Niby nie ma w nim agresywnych detergentów, jest więc w miare "bezpieczny". Nie wiem tylko jakie działąnie będzie miał ten wyciąg z rzepy w połączeniu z obencymi tu detergentami - chodzi mi o to, czy nie pozostawi włosów sztywnych, skołtunionych...
Podobno zostawia Ale dobra odżywka eliminuje te działania.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 13:06   #3134
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, przepraszam, ze w tym wątku ale może ktoś widział już coś takiego u nas albo ma jakieś informacje? Sprawa wygląda interesująco.

Edit:
Mam skład!:
Avene - Retrinal .05
Water, caprylic/capric triglyceride, mineral oil, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, squalane, propylene glycol, glycol montanate, PEG-40 hydrogenated castor oil, BHT, butyparaben, carbomer, disodium edta, phenoxyethanol, propylparaben, red 33, retrinal, triethanolamine.

Dziewczyny, warte to coś?

Informacja handlowa:
Recommended by dermatologists worldwide and sold exclusively through physicians, all Eau Thermale Avene products are classified as dermo-cosmetics, which are at the forefront of skincare innovation. Retrinal, a form of Vitamin A, has been clinically proven to significantly reduce the appearance of lines and wrinkles with little to no skin irritation. Helps to restore radiance and elasticity to the skin. (It is recommended that first-time users of this product start at the 0.025% level and work their way up to 0.1%) * A medical approach to skincare
* Efficacy proven through clinical studies
* Rigorously selected raw materials for the assurance of the highest purity
* Highest quality controls * Tested on sensitive skin by dermatologists
* Hypoallergenic and non-comedogenic
* Pharmaceutical manufacturing standards and distribution


Recommended for:
Aging skin

Directions:
Apply nightly a small amount to face and neck, or as directed by your physician or esthetician. Use a daily sun protection of at least SPF 15 or higher during use of this product. Retinaldehyde CT may stain fabric. If this occurs, clean the fabric as directed by fabric manufacturer.


I cała seria:
http://www.nextag.com/avene-retrinal/search-html

http://www.aveneusa.com/clindata/def...=retinaldehyde

L_V
jake ładne zdjęcie w sygnaturce. I znajome
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Avene+Retrinal.jpg (6,0 KB, 7 załadowań)
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2008-02-07 o 13:30
majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 13:27   #3135
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Podobno zostawia Ale dobra odżywka eliminuje te działania.
Fakt Powinna pomóc. CHociaz ja wiem, ze swoich bym nie rozczesała.

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, ze w tym wątku ale może ktoś widział już coś takiego u nas albo ma jakieś informacje? Nie moge znależć niestety składu, gdyby ktoś trafił na szczegóły byłabym wdzięczna za informacje Sprawa wygląda interesująco.

Avene - Retrinal .05
Informacja handlowa:
Recommended by dermatologists worldwide and sold exclusively through physicians, all Eau Thermale Avene products are classified as dermo-cosmetics, which are at the forefront of skincare innovation. Retrinal, a form of Vitamin A, has been clinically proven to significantly reduce the appearance of lines and wrinkles with little to no skin irritation. Helps to restore radiance and elasticity to the skin. (It is recommended that first-time users of this product start at the 0.025% level and work their way up to 0.1%) * A medical approach to skincare
* Efficacy proven through clinical studies
* Rigorously selected raw materials for the assurance of the highest purity
* Highest quality controls * Tested on sensitive skin by dermatologists
* Hypoallergenic and non-comedogenic
* Pharmaceutical manufacturing standards and distribution

Recommended for:
Aging skin

Directions:
Apply nightly a small amount to face and neck, or as directed by your physician or esthetician. Use a daily sun protection of at least SPF 15 or higher during use of this product. Retinaldehyde CT may stain fabric. If this occurs, clean the fabric as directed by fabric manufacturer.

