Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 13:01   #2971
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

ja jednak po wielu testach zostanę jednak przy Mac Studio Fix
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 13:15   #2972
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Czyli nie dla mnie xd
ja bardzo lubię lekkie podkłady, ale ten mnie nie przekonuje
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 13:33   #2973
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
A może cudów oczekujesz? ;-)
Ja zazwyczaj świecę się po 2-3 godzinach w innych podkładach , po Revlonie CS po 3-4. Na każdy używam jeszcze pudru bambusowego. A ciąg dalszy? Od tego są bibułki i ew pudrowanie dalsze.
Nie oczekuj od podkładu że zmieni tłustą skórę w inną ;-)
Dokładnie ja lubie swój błysk, mimo, że świece się dopiero po 5-6 godzinach. Ale miałam taki czas, że swiecilam się mocno, bo miałam obsesje na punkcie matu- podkład matujacy, puder matujacy, matujacy krem- i masakra na twarzy gotowa. teraz nie uzywam matuajacych produktów, wybieram najczęściej nawilzajace + pudruje tylko okolice pod oczami, delikatnie prusze twarz pudrem z Babydream (cudeńko ) i do końca dla śmigam bez poprawek.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 13:50   #2974
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Chciałam napisać dokładnie to samo! od lat borykam się ze spektakularnie przetłuszczającą się cerą - kupowałam wszystkie matujące kremy, podkłady i pudry z przeróżnych półek cenowych. Od niedawna stosuję kremy nawilżające jako bazę (wiadomo, nie każde się nadają, ja mam akurat z Dermedica) i ostatnio skusiłam się na podkład Double Wear od Estee Lauder, co do którego byłam przekonana że nie nadaję się dla mojej tłustej cery, a jednak - duet doskonały
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 18:59   #2975
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam!
Właśnie odkryłam wątek.
Ja kiedyś byłam przekonana, że mam tłustą cerę, a okazało się, że to krem matujący robił z niej taką. Teraz używam kremu nawilżającego i już nie przesuszam nadmiernie skóry. Podkłady stosuję nawilżające, kryjące lub nie (zależy od kondycji mojej skóry).
Mam cerę (nietypowo-długo by pisać) mieszaną i używam M.A.C. face and body. Zimą muszę go rozjaśniać mimo, że mam odcień C1. Jest idealny na lato, bo jest lekki. Mocno się błyszczy (nie nadaje się dla skóry tłustej) i nie kryje. Jeśli chcę mieć efekt krycia dodaję do niego trochę jaśniejszego podkładu kryjącego i jest dobrze. Jest jednak nietrwały i konieczne są poprawki, szczególnie na nosie i brodzie.

Ostatnio poszukuję dwóch typów podkładów. Oba mają mieć odcienie dla bardzo bladolicych, ale jeden musi być kryjący i długotrwały, a drugi mniej kryjący, liftingująco-rozświetlający i też najlepiej trwały. Półka cenowa obojętna. Wyszukałam na razie takie:

Bardziej kryjące i trwałe:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...10.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...nt.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...up.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...10.html&next=1

Mniej kryjące, rozświetlające, dające efekt wypoczętej skóry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...15.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...nt.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...et.html&next=1

Macie jakieś doświadczenia z nimi? Chyba najważniejsza dla mnie jest trwałość i naturalny efekt. Jak dla mnie revlon colorstay jest trochę za ciężki. Może polecacie jakieś inne podkłady o właściwościach przez mnie podanych?
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 19:13   #2976
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Może polecacie jakieś inne podkłady o właściwościach przez mnie podanych?
Nieźle kryje (krycie średnie) i jest całkiem trwały Revlon Photoready i Rimmel Wake Me Up - przy okazji są rozświetlające.
Są dużo lżejsze od Revlon CS.

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2015-02-19 o 19:16
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 20:08   #2977
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Rimmel niestety nie ma tak jasnych odcieni, jakie są mi potrzebne.
O photoready słyszałam same niezbyt dobre opinie, ale kupię i wypróbuję sama.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 20:49   #2978
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Witam!
Właśnie odkryłam wątek.
Ja kiedyś byłam przekonana, że mam tłustą cerę, a okazało się, że to krem matujący robił z niej taką. Teraz używam kremu nawilżającego i już nie przesuszam nadmiernie skóry. Podkłady stosuję nawilżające, kryjące lub nie (zależy od kondycji mojej skóry).
Mam cerę (nietypowo-długo by pisać) mieszaną i używam M.A.C. face and body. Zimą muszę go rozjaśniać mimo, że mam odcień C1. Jest idealny na lato, bo jest lekki. Mocno się błyszczy (nie nadaje się dla skóry tłustej) i nie kryje. Jeśli chcę mieć efekt krycia dodaję do niego trochę jaśniejszego podkładu kryjącego i jest dobrze. Jest jednak nietrwały i konieczne są poprawki, szczególnie na nosie i brodzie.

