Skrobia ziemniaczana jako puder - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-22, 22:27   #151
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: skrobia ziemniaczana

Można dodać do mąki trochę cynamonu (taki mielony ze spożywczaka, proporcje dowolne). Dlaczego?

"Cynamon zastosowany na skórę działa rozjaśniająco, odkażająco, ściągająco, pojędrniająco, likwiduje ropnie, wypryski, zapobiega plamom potrądzikowym i przerostwowi blizn.
Związki fenolowe cynamonowca to również naturalne filtry dla promieni UV oraz wymiatacze wolnych rodników i nadtlenków.
Silny wpływ przeciwbakteryjny wywierają nie tylko aldehydy i kwas cynamonowy, ale również eugenol, stosowany powszechnie w stomatologii (o zapachu goździków korzennych). Eugenol działa odwaniajaco i przeciwgnilnie oraz przeciwbólowo, a po zastosowaniu miejscowym - znieczulająco. Silnie ściąga pory skóry. "
(źrodło: http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...ecien2004.html )

Taki puder jest 100% naturalny i leczniczy. Dodatkowo mozna takze dosypać zielonej glinki (nie musze jej chyba zachwalać).
Osobiście w tej chwili stosuję kombinację: cynamon + zasypka alantan. Też dobrze matuje

Co do pudełeczek, to ja sój puder trzymam w pudełku po kremie nivea - fajne pudełeczko, płaskie, zakręcane i nic się nie wysypuje

Edytowane przez MigdalEder
Czas edycji: 2005-09-23 o 08:27
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 22:04   #152
Ewuńka
Rozeznanie
 
Avatar Ewuńka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 728
GG do Ewuńka
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dopiero co weszlam do domku i od razu siadam i zdaje relacje
Makijaz zrobilam z samego rana i w ciagu dnia co chwile zerkalam do lustereczka o godz 14 moja buzka dalej byla matowa i ladna jak nigdy wczesniej gdybym uzyla mojego pudru to pewnie juz o 10 musialabym nakladac kolejne warstwy tapety
jestem bardzo ale to bardzo happy strasznie sie ciesze ze zajrzalam do tego watku
Ewuńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 22:19   #153
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cynamon???? Ciekawe Muszę sprawdzić i dosypać nieco do mojej mąki

Teraz to już się zastanawiam czy nie zrobić sobie mieszanki z mąki (ok połowa) pudru (jakieś 40%) i cynamonu (10%)... Muszę wypróbować
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 22:37   #154
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: skrobia ziemniaczana

Mąka jest OK sama wypróbowałam ale cynamon jak za tydzień odnajdę ten wątek to pewnie będzie jeszcze zamiast pudru cukier puder albo soda ,kawa i kakao jako puder brązujący (w sumie kto wie ) a papryka jako cienie do oczu .
No ale jak ktoś wypróbuję ten cynamon to niech napisze .
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 22:57   #155
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja wypróbuję bo jestem ciekawa... Do mąki podchodziłam sceptycznie, a okazała sie świetna. Może z cynamonem też tak będzie?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 23:06   #156
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: skrobia ziemniaczana

No jeśli ten cynamon naprawdę ma zapobiegać krostkom to ja nawet jestem skłonna spać z nim na twarzy tylko czy tak na sucho on coś da pamiętam ,że jak zrobiłam sobię maseczkę z niego to twarz miałam jak indianin czerwoną aż się bałam ,że ją poparzyłam .
Ja chyba wypróbuję kakao jako puder brązujący .
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 23:13   #157
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Właśnie wykonałam mieszanki - puder+skrobia+cynamon oraz skrobia+cynamon. Na razie tego nie uzyję (tzn do jutra...) Ale to może być dobry patent dla dziewczyn, które pisały, że skrobia rozjaśnia im skórę... Bo cynamon przyciemnia skrobie, i to dość wyraźnie niewielką ilościa. Można zrobić puder brązujący I na dodatek ładnie pachnie.