I cała seria:
http://www.nextag.com/avene-retrinal/search-html

http://www.aveneusa.com/clindata/def...=retinaldehyde

L_V jake ładne zdjęcie w sygnaturce. I znajome
Hehehe My precious

A tego produktu Avene jeszcze nie widziałąm, mało tego, zagramanicą też tego nie widziałam (a w apteki zwiedziłam dokładnie). Wygląda to na nowy produkt z retinalem - ciekawe, bardzo ciekawe!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 13:29   #3136
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L-V dodałam skład- widzę, ze to cała, nowa seria.
Ciekawe... Początek składu mocno typowy, a reszta?
Dostępne jak widzę w USA

Są też inne stęzenia:

Avene Retrinal Cream 0.025:

Description: Retrinal has been clinically proven to reduce the appearance of fine lines and wrinkles. Three unique strengths of Retrinal are used to combat different signs of aging. Used separately, they address specific skin concerns. Together, the create a complete anti-aging regimen. Retrinal 0.025 enhances radiance, hydration and skin firmness. Minimizes the onset of visible signs of aging.


Ingredients: Water (aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylene Glycol, Glycol Montanate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, BHT, Butylparaben, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Prolylparaben, Red 33 (CI 17200), Retinal, Triethanolamine.



Avene Retrinal Cream 0.1

Description: Retrinal has been clinically proven to reduce the appearance of fine lines and wrinkles. Three unique strengths of Retrinal are used to combat different signs of aging. Used separately, they address specific skin concerns. Together, the create a complete anti-aging regimen. Retrinal 0.1 is an intensive treatment. Can be used nightly for a more aggressive skin rejuvenation program.

Recommended Use: Apply nightly a small amount to face and neck, or as directed by your physician. Use a daily sun protection of SPF 15 or higher during use of this product.


Ingredients: Water (aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylene Glycol, Glycol Montanate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, BHT, Butylparaben, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Prolylparaben, Red 33 (CI 17200), Retinal, Triethanolamine.



http://www.dermstore.com/profile_Avene_500107.htm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avene.jpg (9,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg avene2.jpg (9,6 KB, 5 załadowań)
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 14:05   #3137
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
L-V dodałam skład- widzę, ze to cała, nowa seria.
Ciekawe... Początek składu mocno typowy, a reszta?
Dostępne jak widzę w USA

Są też inne stęzenia:

Avene Retrinal Cream 0.025:

Description: Retrinal has been clinically proven to reduce the appearance of fine lines and wrinkles. Three unique strengths of Retrinal are used to combat different signs of aging. Used separately, they address specific skin concerns. Together, the create a complete anti-aging regimen. Retrinal 0.025 enhances radiance, hydration and skin firmness. Minimizes the onset of visible signs of aging.


Ingredients: Water (aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylene Glycol, Glycol Montanate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, BHT, Butylparaben, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Prolylparaben, Red 33 (CI 17200), Retinal, Triethanolamine.



Avene Retrinal Cream 0.1

Description: Retrinal has been clinically proven to reduce the appearance of fine lines and wrinkles. Three unique strengths of Retrinal are used to combat different signs of aging. Used separately, they address specific skin concerns. Together, the create a complete anti-aging regimen. Retrinal 0.1 is an intensive treatment. Can be used nightly for a more aggressive skin rejuvenation program.

Recommended Use: Apply nightly a small amount to face and neck, or as directed by your physician. Use a daily sun protection of SPF 15 or higher during use of this product.