Ostatnio poszukuję dwóch typów podkładów. Oba mają mieć odcienie dla bardzo bladolicych, ale jeden musi być kryjący i długotrwały, a drugi mniej kryjący, liftingująco-rozświetlający i też najlepiej trwały. Półka cenowa obojętna. Wyszukałam na razie takie:

Bardziej kryjące i trwałe:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...10.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...nt.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...up.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...10.html&next=1

Mniej kryjące, rozświetlające, dające efekt wypoczętej skóry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...15.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...nt.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...et.html&next=1

Macie jakieś doświadczenia z nimi? Chyba najważniejsza dla mnie jest trwałość i naturalny efekt. Jak dla mnie revlon colorstay jest trochę za ciężki. Może polecacie jakieś inne podkłady o właściwościach przez mnie podanych?

Lancome air jest b.trwały ale kryje mniej niż f&b.
Estee lauder jest fajny ale to raczej mała czarna. Warto mieć ale nie jest do codziennego uzytku. Smashbox się u mnie nie sprawdził
Naked Skin jest super. Trwały, odbija światło ale nie jest mocno kryjący
Z tych które wymienilaś , ( jeśli ma to być podkład codzienny ) ja bym brała Kanebo ( oczywiście po próbce)

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Testowałam wczoraj Dior'a Nude Air i jestem na
strasznie wodnisty, okropnie rzadki, zalał mi wszystko co miałam pod ręką testowałam 020
bardzo lekki, idealny na wiosnę i lato, cera wygładzona, ładna ale efekt na twarzy raczej płaski, skóra zmatowiona i lekko mnie ściągał ogólnie brakuje mi tego czegoś
niby wodnisty a jednak prz nakładaniu czuć taką sylikonową powłokę, nie skuszę się, ale polecam przetestować
aha krycie słabe, można budować, ale raczej dla cer bezproblemowych
Ja jak dowiedziałam się że jest chciałam go kupić ale Corii na wątku Guerlainowskim pisała że jest słabiutki więc odpuściłam
I chyba jest droższy niż standardowe podkłady diora?
Mi i z diorem( poza BB) i Chanel( poza vitalumiere , i vitalumiere aqua) nie jest po drodze.
Ostatnio widziałam recenzje tego podkładu w sprayu i chyba kupię go na wiosne

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Nieźle kryje (krycie średnie) i jest całkiem trwały Revlon Photoready i Rimmel Wake Me Up - przy okazji są rozświetlające.
Są dużo lżejsze od Revlon CS.
Wake- me up jest super
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-19 o 20:46
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 20:55   #2979
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Lancome air jest b.trwały ale kryje mniej niż f&b.
Estee lauder jest fajny ale to raczej mała czarna. Warto mieć ale nie jest do codziennego uzytku. Smashbox się u mnie nie sprawdził
Naked Skin jest super. Trwały, odbija światło ale nie jest mocno kryjący
Właśnie chodzi mi o podkład kryjący nie na co dzień tylko na okazje. O Estee Lauder dużo się właśnie nasłuchałam dobrych opinii. Naked skin mnie ciągnie.
Te mniej kryjące by były bardziej na co dzień. Air mówisz jest trwały będę mieć to na uwadze. Boję się trwałości Kanebo, bo są bardzo różne opinie na KWC.
Do smashboxów jakoś mnie nie ciągnie. Niby profesjonalna firma, niby do zdjęć, ale jakoś nie mogę, nie ciągnie mnie do nich, ale te wybrałam ze względu na dość wysokie oceny na KWC.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 21:00   #2980
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi mi o podkład kryjący nie na co dzień tylko na okazje. O Estee Lauder dużo się właśnie nasłuchałam dobrych opinii. Naked skin mnie ciągnie.
Te mniej kryjące by były bardziej na co dzień. Air mówisz jest trwały będę mieć to na uwadze. Boję się trwałości Kanebo, bo są bardzo różne opinie na KWC.
Do smashboxów jakoś mnie nie ciągnie. Niby profesjonalna firma, niby do zdjęć, ale jakoś nie mogę, nie ciągnie mnie do nich, ale te wybrałam ze względu na dość wysokie oceny na KWC.
Za trwałość kanebo ręczę o ile nie masz tłustej cery.
Lubie lekkie podkłady ale zawsze mam na stanie butelkę lub dwie DW. Fajny jest tylko trzeba się nauczyć go obsługiwać trzeba kłaść go też na w miarę treściwy krem. Zwłaszcza zimą
Pomyślałam o Guerlainie( najlepszej podkładowej firmie w mojej skromnej opinii) ale chyba pisałaś że masz jasną cerę? Oni mają kolorystyczną posuchę
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 21:00   #2981
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Rimmel niestety nie ma tak jasnych odcieni, jakie są mi potrzebne.
O photoready słyszałam same niezbyt dobre opinie, ale kupię i wypróbuję sama.
Na All. jest Rimmel Wake Me Up w odcieniu 010 Light Porcelain - takiego w sklepach nie znajdziesz. To jasna porcelana. Może byłby odpowiedni?

