Chyba sie udalo!!!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 08:53   #61
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

04-08-2010 is not avalid date
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:53   #62
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Może wyłącz program naciskając tę strzałkę w lewym górnym rogu, zamknięcie X coś nie działa do końca... Później uruchom jeszcze raz, pamiętam że też miałam podobny problem, ale nie wiem jak go rozwiązałam, to było daaaawno i na pewno coś trywialnego - najciemniej pod latarnią hehe
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:54   #63
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

hehe probowalam tak zrobic i ciagle tak wyskakuje
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:55   #64
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Na górze po lewej masz takie małe obrazki, dodaj nową kartę naciskając chyba 6 od lewej i zobacz czy nadal nie możesz wpisać temp.
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:56   #65
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

hm... jak mam na laptopie niemieckie oprogramowanie i w kalendarzu w tym programie mam date 04 august, mittwoch ... moze byc tak ze program tego nie rozpoznaje'????
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:59   #66
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Ja mam jakieś zaćmienie umysłu i nie pamiętam jak się tego komunikatu pozbyć, co za obciach!

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Nie sądzę, używałam angielskiego oprogramowania przez długi czas...
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:00   #67
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

na drugiej karcie tez nie moge
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 09:09   #68
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Spróbuj wejść w ustawienia programu, znajdź Karta Cyklu, potem Wykresy i spróbuj zaznaczyć pierwsze okienko to o długości cyklu, potem wpisz sobie że cykl ma np. 29 dni i zobacz czy nadal nie działa.

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Normalnie zaraz sobie przefarbuję włosy na blond za karę! Wiem, że miałam ten sam błąd, ale za żadne skarby nie umiem sobie przypomnieć, jak się tego pozbyć! Być może najpierw trzeba poustawiać program, długość cyklu, fazy lutealnej, itp. ale to później w każdej chwili można zmienić...

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Sprawdzałaś w Pomocy?
Podczas pierwszego uruchomienia programu, na początku program sprawdzi, czy już była utworzona jakaś karta i jeśli takiej nie znajdzie, zapyta się o możliwość utworzenia nowej karty:


Jeśli chcemy rozpocząć prowadzenie obserwacji, czyli notowanie podstawowej temperatury ciała oraz wszelkich innych obserwacji, odpowiadamy "Tak". Po tej odpowiedzi na ekranie pojawi się okno tworzenia nowej karty, które służy do ustalenia kilku podstawowych informacji związanych z prowadzeniem obserwacji:


Należy określić podstawowe (już wyznaczalne) parametry, tj:
- data początku (program podpowiada nową datę) cylku (pierwszy dzień wystąpienia miesiączki),
- numer karty (nadawany automatycznie). Można tu podać inny niż proponowany numer, jeśli np. chcemy w przyszłości uzupełnić program o wcześniejsze karty (np. obserwacje notowane na kartach papierowych),
- godzina pomiaru temperatury,
- miejsce pomiaru temperatury,
- czy wystąpił wzrost temperatury w poprzednim cyklu (jeśli jest to pierwsza karta lub nie wiemy czy taki wzrost wystąpił, wybieramy odpowiedź "Nie").

Następnie, dzień po dniu, notujemy w programie wszelkie obserwacje (tj. temperaturę podstawową ciała, obserwacje szyjki macicy, itp.).
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby (jeśli jakiejś obserwacji nie zanotowaliśmy danego dnia) uzupełnić kartę.
Obserwacje możemy notować przez wywołanie opcji "Notatnik Obserwacji" z menu "Karta Cyklu":


Poszczególne objawy (w notatniku zebrane w jedno), można uzupełniać przy pomocy myszki, wskazując odpowiednią pozycję ("wiersz" na wykresie), wciskając prawy klawisz myszki i wybierając odpowiednią wartość z menu podręcznego:

Po zakończeniu wprowadzania obserwacji dla danego cyklu (kiedy wystąpi kolejna miesiączka), można wydrukować wypełnioną kartę (co nie jest konieczne do prawidłowej pracy programu), w postaci "klasycznej", czyli Karty Obserwacji Cyklu, lub w postaci tabelki.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

No niestety grafiki się nie wkleiły.
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:14   #69
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

lipton.... kombinuje i ciagle sie nie daje wpisac

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

odinstalowalam go i jeszcze raz sprobuje zainstalowac
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:14   #70
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Masz drukarkę? Może ustaw sobie parametry cyklu i wydrukuj kartę, będziesz mogła zapisywać dane, a w międzyczasie może pojawi się ktoś, kto na świeżo rozwiązał ten problem, bo ja przepraszam, ale mam zaćmę, to tak jakby ktoś zapytał ile jest 2x2 a ja nie była w stanie udzielić odpowiedzi, za dużo cholesterolu...
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:20   #71
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

hehehhee mam!!!!! nie zrobilam to przez edycje temperatury tylko bezposrednio na grafiku
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 09:24   #72
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Co za ulga, wiedziałam, że to jakaś prosta sprawa, może ten program jest wręcz za łatwy jak na dzisiejsze skomplikowane czasy
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:31   #73
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Kaleidoscope jeszcze ostatnia rzecz, wiem ze to co napisze jest glupie i az wstyd sie przyznac do tego ... heh
a wiec zeby sprawdzic czy dostalam okres zwinelam papier toaletowy i na chwile wsadzilam go jak tampona... i bylo troche takiego sluzu z odrobina krwi. Po godzinie nie bylo juz jej a teraz ciagle nie mam takiego standardowego okresu.

O ciazy juz nawet nie mysle ale poje pytanie dotyczy tego czy jako pierwszy dzien okresu ma sie wpisywac takie lekkie plamienia czy sluz z odrobina krwi czy typowe normalne krwawienie
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:48   #74
kaleidoscope
Raczkowanie
 
Avatar kaleidoscope
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 103
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Trudne pytanie, bo nie widzę, myślę, że powinnaś poczekać do wieczora, sama tak bym zrobiła (ale zawsze dostaję @ rano i to z grubej rury), bo podobno jest tak, że dziewczyny za 1szy dzień uznają dzień, w którym zaczęło się normalne krwawienie, tzn. typowe dla Ciebie, jeśli zaczęło się ono przed północą... Może się jeszcze rozkręci do wieczora?

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Raz mi się zdarzyło tak jak Ty opisujesz, trochę rano ze śluzem, potem nic, drugi dzień nic i dopiero 3go zaczął się armagedon!
kaleidoscope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 13:47   #75
marlitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Witam znowu po kilku miesiacach Okres mi sie znowu spoznia dzis 30 dzien cyklu.. nie sadze zebym byla w ciazy. Nie wiem jakies takie wewnetrzne przeczucie Ale mam takie pytanie odnosnie mierzenia temperatury. Czy musze ja mierzyc naprawde rano zaraz po przebudzeniu? Robie to ok 20 kazdego dnia i jak narazie utrzymuje mi sie w granicach 37,5. Ale czy ta temperatura wieczorna jest wiarygodna?
marlitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 15:05   #76
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Chyba sie udalo!!!!!

Cytat:
Napisane przez marlitka Pokaż wiadomość
Witam znowu po kilku miesiacach Okres mi sie znowu spoznia dzis 30 dzien cyklu.. nie sadze zebym byla w ciazy. Nie wiem jakies takie wewnetrzne przeczucie Ale mam takie pytanie odnosnie mierzenia temperatury. Czy musze ja mierzyc naprawde rano zaraz po przebudzeniu? Robie to ok 20 kazdego dnia i jak narazie utrzymuje mi sie w granicach 37,5. Ale czy ta temperatura wieczorna jest wiarygodna?
Rano, o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu bez wstawania z łózka.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.