Ingredients: Water (aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylene Glycol, Glycol Montanate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, BHT, Butylparaben, Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Prolylparaben, Red 33 (CI 17200), Retinal, Triethanolamine.



http://www.dermstore.com/profile_Avene_500107.htm
To bedzie typowo przeciwzmarszkowa seria z retinaldehydem. Ten 0,1% to takie samo stężenie jak w Diacnealu, tyle że bez kwasu glikolowego. To bedzie dobry odpowiednik dla tych, co chcieliby więcej retnalu, a kwasu AHA nie moga (wszyscy naczynkowcy).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 14:14   #3138
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
TTen 0,1% to takie samo stężenie jak w Diacnealu, tyle że bez kwasu glikolowego. To bedzie dobry odpowiednik dla tych, co chcieliby więcej retnalu, a kwasu AHA nie moga (wszyscy naczynkowcy).
Dzięki Ale zapchać może, prawda?
No i teraz jak to zdobyć
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 14:25   #3139
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje L_V. Widzisz z tymi analizami to jest taki problem, ze tego pudru nie bylo na liscie zanalizowanych kosmetykow, jedynie podklad, a naprawde ciezko czytac sto cos stron. Ja wiem, ze to klopot ciagle aktualizowac liste, ale moze raz na miesiac by bylo to przydatne. Uniknelo by sie wtedy takich powielanych pytan. Moze znalazlaby sie jakas moderatorka, ktora zajmowalaby sie tylko aktualizacja
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 14:57   #3140
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Dzięki Ale zapchać może, prawda?
No i teraz jak to zdobyć
No cóż, może - parafina, skwalan i trójglicerydy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 16:01   #3141
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Humektan jest bardzo, bardzo ale to bardzo nawilzajacy. Ma przy tym króciutki skład, wiec cenia go sobie osoby o cerze wralziwej. Dobrze nawilza przy kwasach czy retinoidach. Nie powiem CI czy zapycha - pamietaj ze Humektan to same emolienty, ale o to właśnie w nim chodzi...
Dziewczyny - co daje w tym kremie tę miękkość i gładkość? Do tej pory taką buzię miałam tylko po kremach mocno nasilikonowanych. Czy Humektan ma silikony?

Może głupie pytanie, ale nie znam się na składzie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 16:16   #3142
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W zasadzie to nie wiem Niby nie ma w nim agresywnych detergentów, jest więc w miare "bezpieczny". Nie wiem tylko jakie działąnie będzie miał ten wyciąg z rzepy w połączeniu z obencymi tu detergentami - chodzi mi o to, czy nie pozostawi włosów sztywnych, skołtunionych...
Placze troszeczkę, ale sztywne nie sa. Takie sypkie, ladne, blyszczace.
w sumie dziala dobrze,ale zastanawiałam sie ,czy nie ma czegoś co na dluzsza mete moze zaszkodzic.

Dziekuję.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 17:04   #3143
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

drogie biochemiczki,
ostatnio zrobiło się dość gorąco (nawet powstał wątek) wokół kosmetyków Ziaja Pro. Wizażanki coraz chętniej kupują na allegro kosmetyki, które według producenta zalecane sa jedynie go gabinetów kosmetycznych. Jako laik mam zatem pytanie: czy takie kosmetyki używane codziennie, a nawet dwa razy dziennie jak kremy i żele do mycia twarzy, nie moga spowodować jakichś negatywnych skutków?
Wklejam składy trzech takich dość podstawowych kosmetyków i proszę o analizę:

ZiajaPRO, Żel antybakteryjny

Składniki
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Methyl Gluceth-20, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Extract, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citric Acid.

ZiajaPRO, Krem antybakteryjny

Składniki
Aqua (Water), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide.

ZiajaPRO, maska ściągająca z glinką zieloną

Składniki
Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Hamamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalis Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No.1).
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 17:53   #3144
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę kremu (dostałam go w aptece jako gratis do magnezu i nie jestem czy nie będzie zapychał)
Editt Cosmetics, Natural cream ph 5,5 with aloe vera witamins A+C
AQUA
STEARYL ALKOHOL,
CETYL ALKOHOL
PARAFINUM LIQUIDE
PROPYLHYRISTATE
WASELIN
PROPYLENGLICOL
PARFUM
METHYLPARABEN
PROPYLPARABEN
BUTHYLPARABEN

Niestety skład jest dość niewyraźnie napisany i nie wiem czy nie zrobiłam literówek. Kosmetyk za darmo i te parabeny to pewnie nic dobrego, ale chciałabym się upewnić czy mogę go z czystym sumieniem używac do rąk zamiast na twarz.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 19:29   #3145
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Puder w kamieniu Constance Carroll

Drobnoziarnisty puder wzbogacony jedwabiem naturalnym i zmieszany z nawilżaczami. Zawiera: jedwab naturalny, wit. E i filtryprzeciwsłoneczne UVA i UVB.

