INOA - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-11, 09:13   #151
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sanders21 Pokaż wiadomość
No widzisz...ja rozmawiałam z koleżankami i innymi starszymi nawet babkami i niestety potwierdziły to co pisałam...fryzjerzy się cenią! Być może dlatego, że mieszkam w mieście przy granicy z Niemcami i większość cen w salonach jest też trochę nastawiona pod Niemców...heh...
jak widać wszystko zależy od tego gdzie się mieszka...
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 05:55   #152
kashiab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone po Inoa?

dzieki za Twoja opinie, teraz na pewno sie nie skusze, gdyby udalo Ci sie znalezc jakas fajna chetnie poczytam
pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Powiem Ci, dlaczego tak się stało: jak wiadomo Inoa jest farbą bez amoniaku, więc zamiast niego ma jego pochodne (coś w końcu musi przecież wprowadzić barwnik do włosa), czyli sole amonowe, kryjące się pod nazwami: MEA, ethanolamine (najczęściej) i w ogóle wszystkie nazwy kończące się na -loamine, -lamine.
I - jeśli amoniak - jako gaz - wprowadza barwnik do włosa i wyparowywuje, tak sole amonowe zostają we włosie na dłuuuugo, rozpulchniają go i po prostu rozrywają od wewnątrz a efektem tego są sianowate, tępe włosy przesuszone na maksa, dlatego o wiele zdrowsze dla włosa są farby z amoniakiem tak naprawdę, no ale L'Oreal bazuje na niewiedzy konsumentek wciskając kit, że bezamoniakowa formuła = zdrowsze włosy - g***wno prawda, jak sama się przekonałaś, więc już teraz wiesz, co się stało i tak jak ja - czytaj skład farby zanim zafarbujesz, a L'Oreal często też umieszcza w farbie i amoniak i ethanolamine (Garnier Color Sensation, Garnier Nutrisse), więc włosy i tak są poddane działaniu soli. Jak dotąd fajny skład ma jedynie farba syoss pronature, ale u mnie akurat kolor wychodzi....zielony, więc też odpada, a szkoda, bo w życiu nie miałam tak gładkich kłaczków jak po niej właśnie. I teraz chodzę z 2 cm odrostu, bo szukam farby bez soli a to trudne.
kashiab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 13:06   #153
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Ja farbuję Inoa2 czwarty raz i jak na razie jestem zadowolona. Fakt że włosy mam niedługie. Kolorek mega szlachetny, włosy mocne i ślicznie się błyszczą. Żałuję tylko że INOA ma taki mały wybór i nie można eksperymentować z odcieniami. Z drugiej strony plus bo to upraszcza sprawę. Mieszam 7.0 i 7.23 z 6%.
Inną farbą jaką polecam jest Goldwell, tu można się bawić kolorami. Efekty świetne.
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:11   #154
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy używała któraś Inoa 9.2 z 6% wodą, bo jestem ciekawa efektu?
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 18:19   #155
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

No więc pofarbowałam włosy kolorem 9.2 z 6% oxy u fryzjera. Włosy wyszły przepięknie, chociaż nie takie jasne jak na próbniku, ale jestem zadowolona z efektu. Włosy dodatkowo ochładzam myjąc szamponem Schauma tym niebieskim. Włosy po farbowaniu w bardzo dobrej kondycji, nawet w lepszej aniżeli przed farbowaniem. Za usługę zapłaciłam 110zł
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:42   #156
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Hej!Ja tez zdecydowałam się pofarbowac farbą Inoa odcień 5.12 (jasny brąz popielato-opalizujący,farbowałam sama gotowym zestawem z wodą 6% zamówionym przez allegro.Farba nie poniszczyła mi wlosów ale szybko też się wymyła ,na początku był to ciemny brąz miejscami aż czarne ,po 2 tyg ciemny blond ,a teraz po miesiącu kolor juz prawie się wypłukał .Efekty 1 zdjęcie -kolor przed farbowaniem,2 -kolor po farbowaniu,3 -po 2 tygodniach ,obecnie farba całkowicie się wymyła .Fajne jest to że nie niczczy, ale ze względu na szybkie wymywanie się koloru juz na nią nie zdecyduję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 338.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg (34,4 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 339.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg (54,6 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 341.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg (65,5 KB, 114 załadowań)
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:21   #157
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

mnie jak najbardziej przekonuje informacja, ze amoniak musi byc czyms zastapiony i to "cos" czesto moze miec gorsze oddzialywanie na nasze wlosy.
Naturalne wlosy mam w odcieniu braz (ani jasny ani ciemny). jakis rok temu wpadlam na pomysl ze chce byc blondynka, wybralam sie do drogiej fryzjerki ktora pracuje na farbach loreal'a i joico. doradzila mi rozjasnianie farba inoa, stopniowe schodzenie do jasnego koloru. po 3 fizytach bylam juz prawdziwa blondynka, ALE co z tego jesli stan moich wlosow byl straszny. wlosy przypominaly hmm.. gumę (doslownie dalo sie je rozciagac), potwornie sie lamaly i byly przesuszone. nikt nie moze mi ponad to zarzucic braku odpowiedniej pielegnacji, bo przez caly okres uzywalam calej serii rekonstrukcji joico + olejowanie.