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2015-02-19 o 21:06
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 21:41   #2982
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi mi o podkład kryjący nie na co dzień tylko na okazje. O Estee Lauder dużo się właśnie nasłuchałam dobrych opinii. Naked skin mnie ciągnie.
Te mniej kryjące by były bardziej na co dzień. Air mówisz jest trwały będę mieć to na uwadze. Boję się trwałości Kanebo, bo są bardzo różne opinie na KWC.
Do smashboxów jakoś mnie nie ciągnie. Niby profesjonalna firma, niby do zdjęć, ale jakoś nie mogę, nie ciągnie mnie do nich, ale te wybrałam ze względu na dość wysokie oceny na KWC.
Moze warto dodac, ze Naked Skin jest wazny TYLKO 6M od otwarcia. Przyjamniej tak wynika z recenzji dziewczyn z amerykanskirgo yt. Ja sie tych terminow nie specjalnie trzymam, ale moze dla Ciebie ma znaczenie
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 21:56   #2983
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Jeśli ma odcień różu bądź neutralny to niestety nie bardzo
Chciałabym by miał taki odcień http://4.bp.blogspot.com/-wg0-XTLmQZ...vA/s1600/3.jpg
czyli prawie biały z odcieniem żółci.

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez SouthEater Pokaż wiadomość
Moze warto dodac, ze Naked Skin jest wazny TYLKO 6M od otwarcia. Przyjamniej tak wynika z recenzji dziewczyn z amerykanskirgo yt. Ja sie tych terminow nie specjalnie trzymam, ale moze dla Ciebie ma znaczenie
Hmm, będę musiała sprawdzić, bo podobno w sephorze można je kupić.
Jest wiele kosmetyków co to na nich pisze 12m, albo 9m, ale ja nawet nie pamiętam kiedy je kupiłam. Mam dużo alergii skórnych, więc jeśli takie rzeczy nie podrażniają mi skóry, to uważam je za dobre. Oczywiście jeśli nie pamiętam daty zakupu. Ale wolę się trzymać zapisków na opakowaniach.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Za trwałość kanebo ręczę o ile nie masz tłustej cery.
Lubie lekkie podkłady ale zawsze mam na stanie butelkę lub dwie DW. Fajny jest tylko trzeba się nauczyć go obsługiwać trzeba kłaść go też na w miarę treściwy krem. Zwłaszcza zimą
Pomyślałam o Guerlainie( najlepszej podkładowej firmie w mojej skromnej opinii) ale chyba pisałaś że masz jasną cerę? Oni mają kolorystyczną posuchę
Mam mieszaną i to bardzo, bo tłusta na czole, na nosie i brodzie sucha, na nosie i policzkach płytkie naczynka, więc zaczerwieniona i ogólnie wrażliwa, bo alergiczką jestem skórną.
Niestety bardzo jasną mam cerę, w dodatku w tonach żółtych, czyli zazwyczaj "porcelana" odpada.