Naprawdę, mąka z cynamonem wygląda jak puder mój to chyba nawet brązujący wyszedł, bo za cużo cynamonu się sypnęło, ale dodać mąki to żaden problem.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-24, 02:44   #158
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez szczesciarka
Mąka jest OK sama wypróbowałam ale cynamon jak za tydzień odnajdę ten wątek to pewnie będzie jeszcze zamiast pudru cukier puder albo soda ,kawa i kakao jako puder brązujący (w sumie kto wie ) a papryka jako cienie do oczu .
No ale jak ktoś wypróbuję ten cynamon to niech napisze .



Dziewczyny, niezle, niezle... jedno wiem: braku kreatywnosci wam zarzucic nie mozna
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 07:19   #159
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: skrobia ziemniaczana

no z tym cynamonem to mnie zaskoczyłyście.Trzeba będzie wypróbować,choć przyznaję się szczerze-jakos nie jestem do tego przekonana
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 09:31   #160
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja dzis będę testować Mam nadzieję, ze mi nie zaszkodzi cynamonu jesli chodiz o proporcje starałam się nie dać za dużo (zresztą ja mam jasną skórę i nie mogę przesadzać ) Może trzeba będzie właśnie proporcje dopracować nieco
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 09:42   #161
Ewuńka
Rozeznanie
 
Avatar Ewuńka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 728
GG do Ewuńka
Dot.: skrobia ziemniaczana

to ja czekam na pierwsze wasze wrazenia po uzyciu cynamonu na skrobie sie skusilam i jestem strasznie zadowolona to i moze cynamonek tez dodam do swojej kosmetyczki??
Ewuńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-24, 09:54   #162
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cynamon?
No to czekam na pierwsze relacje (a co za zapach na zimowe, szare dni? Mmmmm)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 10:20   #163
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Wink Dot.: skrobia ziemniaczana

heheh oh dżizyzs, ide w takim razie podraść troche mąki pani teściowej hihihih . hmmm a w jakiej proporcji dodaje się cynamon???
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 17:14   #164
Elisss
Raczkowanie
 
Avatar Elisss
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 94
GG do Elisss
Talking Dot.: skrobia ziemniaczana

dziewczyny jak dozujecie ancymonek? (cynamonek)
Elisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 17:38   #165
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: skrobia ziemniaczana

Znalazłam ten wątek przypadkiem i...jestem zafascynowana! Właśnie zrobiłam sobie taki domowy puder: skrobia ziemniaczana plus cynamon (ja zrobiłam w proporcji 3:1, nie wiem czy sąco do tego jakieś ścisłe wytyczne). Podeszłam do tego "pudru: szczerze mówiąc, z dużym dystansem. Spodziewałam sie efektu jaki dają kremy matujące (nieprzyjemne jak dla mnie uczucie- taki zastygający krochmal na twarzy), ale jestem naprawdę OCZAROWANA .

Efekt jest świetny- o wiele lepszy od sklepowych pudrów, które matują nie tylko nieładny połysk tłustej skóry, ale też ten taki fajny błysk zdrowej skóry.
Mąka wygrywa na całej linii: buźka idealnie zmatowiona, bez efektu maski.

No i cynamonowy zapach...mmmmm , a przy tym super właściwości antybakteryjne (ja moją ulubioną maseczkę robię właśnie z cynamonu i miodu- przy okazji świetny peeling; natomiast nie polecam samego cynamonu nakładać na twarz, bo szczypie).