zadowolona bylam jedynie z koloru, nie byl ani rudy ani zielonkawy ani zbyt zolty, byl naprawde sliczny.

jednak ja juz dziekuje za wynalazki loreal'a.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 11:55   #158
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
mnie jak najbardziej przekonuje informacja, ze amoniak musi byc czyms zastapiony i to "cos" czesto moze miec gorsze oddzialywanie na nasze wlosy.
Naturalne wlosy mam w odcieniu braz (ani jasny ani ciemny). jakis rok temu wpadlam na pomysl ze chce byc blondynka, wybralam sie do drogiej fryzjerki ktora pracuje na farbach loreal'a i joico. doradzila mi rozjasnianie farba inoa, stopniowe schodzenie do jasnego koloru. po 3 fizytach bylam juz prawdziwa blondynka, ALE co z tego jesli stan moich wlosow byl straszny. wlosy przypominaly hmm.. gumę (doslownie dalo sie je rozciagac), potwornie sie lamaly i byly przesuszone. nikt nie moze mi ponad to zarzucic braku odpowiedniej pielegnacji, bo przez caly okres uzywalam calej serii rekonstrukcji joico + olejowanie.

zadowolona bylam jedynie z koloru, nie byl ani rudy ani zielonkawy ani zbyt zolty, byl naprawde sliczny.

jednak ja juz dziekuje za wynalazki loreal'a.
Wiesz co mi też nie służą farby bezamoniakowe ,zauważyłam po tym farbowaniu wypadanie włosów ,co wcześniej nie miałam ,w zeszłym roku farbowałam wella touch i tez mi zaczeły wypadać ,dopiero po tym farbowaniu skojarzyłam fakty i wiem że farby bezamoniaku mi nie służą.
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 18:47   #159
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy któraś kładła może farbę Inoa z 3% wodą? Ciekawa jestem efektu, czy bardzo przyciemnia.
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:24   #160
Zuzanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zniszczone po Inoa?

Cytat:
Napisane przez Olinka9 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie do kogoś, kto od dłuższego czasu farbuje włosy tą farbą i będę bardzo wdzieczna za odpowiedź
Jestem w tej chwili po szóstej albo nawet siódmej koloryzacji. Ostatnie dwa razy kolor był mieszany w proporcji 2:3, jasne blondy. Robię to zawsze u fryzjera z sieci l0real...
Trudno było mi osiagnąć kolor, który wybierałam, zwykle co druga koloryzacja była zadowalająca, ale nigdy nie udało się osiągnąć tego samego efektu. Ale to nie problem. Problemem jest to, że moje włosy są teraz w katastrofalnym stanie, mimo ze używam dobrych szamponów i odżywek. Na dwóch trzecich długości włosów jest "siano" , mokre włosy można rozciagać, jakby były z gumy, a po wysuszeniu wyglądają jak sfilcowane. To stwierdzenie fryzjerek, które potwierdziło moje obserwacje. Włosy łamią się na kawałki, a przecież miała to byc farba niezwykle delikatna i oszczędzająca? Początki tego stanu to chyba ostatnie trzy farbowania. jednak każde z nich było bardziej rujnujące. Chociaz muszę przyznać, że po pierwszym i drugim użyciu inoa byłam zachwycona, włosy były błyszczace, ładnie sie układały. A teraz - sumie po ponad roku (od kwietnia ub roku) mam połowę włosów na głowie
Dzisiaj fryzjerka obcięła mi kilka cm z długości i oczywiście końcówki, bo wygladały na spalone.

Może ktoraś z Was ma podobne doświadczenia?

Zastanawiam się dlaczego tak to wyszło i żałuję, że tak długo zwlekałam podjęciem decyzji o zmianie farby.
Mam tak samo jak ty po roku farbowania
Zuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 12:33   #161
muuumiiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy któraś z was próbowała inoa ultra blond?
czy rzeczywiście do jaśniutkich popielatych blondów jest lepsza do majirel?
muuumiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 05:46   #162
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Dziewczyny a ja pare lat temu poszlam u nas,miezskam za granica do sklepu z farbami fryzjerskimi i Pani powiedziala ze tubka+developer oxydant (zakupilam cale duze opakowanie) i zmieszlam te dwa skladniki ,ale nie mowily ze mam dodac jakis oleo gel do tego wszytskiego wiec zmieszlam tubke z kolorem+ developer oxydant -odpowiednia jego proporcje ,ale kolor niezbyt fajny wyszedl,zbyt cieply...