Edytowane przez aankaa092
Czas edycji: 2015-02-19 o 21:57
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 22:34   #2984
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja mam listę z datą co i kiedy zostało otwarte trzymam się tego tak pi razy drzwi. Miesiąc w tą czy w tamtą nie robi róźnicy
W zasadzie też jeszcze nic tak długo nie zagrzało u mnie miejsca żeby się przeterminowało^^
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 09:59   #2985
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Podpinam się pod temat, bo rownież chciałam zapytać o odpowiednik podkłądu Maybelline z tym że jest to podkład Affinimatt w odcieniu 14 creamy beige.

Czy ktos zna takiego zółtka w wersji nawilżającej? Albo do cery normalnej?

Napisałam jeszcze w innym temacie, może nikt mnie po łapach nie palnie
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 10:18   #2986
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość



Ja jak dowiedziałam się że jest chciałam go kupić ale Corii na wątku Guerlainowskim pisała że jest słabiutki więc odpuściłam
I chyba jest droższy niż standardowe podkłady diora?
Mi i z diorem( poza BB) i Chanel( poza vitalumiere , i vitalumiere aqua) nie jest po drodze.
Ostatnio widziałam recenzje tego podkładu w sprayu i chyba kupię go na wiosne
kosztuje 229 zł o ile dobrze pamiętam, mnie również z Diorem nie po drodze - tylko ze Stara jestem zadowolona i kiedyś daaawno temu z Dior Icone, no i jeszcze Dior Capture obecnie, całkiem fajny, ale drogi jak cholera a tak to nie lubię podkładów Diora
w ogóle wczoraj w gazecie doczytałam, że ten Air jest na bazie wody i to by wyjaśniało dziwne ściągnięcie cery jak po podkładzie matującym- nie znoszę takiego efektu
229 zł w kieszeni


edit:

w ogóle to powrócił kolor 026 Mlecznej Akwareli z Rouge Bunny Rouge dowiedziałam się w D.
nie mieli testera, ale jest dużo jaśniejszy niż 027 który ze strony D. zniknął i został wycofany- szkoda bo między 026 a 028 jest bardzo duża różnica i znów nie utrafię z kolorem to tak dla tych co lubią ten podkład
__________________

GALAXIA
Istanbul lover


Edytowane przez kicia555
Czas edycji: 2015-02-20 o 10:23
kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 10:28   #2987
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Loyd - piszę do Ciebie priva
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 16:26   #2988
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, czy kojarzy któraś z Was może podkład w podobnym albo identycznym albo prawie identycznym ( ) kolorze jak make up forever HD 117 (taki jasny, żółciutki)... kolor jest dla mnie muczo idealny, niestety tylko kolor... (podkresla suche skórki o ktorych nie wiedziałam nawet, że je posiadam + włazi w pory + cena )
mam spory problem z dobraniem podkładu przez dużo żółtego pigmentu w skórze (taka ze mnie azjatka ) ...
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 10:08   #2989
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kojarzy któraś z Was może podkład w podobnym albo identycznym albo prawie identycznym ( ) kolorze jak make up forever HD 117 (taki jasny, żółciutki)... kolor jest dla mnie muczo idealny, niestety tylko kolor... (podkresla suche skórki o ktorych nie wiedziałam nawet, że je posiadam + włazi w pory + cena )
mam spory problem z dobraniem podkładu przez dużo żółtego pigmentu w skórze (taka ze mnie azjatka ) ...
Shiseido SP odcień sp 20, nie jestem jednak na 100% pewnaczy i on niepodkreśli skórek bo jest to podkład typu long lasting a MUF wydaje mi się dość delikatnym podkładem.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
kosztuje 229 zł o ile dobrze pamiętam, mnie również z Diorem nie po drodze - tylko ze Stara jestem zadowolona i kiedyś daaawno temu z Dior Icone, no i jeszcze Dior Capture obecnie, całkiem fajny, ale drogi jak cholera a tak to nie lubię podkładów Diora
w ogóle wczoraj w gazecie doczytałam, że ten Air jest na bazie wody i to by wyjaśniało dziwne ściągnięcie cery jak po podkładzie matującym- nie znoszę takiego efektu
229 zł w kieszeni


edit:

w ogóle to powrócił kolor 026 Mlecznej Akwareli z Rouge Bunny Rouge dowiedziałam się w D.
nie mieli testera, ale jest dużo jaśniejszy niż 027 który ze strony D. zniknął i został wycofany- szkoda bo między 026 a 028 jest bardzo duża różnica i znów nie utrafię z kolorem to tak dla tych co lubią ten podkład
A najgorszy taki mat jest przy podkładach lekko kryjących bo jeśli ma się jakiekolwiek niedoskonałości to cera zaczyna wyglądać na zmęczoną.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 12:26   #2990
kami005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 13
Pytanie o podkład do twarzy