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy i taka bardzo ogólna ocene produktu tzn. np. czy nie ma jakis niebezpiecznych skladników bo te nazwy wydaja mi sie kosmiczne. Z góry bardzo dziekuje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 20:42   #3146
gris_gris
Przyczajenie
 
Avatar gris_gris
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
kremy z 20% witamina C

Witajcie,

Chcialabym was poprosic o porade dotyczaca kremu z witamina C, a konkretnie z 20% jej zawartoscia. Zastanawiam sie nad ktoryms z tych ponizej:

Mene & Moy Facial C Lotion 20,
INCI: Aqua, Ascorbyl Methyl Silanol Pectinate, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Ceteth-3 Acetate, Ammonium Hydroxide, Phytic Acid, Butyrospermum Parkii, DEA-Cetyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cholesterol, PEG-40 Stearate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Camelia Grandis, Magnesium Alluminium Silicate, Sorbitan Stearate, Xanthan Gum, Diazolidinyl Urea, Parfum, Glycine Soja, Sorbic Acid, BHT.

SVR Hydracid C20 krem,
INCI: Aqua (Purified Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Alcohol, Sorbitol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Xylitylglucosides, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Myristyl Glucoside, Dimethicone, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Citric Acid, Sodium Citrate, Silica, Propylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance) CI 15985.

Nie wiem, czy sa one dostepne w Polsce (nie znalazlam w wyszukiwarce) i czy ktoras z was miala mozliwosc je wyprobowac. O Mene& Moy slyszalam duzo dobrych opinii, ale jest drozszy od SVR. Ten z kolei jest chyba zupelnie nowy, bo nie znalazlam opinii na jego temat. Zawiera inna forme witaminy C, czy jest ona rownie skuteczna? Jakie sa w stosowaniu kremy z duza zawartoscia witaminy C, czy moga podrazniac, czy sa tluste czy moze na odwrot, wysuszaja?

Dodam, ze mam 30 lat, cere mieszana i sklonna do przetluszczania, zwlaszcza przez filtry (stosuje SPF 30 caly rok). Uzywam Diacnealu od jesieni, sluzy mi dobrze ale mam ochote na cos innego teraz, zwlaszcza ze skora jest gladka i ogolnie ladna, ale pojawiaja mi sie jednak wypryski a pory bywaja rozszerzone. W zwiazku z tym mam pytanie, czy taki podczas stosowania kremu z witamina C moglabym uzywac rowniez tego?

SVR Hydracid Peel z retinolem i 15% kwasem glikolowym (pH 3,8)
INCI: Aqua (Purified Water), Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Ppg-26 Buteth-26, Retinyl Palmitate, Bisabolol, Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower Seed Oil), Ppg-1-Peg-9 Lauryl Glycol Ether, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Parfum (Fragrance).

Producent zapewnia, ze ten peeling i krem z 20% witamina C moga byc uzywane rownoczesnie, zastanawiam sie jednak, czy to aby nie bedzie za mocne i spowoduje podraznienia?