DZIEWCZYNY mam prosbe moze byscie doradzily mi ktory odcien z farba INOA bedzie do mnie pasowal ? jestem typem urody chlodnym : jasna zarozowiona cera(niedoskonalosci skory) +wlosy ciemy blond naturalny KTORY odcien bedzie najladniej komponowal sie ? Wolalabym cos z czerwieni,badz jasny braz ....cos w ten desen ,wolalabym uniknac zbyt ciemnych jak i jasnych blondow rowniez

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-05-18 o 05:48
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 20:36   #163
VisageForYou
Przyczajenie
 
Avatar VisageForYou
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 19
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja pare lat temu poszlam u nas,miezskam za granica do sklepu z farbami fryzjerskimi i Pani powiedziala ze tubka+developer oxydant (zakupilam cale duze opakowanie) i zmieszlam te dwa skladniki ,ale nie mowily ze mam dodac jakis oleo gel do tego wszytskiego wiec zmieszlam tubke z kolorem+ developer oxydant -odpowiednia jego proporcje ,ale kolor niezbyt fajny wyszedl,zbyt cieply...


DZIEWCZYNY mam prosbe moze byscie doradzily mi ktory odcien z farba INOA bedzie do mnie pasowal ? jestem typem urody chlodnym : jasna zarozowiona cera(niedoskonalosci skory) +wlosy ciemy blond naturalny KTORY odcien bedzie najladniej komponowal sie ? Wolalabym cos z czerwieni,badz jasny braz ....cos w ten desen ,wolalabym uniknac zbyt ciemnych jak i jasnych blondow rowniez
polecam ci w takim razie kolor 5.14 jasny brąz popielato miedziany...widziałam na allegro
VisageForYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 03:08   #164
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Czy ktoras z was farbowala na odcien chlodny nr. 6.52 ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 19:31   #165
tycimaryniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Witajcie właśnie jestem po domowej koloryzacji farbą Inoa. Włosy miałam od roku farbowane na poziomie 5, czyli brąz, nie aż taki jasny. Zamarzyło mi się trochę je rozjaśnić (jestem naturalną ciemną blondynką). Kupiłam w tym celu w hurtowni fryzjerskiej oksydant 9% i kolor 7,3 - złoty blond. Liczyłam, że mocniejsza woda spowoduje, że kolor odpuści te 2 poziomy. Zgodnie z instrukcją nakładałam farbę najpierw na odrosty, robiąc gęsto przedziałki, zaczynając od tyłu głowy, jak profesjonalny fryzjer;p Od razu przeciągnęłam na całą długość, bo różnica w kolorach miała być dość znacząca. Trzymałam 35 minut, pod koniec przez 5 minut malaksowałam. Spłukałam letnią wodą, umyłam 2 razy zalecanym szamponem inoa. Wycisnęłam, wysuszyłam. I co? I nic. Poziom koloru nie zmienł się ani o jotę. Mój partner twierdzi, że są ciemniejsze. Nabrały za to czerwonawych refleksów, intensywniejszych w pobliżu głowy. Generalnie nie wygląda to źle, włosy rozczesałam Tangle Teezerem bez problemu, są sypkie, błyszczące jak tafla. Ale chodziło mi o inny efekt!;p Mam nadzieję, że nie okaże się za jakiś czas, jak bardzo dostały w kość tą wodą 9%. Za miesiąc rozjaśniać idę do fryzjera. I chyba nie koloryzacja Inoa, po tym, co wyżej przeczytałam o farbach bez amoniaku.
tycimaryniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 21:28   #166
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Farba farby nie rozjasni.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 19:45   #167
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Witam,
Mam pytanko odnośnie, inoa, chcę pofarbowac sobie same odrosty (mam trochę siwych wlosow, ok 30%) farbą 7 i 8.11. Przebywam za granicą i nie wiem jaki dokupić do tego anytoksydant? Farbowałam zawsze farbami drogeryjnymi....ale fryzjer pomalowal mnie inoą i świetnie się u mnie sprawuje.... i jeszcze jedno pytanko - czy konieczny do tego jest szampon Inoa post??? Proszę o pomoc
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 17:00   #168
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Karolka_ Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanko odnośnie, inoa, chcę pofarbowac sobie same odrosty (mam trochę siwych wlosow, ok 30%) farbą 7 i 8.11. Przebywam za granicą i nie wiem jaki dokupić do tego anytoksydant? Farbowałam zawsze farbami drogeryjnymi....ale fryzjer pomalowal mnie inoą i świetnie się u mnie sprawuje.... i jeszcze jedno pytanko - czy konieczny do tego jest szampon Inoa post??? Proszę o pomoc
6% zawsze jeśli są siwe

wysłane poprzez LG V10
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 03:02   #169
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
6% zawsze jeśli są siwe

wysłane poprzez LG V10
dzięki a jak z szamponem Inoa? Czy jest koneiczny przy koloryzacji odrostow w domu? Czym różni się od innych?
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 11:05   #170
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

dziewczyny jak to jest z tym szamponem do splukiwania Inoa? Chce pomalowac odrosty ale kojarze jak kiedys fryzjerka moiwla ze Inoa trudno zrobic samemu w domu? Prawda to? Prosze o pomoc
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 12:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.