Dzięki dziewczyny, oby więcej takich pomysłów i inspiracji.
A próbował już ktoś to kakao?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 21:40   #166
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja dziś użyłam mieszanki z pudrem, o której pisałam kilka postów wyżej - jest GENIALNA. Matuje lepiej niż sama skrobia, jestem zauroczona!
Na razie nie jestem w stanie ocenić antybakteryjnych właściwości cynamonu, bo to jedno użycie. W każdym razie w żaden sposób mi nie zaszkodzł
Specjalnie dla was pomaziałam się też miesznką mąka+cynamon - w użyciu jest porównywalna do samej mąki, tzn podobnie sie nakłada, podobnie wygląda, twarz jest podobna w dotyku.
Ślicznie cynamonowo pachnie

Ja polecam wymieszać skrobię i cynamon z używanym aktualnie sypkim pudrem, u mnie efekt jest świetny (lepiej się łączy ze skóra niż sama mąka albo mąka z cynamonem i lepiej matuje). Zdaje się, że AgaBJ używa podobnej mieszanki tzn bez cynamonu, bo to nowośc
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 22:24   #167
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: skrobia ziemniaczana

Lexie to muszę to wypróbować tylko mam mały problem nie lubię smaku i zapachu cynamonu .
Co do kakao to raczej się nie sprawdzi jako puder ponieważ jest bardzo drobniutko zmielone i wchodzi we wszelkie szczelinki w skórze także uwydatnia rozszerzone pory i myślę ,że je może zatykać.Tak się zastanawiam jak by się sprawdziło na odpowiednio przygotowanej buźce (czyli np.na podkładzie ) bo ja użyłam kakao na czystą twarz .
Zrobiły mi się również plamy ,wyglądałam jakbym krzywo samoopalaczem się wysmarowała.
Jeden jeszcze sposób to zmieszać kakao z mąką ziemniaczana i wtedy wypróbować ale ja już raczej nie będę ryzykować ...a i jeszcze jedno miejsce w którym jestem podrapana strasznie mnie piecze .W sumie jedyny plus to zapach więc raczej nie polecam .
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 22:39   #168
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Czyli kakao odpada
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 22:48   #169
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez lexie
Czyli kakao odpada
A moze granulowane?
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-25, 12:20   #170
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Kajol
Znalazłam ten wątek przypadkiem i...jestem zafascynowana! Właśnie zrobiłam sobie taki domowy puder: skrobia ziemniaczana plus cynamon (ja zrobiłam w proporcji 3:1, nie wiem czy sąco do tego jakieś ścisłe wytyczne).
Na stronie Łuskiewnika podają, że mąkę (albo zasypkę alantonową) i cynamon miesza się w stosunku 1:1. Ale tak naprawdę każdy może kombinować na swój własny sposób.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 13:19   #171
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dziewczyny, eksperymentujecie z tym kakaem to jeszcze mleko w proszku proponuję Może z odrobiną cremony i cukru pudru?

A tak na poważnie to od dawna zabieram się do tej mąki i jakoś się zebrać nie mogę No a teraz doszedł cynamon
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 13:29   #172
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Do mąki zbrać się nietrudno, bo najczęściej jest gdzieś w domu a jak nie ma, to można sąsiadkę o parę łyżeczek poprosić, chyba nie będzIe żałować?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 13:53   #173
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez lexie
Do mąki zbrać się nietrudno, bo najczęściej jest gdzieś w domu a jak nie ma, to można sąsiadkę o parę łyżeczek poprosić, chyba nie będzIe żałować?
Chodzi o to, że mąka jest, ale leń we mnie też Już nawet opakowanie po pudrze sypkim gotowe Eh, no...
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 14:09   #174
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Dot.: skrobia ziemniaczana