Bede wdzieczna z opinie, pozdrawiam!
gris_gris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 23:08   #3147
zuzanna_anna
Przyczajenie
 
Avatar zuzanna_anna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 21
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę Was uprzejmie o analizę tego kremu: SEPHORA Creme Hydratante Moisturizing Cream - Dry Skin.
Tonik z tej serii mi bardzo odpowiada, dlatego skusiłam się na krem. Powiedzcie mi tylko czy wart był zakupu

skład:
Aqua (Water), Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Heptanoate, Ethylhexyl Cocoate, Stearyl Caprylate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenyl Trimethicone, Borago Officinalis Seed Oil, Ceteareth-20, Dimethicone, Polysorbate 40, Sorbitan Palmitate, Tripalmitin, Tristearin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.
zuzanna_anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 12:20   #3148
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Najpierw bardzo dziękuję za analizę dwóch peelingów enzymatycznych: Guinot i YSL, a ponieważ znalazłam jeszcze jeden, tym razem z firmy Payot to bardzo proszę o rozszyfrowanie jego składu pod kątem cery wrażliwej, naczynkowej.

Payot Gommage Fondant,

skład:

Ethylhexyl Palmitate, Aqua, Octyldodeceth-25, Glycerin, Menthyl Gluceth-20, Sorbitol, Propylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba ) Seed Oil, Limnanthes Alba ( Meadowfoam ) Seed Oil, Allantoin, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter ), Tocopheryl Acetate, Mel ( Honey Extract ), Dipotassium Glycyrrhizate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Centaurea Cyanus Flower Extract, Ranunculus Ficaria Extract, Stearyl Glycyrrhetinate, Hydrolyzed Linseed Extract, Hamamelis Virginiana ( Witch Hazel ) Extract, Lactic Acid, Tri-C12-13 Alkyl Citrate, C12-13 Alkyl Lactate, Di C12-13 Alkyl Malate, Citric Acid, Parfum, Phenoxythanol, Methylparaben, Disodium Edta, Buthylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ci 14700 ( Red 4 ) Aka 504, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool.

Ciekawy jest ten peeling enzymatyczny wyciagi z oleju jojoba,z z limnanthes alba (nadaja uczucie miekkosci oraz elastycznosci naskorka),alantoina -nawilza,lagodzi regeneruje;masle shea nadaje miekkosc skorze,nawilza i utrzymuje poziom nawilzenia;vit.E zapobiega powstaniu wilnych rodnikow i opoznia proces starzenia,wyciag z miodu nawilza, wygladza i rozjasnia;wyciagi roslinne z aloesu,oczaru, chabra blawatka. orzecha laskowego i ziarnopłonu maja działanie kojace.
Jest tutaj zawarty olej laniany ktory ma dzialanie przeciwzapalne jednak jest dosc daleko w skladzie wiec trudno okreslic jego dzialanie przez ilosc.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 12:32   #3149
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Dziekuje L_V. Widzisz z tymi analizami to jest taki problem, ze tego pudru nie bylo na liscie zanalizowanych kosmetykow, jedynie podklad, a naprawde ciezko czytac sto cos stron. Ja wiem, ze to klopot ciagle aktualizowac liste, ale moze raz na miesiac by bylo to przydatne. Uniknelo by sie wtedy takich powielanych pytan. Moze znalazlaby sie jakas moderatorka, ktora zajmowalaby sie tylko aktualizacja
Lista jest aktualizowana na biezaco w miare mozliwosci i pomaga tez Narek
Wystarczy tez przeszukac watek

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - co daje w tym kremie tę miękkość i gładkość? Do tej pory taką buzię miałam tylko po kremach mocno nasilikonowanych. Czy Humektan ma silikony?

Może głupie pytanie, ale nie znam się na składzie.
Wlasnie emolienty sa za to odpowiedzialne bo one nadaja taka miekkosc i gladkosc skorze,silikony powierzchniowo wygladzaja zostawiajac sliska powierzchnie -mam nadzieje,ze wiesz o co mi chodzi.
W Humektanie uzyto tez skladnika - Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters-jest to srodek powierzniowo czynny nadajacy miekkosc i w polaczeniu z reszta emolientow jest taki efekt o jakim piszesz
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 12:36   #3150
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Gorąco dziękuję za analizę Payot i pozdrawaim
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.