Witam! Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego podkładu do twarzy, ponieważ mam na czole taką drobną, podskórną wysypkę widoczną głównie pod światłem a także na całej twarzy mnóstwo suchych skórek. Stosowałam już przeróżne podkłady, ale każdy podkreśla moje suche skórki i przede wszystkim sprawia, że ta podskórna wysypka staje się jeszcze bardziej widoczna. Jakiego podkładu użyć , aby zamaskował a nie uwydatniał niedoskonałości?
kami005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 17:08   #2991
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Pytanie o podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez kami005 Pokaż wiadomość
Witam! Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego podkładu do twarzy, ponieważ mam na czole taką drobną, podskórną wysypkę widoczną głównie pod światłem a także na całej twarzy mnóstwo suchych skórek. Stosowałam już przeróżne podkłady, ale każdy podkreśla moje suche skórki i przede wszystkim sprawia, że ta podskórna wysypka staje się jeszcze bardziej widoczna. Jakiego podkładu użyć , aby zamaskował a nie uwydatniał niedoskonałości?
Podpinam, tutaj znajdziesz najbardziej kompetentne osoby do udzielenia informacji. Nie ma sensu zakładać osobnego wątku.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 18:59   #2992
Czerwona Kokarda
Raczkowanie
 
Avatar Czerwona Kokarda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 54
Dot.: Podklad REVLOR Color Stay - online

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Słyszałam, że na wiosnę

Dobra, ja się znowu powtórzę w tym wątku, ale skoro wy tak długo używacie tego podkładu i jesteście z niego zadowolone to zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie trafiłam na jakąś felerną sztukę. :/

Najpierw podkład mi się ciastolił na każdym kremie, teraz zaś tworzy mi skorupę (na L'oreal Skin Perfection - wyjątkowo lekki krem), zastyga w ciągu sekundy (dosłownie!), moja twarz wygląda na odwodnioną i suchą na wiór (choć jest mieszana). Po kilku godzinach złazi z nosa, na brodzie się rozwarstwia, a po godzinie go tam nie ma. Dodatkowo, nie mogę na niego użyć żadnego pudru w kamieniu, lubi się tylko z pudrem sypkim z Manhattanu. Podkłady zwykłam nakładać pędzlem, ale Colorstay tego nie lubi - można go jedynie równomiernie rozprowadzić gąbką i to delikatnie, bo przy zbyt mocnych ruchach przykleja się do gąbki. Nie mam jakiejś ekstremalnie przetłuszczającej się strefy T, powiedziałabym, że jest całkiem umiarkowanie, a dziad się nie trzyma. Na opakowaniu robią się jakieś dziwne zacieki, choć się nie rozwarstwił ani nic z tych rzeczy. Dziwne rzeczy, dziwne.
Czy któraś z was miała podobne historie z Colorstayem? Albo lepiej - trafiła na felerną sztukę, która robiła takie cuda?
Mi się podkład warzył się na twarzy i wyglądał jakbym się wymazała tanim wynalazkiem z bazaru, a przecież swojego revlona zakupiłam w drogerii Hebe. Oddałam go koleżance - ona jest zadowolona.
Czerwona Kokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 19:49   #2993
SugarComa1
Przyczajenie
 
Avatar SugarComa1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Jaki podkład dla mnie?

Mam olbrzymi problem z doborem podkładu. Ciemniejsze odcienie są zbyt pomarańczowe, natomiast jaśniejsze są zwyczajnie za jasne. Poniżej wstawiam 2 fotki - jedna zrobiona w dość naturalnym świetle, druga w sztucznym (przepraszam za jakość jednego ze zdjęć, było robione telefonem-cegłą )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10846488_414115748740864_5095411488944805333_n.jpg (9,1 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10603534_656362711149596_4134697343666705524_n.jpg (37,8 KB, 39 załadowań)
SugarComa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:09   #2994
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Pytanie o podkład do twarzy

Dziewczyny, może Wy mi polecicie Potrzebuję podkładu, który będzie dawał satynowy efekt i nie będzie "tłusty" na skórze.. Chodzi o to, żeby przy każdym dotknięciu nie zostawał na paluchu Cerę mam raczej bezproblemową.. Interesuje mnie takie średnie krycie jak ma na przykład Bourjois Healthy Mix Jakbyście mogły polecić coś w drogeryjnej cenie i tej wysokopółkowej
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:52   #2995
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Jaki podkład dla mnie?