To i ja się wypowiem
Wymieszałam skrobię z cynamonem (bardziej ze względu na zapach, mmmm ) w stosunku 2:1. Mieszanka zachowuję sie na twarzy bardzo podobnie jak sama skrobia: nakłada się tak samo, matuje tak samo długo (choć może odrobinę dłużej - o jakąś godzinę, ale może mi się wydaje, bo pudrowałam się dopiero trzy razy ) Cynamon przyciemnia mąkę, ale nie przyciemnia twarzy (skóra jest tak samo jasna jak po zastosowaniu samej mąki). W sumie, świetna mieszanka o pięknym zapachu (jeśli ktoś lubi cynamon ) a że lecznica to jeszcze lepiej, choć nie mam problemów z trądzikiem
Proponuję jednak uważać na pudrowanie tą mieszanką miejsc, na którym użyty był korektor. Mam na policzku pozostałość po małym zadrapaniu, które zafundował mi tydzień temu pies, taki blednący ciemnijeszy ślad, nie bliznę. Maskuję to korektorem i dziś delikatnie przypudrowałam najpierw to miejsce, żeby duży pędzel do pudrowania całej twarzy nie starł korektora i niestety cynamon bardzo przyciemnił korektor na zadrapaniu. Tak więc miejsca "korektorowane" lepiej przypudrować zwykłym pudrem, lub czystą mąką, a dopiero na to zastosować mieszakę cynamonową.
Aha - zaznaczam, że stosowałam mieszankę na "czystą twarz" to jest bez podkładu - sam krem nawilżający

I jeszcze jedno: część z drobinek cynamonu jest wieksza, grubsza dlatego pronuję je odsiać na sitku i dopiero najdrobiejszą pozostałość użyć do mieszanki

Ps. Zgadzam sie też z Wizażanką (przepraszam, ale nie pamiętam nicka ) że mąka matuje skórę, ale inaczej niż zwykłe pudry: matuje świecenie tłustej lub mieszanej buzi, ale nie niszczy tego zdrowego połysku, który ma cera, tak jak to robią pudry typowo matujące

Z kakao nie będę próbować, nie lubię zapachu
Powodzenia w eksperymentowaniu
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 21:52   #175
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: skrobia ziemniaczana

Stosuję cynamon (oraz alantan) od dawna i bardzo sobie chwalę Ponieważ nie mam idealnej cery (łudzę się, że to tymczasowe ), to często używam korektora, ale zwykle najpierw się pudruję, a potem korektuję i wychodzi to całkiem dobrze i co lubię - naturalnie Podkładów nie stosuję w ogóle, ale podejrzewam, że niestety na podkładzie taki puder źle się będzie rozkładał.
Cynamon też do peelingów jest całkiem całkiem (np do kawowego mozna dodać, albo tylko sam cynamon)
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 09:11   #176
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez MigdalEder
Stosuję cynamon (oraz alantan) od dawna i bardzo sobie chwalę Ponieważ nie mam idealnej cery (łudzę się, że to tymczasowe ), to często używam korektora, ale zwykle najpierw się pudruję, a potem korektuję i wychodzi to całkiem dobrze i co lubię - naturalnie Podkładów nie stosuję w ogóle, ale podejrzewam, że niestety na podkładzie taki puder źle się będzie rozkładał.
Cynamon też do peelingów jest całkiem całkiem (np do kawowego mozna dodać, albo tylko sam cynamon)
Mam pytanie do tego alantanu. Czy to chodzi o taką zasypkę dla dzieci?
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 11:23   #177
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: skrobia ziemniaczana

Tak, ja mam zasypkę dla dzieci. O działaniu alantoiny: http://republika.pl/acne/leczenie_zewn.html
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 11:57   #178
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

U mnie cynamon niczego nie przycienił, na szczęście. Może to od korektora zależy?
Do do tego, że częsć cynamonu to większe drobinki, to sie zgadzam - przesiać przez coś drodniutkiego. U mnie te większe drobinki poszły do pudru, ale w sumie nic sie nie stało - pęzel ich nie łapie i zostają na siteczku od puderniczki, po prostu zbieram je stamtad palcem i już. Nie trafiają na twarz

W moim wypadku właśnie na podkład nakłada sie lepiej niż na samą twarz
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:24   #179
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: skrobia ziemniaczana

Fakt - to moze być kwestia korektora/podkładu albo też proporcji cynamonu. Akurat u mnie zawsze kończy się to plamkami.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:50   #180
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: skrobia ziemniaczana

MigdalEder pomęcze Cię jeszcze troszkę z tą zasypką Czy ona nie zawiera talcu? Zastanawiam się czy nie bedzie mi zatykała porów, bo mam niestety duzą skłonnośc do tego...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.