Cerę najlepiej widać na żywo. Radziłabym szukać podkładu metodą prób i błędów wśród różnych firm, rynek jest tak ogromny, że każda cera coś znajdzie.

Jestem świadoma, że nie napisałam nic odkrywczego, ale taka jest prawda.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 21:20   #2996
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki podkład dla mnie?

Cytat:
Napisane przez SugarComa1 Pokaż wiadomość
Mam olbrzymi problem z doborem podkładu. Ciemniejsze odcienie są zbyt pomarańczowe, natomiast jaśniejsze są zwyczajnie za jasne. Poniżej wstawiam 2 fotki - jedna zrobiona w dość naturalnym świetle, druga w sztucznym (przepraszam za jakość jednego ze zdjęć, było robione telefonem-cegłą )
Tutaj jest wątek na ten temat.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 21:24   #2997
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Jaki podkład dla mnie?

Cytat:
Napisane przez SugarComa1 Pokaż wiadomość
Mam olbrzymi problem z doborem podkładu. Ciemniejsze odcienie są zbyt pomarańczowe, natomiast jaśniejsze są zwyczajnie za jasne. Poniżej wstawiam 2 fotki - jedna zrobiona w dość naturalnym świetle, druga w sztucznym (przepraszam za jakość jednego ze zdjęć, było robione telefonem-cegłą )
Może spróbuj Bourjois? Tam są ładne jasne odcienie
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 21:35   #2998
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pytanie o podkład do twarzy

Cytat:
Napisane przez kami005 Pokaż wiadomość
Witam! Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego podkładu do twarzy, ponieważ mam na czole taką drobną, podskórną wysypkę widoczną głównie pod światłem a także na całej twarzy mnóstwo suchych skórek. Stosowałam już przeróżne podkłady, ale każdy podkreśla moje suche skórki i przede wszystkim sprawia, że ta podskórna wysypka staje się jeszcze bardziej widoczna. Jakiego podkładu użyć , aby zamaskował a nie uwydatniał niedoskonałości?
Też takie coś mam :/
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 22:24   #2999
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kami005 Pokaż wiadomość
Witam! Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego podkładu do twarzy, ponieważ mam na czole taką drobną, podskórną wysypkę widoczną głównie pod światłem a także na całej twarzy mnóstwo suchych skórek. Stosowałam już przeróżne podkłady, ale każdy podkreśla moje suche skórki i przede wszystkim sprawia, że ta podskórna wysypka staje się jeszcze bardziej widoczna. Jakiego podkładu użyć , aby zamaskował a nie uwydatniał niedoskonałości?
Radziłabym zadbać o odpowiednią pielęgnację, nawilżenie. Każdy podkład będzie wyglądał na takiej skórze źle.
Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może Wy mi polecicie Potrzebuję podkładu, który będzie dawał satynowy efekt i nie będzie "tłusty" na skórze.. Chodzi o to, żeby przy każdym dotknięciu nie zostawał na paluchu Cerę mam raczej bezproblemową.. Interesuje mnie takie średnie krycie jak ma na przykład Bourjois Healthy Mix Jakbyście mogły polecić coś w drogeryjnej cenie i tej wysokopółkowej
Może Ingrid Mineral Silk&Lift? To kwc znajomej, wykańcza już któreś opakowanie może czysta satyna to to nie jest ale tępy mat też na pewno nie.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 22:37   #3000
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Radziłabym zadbać o odpowiednią pielęgnację, nawilżenie. Każdy podkład będzie wyglądał na takiej skórze źle.

Może Ingrid Mineral Silk&Lift? To kwc znajomej, wykańcza już któreś opakowanie może czysta satyna to to nie jest ale tępy mat też na pewno nie.


Że tak się dołączę - mam ten sam problem z podkładem a suchą skórą. A pielęgnuje ją i kremami, maseczkami, delikatne peelingi, maści natłuszczające a nadal mam ten sam problem więc chyba nie tylko to trzeba
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.